Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:26:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko sada kosi ,a ko vodu nosi ?  (Pročitano 7902 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64

 Da li mislite da muskarac mora biti glava porodice ?
 Sta mislite o mocnim zenama na polozaju ? Da li vas nerviraju (a sekusalno privlace )ili su vam odbojne u svakom smislu ?
 Da li ste za podelu posla u kuci ?
 Da li i dalje mislite da su zene slabija bica i da im treba zastita ? Ne bukvalna zastita,vec neko jaci i stabilniji ..


1. Ne mislim da mora biti glava porodice, mada se s kolena na koleno potencira da je "muskarac glava porodice, a zena stub". Zajednickim snagama je sve jednostavnije.

2. Malo je mocnih zena na polozaju. Mislim sve najbolje, jer je trebalo doci do tog polozaja i odrzati se na pomenutom u ovom svetu ajkula. Ne postoji razlog zbog koga bi me mocna zena na polozaju nervirala. Zene, inace, veoma umeju da budu odbojne, ali to su one nesrecne dusice koje misle da su (na polozaju i mocne) pokupile svu pamet ovog sveta = to je neka druga prica.

3 Ne mislim da su sve zene slabija bica i da im je neophodna zastita. Da bi zeni trebao neko jaci i stabilniji = neophodno je da ona bude slaba i nestabilna... a takvih je sve manje. E sad... lepo je imati pored sebe osobu sa kojom se i cutanje pretvara u najlepsu sonatu Smile ... ko razume = shvatice.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Samsung Galaxy S Advance
Pre svega, iza svakog uspesnog muskarca stoji zena  Smile (bar se tako prica  Smile )

Da li mislite da muskarac mora biti glava porodice ?
 Sta mislite o mocnim zenama na polozaju ? Da li vas nerviraju (a sekusalno privlace )ili su vam odbojne u svakom smislu ?
 Da li ste za podelu posla u kuci ?
 Da li i dalje mislite da su zene slabija bica i da im treba zastita ? Ne bukvalna zastita,vec neko jaci i stabilniji ..

1. Ne mora, ali po nekom ustaljenom misljenju - trebalo bi
(Osnovi za ovakvo misljenje su razliciti, moram da priznam da je moje misljenje vise sagledavanje toga kao neki vid cvrsceg oslonca, fizicke zastite, a mozda jednostavno i naucenoj patrijarhalnosti)
Ali, ne bunim se, mozda bi bilo malo nelagodno imati zenu koja sama obezbedjuje uslove za zivot, ali ravnopravnost na polju porodicnog stuga, ne bi mi smetala.

2. Ne smeta naravno, zasto bi? Uspela je u zivotu, ucila/spremala se/snalazila se za karijeru i uspela na tom polju. Smetaju mi samo one zene na polozaju, koje zarad karijere i tog polozaja zaboravljaju sve ostale stvari u zivotu, kao sto je recimo formiranje porodice (udaja, tipa: Ne premlada, jos sam mlada, ima vremena... radjanje, tipa: mozemo da sacekamo sa tim, ne mogu zbog posla, gubim na poslu, ili ono, samo jedno dete, jer je to prevelika obaveza za nju i njenu karijeru, a i vec je jednom izgubila dosta od karijera) To vec nije karijera... to je opsesija...
Za seksualnu privlacnost kod zena, definitivno mi je njena karijera medju poslednjim mestima... (budimo realni, to je manje-vise nebitno u tom pogledu)

3. Naravno. Niti ja znam propisno da kuvam/peglam a sumnjam da ce ona znati propisno da radi kucne poslove tipa elektronike i drugih kucnih sitnica, zatim garaze i sl. Ali naravno, nije greh (niti ponizenje) ako i ja uzmem ponekad da perem sudove ili usisavam... Medjusobno pomaganje, i adekvatna podela... da, ja sam za.

4. Samo fizicka zastita iskljucivo. Niti su one mentalno/psihicki slabije niti nestabilne. Cak sta vise, vecinom su muskarci ti koji prenagljuju sa striktno zacrtanim ciljem. Tako da, imate vi vrlo pametnih zena, koje dosta mogu da pomognu (da, u braku o problemima treba pricati, i to ne znaci da priznajete da ne znate kako da resite isti, vec mozda dobijete bolje resenje koje mozda vi ne vidite, ali vidi vasa zena (jer zene sve vide i sve znaju, i sto treba i sto ne treba  Smile))

I da, kod nas se umesto ove "Ko kosi a ko vodu nos" koristi ona "Ko traktor vozi a ko otvara kapiju"  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Citat
a sumnjam da ce ona znati propisno da radi kucne poslove tipa elektronike i drugih kucnih sitnica,


