Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 11:12:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Knežević: Nisam kriv  (Pročitano 998 puta)
27. Okt 2009, 12:47:22
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Počelo suđenje bivšem gradonačelniku Zrenjanina
Knežević: Nisam kriv
Autor: Beta, Tanjug | 26.10.2009. - 18:38


Bivši predsednik opštine Zrenjanin Goran Knežević negirao je danas na početku suđenja optužbe da je kao organizator kriminalne grupe malverzacijama sa građevinskim zemljištem, zloupotrebivši službeni položaj, oštetio budžet tog grada za više od 150 milona dinara.

"Nisam kriv, sporovodio sam državnu politiku na lokalnom nivou na najbolji mogući način. Nisam oštetio javne finansije, naprotiv uvećao sam ih i nisam stekao nikakvu imovinsku korist", rekao je Knežević iznoseći odbranu pred većem Specijalnog suda.
On je naveo da je preko noći od jednog od najuspešnijih srpskih gradonačelnika, postao akter "izmišljene afere koja je tendenciozno nazvana građevinska mafija".
"Čitava afera je pokušaj moje političke, stručne i lične diskreditacije, svega onoga što je predstavljalo dobar recept za uspeh u Srbiji, kao i pokušaj diskreditacije Zrenjanina koji je bio na putu pune ekonomske, kulturne, sportske ekspanzije", rekao je Knežević.

Prema njegovim rečima, jedan od razloga za to je njegovo neslaganje sa predsednikom Izvršnog veća Vojvodine Bojanom Pajtićem po pitanjima pravaca razvoja i položaja pokrajine - "moj koncept je bio decentralizacija i jačanje lokalnih samouprava, nasuprot Pajtićevom konceptu kome je jedino bitan transfer vlasti iz Beograda u Novi Sad".
Drugi razlog, kako je naveo Knežević, bio je njegov otpor zapošljavanju u lokalnoj samoupravi supruga i priljateljica policijskih inspektora. “Suđenje smatram paravanom za moje uklanjanje sa političke scene Srbije i Zrenjanina.
"Iako su pravo i pravda na mojoj strani, nije politika, ne mislim ni na jednu određenu stranku ili političara, već na vladajuću kolektivnu svest i shvatanje društvenih vrednosti", kazao je Knežević.
"Tužilac je između profesionalnog i stručnog rada i pritisaka koji su na njega vršeni, ipak mora da podigne optužnicu na osnovu prepisanog policijskog izveštaja, a tokom istrage u obzir nije uzet ni jedan jedini podatak", naveo je Knežević. Istražni sudija, kako je naveo Knežević, po završetku istrage, rekao mu je : "Nisam mogao drugačije, pametni ste, znate zašto".

Knežević i njegovi saradnici uhapšeni su oktobra prošle godine, a optužnica Specijalnog tužilaštva za organizovani kriminal, podignuta aprila ove godine, tereti ih da su kao pripadnici organizovane kriminalne grupe kroz više malverzacija sa građevinskim zemljištem u Zrenjaninu od 2006. do 2008. godine protivpravno prisvojili najmanje 150 miliona dinara.
Pored Kneževića, kao pripadnici građevinske mafije optuženi su i koordinator za oblast privrede opštine Zrenjanin Ivan Dević, zrenjaninski načelnik Odeljenja za poslove urbanizma Nikola Halas, vlasnik agencije „Gvozden" Uglješa Grgur, Bratislav Tomić, Milan Milošev, David Dimić, Marijana Ssarenac.
Među optuženima su i Branko Savković, direktor Direkcije za izgradnju grada Laslo Fuks, Božidar Đurica, Milorad Ponoćko, Mile Unčanin, Vladan Racić, Đorđe Matić, Ranko Babović, Milorad Smiljković, Mladen Živković, Miloš Baždar, Dragan Đorđević i Mile Jerković. Kneževiću, koji je označen kao organizator kriminalne grupe i ostalim optuženima na teret se stavlja zločinačko udruživanje, zloupotreba službenog položaja, primanje i davanje mita.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Sony 
pa nije se ni očekivalo da će se drugačije izjasniti na sudu.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
док је кнежевић био градоначелник зрењанина бар се нешто радило и градило....а сада...тешка пустош...мартон и још неки скотови хоће да дижу спомен плоче усташама и не интересује их што народ нема посла

од великих компанија ради једино уљара а тамо је газда хрват па можете и да замислите какав је однос према радницима и како се плаћају Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Knežević o sadržaju sefova
Autor: Beta | 27.10.2009. - 21:54


Bivši gradonačelnik Zrenjanina Goran Knežević izjavio je danas da je u dva sefa koji su bili deo finansijske istrage i koji su se vodili na njegovo ime bilo 230.000 evra od čega je 70.000 njegova porodična ušteđevina.

Iznoseći odbranu drugi dan na suđenju u Beogradu, on je naveo da je u jednom sefu u Zrenjaninu bila njegova ušteđevina, a u drugom koji se nalazio u Novom Sadu 160.000 evra od priloga i donacija članova i simpatizera Demokratske stranke čiji je bio funkcioner.
On je istakao da niko sem njega nije znao koliko novca ima u tom sefu, navodeći da poseduje spisak osoba koje su davale donacije za stranku, ali da ne želi da obelodani njihova imena kako ih ne bi izložio neprijatnostima.
Knežević je ukazao da je firma izvesnog Mitrovića iz Novog Sada, jednog od donatora čije je ime obelodanjeno, više od dva meseca bila na udaru raznih inspekcija i provera, lažnih informacija i neistina.
Kako je naveo, od Mitrovića je od 2005. do 2008. godine, u četiri navrata dobio po 45.000 evra i taj se novac, između ostlog, koristio i za izbornu kampanju.

Knežević je rekao da je novac jednom primio u svojoj kući, jednom u Novom Sadu i dva puta u prostorijama Demokratske stranke u Zrenjaninu.
"Tim novcem obezbeđivalo se dnevno funkcionisanje stranke, a novac koji ostane prenosio se za sledeću kampanju", pojasnio je Knežević.
Bivši gradonačelnik Zrenjanina rekao je da je tokom 2008. godine bio zainteresovan za kupovinu stana od 80 metara kvadratnih u Beogradu u naselju Belvil.
"Imam 30 godina radnog staža. Bavio sam se košarkom, bio sam trener, predsednik Košarkaškog saveza Vojvodine, Košarkaškog saveza Srbije i Crne Gore... Stan sam dobio od oca i nemam ništa drugo. Od ušteđevine smo supruga i ja planirali da ćerkama kupimo stan", kazao je Knežević.

Bivši koordinator za privredu u opštini Zrenjanin, drugooptuženi Ivan Dević, izjašnjavajući se o navodima optužnice takođe je negirao učešće u malverzacijama sa građevinskim zemljištem na teritoriji te opštine.
"Ne priznajem krivično delo koje mi se stavlja na teret. Nijedan dokaz ne postoji da sam pribavio materijalnu korist. Nestranačka sam ličnost i sve što sam radio, bilo je u opisu mog posla i želje da Zrenjanin bude grad kakav zaslužuje da bude", rekao je Dević.
On je kao netačnu ocenio tvrdnju da je pripadao kriminalnoj grupi jer je, kako je istakao, radio rukovodeći se interesima Zrenjanina i poslova koji su u njegovoj nadležnosti.
Dević je odbacio optužbe vezane za 10 investicija u tom gradu. "Ako je postojala situacija da su investitori plaćali (davali mito), ja se pitam zašto oni nisu obuhvaćeni optužnicom", kazao je Dević.

Suđenje se nastavlja sutra.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 11:12:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.