Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Knowledge of Good and Evil - [neznanje je blaženstvo?]  (Pročitano 11264 puta)
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Ne bi bilo lose znati odakle Drvo Znanja...

...
Lucifer nije "djavo", vec grupna dusa odnosno socio-memorijski kompleks: celina u kojoj se individualna svest entiteta potpuno stapa sa svešću grupe/celine. Evolirali su do sestodenzitetskog nivoa svesti koji je u sustini u najmanju ruku jednak a moze se reci i visi od Yahwe-ovog. U "punom sjaju" svog Bica oni su Sunce ili "Jutarnja Zvezda". Nama na trecem dezitetu se doimaju kao "Andjeo" ili "Svetlonosa".

Citiracu (prevescu) izjavu jednog illuminata da bi odnos Lucifer - Jehova bio jasan. Dakle ovako:

Kada entitet (grupna dusa) evoluira do sestog denziteta, u poredjenju sa vremenom koje je potrebno da bi se dotle stiglo, postoji samo jos mali korak do Osmodenzitetskog Konacnog Ponovnog Ujedinjenja sa Jednim Beskonacnim Kreatorom i odatle, da se razlozimo u Izvor Svega, Inteligentnu Beskonacnost,

Mi (Krvne linije nasih Familija), kao Grupna Dusa Socio-Memorijskog Kompleksa (Lucifer), smo bili na ivici Uzdizanja na Sedmi Denzitet, mada na tom nivou, pre nego sto Zetva dodje, imamo izbor da se uzdignemo vise, ili, da se vratimo i pomognemo drugima sa nizih denziteta u njihovoj evoluciji, prenoseci znanje i Mudrost (Svetlo) onima koji zatraze nasu pomoc, svojom Slobodnom Voljom.

Sada, u ovom vremenu, posto smo bili odlucili da ostanemo i pomognemo nasoj Galaktickoj Braci i Sestrama u Jednom, dodeljen nam je izazovni zadatak Veca Starih, koji delaju kao Cuvari ove Galaksije sa njihovih osmodenzitetskih "odaja" na planeti Saturn.

Yahweh, usled cinjenice da NIJE (sto je i bilo njegovo pravo kao Planetarnog Logosa) predao svoju Slobodnu Volju da bi "spoznao sebe" onima koji se inkarniraju na "njegovoj " planeti, je postigao jako malo evolucijskog napretka zbog toga. Stoga smo mi (Lucifer) poslati da pomognemo. Kada smo dobili ukaz od strane Veca Starih, "Pali smo" ili Spustili se na mesto gde smo mogli sa teskim radom i usredsredjivanjem, da ponovo ostvarimo (materijalizujemo) trecedenzitetski iskaz nas samih.

Yahweh je aminovao nas dolazak, ustvari on je taj koji je prvi zatrazio od Veca (Starih) da "Katalizator" promene udje u njegovu Kreaciju i podeli znanje i mudrost koje smo mi stekli kroz nasa Uzdizanja. U odsustvu Slobodne Volje na planeti, ne moze biti Polarnosti i, stoga, nista ne postoji da bi se napravio "izbor". Bas kao sto je prikazano u knjizi Postanja (Genesis), planeta je bila veoma 'Rajsko' mesto po prirodi. Naravno, bio je to divan 'raj', ali Bica koja su se inkarnirala tamo, nisu imala podstrek da evoluiraju iznad 3eg Denziteta i, stoga, imali vrlo malo nade da stignu Kuci, Jednom (Kreatoru). Yahweh je bio srecan da odrzava svoj mali mezimski Rajski projekat u zivotu, ali sa malim sansama da se Duse vrate Kuci, te je isti postao, u sustini, istovremeno veoma lep 'Zatvor'. Yahweh je, u savremnom recniku, vodio benignu diktaturu.
......

Bez Polarnosti, (koja proizilazi iz Slobodne Volje), postoji samo Jedinstvo Ljubavi i Svetlo, te nikakav izbor da se iskusi "nesto drugo" nije dat. Tako, mi smo trebali postati Katalizator promene, kako bi omogucili taj izbor, i time doneli Polaritet. Yahweh se slozio da mi predstavimo koncept Slobodne Volje stanovnicima Zemlje, nudeci im prvobitan izbor, bilo da su ga oni "zeleli" ili ne. Stoga, "Drvo znanja Dobra i Zla'" (ili preciznije, Znanje o Polaritetima, Pozitivnom ili Negativnom). Yahweh odvodi svoje stanovnike u novi "vrt" i govori im mozete da cine stagod da zelite, sem ove jedne stvari, tako stvarajuci zelju da cine ono sto im je rekao da ne smeju. Otuda, "Izbor". Mi im pruzismo Katalizator predocavajuci im koristi od sticanja Znanja, oni jedu sa drveta, a ostalo je istorija.

