Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 16:48:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ko je Jorgovanka Tabaković?  (Pročitano 19988 puta)
05. Avg 2012, 17:32:16
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
Alcatel 
Ko je Jorgovanka Tabaković?
FoNet | nedelja, 05.08.2012. | 17:08

Prvobitna kandidatkinja SNS-a za predsednicu Vlade Srbije od ponedeljka će skoro sigurno biti nova guvernerka Narodne banke Srbije

Jorgovanka Tabaković rođena je 21. marta 1960. godine u Vučitrnu, doktor je ekonomskih nauka, bivša ministarka i poslanica u više skupštinskih saziva.

 Od 1981. do 1989. godine Jorgovanka Tabaković je radila kao profesor ekonomskih predmeta u srednjoj Ekonomskoj školi u Prištini, a naredne dve godine na poslovima finansijske direktorke u trgovinskoj kući Grmija.

 Početkom 1992. godine Jorgovanka Tabaković prelazi u prištinsku banku, a u sistemu Beogradske banke na mesto zamenice direktora i na poslovima u bankarstvu ostaje do 1999. godine. Iste godine je Jorgovanka Tabaković počela da radi u preduzeću Telekom Srbija, gde je od marta 2005. do decembra 2008. bila direktorka Sektora za logistiku, a trenutno radi kao stručnjak za ekonomske poslove.

 Jorgovana Tabaković je magistrirala 1999. godine na Ekonomskom fakultetu u Prištini, a u maju 2011. godine je odbranila doktorsku disertaciju "Instrumenti centralne banke - dometi i ograničenja na primeru Republike Srbije".

 Od marta 1998. do oktobra 2000. godine Jorgovanka Tabaković je bila ministarka za ekonomsku i vlasničku transformaciju Srbije.

 U tri saziva, od 1993. do 2000. godine, Jorgovanka Tabaković je birana za poslanicu, a potom od 2007. godine do danas. U dva mandata je bila predsednik Odbora za finansije republičkog parlamenta.

 Autor je više radova na temu privatizacije i finansijskih tržišta.

 Tokom 2006. i 2007. godine bila je angažovana kao predavač na Fakultetu za menadžment u Novom Sadu.

 Udovica je i majka troje dece - Ivane, Milene i Nikole.

 U aktuelnom sazivu parlamenta Jorgovanka Tabaković obavlja funkciju predsednice Poslaničke grupe Srpske napredne stranke.
Izvorište:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
Alcatel 
Nikolić predložio, Tabaković pristala da bude guverner
FoNet /Tanjug | 05. avgust 2012. 12:05 > 15:47 |  Komentara: 33

Predsednik Srbije predložio je Jorgovanku Tabaković za kandidata za guvernera, a o tom predlogu Skupština Srbije će raspravljati i izjasniti se sutra


 Jorgovanka Tabaković - Foto: Tanjug



BEOGRAD - Predsednik Srbije Tomislav Nikolić predložio je danas parlamentu da za novog guvernera Narodne banke Srbije izabere funkcionera Srpske napredne stranke Jorgovanku Tabaković, koja je prihvatila kandidaturu na tu dužnost.

U pismu Nikolića predsedniku parlamenta Nebojši Stefanoviću se navodi da je 2. avgusta guverner NBS Dejan Šoškić podneo neopozivu ostavku na tu funkciju.

Imajući u vidu da je NBS jedna od najvažnijih institucija Srbije, neophodno je, po hitnom postupku, izabrati novog guvernera, kako bi se obezbedio nesmetan rad te institucije i sprečile štetne posledice po rad organa i organizacija u Srbiji, ocenio je Nikolić.
 
On je, uz obrazložen predlog kandidata za guvernera NBS, parlamentu dostavio biografiju Jorgovanke Tabaković i njenu saglasnost za izbor na novu funkciju.
Jorgovanka Tabaković je saglasnost o kandidaturi za guvernera NBS potpisala 3. avgusta, navodi se u dokumentu koji je objavljen na sajtu parlamenta.
O ovom predlogu Skupština Srbije će raspravljati i izjasniti se na sednici koju je predsednik parlamenta zakazao za sutra.
Skupština Srbije je, inače, u subotu usvojila izmene i dopune Zakona o NBS, koje pored ostalog, predviđaju da funkcionere centralne banke, uključujući guvernera, bira i razrešava parlament, kao i da će guverner, viceguverneri, direktori nove Uprave za nadzor nad finansijskim institucijama i članovi Saveta NBS biti izabrani u roku od 90 dana od dana stupanja na snagu zakona.

Izvorište:
« Poslednja izmena: 05. Avg 2012, 17:36:23 od Perudji »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Ona je novi guverner, dobar, umeren političar, stručnjak svoje oblasti i hrabra samohrana majka.

Za svaku pohvalu.
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.0
Browser
Chrome 21.0.1180.57
mob
Apple iPhone SE 2020
Ono... nije da ja nesto kazem, ali i Hica je imao licnog astrologa...  Smile




Jorgovanka Tabaković: Muka me oterala u astrologe
POLITIKA, 01:09, 11.10.2011.editirano: 15:38, 02.02.2012.Autor: Jelena Velinović136 komentara

Pošalji e-mail
Odštampaj tekst
BEOGRAD - Proriče sudbinu! Jorgovanka Tabaković, poslanica SNS i šef ekonomskog tima te stranke, otkriva za Kurir kako je pre osam godina, kad je njena porodica zapala u tešku finansijsku krizu, od muke počela da se bavi i astrologijom!


