Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 10:07:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko se boji psa još?  (Pročitano 3526 puta)
26. Dec 2006, 11:49:37
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia the best
Ko se boji psa još?

Mnogo puta dosad bili smo zgroženi napadima psa na dete. Bili smo skloni osuditi psa, reći: Eto ko je zapravo čovekov najbolji prijatelj, zaboravljajući pritom da psa, koji je u osnovi dobroćudno, brižno, inteligentno i društveno stvorenje, u 'zvijer' pretvori čovek.

Dakle, samo od vlasnika ovisi kakav će karakter pas imati. Onaj koji ima dovoljno ljubavi, nežnosti i pažnje, budite sigurni, nikada neće stvoriti probleme ili napasti bezrazložno. No, kako znamo da se pojedinci prema psima ponašaju neljudski, tuku ih, izgladnjuju, zanemaruju, drže na lancu i na brojne druge načine muče, možemo očekivati da takav, jadan i izmučen pas, jednom pokuša vratiti sve učinjene mu boli.

Hoće li pas napasti, odnosno je li agresivan, može se prepoznati iz njegovog stava i ponašanja. Zato bi roditelji trebali dobro promotriti psa i prepoznati njegove suptilne poruke koje šalje svojim držanjem pre nego što detetu dopuste da mu priđe.

1) Ako se pas postavlja agresivno prema članovima porodice u kojoj živi, ako uriniranjem želi proširiti 'svoj' prostor, šalje poruku da gosti baš i nisu dobrodošli, pa je preporučljivo da budu oprezni.

2) Ako prepoznate agresivnog psa, ne prilazite mu, ne gledajte ga i pustite da ode. Ako pas zeva i žmiri, znak je da želi spavati. Ako ga se nedeljama ili mesecima u tome uznemirava, jednog dana će mu prekipeti i – pokazat će zube.

3) Loš signal je i kad pas ukočeno stoji prema čoveku ili detetu te ako zauzme stav raširenih nogu, sagnute glave i pogleda uperenog u vas. Režanje, podizanje usana i pokazivanje zubi je najozbiljnije upozorenje da napad može uslijediti.

4) Opušten i miroljubiv pas maše repom, dašće, leži s jednom šapom preko druge...Govor psećeg tela važno je poznavati i, ako vam se išta učini čudno, nastojte nezainteresirano proći pored njega i ne osvrtati se. Nikako nemojte početi bežati jer će to psu biti poruka, pa čak i ako nije agresivan.

Izvor
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
Ne veruj psu koji ima zube  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


pre nego što bustiš jedik u pogon proveri da l :)

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 41
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC Tattoo
Ja se bojim psa  Smile Bez šale imam veliki strah koji će uskoro da pređe u bolest  Smile
IP sačuvana
social share
pre nego što pustiš jezik u promet proveri da li je mozak uključen Smiley
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 6861
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG 
Takodje se bojim psa, narocito nakon sto me je jedan ujeo. Taj strah uopste ne mogu da kontrolisem.
IP sačuvana
social share
Bolje je biti bogat cijeli zivot, nego jedan dan siromasan.
 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


~ Shabaniqus Vulgaris ~

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12758
Zastava Sabac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia 6120c
ja sam budala... Smile ja cu i pobesnelom pit-bulu da pridjem i pruzim ruku da ga pomazim Smiley kad odrastes uz 10-tak bernandinaca valjda izgubis sav strah  Smile inace, nikad me nijedan pas nije ujeo... ujela me machka zato Smile
IP sačuvana
social share

You know what? Screw you guys I'm going home... Wait, I am home... Screw you guys I'm getting off line...
Najbolji imperator na svetu
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia the best
Citat
ja cu i pobesnelom pit-bulu da pridjem i pruzim ruku da ga pomazim
takodje  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ja Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 412
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ja obozavam pse, looda sam za njima...
ustvari ja obozavam sve zivotinje, sem macaka...
ne vole one mene, ne volim ja njih.... Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
I-mate 30 Pro
psi posebno,a i zivotnije uopste,su moja velika radost u zivotu,odmah posle zena i planina,nekoliko puta su mi spasli zivot,i kakav god da je pas ja ga postujem,mada to zavisi i od onoga ko ga hrani,jedno je sigurno:

1.nabavite kvalitetnu zivotinju,koja ima papire i poreklo,samo tako ste sigurni da ste platili ono sto cete i dobiti
2.uzimajte pse iz poznatih odgajivacnica koje se time bave vise od 10 godina,ko misli da je dovoljno 1 godina da bi saznao sve o rasi koju drzi taj treba da se ujede za nogu(vise puta)
3.vodite svog psa na izlozbe i takmicenja,nikad ne znate koliko je vas pas kvalitetan,desavalo se da su psi sa u najmanju ruku sumnjivim poreklom odnosili pobede na takmicenjima(ja to nikad nisam radio,ali imam prijatelje kinologe i znam sta je dobro,znaci ne gledati sta radi inicio nego raditi sta je ispravno),druzenje sa ljudima koji drze istu ili drugu rasu ce obogatiti vase znanje,psi kao i ljudi vole drustvo
4.nikada ne tuci zivotnju
postoje nacini da mu to sto zelite objasnite drugacije(procitajte nesto da ne kucam pet strana),ako primenjujete fizicku silu nad zivotinjom to dovodi do frustracije,poznati su primeri sta se tada desava prema tome da ne duzim
(ne dao mu bog da ga vidim,saznace sta su batine)
5.odnosite se kao prema sebi,bukvalno i doslovce
6.upoznajte se sa psima,procitajte dovoljno(primer,mnoge rase nemaju termoregulaciju do 6 meseci(ne znaju sta je hladno)ako mu budete davali ledeno hladnu vodu on ce da je popije ali ce takvo ophodjenje prema psu da dovede do teskih posledica)
7.svako ko ima mogucnosti da plati profesionalnu dresuru svom psu pod obavezno treba to da uradi,cene za tako nesto
variraju,idu i do 2000e,ali takav pas vam vredi vise nego 5 tupavih telohranitelja sa po godinu dana obuke,dva takva psa
vrede kao 50 telohranitelja,ko ne zna o cemu govorim neka procita nesto,nesto sto cete platiti relativno malo(500e je neka osnovna obuka) ustedece vam mnogo para kasnije,pas moze da vam bude vise od svih prijatelja koje imate zajedno....

toliko od mene,da ne gnjavim vise,ima toga jako puno,ovo je ono sto je meni vazno,prema tome,volite svoju zivotinju..
« Poslednja izmena: 05. Jan 2007, 14:09:48 od inicio »
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1053
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Samsung GS3
Ja se lpashim ljudi moram da priznam ali to nije nnormalan strah nego neshto neopisivo... Imam traumu od kad nas je napao neki meshanatz PitBulla i Staforda...setjam se prizora onih krvavih kako je dzhapao nekog nasheg kera (u vojstzi se to deshavalo sam mojom ekipom) i jedva smo se ischupali! Tachno osetim neku zlobu u sebi kad vidim psa ali ne svakog,valjda one koji se meni chine strashim...mislim da bih raskidao na komade zubima...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 10:07:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.118 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.