Grešiš prijatelju...ima nas koje se vrlo lepo snalazimo u tim vodama.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Sam naziv teme zvuci malo insinuativno...i cini se da upravo zene, svojim feministickim stavovima, nimalo ne doprinose jednakosti polova, stvarajuci jaz u m/z odnosima.
Postoji nesto sto se zove zdrav razum, a sto doprinosi zdravom rasudjivanju... Ako je neko mislio da moze da zivi po sablonu, tipa: "varjaca tebi, motika meni", neka mu je sa srecom, ali vode se nece nanosati u toj vezi...barem ne pitke.
Dvoje normalnih ljudi se oko svega dogovore, neki put malo teze, uz malo vise utrosenog vremena, ali se kompromis postigne. A to je najbitnija stvar u jednoj vezi,pored emocija i zajednickih ciljeva kao pokretacke snage.
Dakle, nema sta tu da se misli "da li su zene slabije ili ne"....o tome ne bi trebalo ni da se razmislja. Covek u svom zivotu ima uspone i padove, trenutke kada je jak i kada je slab. I srecan je onaj ko u situacijama slabosti ima nekoga da ga podrzi. Upravo to daje celinu, sto bi muskarac i zena trebalo da su...onu Jin-Jang celinu, gde su obe polovine identicne, samo u drugacijem polozaju.
S' tim u vezi, suvisno je polemisati o nekakvim glavama u porodici i podeli posla u kuci, koja je podrazumevana.

Sto se tice mocnih zena na polozaju...kamo srece da ih ima vise...i da, jako su seksipilne. Samo im ne treba davati volan u ruke. Smile
« Poslednja izmena: 13. Apr 2009, 15:20:18 od vrcomm »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Nokia 
Žene i muškarci su slični ali ipak u nekim osobinama različiti. U svakoj podeli obaveza to se mora imati u vidu. Tradicionalni svet nije isti kao današnji. Nekad je muškarac sekao drva, orao, išao u lov a žena vaspitavala decu, radila baštu, kuvala. Danas se struktura obaveza promenila pa tradicionalna muško-ženska podela posla nije više tako jednostavna.

Ipak je žena ta koja rađa i koja ima snažan biološki poriv da se neko vreme posveti deci. Posledica je jasna, žena koja se ostvarila kao majka ne može se punom snagom posvetiti karijeri ako nema nekog drugog ko će se posvetiti deci. Logićno ako ima manje vremena za karijeru manje će i postići nego muškarac.

Verujem u uspeh dobro balansiranih parova, onih koji uvažavaju jedno drugo, uspešno dele obaveze i ne drže se strogo tradicionalizma. Nikad mi nije bilo teško da ofrezujem česmu, popravim pokidani kabl, ali ne mogu da peglam.

Far je dobro postavio stvari, za uspeh jednog para veoma je važno posvećivanje, i nečak tačno kaže bitno je dogovaranje, a ja ću dodati najvažnije je da se pre ulaska u brak dobro razumemo ko šta u životu želi da postigne i usaglasimo da ćemo jedno drugom pružati podršku ka ostvarenju tog cilja.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
LG 4X HD
Citat
Na svakom koraku vidim glad za emocijama, a ne za hlebom i cipelama.

ochigledno nisi nikad bio u delta sitiju.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
...i na otvaranju TC "Usce"   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Nokia N97
Citat
Na svakom koraku vidim glad za emocijama, a ne za hlebom i cipelama.

ochigledno nisi nikad bio u delta sitiju.  Smile

ok. petica za cinizam ... ali budimo ozbiljni. takva je tema ...  Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Samsung Galaxy S Advance
Citat
a sumnjam da ce ona znati propisno da radi kucne poslove tipa elektronike i drugih kucnih sitnica,


Grešiš prijatelju...ima nas koje se vrlo lepo snalazimo u tim vodama.  Smile

Cast izuzecima  Smile

U trenutku pisanja nisam mogao da nadjem neke "ne tako zenstvene poslove" za nabrojati, ali u sustini, uvek ce se naci neki izuzetak koji ce biti u stanju (i nece joj smetati) da te poslove obavlja.  Smile

Uostalom, zar (trenutno) najbolji kuvari nisu muskarci  Smile (ovo cisto da se vidi da ne uporedjujem samo zene sa muskim poslovima)

Mada, u danasnje vreme... stvarno je tesko odrediti "koji je posao za koga" jer imamo oba pola u svim poljima...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Daj mi samo šrafciger, pa ćeš videti!  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:26:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.