Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 14. Jun 2024, 06:09:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kapetan Dragan pred izručenjem  (Pročitano 31293 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
Doć'će Dragan u Hrvatsku. Možda ne ove godine, ali nagodinu sigurno!

oce oce,otprilike ovako 

dobre vesti
« Poslednja izmena: 03. Sep 2009, 16:50:34 od Gale10 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
 Усвојена жалба Капетана Драгана
сеп 2nd, 2009 | Од Инфо-Служба | Категорија: Догађаји

kapetan-dragan-v-t

Суд у Аустралији усвојио жалбу Капетана Драгана Васиљковића на одлуку о изручењу Хрватској где је оптужен за ратне злочине. Васиљковић који је држављанин Аустралије, у притвору је од 2006-те године, на захтев хрватских власти које га терете за ратне злочине почињене у Книну 1991. године и селу Брушка 1993. године.Жалба Драгана Васиљковића, познатијег као Капетан Драган, на одлуку о изручењу Хрватској, где се терети за ратне злочине усвојена је данас у суду у Аустралији.

Судско веће аустралијског Федералног суда прихватило је жалбу Васиљковића, уз образложење да не постоји „реална шанса“ да ће он имати праведно суђење уколико буде изручен Хрватској.

Судија Федералног суда у Аустралији у фебруару је одбацио жалбу Васиљковића, на одлуку нижег суда о изручењу и тиме подржао захтев хрватских власти о изручењу.

Судије су наложиле да Васиљковић буде пуштен из притвора, али је одлука одложена до петка како би се адвокатима који заступају Хрватску дало времена да одлуче да ли ће уложити жалбу на одлуку суда.

Правни заступник Капетана Драгана адвокат Илија Глишић рекао је да је правда победила, и то не само за Драгана Васиљковића, већ за сваког аустралијског држављанина који би се нашао у истој ситуацији.

Глишић је након што је аустралијски савезни суд одлучио да Васиљковић не може да буде изручен Хрватској, како преноси аустралијски лист „Бризбејн Тајмс“, рекао да Капетан Драган „није веровао у позитиван исход своје жалбе упућене суду“, пошто је постао „разочаран процесом који се у Аустралији води против њега“.

„Сада смо одушевљени одлуком суда“, истакао је адвокат.

Васиљковић (54), који је држављанин Аустралије, у притвору је од хапшења 2006. године које је спроведено на захтев хрватских власти.

Хрватска оптужница

За дела која се Васиљковићу стављају на терет у Хрватској је запрећена максимална казна од 20 година затвора.

Васиљковић је признао да је био командант српских снага, али је негирао наводе да је подређенима наредио да убијају и пуцају на цивиле током рата у Хрватској 1991-1993. године.

Жупанијско државно Тужилаштво у Шибенику терети Васиљковића да је као командант јединице за посебне намене у саставу паравојних српских јединица, односно као командант наставног центра за обуку припадника специјалних јединица Алфа, поступао супротно одредбама Женевских конвенција.

Осумњичен је да је у јуну и јулу 1991. године у затвору у Книну, али и у фебруару 1993. године у Брушкој код Бенковца, мучио, злостављао и убијао заробљене припаднике хрватске војске и полиције.

Терети се и да је као командант јединица за посебне намене у јулу 1991. године у Глини, у договору са командантом тенковске јединице ЈНА, израдио план напада и заузимања полицијске станице у Глини, приградског насеља Јукинац и села Горњи и Доњи Видушевац.
« Poslednja izmena: 03. Sep 2009, 16:53:57 od Gale10 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
« Poslednja izmena: 03. Sep 2009, 19:43:38 od Gale10 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 546
Zastava Pula, Istra, Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
 Smile
Da li je iko od vas spomenuo/čuo, da se JOŠ čeka odluka Australskog Vrhovnog Suda
Prerano se veselite ... ko se zadnji smije, najslađe se smije - za to ste valjda čuli
Uživajte (dok možete) ... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Smile
Da li je iko od vas spomenuo/čuo, da se JOŠ čeka odluka Australskog Vrhovnog Suda
Prerano se veselite ... ko se zadnji smije, najslađe se smije - za to ste valjda čuli
Uživajte (dok možete) ... Smile
Bezi odavde kretenu polupani...
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
apetan Dragan pušten na slobodu
4. septembar 2009. | 12:33 -> 16:19 | Izvor: B92
Sidnej -- Dragan Vasiljković, poznat po ratnom nadimku kapetan Dragan, koji je u Hrvatskoj optužen za ratni zločin, pušten je iz zatvora u Australiji.

