Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kanibalizam: tabu ili tradicija?  (Pročitano 6191 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 449
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
Eto rešenja za problem globalne nestašice hrane - dve muve jednim udarcem, pardon, dva čoveka Smile

Sve se to lepo rešava metkom u glavu. I pre 3000 godina su civilizacije to rešavale vrlo efikasno, maljem u glavu.
IP sačuvana
social share
Jedina nagrada vrline je vrlina, jedini način da imaš prijatelja je biti prijatelj!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Nokia krntija
Buki, jel si siguran da bi se pre upucao nego sto bi pojeo parce ljudskog mesa? Smile

Da.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.450
Okej.
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Posle pet dana gladovanja...moc rasudjivanja opada 30%...svaki naredni dan se povecava procenat po 10 %....
To nije urbana legenda...ili sta znam sta...u mnogim slucajevima prezivljavanja ...
kanibalizam se primjenjuje...Pocev od vajkada...uVijettnamu je toga bilo...
pa ima i dan danas...i bit ce uvjek...prica se da neki prorucnici za prezivljavanje ...nekih vojnih jedinica...
"nekih drzava" ..recimo legionarske jedinice i nepalske gurke...imaju uputstva za pripremu ljudskog mesa...
za konzumaciju... Smile A i bilo je nekolicina filmova radjenih po istinitim dogadjajima
kada su ljudi bili primorani da jedu leseve svojih sapatnika...
Nagon za prezivjeti u covjeku je nesto najjace sto moze da osjeti jedan ciovjek... Smile
Glupo je pricati ja bi ili ne bi konzumirao ovo ono...kad nisi nikad bio gladan...ne mislim na dva dana...
mislim na nekoliko vise...dana...
I ja sada mislim da bih se prije roknuo nego pojeo nekog... Smile
ali...onaj kont ako se roknes ...a nakon toga 5 min...dodje spasilacki tim... Smile
I ti se ubio bezveze... Smile ma ko ga J**** ispece se lijepo...mirise kao i svako meso... Smile
jos dangla...ma, pojeo bi ...sta bi drugo...necu gledati kako ostali jedu...a ja da se rokenm...
pa da i mene pojedu.... Smile nema od toga nista... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia 
Da li je kanibalizam prirodan?
Kanibalizam je odbojan i mesožderima. Lavovi neće jesti lava, ajkule će napasti samo ajkulu koja krvari i batrga se zbog teške povrede. Majmuni mesožderi kao šimpanze neće pojesti člana svog klana. Znači kanibalizam je evolutivno zabranjen i kao takav nije mehanizam ugrađen u svest čoveka.

Da li je kanibalizam kod ljudi posledica ubilačke asocijalne devijacije?
Definitivno. Da nije tako imali bi tekstove u novinama da je nepoznati kanibal napao nekog u uličici, otseko mu pola guzice i pobego da roštilja dok se žrtva u bolovima vukla prema hitnoj pomoći. Ili o tome kako je čopor kanibala oteo svež leš iz bolničke mrtvačnice. Kanibali o kojima pišu novine imaju fantaziju da svoju žrtvu ubiju a onda pojedu. To su inače dobro uhranjeni ljudi koji nisu u očaju zbog gladi. Samo jedenje ljudskog mesa njima ne pruža zadovoljenje fantazije.

Da li je kanibalizam bolest zavisnosti?
Jeste. Kad jednom počnu svoju kanibalsku karijeru ovakvi ljudi postaju dvostruko zavisni, psihološki jer ulaze u sindrom masovnih ubica. Treba im uzbuđenje ubijanja, skrivanja ubistva i ponovnog proživljavanja svog zločina kroz jedenje žrtve. Fizički jer neurotransmiteri čoveka deluju na drugog čoveka kao doping i zato konzumiranje ljudskog mesa izaziva fizičku želju za ponavljanjem istog.

Kanibalizam pod posebnim okolnostima:
1.  preživljavanje u uslovima brodoloma, pada aviona ili neke druge strašne gladi je pitanje samoodržanja, nagona koje je ipak najjači nagon naspram odbojnosti prema ljudožderstvu. To se ne može smatrati devijantnim ponašanjem ako se završi sa završetkom okolnosti koje su do ljudožderstva dovele. Mada i u takvim okolnostima većina ljudi radije pati do smrti nego što pribegne ljudožderstvu radi preživljavanja.

2. Konzumacija pepela preminulih kao plemenski ritual sreće se u nekim plemenima duboko izolovanim u džungli. Preminuli član plemena se spaljuje a pepeo se meša sa hranom i jedu ga svi članovi plemena. Ovo je vrlo specifičan obred koji se javlja samo u predelima jako siromašnim mineralnim solima. U pitanju nije klasičan kanibalizam kao proždiranje mesa čoveka nego po mišljenju tih plemena predak tako zauvek nastavlja da živi u njima. A u suštini neophodni minerali se tako zadržavaju u plemenu.

