Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Knjige koje bi svaki psiholog trebao da procita?  (Pročitano 7611 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 52
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Hvala vam ljudi, puno!
U poslednje vreme je pocela dosta da me interesuje psihologija coveka, i krenuo sam sa Frojdom i Jungom i nista nisam uspeo da ih razumem.
Krenucu od ovih uvodnih knjiga, a vi ako imate jos neke, pisite.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
Pozdrav. Interesuje me, koje bi knjige iz psihologije coveka svaki buduci psiholog trebalo da procita?
Preporucite mi!
Hvala unapred.
Kao budući psiholog, teško da ćeš većinu ovoga što ti se preporučuje uopšte razumeti, s obzirom da nemaš neophodna predznanja. Jung i Frojd su, na primer, jako teški za čitanje.

Lepo ti čitaj sve što ti padne pod ruku, ali čitaj. Kreni sa laganijom literaturom, čitaj i ono što nema veze sa psihologijom, klasična dela, razne pravce i stilove... tek tako ćeš moći da izgradiš svoj ukus, pošto svi imamo različit. Slobodno čitaj i limunade, sranja tipa "postani milioner za dve nedelje" ili čuvenu "Tajnu", tek tako ćeš izgraditi kriterijume šta je, po tebi, smeće a šta vredi.

Interesantno.
Da li neko moze da me uputi, postoji li neki vodic kao uvod u psihologiju i psiholoske termine?
http://www.knjizara.com/knjige/knjiga/9614_Re%C4%8Dnik+psihologije_ISBN:978-86-7979-226-6

Kao što rekoh, mani se Junga, Frojda i ostalih jako čuvenih, ali i jako teških za svariti autora, to malo kasnije kad stekneš predznanja. 80% ljudi koji kažu da su čitali i razumeli Frojda lažu, pošto je prilično hard core, ali sad je to valjda popularno govoriti. Plus, Frojd je samo jedan mali deo psihoanalize, možda deo osnove, ali ljudi ga poistovećuju sa kompletnom psihologijom (iako je on zapravo psihoanalitičar, al' šta sad). Jung je tek posebna priča.

Imaš i književnih dela koji su za psihologe must read... recimo, "Lovac u žitu", dela Dostojevskog i tako dalje i tako šire, ima ih jaaaako puno. Kreni lagano i izgradi sopstveni ukus.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.29.13
mob
I-mate 30 Pro
Sto bas lovac u zitu.... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
Adolescencija, bunt, neshvaćenost, taj osećaj da se raspadaš a zapravo samo odrastaš. Smile Bar mene je ta knjiga svojevremeno raznela koliko je dobra. Setiću se još nekih naslova kad me prođe glavobolja.

Psiholozi moraju da čitaju mnogo i da znaju mnogo inače su obična kesa, prazna ljuštura. Opšta kultura pa onda sva ona stručna prenemaganja. Smile
« Poslednja izmena: 05. Maj 2013, 22:02:35 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.29.13
mob
I-mate 30 Pro
Ti si psiholog i boli te glava.... Smile

Cist amaterizam... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
Da, pre par sati sam izašla iz aviona koji je imao neka čudna propadanja dok je smanjivao visinu, pa sam se istresirala. Smile Jebiga, i mi psiholozi imamo dušu, zamisli. Smile
« Poslednja izmena: 05. Maj 2013, 22:32:44 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.29.13
mob
I-mate 30 Pro
To je do jaja osecaj...to propadanje... Smile

Psiholozi nemaju dusu...oni su davno nju izvadili da bi mogli drugima da pomazu... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 63
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Citaj sve sto ti padne pod ruku, ne postoje lose knjige  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 52
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Hvala Bambina.
Procitao sam Lovac u zitu, Zlocin i kazna i Bedne ljude, pa ako se setis jos nekih psiholoskih dela javi.
Upravo to, Frojda i Junga nista ne razumem, spansko selo...
Hvala ti za ovu knjigu, ovih dana cu iz biblioteke da uzmem ovih par preporuka sa prethodne strane i ovu tvoju.
Hvala jos jednom i pisite...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
Danas sam na slavi srela jednog tatinog drugara kog dugo nisam videla, a koji je baš kul lik - jako načitan i obrazovan - i podsetio me da sam ja njemu, pre nego što ću upisati fakultet, postavila isto ovo pitanje - šta da čitam? Prva preporuka je bio Dostojevski, a inače sam bila zagrejana za rusku književnost (i sada sam). Tako da, samo čitaj, kao što rekoh. Pročitaj "Bele noći", "Kockara", "Braću Karamazove", "Idiota"... pod obavezno. Od naših još Andrić, Selimović, Kiš, Pekić (ako ti on bude težak, ostavi za malo kasnije), od stranih Markes, pomenuti Dostojevski, Tolstoj, (njegovoj listi dodala bih i Puškina), Balzak... eto to ti je za neki početak. I to je sve klasika. Ja sam svoj domaći uradila. Smiley

Nema obrazovanja bez čitanja. Smile I ne veruj ljudima koji ne čitaju knjige. Smile
« Poslednja izmena: 06. Maj 2013, 23:32:21 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.