Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Da li ste za ponovno uspostavljanje monarhije u Srbiji?
Da
55.9%  (19)
Ne
32.4%  (11)
Postoje i vaznije stvari u zivotu
11.8%  (4)
Ukupno glasova: 34
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Katarina Karađorđević: Kralj je prijeko potreban Srbiji  (Pročitano 11350 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
Pa onda se promijeni ustav (odn. zakon - ne znam koji akt regulira to pitanje u Srbiji) pa se umjesto predsjednika koji se bira na izborima fino odredi da se predsjendik npr. bira između zastupnika u parlamentu (kao što je recimo slučaj u Njemačkoj). Ili recimo, da jedan od članova vlade obnaša funkciju šefa države (kao u Švicarskoj)....
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1032
Zastava U pokretu
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@umorni

Ali Srbija je vecim delom svoga postojanja bila monarhija. Republika je bila zadnjih 61 godinu.

@st faca

a Spanija?  Smile
« Poslednja izmena: 23. Okt 2006, 20:17:48 od Yell »
IP sačuvana
social share
Jednom merim, tri put secem....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 738
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa onda se promijeni ustav (odn. zakon - ne znam koji akt regulira to pitanje u Srbiji) pa se umjesto predsjednika koji se bira na izborima fino odredi da se predsjendik npr. bira između zastupnika u parlamentu (kao što je recimo slučaj u Njemačkoj). Ili recimo, da jedan od članova vlade obnaša funkciju šefa države (kao u Švicarskoj)....
Pa moze i tako ali izgleda da narod hoce tradicionalnu kraljevinu koja je pre SFRJ a i kroz celu istoriju Srbije bila zastupljena.

Mislim da je to pitanje trebalo biti na ovom referendumu (da se iskoristi da ne mora se praviti dva troska) i da Srbija odnosno narod resi svoje uredjenje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500

@st faca

a Spanija?  Smile

Španjolska je u kompletnoj svojoj povijesti bila republika samo 9 godina. Prvi put samo godinu dana (1873. do 1874.) a drugi put manje od 8 godina (1931.-1939.) i oba su puta republike srušene silom odn. ratom.

Nije valjda da isto predlažeš i za Srbiju?

Osim toga, rekao sam da se niti jedna republika nije pretvorila u monarhiju u zadnjih 50-60 godina - znači, otprilike nakon 2. svj. rata...


Ali, ako u Srbiji ima toliko pobornika ponovne uspostave monarhije, onda bi trebalo o tome odlučit na referendumu...

Ili je možda to moj dojam, jer mi se čini da ima dosta pobornika monarhije na ovom forumu... Ne znam...
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1032
Zastava U pokretu
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@st faca

Daleko od toga.....Ok posle drugog rata nisam cuo ni za jednu.

Pobornika monarhije ima, a koliko, necemo, izgleda, nikada saznati.
IP sačuvana
social share
Jednom merim, tri put secem....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
A šteta... ako zaista ima, demokratski bi bilo da dobiju šansu izrazit se na izborima odn. referendumu...

Doduše, neki ustavi imaju klauzulu koja zabranjuje promjenu republikanskog državnog ustrojstva (npr. SAD), ne znam kakav je novi ustav Srbije u tom smislu..

a opet, s druge strane, neke od najstabilnijih i najnaprednijih država u Europi danas su monarhije - Norveška, Švedska, Španjolska, Belgija, Nizozemska... pa čovjeku dođe da malo zamisli, zar ne?

Ali ja osobno nisam za monarhiju - jednostavno mi je činjenica da netko ima neku funkciju čim se rodio potpuno suprotna sa slobodom i pravdom... But, that's just me  Smile
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1032
Zastava U pokretu
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
a opet, s druge strane, neke od najstabilnijih i najnaprednijih država u Europi danas su monarhije - Norveška, Švedska, Španjolska, Belgija, Nizozemska... pa čovjeku dođe da malo zamisli, zar ne?

Ima tu neke logike.To je jedan od argumenata monarhista u Srbiji. Misli se pre svega na politicku stabilnost. No, trenutno, stav glavnih politickih partija se krece od stava da je monarhija bolje resenje, da je republika bolje resenje, pa do otvorenog protivljenja. Bilo kako bilo, monarhista ima relativno veliki broj.
Ustav inace navodi da je Srbija republika, ali nigde nije navedeno da se to ne moze promeniti.
IP sačuvana
social share
Jednom merim, tri put secem....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
Pa ako je razlog za restauraciju monarhije politička stabilnost, a kralj bi u takvoj restauriranoj monarhiji imao samo ceremonijalnu ulogu, onda čisto sumnjam da će vraćanje kralja i monarhije utjecat na političku stabilnost. Time će samo predsjednik vlade dobit još šire ovlasti, jer će se na njega prenijet i ono malo ovlasti kojima sada raspolaže predsjednik, zar ne?
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung S7220
Suvisno je pricati o monarhiji. Neznam koliko poznajete pravnu istoriju drzava, ali samo par komentara, na vasu diskusiju. Proslo je toliko revolucija i izginulo je toliko naroda boreci se za slobodu i demokratiju. Vi ste suvise sitne ribe da pricate o tome sta je najbolje za jednu drzavu. Toliko pravnih teoreticara i mislilaca je iza nas i sto je najvaznije njihova razmisljanja ne mogu da uticu na drzavna uredjenja. OK vi to ni ne pokusavate, ali je suludo o tome pricati. Kakvo ce biti drzavno uredjenje, diktira drustvo, pomognuto svojom istorijom, vjerom, jedinstvom, mrznjom, nacionalnom pripadnoscu i ostalim elementima...  Smile  Ako napravimo anketu i kazemo da li ste za monarhiju ili republiku, pobijedice ono uredjenje koje narod misli da je dobro. Ako je narod nezdrav i neobrazovan mozemo se nadati pobjedi monarhije!  Smile


Pa ako je razlog za restauraciju monarhije politička stabilnost, a kralj bi u takvoj restauriranoj monarhiji imao samo ceremonijalnu ulogu, onda čisto sumnjam da će vraćanje kralja i monarhije utjecat na političku stabilnost. Time će samo predsjednik vlade dobit još šire ovlasti, jer će se na njega prenijet i ono malo ovlasti kojima sada raspolaže predsjednik, zar ne?

Djelimicno se slazem sa tobom. Mislim da je taj kralj samo drvena Marija, koja ce stajati izmedju skupstine i vlade i izigravati dvorsku ludu.
« Poslednja izmena: 23. Okt 2006, 23:47:09 od vlado85 »
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1032
Zastava U pokretu
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Da, ali bi se izbegla borba oko onog 'prvog' u zemlji.

@vlado85

Hajde mi ti onda, kao krupna riba, reci koje je drustveno uredjenje najbolje za Srbiju. Ili da se dodatno obrazujem?  Smile

Da li sam spomenuo da su radikali najzesci protivnici monarhije?  Smile
« Poslednja izmena: 24. Okt 2006, 00:28:18 od Yell »
IP sačuvana
social share
Jednom merim, tri put secem....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.