Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 41 42 44 45 46
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kloniranje SIM kartica  (Pročitano 124250 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak Leo
Pol
Poruke 120
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia N95 8GB fw v30
evo naslo se silver kartica povoljno... googlajte silvercard00000
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


SAMO VAS GLEDAM

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 18
Zastava Ujedinjena Knezevina Vlasotince
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 6630
A jel mogu da procitam sim karticu citacem za e banking, izgleda da se hvata, jedino mozda ako treba da skinem neki softver, jel moguce sa tim???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Samo Srbija, Srbin u srcu i dusi!!!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 237
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia N900
Pozdrav svima  Smile treba mi kloner kartica i kartice ko moze da mi ponudi po lepoj ceni nek se javi na PM!Unapred hvala
IP sačuvana
social share
Nokia Maemo Hack Team
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla (intrepid)
Ovo nije podforum oglasi  Smile Imas deo za oglase pa tamo postavi temu...
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
A jel mogu da procitam sim karticu citacem za e banking, izgleda da se hvata, jedino mozda ako treba da skinem neki softver, jel moguce sa tim???

Meni je to "očitavanje" IMSI-ja i KI-ja uspevalo sa dva tipa klasičnih USB card čitača (prvi model je izgleda imao slabije rešeno napajanje, pa je hteo da se resetuje kod dve sim kartice (ali srećom još pri prvom ciklusu), a "Gemalto" mi je posle odlično sve odradio) - dakle, postoje šanse da će i tebi da radi sa tim tvojim uređajem...

Koristio sam program "smart scan" uz drajvere za usb-reader sa sajta proizvođača, ali
NAPOMENA: pomenuti program se na netu, na najvećem broju lokacija (čak na home-page) dobija sa virusom, a onda pomisli kakvu štetu možeš da napraviš po svoj telefonski račun kada ti neko u npr. Ukrajini klonira tvoju karticu i počne da razgovara u roamingu  Smile  ...naravno, nije dovoljno samo da odradiš antivirus skeniranje... Ovo važi i za neke druge modele programa za kloniranje kartica...

Zato možeš npr. ovako: prvo odradiš image hard-diska (npr. sa Acronis-om), pa se onda skineš sa mreže, pa iskloniraš kartice, pa onda opet pregaziš hard-disk sa tim image-om što si prethodno napravio... Bitno je da ti ništa bitno ne "pobegne" na internet.

...i da, ja sam IMSI i KI poskidao sa tim usb-readerom, a onda sam ih posle ručno ukucao sa mobilnog, u već za to pripremljenu sim karticu...

 

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
Sta se meni desi.
Odem u telekom da zamenim šurakovu karticu, i u Telenor da zamenim tatinu, da vidim da li mogu da se kloniraju.
Ovu iz Telekoma ocitam, a telenorovu ne ocitam, pa probam stronKi, i onda je ubijem.
Odem opet i u telekomu zamenim moje tri kartice (moj postpaid koji je stvarno crkao, moj prepaid koji je još onaj prvi sa 120 mesta u imeniku, i firmin postpaid) i da tati opet uzmem novu.

I od ove tri, dve ocitam vrlo glatko, a trecu, moj postpiad, neće. Iako mi je dala "sa iste gomile". U stvari, oni odvajaju postpaid i prepaid, ali vidim da je cip isti.
I jutros sam isao da opet zamenim i tu novu, morao sam da je oštetim, pa da probam opet, i da se nadam da će ovaj put da uspe.... Javljam šta sam uradio.

Ludilo, bre.

Evo, očitao sam i ovu. Sada sam kompletan, imam tri nova originala, i sve sam bacio na moju Green2.

« Poslednja izmena: 10. Nov 2008, 20:02:46 od MagicMaster »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
Citat: shpicvl link=topic=64063.     msg6218544#msg6218544 date=1226156686



.     .     .     i da, ja sam IMSI i KI poskidao sa tim usb-readerom, a onda sam ih posle ručno ukucao sa mobilnog, u već za to pripremljenu sim karticu.     .     .     


Hmmm, mozes li da das malo vise detalja vezano za taj USB-Reader - ima li ko kakva iskusva vezano za ove MSI card reader-e sa SIM podrskom ????
Kako si unapred pripremio karticu ??? koristio neki drugi programator .     .     .     .      malo vise detalja za manje iskusne .     .     .     .    
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4

Hmmm, mozes li da das malo vise detalja vezano za taj USB-Reader - ima li ko kakva iskusva vezano za ove MSI card reader-e sa SIM podrskom ????
Kako si unapred pripremio karticu ??? koristio neki drugi programator .     .     .     .      malo vise detalja za manje iskusne .     .     .     .    


