Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 17:59:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko nosi pantalone?  (Pročitano 8852 puta)
02. Jun 2009, 10:55:06
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Kada se postavlja pitanje "ko nosi pantalone" u jednoj vezi, obično se na našim prostorima pretpostavlja da je muškarac taj koji vodi, a da je žena ta koja ga prati. Pripadnice nežnijeg pola koje prihvataju ovakvu podelu uloga ne slažu se s tim da imaju osećaj niže vrednosti, da hodaju linijom manjeg otpora, ili da imaju manjak samopouzdanja. One se jednostavno prepuštaju - ako je njihov muškarac dosad savršeno obavljao svoju funkciju, zašto mu onda ne bi prepustile da odlučuje u njihovo ime? Da li onda priča o nezavisnosti unutar veze nema nikakvog značaja kod ovakvih parova?

U suštini, čini se da svako voli da bude pomalo vođa u vezi, bez obzira na pol. Nekada voljenoj osobi dopuštamo da brine o svemu zbog toga što nam baš to odgovara, nekada zato što ne želimo da protivurečimo, a nekada i zato što ne želimo da se naša veza nasuka. Međutim, ako se dogodi da osoba s kojom smo u vezi pravi papazjanije, logično je što odnos snaga u vezi mora da se drugačije preraspodeli. Najbolje je ako u vezi postoji kameleonski odnos tokom kojeg oba partnera lako mogu da se sažive sa situacijom da u nekom određenom trenutku neko od njih dvoje donosi odluke za oboje, da bi se onda u kriznim situacijama oboje zapitali šta valja činiti i na koji način.

To izgleda kao obrazac zdrave veze. Niko ne dominira preterano, nema ponižavanja u društvu prozivkom zbog "nošenja pantalona", nema svađa oko dominacije. Važno je da kompleks superiornosti ne postoji u rečniku vaše veze. Samokontrola ponekad može da bude teška, ali treba skupiti snage, spremnosti i sposobnosti da bi se učinio ustupak, a da se pri tom ne zaborave svoje želje i planovi. Različitost partnera može da bude pravi podsticaj za održavanje jedne veze. Usponi i padovi su normalna stvar, ali ako su dve prirode dovoljno prilagodljive, pouzdanost unutar veze postaje važnija od toga ko kuva ručak, a ko odlazi na posao.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Citat
pouzdanost unutar veze postaje važnija od toga ko kuva ručak, a ko odlazi na posao

Obozavam pouzdane muskarce koji me cekaju pored sporeta . Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6630, valjda
Kad su mushkarci u vezi koja funkcionishe nosili pantalone? Obichno su bez njih...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 3220
Nikada nisam mogla da shvatim potrebu zena/devojaka,a znam ih nekoliko, da budu totalno podredjene svom partneru i da budu, ne nezniji pol, nego inferiorne u odnosu na muskarca, da mu polazu sve svoje racune, da im on odredjuje sa kim ce da se druze, kako da se oblace, da su "vazne" kada isticu kako im decko/muz zabranjuje da piju, puse.

IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 


To je zato sto si ovan u horoskopu. Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6630, valjda
Nikada nisam mogla da shvatim potrebu zena/devojaka,a znam ih nekoliko, da budu totalno podredjene svom partneru i da budu, ne nezniji pol, nego inferiorne u odnosu na muskarca, da mu polazu sve svoje racune, da im on odredjuje sa kim ce da se druze, kako da se oblace, da su "vazne" kada isticu kako im decko/muz zabranjuje da piju, puse.



Takva zena moze da se zameni jednim poprilichno prostim algoritmom...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Tosterom?  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6630, valjda
Eh pa komplikovanija je zena od toga... recimo mikrotalasna?
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 3220
To je zato sto si ovan u horoskopu. Smile

 Iako sam dupli ovan, tolerantna sam poprilicno, medjutim neke stvari (citaj: gluposti), jednostavno ne mogu da svarim . Takve zene/devojke sam nekad pokusavala da razumem, danas od njih (njihovog drustva/prisustva) bezim glavom bez obzira.


IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


´Ω ξεíν´, ´αγγέλλειν Λακεδαιμονíοις

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1049
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
SonyEricsson p910i
Ko vozi traktor, a ko otvara kapiju  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 17:59:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.