Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 19:32:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Knjiga snova  (Pročitano 592 puta)
13. Nov 2008, 15:33:32
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Sylvia Browne
Knjiga snova

    


„Svima nam se to dogodilo. Zaspimo zabrinuti zbog nekog problema i probudimo se s rješenjem. Ili se probudimo znajući nešto što nismo znali ili nismo mogli znati kad smo zaspali noć prije. Odakle dolaze te nove informacije? I kako tako lako u snu možemo riješiti problem s kojim smo se u budnom stanju hrvali satima, danima ili tjednima? Zašto savjet da je «jutro pametnije od noći» zaista djeluje?

Skeptici ograničenih shvaćanja i drugi «stručnjaci» nude najrazličitija objašnjenja. «Informacije» za koje mislimo da smo primili u snu oni objašnjavaju kao niz sretnih pogodaka i/ili slučajnosti. Ili, a ovo mi je tumačenje najdraže, te informacije čujemo u budnom stanju, ali jednostavno nam se stvori lažno sjećanje da smo ih sanjali, to je sve. Što se tiče rješavanja problema, ti nas stručnjaci uvjeravaju kako smo zapravo cijelo vrijeme znali rješenje, ali stvar je u tome što se tijekom sna uspijemo dovoljno opustiti da se zbrka slegne i da vidimo to rješenje.

Ako vam se ova objašnjenja čine logičnima, svaka čast. Ne bih vas gnjavila ovim poglavljem, a ni ovom knjigom da se meni čine logičnima i da nisam sasvim sigurna kako svijet i naša podsvijest ne rade nasumično te da se ne daju tek tako zavarati jer znam da su oko nas na djelu više sile koje samo čekaju da im odobrimo pristup. No zbog svoje potrebe za logičnim objašnjenjima te zbog duboke predanosti stvarima za koje znam da su istinite, moram vam ponuditi svoja objašnjenja (i objašnjenja mnogih prije mene), a zatim ću vam prepustiti da sami odlučite kamo će vas zdrav razum i Bog u životu odvesti.

Jeste li znali da je Mozart mnoge od svojih veličanstvenih skladbi primio kroz snove? Ili da se teorija relativnosti Albertu Einsteinu javila u snu? Snovi su nadahnuli sve, od Howeova izuma šivaće mašine do Edisonova izuma žarulje. Dmitrij Mendeljejev, vrhunski kemičar i fizičar iz 19. stoljeća, u budnom je stanju sastavio periodni sustav elemenata nakon što ga je u cijelosti vidio u snu. Robert Lewis Stevenson danima se mučio s romanom koji nikako nije htio poprimiti oblik dok ga san nije preobrazio u klasik «Dr. Jekyll i g. Hyde». Da je dr. Jonas Salk odlučio ignorirati svoje snove, možda nikad ne bi bilo stvoreno cjepivo protiv poliomijelitisa. Pogoci? Slučajnosti? Već nađena rješenja koja su isplivala na površinu tek kad se um opustio u snu? Fraza «friška figa» nameće se sama po sebi.

Srećom, ne dobivaju samo takvi iznimni ljudi informacije i odgovore tijekom noći. Posljednjih trideset ili četrdeset godina čula sam mnogo priča, a jedna je i moja, o nama, «običnim ljudima» koji smo se probudili s više znanja od onog kojim smo raspolagali prije nego što smo zadrijemali. Zdrav razum nameće mi zaključak da ako to znanje nije došlo iznutra, onda je došlo izvana, a svatko je od nas dovoljno nadaren, bili mi toga svjesni ili ne, da dođe do tog znanja i iskoristi ga.

Dva su načina na koja tijekom sna dobivamo informacije i rješenja naših problema: telepatija i astralno putovanje. Oba su iznimno korisni Božji blagoslovi i oba su nam svojstvena, poput disanja, te stupaju na scenu onog trenutka kad se napokon opusti naša bučna i skeptična svijest, koja ima kroničnu potrebu za upletanjem.“

Izvor
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



obicno me pred zoru probudi misao koja ja ujedno i odgovor na neke moje nedoumice i dileme poslednjih dana.tog dana sam obicno ekstremno
raspolozena i puna energije,odmah pustim muziku do daske i pevam dok se spremam na posao  Smile Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 19:32:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.