Srlek,

1.
Koristio sam: Gemalto PC USB-SL Reader  (a probao sam prvo i jedan Omnikey-ov čitač, ali me je taj više zezao nego što je radio  Smile ).
Pomenuti Gemalto sam pozajmio, a može se naći u prodavnicama kod nas za oko 1500din (jer ga valjda koriste kao čitač naših novih ličnih karti). Da sada ne bih reklamirao prodavnice, ti malo udri po Google-u ili ga ako uspeš pozajmi u nekoj firmi...

2.
Softver koji sam koristio uz taj USB Reader, opisao sam u mom prethodnom postu i ponavljam da treba uvek paziti da ti IMSI i KI negde ne "odlete" u internet... Naravno, trebalo je i sa Gemaltovog sajta skinuti drajvere za Windows, kako bi ga pomenuti softver prepoznao.

Maaa najbolje idi na link:
http://rapidshare.com/files/171283985/SimSmartScan___GemaltoUsbSlDriver.rar
...tu sam upravo ostavio taj SmartScan i drajver za Gemalto USB-SL (za XP). Iako mislim da ovde nema nikakvog virusa, iskreno preporučujem da odradiš celu proceduru kao iz mog prethodnog posta... da posle ne bi bilo plakanja Wink
Inače, kada si instalirao drajvere za USB čitač, onda aktiviraš SmartScan, pa u meniju "Card Reder" vidiš da li je prepoznao tvoj čitač... pa onda klikneš na IMSI ikonicu u malom toolbar-u, pa ako ti očita IMSI iz kartice onda ti to lepo funkcioniše... Dalje, pretragu KI-ja radiš preko njegove ikonice iz toolbar-a.
Nemoj ga prekidati sve dok ne nađe KI, jer kartica u sebi ima brojač pokušaja koji se ne može resetovati, već kada dođe do kraja onda blokira karticu... da ne tupim sada u ove sitne sate, imaš sve to na netu...

3.
"Unapred pripremljena kartica"  Smile
SIM Karticu (u koju ćeš postaviti IMSI-je i KI-jeve iz tvojih drugih kartica) obično kupuješ preko oglasa od ljudi koji se već bave nekim takvim zezalicama... pa kada je već tako, onda uglavnom imaš opciju da ti neko od njih proda tu karticu sa već unapred pripremljenim programom koji ti treba - dogovoriš se sa čovekom... Onda, tebi ostaje da je ubaciš u mobilni i da direktno sa mobilnog telefona uneseš redom IMSI-je i KI-jeve... i to je to.
Mislim da se baš na jedan od mojih ranijih postova javio neko ko prodaje te kartice...

Ajd' pa srećno Smiley

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
@bogibogi

Hvala na iscrpnom odgovoru - reklamiranja naravno nisu potrebna, bitno je samo koji se hardware koristio, pa ko zna naci ce vec :), pitao sam i za MSI kard reader-e, da li imas neku informaciju, posto po mojim informacijama ima dva modela koja "citaju" SIM kartice, s tim da provereno jedan to i ne radi.  
Kada je o sigurnosti rec - ja za te i slicne aktivnosti koristim virtual machine - prosto, original cuvam, a radim sa kopijom, koja se posle aktivnosti obrise, a ima i opcija da se promene ne snimaju na image .  .  .  .  
Nije da sam totalni laik, ali ima na raznim forumima i previse opisa, tacnih, pogresnih, polu .  .  .  .   a ja bih i da pazarim neki od programatora, pa sada ni sam neznam koji, a jos manje gde .  .  .  .  .  posto bih imao citavu gomilu da odradim - navukla mi se familija na vrat cim sam im reko sta sve moze .  .  .  .  
Od kartica, imam nesto, jos iz vremena gledanja TV-a preko sat-a, e sad na koju karticu koliko moze .  .  .  .  
Kazem ne razumem se puno u programiranje kartica - pa samim tim i predstojece pitanje ne smatram puno glupim - verujem da i ja i drugi imaju stare GSM kartice koje su ili istekle ili sta vec, ali nisu u funkciji - koja je mogucnost da se one koriste, tj da im se sadrzaj pobrise - formatira ili sta vec pa da se upise novi .  .  .  .  .  ok, jasno mi je da kartice nisu samo skladisni prostor .  .  .  .  .   :nervious:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Da li neko može da klonira VIP GSMkarticu Srbije ili ne?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 41 42 44 45 46
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.127 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.