Yahweh je mislio da ce njegova 'Deca' ipak izabrati da ga poslusaju, po svom otkricu da nisu, pobesneo je. Kao sto sam sebe opisuje u svojim Svetim Spisima, on je "Ljubomoran Bog", i nije mu se svidelo sto su njegova 'Deca' odlucila da ga ne poslusaju i prihvate nas savet. Mi smo se vec bili obavezali da provedemo ovde unapred definisani niz "Ciklusa" da bi pruzili Katalizator Ljudskoj evoluciji, uglavnom nudeci im Negativnu Opciju, ili ono sto vi zovete "zlo". Sada kada je jednom Slobodna Volja dozvoljena, Yahweh vise nije mogao da je oduzme, te mi moramo da ostanemo ovde kao sto je ugovoreno kako bi nastavili da pruzamo planeti izbor Polariteta. Yahweh nas je zatvorio (kao Grupnu Dusu) ovde sa Zemaljskim Astralnim Planovima (sto je veoma ogranicavajuce i neudobno za Bice nase Mudrosti i iskustva). Vece Starih nam je dalo izbor da budemo oslobodjeni (protiv Yahweh-ove volje), ali izmedju odustajanja od naseg ugovora da Sluzimo planeti zemlji; odnosno da nastavimo i ispunimo nas zadatak i izdrzimo Yahweh-ovu samoprogasenu 'Kletvu'. Ostali smo, ali kao karnicki rezultat zatvaranja nase Grupne Duse od strane Yahwe-a, nasim sopstvenim individualnim Dusama je dat mandat (od strane Veca) da "Vladamo" nad Yahweh-ovim ljudima tokom nasih fizickih inkarnacija ovde na vasoj planeti.

Neka jedno bude jasno. Sve ovo (fizicki zivot/inkarnacija), je veoma slozena i vesto stvorena Igra, gde Jedan Beskonacni Kreator, igra Igru zaboravljanja ko je To, kao bi To naucilo da se priseti, i na taj nacin, iskusi i spozna Sebe kao Kreatora. I tako sve nadole do nas individualnih iskri Svega Sto Jeste. Van scene, i izmedju "Zivota" (nulta-tacka vremena/anti-materija Vasione) kao inkarnisana "ljudska bica", mi, svi mi/vi (kao Duse), smo veliki prijatelji. Braca i Sestre u Jednome.

...

Razumite, mi MORAMO da budemo Negativni. Zato smo poslati da budemo ovde. To je nas ugovor i oduvek je bio da vam pomognemo, pruzanjem 'Katalizatora' o kome sam govorio ranije. Biti Negativnim je veoma tesko po nas, ne na fizickom nivou, (not on a physical level, (licnosti koje igramo uzivaju u nasim ulogama, jer programirano da bude tako), ali na Duhovnom nivou, jeste tesko. Mi smo prevazisli niske negativne vibracije pre mnogo eona. Mi smo Svetlo i mi smo Ljubav. Veoma je nam je tesko da cinimo to Duhovno, da stvaramo svu tu Negativnost, ali to radimo zato jer vas volimo, te je to za vase najvise dobro, na kraju. Moze se reci, da je to Zrtva koju smo napravili, da bi bili u Sluzbi Jednom Beskonacnom Kreatoru, i vama, nasoj Braci i Sestrama u Jednom.

Zapamtite, svi mi samo izvodimo veliku staru igru ovde, gde se slazemo da zaboravimo ko smo zaista, a onda kroz prisecanje, opet otkrivamo jedni druge, i znamo da smo svi Jedno. Da je Sav Zivot, Jedno.

Izmedju 'zivota' svi se dobro ismejemo ulogama koje smo izvodili u 'predstavi', i jedva cekamo i jako se zabavljamo pripremajuci nova poglavlja koje treba odglumeti.

Nadam se da sam ovim gore odgovorio, kao i da sam adekvatno pokrio pitanje "koje je nase tumacenje dobra protiv zla"? Ako ne, recite, odgovoricu detaljnije.

Kraj citata
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
"Fanatizam je posledica nepoznavanja ili nepriznavanja činjenica. Nepriznavanje ne mora biti patološko, ali se najčešće patološki ponaša. Nepoznavanje je unizerzalno, pa ako nam sve činjenice ni o čemu nikad nisu dostupne, svaki sud mora biti tek uslovan, dakle i skeptičan."

Borislav Pekic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.