BEOGRAD - Proriče sudbinu!
Jorgovanka Tabaković, poslanica SNS i šef ekonomskog tima te stranke, otkriva za Kurir kako je pre osam godina, kad je njena porodica zapala u tešku finansijsku krizu, od muke počela da se bavi i astrologijom! Radila je horoskop isključivo za sebe i članove svoje porodice, nikada za druge. I nikad za pare.

Tabakovićeva kroz suze priča kako je tih godina, posle smene vlasti 2000. godine, počela da se interesuje za astrologiju. Kad je izašla iz vlade, bilo je teško, porodica je zapala u ozbiljnu finansijsku krizu.

- Imala sam tri studenta u kući, a jedva smo sastavljali kraj s krajem. Pokojnom mužu Draganu cigare sam kupovala na čekove - priča Tabakovićeva. Iz očaja, zbog besparice, pokušavala je da nađe odgovore na pitanje zašto se to baš njoj dešava.

- Tako sam 2002. godine počela da čitam knjige o astrologiji, da pokušam da rastumačim neke stvari. Kupila sam knjigu Mileta Dupora, a onda sam sa interneta skidala programe za izradu natalnih karata - priča Tabakovićeva i dodaje:

- To ne smatram veštičarenjem, vračanjem. Takvim stvarima se nikada ne bih bavila. Tumačenje horoskopa joj je, priznaje, lepo krenulo. Međutim, horoskop joj je ubrzo otkrio i nešto što nije želela da zna.

- Jednog dana kaže mi u šali moj pokojni Dragan, aludirajući na jednu predstavu: „Grozdana, pogledaj u to tvoje gumno da vidiš kad ću da se izvadim iz krize.“ I on je tad bio bez posla. Pogledam mu horoskop, i imam šta da vidim - sve sami kvadrati u njegovoj natalnoj karti, što je veoma loše. To se desilo u martu 2006, a u aprilu te godine konstatovali su mu rak. Tad sam prestala da gledam horoskop - priča nam Tabakovićeva.

Ipak, priznaje da i sad s vremena na vreme „baci pogled“ na raspored zvezda. Ali svoje znanje ne zloupotrebljava u politici. Tvrdi da svojim kolegama iz stranke nikada nije „proricala budućnost“.

- Ne gledam na taj način, da vidim rejtinge i ko će da pobedi na izborima - smeje se Tabakovićeva.

„Vampirisanje“ u Skupštini

Astrologija je u srpsku politiku ušla još 2006. godine. Tako je Predrag Marković, u to vreme predsednik parlamenta, po savetu astrologa „tempirao vreme“ da uđe u Skupštinu 23. jula 2006. tačno u 2.55, kako bi uticaji planeta na osamostaljenu državu bili povoljniji. Misija mu je bila da se Srbija „rodi“ u znaku Lava, s podznakom u Raku.



Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.01
Citat
Jorgovana Tabaković je magistrirala 1999. godine na Ekonomskom fakultetu u Prištini

1999? оних пар месеци пред бомбардовање ил за време самог бомбардовања?

Citat
a u maju 2011. godine je odbranila doktorsku disertaciju "Instrumenti centralne banke - dometi i ograničenja na primeru Republike Srbije".

где?
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Bolje i astrologija nego da je prala klozete da bi prehranila i odškolovala troje dece.
Snašla se žena.
Još kao astrolog moći će da prognozira kurs dinara  Smile

Svaka njoj čast. Može samo da joj se pljucne ispod prozora i divi iz prikrajka.
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
Alcatel 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.0
Browser
Chrome 21.0.1180.57
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja se izvinjavam, ali koga ona laze... Smiley

Sa platom iz Telekoma, poslanickom i stranackim dotacijama ona ne moze da ishrani troje dece...

Ovo me jako podseca na onaj shit koji je prosipala Pop-Lazicka kada je kukala kako ne moze jadna da kupi knjige za osnovu skolu za decu...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
Alcatel 
Ja se izvinjavam, ali koga ona laze... Smiley

Sa platom iz Telekoma, poslanickom i stranackim dotacijama ona ne moze da ishrani troje dece...

Ovo me jako podseca na onaj shit koji je prosipala Pop-Lazicka kada je kukala kako ne moze jadna da kupi knjige za osnovu skolu za decu...
Da se ne lažemo , to je oko 300.000 dinara. Nisam zavidan, ali bih bio jako srećan da sam siromašan na njen način. Šta više bio bih zadovoljan sa polovinom njenih primanja. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 7534.48.3
mob
SonyEricsson 
Ja se izvinjavam, ali koga ona laze... Smiley

Sa platom iz Telekoma, poslanickom i stranackim dotacijama ona ne moze da ishrani troje dece...

Ovo me jako podseca na onaj shit koji je prosipala Pop-Lazicka kada je kukala kako ne moze jadna da kupi knjige za osnovu skolu za decu...
Pa sta mislis za sta sluzi novi zakon o NBS? Ovi prethodni su se nakrali, A ovi novi znaju da nemaju mnogo vremena, pa najbrzi put vodi kroz NBS...
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 16:48:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.