Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kazna za nepokretnu baku zbog pojasa  (Pročitano 3425 puta)
23. Avg 2015, 23:07:28
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 40.0
Kazna za nepokretnu baku zbog pojasa


Skoro nepokretna Verica Stojković (70) iz planinskog sela Bogunovac platila je kaznu od 5.000 dinara jer se nije vezala pojasom u taksiju.

Nisam ja kriva što u Taksi vozilu nije bilo pojasa: Verica Stojković sa decom u Bogunovcu

Pre toga, kao i mnogo puta ranije, platila je taksisti 3.000 dinara da je doveze do 15 kilometara udaljene Medveđe. Nije ni slutila da će ubrzo morati da plati još više, pošto ju je zaustavila kontrola kako bi proverili da li je vezala pojas.

Kaznu za nevezivanje od 5.000 dinara starica, kojoj su obe noge polomljene i koja boluje od dijabetesa, platila je 13. avgusta prilikom povratka iz Medveđe.
 
Tvrdi da u taksiju uopšte nije bilo pojasa na zadnjem sedištu, da je pokazala štap kojim se pomaže i da je molila policajca da je ne kazni.

 Rekla sam da nisam kriva što automobil nema pojas za vezivanje. Objašnjavala sam da sam platila vožnju i da sam dala mnogo novaca za lekove i da ništa nije preostalo za kaznu. Molila sam ga kao najrođenijeg da me ne kazni. Preporučio mi je da odmah platim jer će u tom slučaju kazna biti prepolovljena - priča Verica.
Iz Bogunovca do Medveđe nema nikakvog prevoza, pa retki stanovnici do varoši stižu zemljanim putem samo traktorom ili jačim terenskim vozilom. Verica mesečno silazi taksijem zbo lekarske terapije.
 
- Taksista koji je mene i dvoje komšija tog dana vozio, jedini je koji se usuđuje da izađe do Bogunovca - priča žena, koja tvrdi da je pored nje nevezana sedela i njena komšinica, ali da ona nije kažnjena.
 
- I sada osećam sram zbog poniženja koje sam doživela. Kao da sam kriminalac.
 
Policija: starica se Nije pozvala na invalidnost

- Tog dana, kaže naš izvor, bila je akcija kontrole na nivou cele zemlje. Saobraćajni policajci su u Medveđi napisali osam kazni za nevezivanje pojaseva na zadnjem sedištu. Policajac je postupio po zakonu i naređenju, a žena se nije pozvala na invalidnost - tvrdi naš sagovornik.

Ogorčen je i njen sin prof. dr Slaviša Stojković iz Niša.
 
- Pitam da li je policija u službi građana ili da vrši represiju prema nemoćnima. Umesto što kažnjavaju nemoćne babe, bilo bi lepo da se ponude da pomognu ovom narodu u planinama koji živi kao u 18. veku. Nisu starci krivi što se divlja i gine po putevima Srbije. Mojoj majci ću ja pomoći, ali šta bi bilo da su uzeli novac starici koja nigde nikog nema, kao što je slučaj s većinom starih u tim krajevima - komentariše Stojković.
 
U policiji su rekli da je policajac utvrdio da je “u taksi vozilu bilo pojaseva“.
Slobodan Janković, koji je prevozio staricu, kaže da u taksiju nema pojaseve na zadnjem sedištu.

Izvor http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/584189/KONTROLA--Kazna-za-nepokretnu-baku-zbog-pojasa
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ću te patošem

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2882
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.157
mob
Nokia 33-10
Ali je zato jadni sinčić Želje Mitrovića slobodan ko ptica na grani  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.157
nije trebala da plati,trebala je da trazi da ide 5 dana u zatvor
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1497
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 44.0.2403.155
Policajac je utvrdio da su na zadnjem sedištu bili i plavo-zeleni nosorog i vrlo živahan meda sa jasno istaknutim crvenim srcem na grudima. Oni su se pozvali na "Životinjsko Carstvo" čokoladicu pa ih je, naravno, pustio.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.157
mob
Samsung SGH-E590
A jbg sad, zakon ima svoju svrhu i kad su ga vec uveli treba ga i postovati. A sad da li je policajac bas morao da napise kaznu je neko drugo pitanje...
Mene vise interesuje da li postoji kazna za vozila koja nemaju pojaseve na zadnjim sedistima i da li je taksista dobio kaznu...
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1497
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 44.0.2403.155
Tokom celog svog života nisam video niti jednu osobu da ulazi na zadnje sedište taksi vozila i vezuje pojas u Beogradu, mada sam čuo da se u Bugarskoj i Grčkoj kažnjavaju turisti, po isključenju sa Autobahn-a, za isti prekršaj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 3325
Zastava Београд
OS
Windows
Browser
Chrome 44.0.2403.157
mob
Samsung S4 mini
Ако је написао казну баби што није везана, морао је и власнику аутомобила јер нема појасеве иза, ако је тачно што баба каже.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3056
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.157
mob
LG G3
Kakve veze ima to što je nepokretna sa ne vezivanjem pojasa?

Nek traži veštačenej da se utvrdi da li postoje pojasevi fabrički na zadnjoj klupi,ako ih nema onda nije ni dužna da plati,a ako sudija kaže da onda auto nije tehnički ispravan onda će morati pa dobrih 40%automobila da iuklone sa naših ulica.

Ne mora vozaču kazna jer je vozač prošao tehnički pregled sa tim vozilom.Kao što rekoh onda bi se 40% automobila smatralo tehnički neispravnim.Dakle ako ih fabrički enma onda jedino zabrana da se takva vozila uvoze i registruju kod nas,a ako su pojasevi uklonjeni mada ne vidim neki razlog za to,sem ako auto nije bio teretni,a pa je zadnja klupa naknadno ubačena,opet pri promeni namene vozila je aminovano da je tehnički sipravno ebz pojaseva tako da  Smile

Nego babu mrzelo da se veže,pa kad je nahvatali onda jao kuku mala penzija,jbg baba sila Boga ne moli.
« Poslednja izmena: 24. Avg 2015, 19:24:11 od EvilBlood »
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.157
mob
Samsung SGH-E590
Ma vec par godina ide prica kako ce ovo da naplacuju i ja sam jos odavno ugradio pojaseve na zadnjem sedistu.
Sad su samo konacno krenuli da sprovode ovo...
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1402
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 40.0
Ако је написао казну баби што није везана, морао је и власнику аутомобила јер нема појасеве иза, ако је тачно што баба каже.
Kod nas nisu zabranjeni automobili koji nemaju pojas pozadi,niti imaju obavezu da ih postave u auto.

A i čini mi se da ugradnju mora da prati i neki atest,ipak je bezbedonosna oprema u pitanju,da ne bude u sudaru,pojas se odvalio a putnik pozadi završio u kaseti ispred prednjeg sedišta.
« Poslednja izmena: 24. Avg 2015, 19:27:45 od Mile Rent-a bubreg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.