Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kapičić vređao glavnog urednika Pressa!  (Pročitano 1118 puta)
19. Sep 2009, 07:50:16
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 0.3.154.9
mob
Nokia 
Kapičić vređao glavnog urednika Pressa!

Bivši šef beogradske Udbe Jovan Kapičić, nezadovoljan tekstom koji je o njemu objavljen u Pressu, pozvao je našu redakciju i žestoko izvređao glavnog urednika Dragana J. Vučićevića!

- Kome si ti napisao da je ubica?! Pič.. ti materina četnička! Pu, đubre jedno! - vikao je Kapičić koji nam je, pre nego što je zalupio slušalicu zapretio i "tužbom po novom Zakonu o informisanju":
- Ako te sud ne osudi, onda pišam se ja i na sud i na te tvoje novine i na celu Srbiju! - besneo je Kapičić.
Podsetimo, u jučerašnjem tekstu objavljenom pod naslovom: "Kapičić se hvali zločinima!" samo smo upozorili javnost na činjenicu da se Kapičić dan ranije u "Blicu" pohvalio učešćem u ratnim zločinima i tražili od Tužilaštva da reaguje ovim povodom što su oni i učinili.

E. P

Извор текста
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 0.3.154.9
mob
Nokia 
Tužilaštvo mora da reaguje! Jovo Kapičić se hvali ratnim zločinima!
Tužilaštvo za ratne zločine ispituje javno priznanje bivšeg šefa Udbe da je učestvovao u ubistvima četnika i nemačkih ratnih zarobljenika!


Ponosi se zločinom... Jovo Kapičić

Tužilaštvo za ratne zločine počelo je juče proveru navoda bivšeg načelnika Udbe Jove Kapičića (90) da je učestvovao u likvidacijama četnika i nemačkih zarobljenika neposredno nakon Drugog svetskog rata! Govoreći o potrazi za mestom gde je pokopan Draža Mihailović, Kapičić je juče „Blicu" rekao da on i njegovi drugovi posle rata „nisu imali milosti, jer su čistili smeće"!?!

- Ubijeni su tada nemački zarobljenici, pa onda oni koji su radili za okupatora, a onda i četnici - doslovce je rekao Kapičić, koji smatra da je pomirenje u Srbiji nemoguće: Šta ja sada imam da se mirim sa nekim kome sam brata ubio?! - upitao je Kapičić, koji je 1946. postao načelnik Udbe za Beograd.

- To je tada bilo kao da sam bog. Nije bilo propisa, a mogli ste da sudite i da odlučujete! Ne bi' sada rek'o gde je Dražin grob ni da mi glavu uzmu, pa da pljunem na svoju brobu, ideologiju i mrtve drugove?! - ljutito je poručio Kapičić.

„Ozbiljne provere"

Ovo nije prvi put da se Kapičić u javnosti hvali svojim ratnim i posleratnim krvavim podvizima. Međutim, portparol Tužilaštva za ratne zločine Bruno Vekarić kaže da se ovoga puta Kapičićeve tvrdnje „najozbiljnije proveravaju":

- Ratni zločini ne zastarevaju! Mi smo odmah po svedočenju Kapičića počeli da proveravamo njegove navode. I reagovaćemo u skladu sa zakonom. Ono što je u ovom trenutku najbitnije jeste da utvrdimo kada su se ti događaji koje on opisuje desili. Dakle, ako su bili u vreme ratnih dešavanja, nadležno je ovo tužilaštvo, a ako su se dogodili posle rata, onda to ide u obično tužilaštvo. Niko ne može da se nekažnjeno i javno hvali zločinima... - kategoričan je Vekarić. On kaže da Tužilaštvo već istražuje komunističke zločine:

- Mi već imamo jedan slučaj iz Zaječara za ratni zločin koji se dogodio tokom Drugog svetskog rata. Radi se o zločinima nad „narodnim neprijateljem" - kaže Vekarić.

Državni sekretar Ministarstva pravde Slobodan Homen najavio je da će do kraja septembra biti formirana posebna komisija za utvrđivanje svih zločina od 1944. do 1946. godine. Procenjuje se, naime, da je za te tri godine u Srbiji streljano oko 80.000 ljudi!

- Po odluci Vlade Srbije u toku je formiranje komisije za utvrđivanje svih zločina koji su se desili od 1944. do 1946. godine - kaže Homen. On je izrazio očekivanje da će komisija biti formirana do kraja meseca kao nepristrasan i transparentan organ jer je, kako je naveo, „to posao koji će se raditi narednih nekoliko godina".

Homen je kazao da će rad te komisije biti specifičan i komplikovan jer prve analize pokazuju da je u tom periodu streljano oko 80.000 ljudi, od čega su 60.000 bili Srbi, a 20.000 pripadnici drugih nacionalnih zajednica.

- Ovaj posao neće biti nimalo lak. Jer, ako se uzme u obzir da je u Sloveniji poznato oko 500 masovnih grobnica, sigurno je da će taj broj u Srbiji biti daleko veći - kazao je državni sekretar za Tanjug.

Kapičić: Ne plašim se

Jovo Kapičić u izjavi za Press kaže da se ne plaši najave istrage iz Tužilaštva za ratne zločine.

- Ma ja se njih ne plašim! Neka otvore istragu, pa da vidimo ko je šta radio?! Već mi je dosta ovih danas, kojima su puna usta Draže Mihailovića! Znate li vi šta su ti ljudi radili?! I neću da ćutim. A ja vam kažem da se ne bojim. Nisam učestvovao u likvidacijama. Ja sam samo tokom 1945. godine i delimično tokom 1946. bio na specijalnom zadatku u našoj ambasadi u Francuskoj. Kao poverljiv čovek pripremao sam teren za dolazak našeg ambasadora Marka Ristića! Čak i ako me pozovu da nešto kažem, videću sa advokatom da li ću da idem... U svakom slučaju, od mene ništa neće saznati, pa ni to gde je grob Draže Mihailovića, Kalabića! - poručuje Kapičić.

Na drugoj strani, supruga lidera SPO Danica Drašković kaže da Tužilaštvo mora odmah da pokrene istragu protiv Kapičića.

- Sram ih bilo! Sve su oni to i ranije znali! I kao tek sada će da ga ispitaju! Moraju odmah da otvore istragu! Eh, što nije desnica preuzela vlast u Srbiji!?! Ma, sve bi to bilo rešeno! Ako treba, išli bismo od sela do sela kako bi se otkrili strašni zločini komunista - komentariše Draškovićeva.

Текст и слика
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.60
mob
Apple iPhone SE 2020
Svaka čast matorom.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zasjace palaci antike tarace cakulace sjore....

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 828
Zastava Montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
Nokia N82
Jovo je zajeban igrach iako ima 90 godina:)
IP sačuvana
social share
Zasjace palaci, antike tarace, cakulace sjore, zije gracijane, svi oridjinali i sve karampane doci ce na festu za nas Kotorane
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 0.3.154.9
mob
Nokia 
Citat
Jovo je zajeban igrach iako ima 90 godina:)

Па кад капина деца владају Србијом!  Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.