Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:15:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko pije , a ko placa ???  (Pročitano 13684 puta)
26. Jul 2002, 13:56:22
Clan u razvoju


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 42
mob
Nokia 6630
Svako od nas u svojoj kolekciji poseduje bar 10 najpopularnijih igrica tipa
counter - strike, tomb raider , colin macre raly , ali da li ste spremni da
za to zadovoljstvo odvojite veliku sumu novca ???  Imate para da platite za
win98se preko 100 eura , ili ce te kao mnogi od nas postati redovan
kriminalac ,jer ce te na svom racunaru imati samo piratske verzije programa
??? Peidruzite se ovom forumu pa da vidimo ko zeli da popije , a ko zeli da
plati !!!
IP sačuvana
social share
Milos Kuzmanovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 46
U neku ruku se slazem sa tobom, medjutim smatram licno da do legalizacije softwera mora doci , medjutim mora da postoji redosled prioriteta, a ja mislim da je prioritet nesto drugo, jer zamisli kad bi i onako neke firme koje tek sada sklapaju "prave" poslovne dogovre i poslove, placali softwere???? Prvo neka dignu privredu, ekonomski rast pa potom neka dodje i ta famozna leglizacija softwera.
IP sačuvana
social share
LET THE FORCE BE WITH YOU !!!!!
Maya V4.0
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 687
Evo mog razmisljanja o legalizaciji,

U Srbiji je 0.33% softvera legalno, a ostatak su piratske verzije softvera. Da li sam ja za legalizaciju softvera??? I da i ne.
Zasto da ??? Legalizacija je proces koji ne moze da se izbegne, ali moze da se znacajno ublazi. Gledajte to sa ove strane : Skupite ekipu drugova i napravite programski paket koji obavlja neki posao vrlo kvalitetno. Vi ste u njega ulozili mnogo vremena, novca, znanja. Sve to kosta jer danas nema nista dzabe (sem medju ortacima, ali to nije bitno). I sad dolazite do saznanja da je vas softver crack-nut i da ga ljudi eksploatisu besplatno, a vi ste se toliko trudili oko njega. To ne samo da nije prijatno cuti, nego i pravi ozbiljne finansijske gubitke autoru programa. Legalizacija je upravo ta koja stiti prava autora ili grupe autora. Ovo pricam jer ce mozda 80% nas ovde postati programeri ili ce se na neki nacin baviti izradom i daljom distribucijom programa (grafika, promocija, prodaja).
Zasto ne ??? Iz vise razloga. Prvi od njih je cinjenica da je narod gledano u globalu siromasan. Drugi razlog je da prosecan Srbin ne moze da zamisli da jedan CD kosta vise desetina evra ma sta da se nalazilo na njemu. E sad pogledajte koliko  bi vas kostao sav softrver koji imate na racunaru. Saberite : Windows + Corel Draw + Photoshop + ACDSee + MS Office + Flash + Dreamwaver + Virtual Drive + Partition Magic + Nero + Win zip + .......
To kosta pet puta vise nego vas racunar, a i njega ste jedva kupili. Jos nesto. Za sve ovo postoji besplatna alternativa : Linux. To je potpuno besplatan OS sa kojim dolazi dosta programa koji predstavljaju besplatnu alternativu skupim komercijalnim programima. Primera radi zamena za Photoshop je Gimp koji je po meni cak i bolji od Photoshop-a a dobija se za dzabe. Istina, malo je komplikovaniji za rad ali to nije prepreka. Nemojte sada da pomislite da ja nesto reklamiram Linux, jer Linux je toliko dobar da mu i ne treba reklama. Ljudi u Srbiji (cast izuzecima) nisu navikli da konstantno uce sto je vise nego potrebno u koriscenju Linux-a. Oni ocekuju da sve bude User-Friendly sto je nemoguce. Zato oni usko gledaju u Windows i tesko je zamisliti nesto drugo osim njega. Kod firmi i ustanova je druga prica. Tu ima i starijih radnika koji jednostavno ne mogu ili nece da nauce nesto drugo sem rada u Windowsu i softveru koji radi na njemu. Cim se pomene nesto drugo, odmah sledi komentar da je to ne stabilno, bagovito, ne sigurno ..... Mnogo ljudi su navikli na piratski softver tako da ne mogu sada da shvate kako to da jedan Windows koji su do sada dobijali za 20 din sada kosta 135 evra. I stvarno, nema jakih razloga zasto bi kupio Win98 kad mogu da ga dobijem za manje od 5 evra. OS je isti, samo sto kada kupite legalnu verziju dobijate kao tehnicku podrsku i jos par sranja koja nicemu ne sluze. I kada nestane pirata u Srbiji (a to je nemoguce) uvek ce postojati Linux koji se moze dobiti za dzabe i svaki posao koji se obavljao u Windows-u moze se obavljati i u Linuxu jednako kvalitetno ako ne i kvalitetnije.
Ja oduzih pricu, ali tu je celo moje razmisljanje u kratkim crtama vezano za ovu temu. Znaci, legalizacije ce biti, kojim tempom ce se ona odvijati je diskutabilno, ali gledajte da je sto bezbolnije prodjete i zapamtite da kada i sav softver bude legalizovan niko vam ne moze upasti u kucu i proveriti koji OS koristite i koje programe na njemu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2879
Legalizacija nikad nece uspeti u potpunosti kod nas,dok god ima (ne)postenih ljudi sa rezacima. :twisted:
IP sačuvana
social share

Ja sam tamo gde si ti
Kad kazem ja, ja mislim mi
I neka znaju svi
Ona sto mi treba, to si ti
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 687
Ona nigde nikad nije uspela u potpunosti. I u USA ima 30% nelegalnog softvera. A sto se tice rezaca, po njihovim zakonima je dozvoljeno posedovati tako nesto ali uz striktno naredjenje da se diskovi ne smeju prodavati, vec da se samo koriste za kucnu upotrebu. Zakon je jedno, dok je realno stanje nesto drugo .....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Ako si mi prijatelj ne razgovaraj sa mnom!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 9793
Zastava Mallevila
mob
Alcatel Mikajlo Pupin
Nikad u potpunosti nece biti izvedena jer narod je navikao da diskove placa 100 din a ne 100 dolara zamisli taj trip pola plate ti ode na jedan originalni disk, smesno brate.
IP sačuvana
social share

Ko je nasadjivao ovu sikiru oca mu jebem?!
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2879
Drzava nema koristi od legalizacije zato sto niko nece da plati Windows i jos par osnovnih programa a za te pare moze trenutno da kupi nov komp. :twisted:
IP sačuvana
social share

Ja sam tamo gde si ti
Kad kazem ja, ja mislim mi
I neka znaju svi
Ona sto mi treba, to si ti
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ne moze tako decko ... moze da se desi da prlati 3% ljudi ali i tih 3% su fina lova. A firme i razne orgaqnizacije ce morati da uzmu autorizovan software.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 468
u pravu si... vece firme moraju da imaju "sredjen" software, a ne da im neko dodje i sada u 100 pc ufura pirat-win2000 i tako to... i to je to  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2879
Sta mene briga za vece firme.Ja hocu piratske cd-ove. :twisted:
IP sačuvana
social share

Ja sam tamo gde si ti
Kad kazem ja, ja mislim mi
I neka znaju svi
Ona sto mi treba, to si ti
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:15:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.