Po izlasku na slobodu, u razgovoru za B92 Vasiljković je rekao da će protiv Hrvatske podneti tužbu i tražiti odštetu za vreme koje je proveo u australijskom zatvoru. Nekadašnji vođa jedinica koje je početkom devedesetih formirao u tadašnjoj Srpskoj Krajini, u Hrvatskoj, odbacuje tvrdnje da su ”Knindže“ imale bilo kakve veze sa ratnim zločinima, a najavljuje i posetu Srbiji.

Kapetan Dragan, kako glasi ratni nadimak Dragana Vasiljkovića, posle skoro četiri godine pušten je iz zatvora u Australiji, na osnovu odluke tamošnjeg Federalnog suda.

“Kao običan čovek, mogu vam reći da ja nemam danas šta da slavim. Meni su zlotvori ukrali četiri godine života, i to mi se ne može nadoknaditi”, kaže Vasiljković.

“Međutim, kao Srbin, jako sam ponosan, jako srećan, jer smo uspeli da dokažemo australijskom Federalnom sudu da nijedna država više neće moći da izruči Srbe Hrvatskoj, jer postoji zvanična potvrda jedne ozbiljne zemlje kao što je Australija da je u Hrvatskoj korumpiran pravni sistem”, navodi on.

“Za to je vredelo provesti četiri godine, i proveo bih još četiri za još jedan takav šamar, bez ikakvog razmišljanja”, poručuje kapetan Dragan.

U Hrvatskoj najavljuju žalbu na odluku suda, a ambasador te zemlje u Australiji već traži razgovor sa javnim tužiocem Novog Južnog Velsa.

Nekoliko sati po izlasku iz zatvora, zatekli smo ga u društvu prijatelja. U razgovoru za B92, Vasiljković najavljuje tužbu protiv Hrvatske, ali ne precizira kada će je podneti.

“Danas sam tek izašao iz zatvora. Imam tim od 12 advokata sa kojima treba da se sastanem i da razmotirim sve ove stvari. Videćemo kojim ćemo putem da krenemo, a postoji jako puno sudskih procesa koje ćemo povesti”, najavio je on.

Vasiljković najavljuje i kraću posetu Srbiji.

Podsetimo, u februaru 2003. bio je i svedok Tužilaštva Haškog tribunala na suđenju Slobodanu Miloševiću.

Tada je tvrdio da jedinica koju je početkom devedesetih godina formirao u tadašnjoj Srpskoj Krajini, u Hrvatskoj, nije imala nikakve veze sa Državnom bezbednošću Srbije, što je iznenadilo sve u Hagu, te se izvukao zaključak da je svoj iskaz promenio jer je na njega tada uticao zamenik šefa DB-a Franko Simatović Frenki.

Vasiljković za B92 potvrđuje da je razgovarao sa Frenkijem, ali odbacuje tvrdnje da je taj razgovor uticao na njegovo svedočenje:

“Ja sam se čuo sa Frenkijem, jer je Frenki bio moj izuzetno dobar porodični prijatelj godinama. Jedan od prvih ljudi koje sam nazvao je Frenki i taj razgovor je trajao 15 sekundi. Javio sam mu da sam živ i zdrav”, kaže Vasiljković.

“Naravno da nismo pričali o mom svedočenju, i to je potvrđeno, oni su imali trake našeg razgovora - budite sigurni da bi oni to pustili. Znamo da su imali trake jer – kako su inače znali da sam ja razgovara sa Frenkijem. Samo su slučajno pogodili”, tvrdi on.

Vasiljković je uhapšen na zahtev hrvatskih vlasti koje su tražile njegovo izručenje zbog suđenja za ratne zločine.

Sudsko veće australijskog Federalnog suda nedavno je prihvatilo njegovu žalbu, uz obrazloženje da ne postoji "realna šansa" da će imati pravedno suđenje ukoliko bude izručen Hrvatskoj.

Za dela koja se Vasiljkoviću stavljaju na teret u Hrvatskoj je zaprećena maksimalna kazna od 20 godina zatvora.


Izvor: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=09&dd=04&nav_category=64&nav_id=379671
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 99
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.202.0
mob
Nokia 
Moje je osobno mišljenje da to treba ipak hapsit.
IP sačuvana
social share
ceterum censeo Carthaginem esse delendam
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Sta je bre Hrvati??? Sto ste ljubomorni?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 14494
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
Moje je osobno mišljenje da to treba ipak hapsit.
Добро је да никога не боли пенис за твоје особитно мишљење.
IP sačuvana
social share
Комплекс - Искуство за које је везана снажна емоција, спој овог когнитивног садржаја и емоције снажно утиче на понашање, нарочито када је из свесног потиснут у несвесни део психе.

Љубазно вас молим да, ако нисте схватили, без преке потребе не употребљавате термин.
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Ericsson T28
Valjda Australijanci vidjeli koliko se  Srbi i Hrvati "vole"  kada igraju na tlu Australije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 14. Jun 2024, 06:09:24
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.