Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:58:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko je "pametna žena"?  (Pročitano 7963 puta)
23. Sep 2008, 09:10:31
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 
Pametna žena?

Upravo mi je Dragan, prilikom SMS dopisivanja, poslao poruku sledeće sadržine: "Ja mislim da pametna žena i od lošeg muškarca može da napravi dobrog!"
"Gle otkrovenja!" - pomislila sam ironično. Zar nije još veća ironija da ti to kaže frajer koji ima teoriju (a i ja se slažem sa njom) da ne možeš da menjaš nekoga ko ima 35 godina i da je svaka koja to pokuša osuđena na "ostavku bez predumišljaja".

Ali ostavimo sada po strani subjektivni doživljaj mog druga. Šta, zapravo, znači to "pametna žena"?

Sigurna sam da teorija o pametnoj ženi ima onoliko koliko i ljudi na ovom svetu, te je svaka generalizacija nemoguća, osim one koja se odnsi na mušku i žensku percepciju, jer sam sigurna da doživljaj pametne žene kod muškaraca i kod žena nije isti. Eto, na primer, Dragan smatra da samo pametna žena može da od lošeg frajera napravi dobrog. Ja, na primer, smatram da pametna žena nikada neće ni biti s lošim frajerom, a čak i ako bude, neće želeti da ga menja, jer niti može da ga promeni, svesna je da će samo izgubiti energiju, a niti joj to treba u životu. Ipak, pametna žena može da ima koga hoće, pa zašto bi bila s lošim frajerom?

Ali postoji i ona grupa pametnih žena koje samo izgledaju pametno, ali ni približno nisu onoliko mudre koliko izgledaju. To su takozvane koristoljubive žene, u narodu poznate kao sponzoruše. Tako da, ako neka žena želi da bude s lošim frajerom, biće samo ako je neki interes u pitanju. Interesi, naravno, mogu da budu različiti: materijalni, emotivni, poslovni... Jedino će takva "pametna" žena želeti da bude s lošim frajerom i poželeti da od njega napravi dobrog. Može da pomisli da frajer ima potencijala, pa kad već ima love, status, a nema bivšu ženu, decu, ljubavnicu i ostalo - zašto ga ne promeniti?

Uz ovakvo, muško, percipiranje pametne, nije ni čudo da neke frajere možeš da motaš oko malog prsta, a da oni to ne primete.

Iz mog ugla, to svakako nije pametna žena, to je žena koja i te kako koristi taktiku zarad postizanja svog cilja. Taj cilj uglavnom nije emotivne prirode, jer ko normalan može da da voli "lošu" osobu? To je žena koja ima viška vremena u životu i može da se bavi prevaspitavanjem, dakle, ta žena svakako nema neki dobro plaćen posao. Samim tim, logično je da nema toliko koliko joj treba, te želi da ima više i samo-ako-hoće, može to i da dobije. Zatvoren krug!

Ovo nije prvi put da čujem takav komentar od frajera. Zar muškarci zaista misle da žena "ne ume" da ih promeni ili "prisvoji", te da stoga nije dovoljno "mudra" i pametna da bi bila s njima ?

Ne mogu da kažem da nisam bila u situaciji da budem "pametna" na muški način, ali sam ipak na svoj "ženski" na vreme digla ruke i odustala, jer se uvek ispostavi (a i ispostavilo se) da ne bi vredelo truda.