3. Konzumiranje mesa ili mozga dostojnog neprijatelja pobeđenog u borbi je bilo prisutno u mnogim drevnim narodima i više je simbolički čin divljenja nego ishrana.
« Poslednja izmena: 24. Maj 2011, 15:34:49 od simijon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Ako planirate da se bacite na kanibalizam, izbegavajte da jedete mozak

http://en.wikipedia.org/wiki/Kuru_%28disease%29
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Apple iPhone SE 2020
Posle pet dana gladovanja...moc rasudjivanja opada 30%...svaki naredni dan se povecava procenat po 10 %....
To nije urbana legenda...ili sta znam sta...u mnogim slucajevima prezivljavanja ...
kanibalizam se primjenjuje...Pocev od vajkada...uVijettnamu je toga bilo...
pa ima i dan danas...i bit ce uvjek...prica se da neki prorucnici za prezivljavanje ...nekih vojnih jedinica...
"nekih drzava" ..recimo legionarske jedinice i nepalske gurke...imaju uputstva za pripremu ljudskog mesa...
za konzumaciju... Smile A i bilo je nekolicina filmova radjenih po istinitim dogadjajima
kada su ljudi bili primorani da jedu leseve svojih sapatnika...
Nagon za prezivjeti u covjeku je nesto najjace sto moze da osjeti jedan ciovjek... Smile
Glupo je pricati ja bi ili ne bi konzumirao ovo ono...kad nisi nikad bio gladan...ne mislim na dva dana...
mislim na nekoliko vise...dana...
I ja sada mislim da bih se prije roknuo nego pojeo nekog... Smile
ali...onaj kont ako se roknes ...a nakon toga 5 min...dodje spasilacki tim... Smile
I ti se ubio bezveze... Smile ma ko ga J**** ispece se lijepo...mirise kao i svako meso... Smile
jos dangla...ma, pojeo bi ...sta bi drugo...necu gledati kako ostali jedu...a ja da se rokenm...
pa da i mene pojedu.... Smile nema od toga nista... Smile

Pa, majku mu... zar vas u toj vojsci ne uce kako da prezivite bez jedenja poginulih saboraca?
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Citat
Pa, majku mu... zar vas u toj vojsci ne uce kako da prezivite bez jedenja poginulih saboraca?

Nikad ja nisam ni rekao da su mene ucili...da pojedem nekoga... :[115]:To si ti konstatovala...
Samo ne znam na osnovu cega... Smile ja sam regularan vojnik...castan i posten... Smile
i to je moje zanimanje...kao sto su tebi zanimanje neke druge stvari... Smile
recimo racunari...pa eto...ja sam cuo da neko zloupotrebi racunar...i napravi ili pokrade nekoga...
pa ne mislim da to svi informaticari rade... Smile
ali znam da postoje ljudi koji na taj nacin zaradjuju novac i zive od toga...
Bas kao  i u mojoj struci...gdje te niko ne uci da ubijas...nego te uci da ubijes - da bi spasio svoj narod...
nevinu djecu, zene i ostale koji ne mogu da se brane... Smile
Pa eto, postoje kao i u tvojoj struci - ljudi...koji zloupotrebljavaju to znanje...
i sluze u jedinicama ili legijama koje iskljucivo sluze da bi za novac ubijali nekoga...
Bas kao te nepalske gurke... itd...s kojim moje casno i posteno zanimanje - nema apsolutnoi nista... Smile

Mene su ucili kako da prezivim i bez toga... :[115]:ali na prostorima sa bujnom vegetacijiom i relativno
povoljnim i blagim klimatskim uslovima... Smile a sam sebe sam ucio na svim drugim terenima ..kako ..sta...
Ali takodje znam, da su svasta  ucili one koji idu da se bore po pustinjama , i ledarama...da moraju da prezive...
Gdje nemas od cega da prezivis... Smile i gdje ti ne preostaje nista drugo nego da nadjes zaklon...
i da cekas...i umires od zedji ili od gladi...A ti ljudi koji dobijaju veliki novac..i u koje je ulozeno dosta novca...
da bi ubijali - druge ljude sirom sveta...nemaju nikakav problem da pojedu nekoga...
pa cak i svog mrtvog  saborca...
----------
Razumio sam ja dobro temu ... Smile
Nego objasnjavam...neke stvari...da covjek moze biti prisiljen na neke stvari...i sumnjam da bi neko sebi prislonio cijev na glavu i ostavio recimo troje maloljetne  djece za sobom...
prije nego bi pojeo komad ljudskog mesa... Smile
no to je samo moje misljenje... Smile
Sem toga...sve zivotinje i sva ziva bica su kanibali ...
Lav zna da ubije laviće ii da ih pojede - samo da bi se mnogao pariti sa zenkom..
Zar to nije monstuoznije..da zbog seksa ubijes i pojedes nekoga...pa cak i svoju djecu...
Naravno da nije...jer mi smo ljudi - bogom dani...i mi vise vredimo od drugih zivih bica... Smile
Svaka zivotinja kao i covjek - gubi razum od zedji ili gladi...i oni slabiju bivaju pojedeni...- prezivljavanje..
nagon za prezivjeti... Smile

A ove budale ...sto ubijaju ljude da bi "probali ukus ljudskog mesa..."ne smatram kanibalima" nego bolesnicima...
koje treba nabiti na kolac ...a ne o trosku drzave ih hraniti i oblaciti...
uostalom kao i svakog drugog  ko pocini neki zlocin sa  namjerom..... Smile


.
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
A ove budale ...sto ubijaju ljude da bi "probali ukus ljudskog mesa..."ne smatram kanibalima" nego bolesnicima...
Naravno da su budale i bolesnici. Nema potrebe da ubiješ celog čoveka da bi čapnuo malo mesa sa butkice.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.71
tako je... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.