Na dlanu
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Nokia 
pametna žena je uvek sa pametnog muškarcom. ako su zajedno, to znači da zadovoljavaju se od drugoga celokupno. baš tako žele i zato žele oboje tako jer su zajedno i vole se.I ovo je krug.Ne znam u kakvu simulakrumu živi pisac ovog texta. al najverovatnije ne poznaje srednju klasu.Ne vrti oko novaca sve, mnogo više oko infima i o načinu komunikaciju, koja ima svoja diskury
zivna morala.
a te igrice o koju ti pišeš Livingston, najverovatno u Milivojeviću glavu postoje.I tamo se dešava to gde je izraženo već emocionalno atrofijna na obe stranu. Moguće još i taj slučaj kad su izazvali tog atrofiju, al pametnog žena i posle, ako stvarno pametna može se ponovograditi emocionlano.Naročito ako pored pametnog muškaraca je.
Livingston Smile
« Poslednja izmena: 23. Sep 2008, 15:49:09 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Sony xperia
Citat
Ali postoji i ona grupa pametnih žena koje samo izgledaju pametno, ali ni približno nisu onoliko mudre koliko izgledaju.
Inteligencija i mudrost, ... ogromna razlika, ... koje jedna druge nadopunjuju, prozimaju, ... ko to ume da iskoristi, na konju je.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Nokia 
hvala Lightsoft Smile
ja to kažem da te igrice sa novcom postojajući su, al nisu egzistencialni u filozofski svaćenju(Sartre) nego mnogo više esencialni. Može te igrice kao predmet svatiti, sa tom da kad igramo sa moralnom jačinom, onda moguće kroz toga graditi se. I sebe pametnog žena i muža i muž sebe i celog permutacija tamo.
Inače istina je to da ovo i Milivojević i Berne isto primetio da  potrebno primetiti da smo u igru. Al već o tome nisu pisali da ne jedan, al par teleologične svrha postoji prema tome mora se tendirati komunkacija. A te vrednosti su zato zajedničke ko parovima jer vole se, i to jako.( takvom su raspoloženju uvek, i onda kad ne osećaju Smile Smile )
« Poslednja izmena: 23. Sep 2008, 15:47:35 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.60
mob
Apple iPhone 6s
Pamet je precenjena.
"Pametna zena" je "sposobna zena" tj zena koja onu kolicinu pameti koje ima ume da iskoristi na najbolji moguci nacin.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Nokia 
ja ne živim sa pametnog ženom Smile
al bilo bi lepo to. a toje najzanimljivije da ni ne poznajem pametnog ženu, iz tog vida. ipak istina je to da žene su mnogo više nagonska bića, bliže sa primordialnom. A neke umetnice iz toga žive.
a sad da primordilanost i pamet kako može susrešći, to zavisi od mužu sasvim.
Mene to zastrašuje uvek najviše da taj "primordialnost" samo je posedjivanje i hiat i bol kod žene. zato strarije muškarci traže mlade žene. al ja tako sam video da sa mladjem ženama isti je slučaj iz vida possesivnost.
Zato kad sa igrama želimo nešto sredjivati, za koju problemu potrebno bi bilo  dugačak učenja emocionalno, što znači diferenciaciju. Onda jako sam skeptičan. Ne poznajem rešenje, al bojim se od ženski primordialnost, to je sigurno.A ja tako sam video do sad ako nešto pomaže onda to je um, i ženski um, a toje već teren kognitivne jačine.A od toga u boljem slučaju bi mogli stići do diskurzivnost, i onda sledi rešenja. al za to jednostavno u životu nema vreme. I tako osteje poverenje. a to kod mene zbog mog situaciju ponovo mora biti diskutabilan. A zato ponovo probam sa diskurzivnostom. i ovo sve zbog ženski pseudoprimordilanost,plus pored toga soc. deprivacija.
« Poslednja izmena: 23. Sep 2008, 16:07:42 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 
Pametna žena je ona koja uvek kupi cipele koje su udobne i lepe, koja uvek nosi prikladnu odeću i koja ne mora da menja svog muškarca previše da bi joj odgovarao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
''Pamet ženska je brza, ali kratka''
Rambo Amadeus Svetski Mega Car
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


All We Need Is Love

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 135
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
ne slazem se sa tim da pametna zena ide uz pametnog muskarca...cesto se desava da upravo ''pametne zene'' budu sa pravim bitangama...

pametna zena zna svoje sposobnosti iskoristiti maksimalno i nece dozvoliti da je ijedan muskarac sputava u onome sto zeli
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Паметна жена је она жена која угађа себи.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:58:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.