Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kakvu bi ste nacunalnu Srbiju hteli?  (Pročitano 4943 puta)
09. Maj 2006, 11:32:21
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 296
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Samsung Galaxy S3 Mini
Kakvu bi ste nacunalnu Srbiju hteli? spoljašnje i unutrašnje granice, uređenje...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Da li verujes sebi?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24339
Zastava Novi Sad - Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
HTC Touch HD, Luna
tema ti je totalni promasaj
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.01
Srbija ima samo jedan put ako nezeli sa bude pusto secanje. To je nacionalni put!
Sta podrazumeva taj put?
- Puno kulturno,ekonomsko i duhovno jedinstvo vaskolikog srpskog naroda
- Ujedinjenje dve srpske države Republike Srpske i Srbije na osnovu legitimnog prava na samoopredeljenje;
3.   Kosovo i Metohiju smatramo integralnim i neotudjivim delom Republike Srbije;
4.   Odlučno se protivimo obnovi Jugoslavije kao i svakoj ideji o Jugoslovenstvu kao i  bilo kakvom udruživanju u zajedničku državu sa drugim narodima;
5.   Srbima koji su za vreme proteklih ratova bili primorani da napuste svoja ognjišta i odu u izgnanstvo treba omogućiti povratak, gde im se moraju obezbediti sva nacionalna, politička i ljudska prava koja im po međunarodnim standardima pripadaju, uključujući i vraćanje imovine. Svestrana ekonomska, kulturna, duhovna, prosvetna i sportska saradnja, kao i svi vidovi povezivanja sa Srbima iz Republike Srpske Krajine, u skladu sa novom političkom realnošću  predstavljaju jedan od prioriteta i strateških ciljeva državne politike.
6.   Briga o srpskom narodu koji je raspadom prethodne Jugoslavije ostao u drugim državama, nastalim na prostoru ranije države, jedna je od obaveza njegove matične države.
7.   Zaštititi srpske kulturno-istorijske spomenike, srpska vojnička groblja i grobove žrtava iz svih ratova koji se nalaze van granica naše države. Treba preduzeti i korake da se kulturna dobra koja su tokom proteklih građanskih ratova oduzeta od srpskih kulturnih institucija vrate tim institucijama.
8.   Ustavom i zakonima biće regulisano učešće dijaspore u političkom, ekonomskom, i društvenom životu matice. Saradnja sa dijasporom jedno je od sredstava uspostavljanja nacionalnog jedinstva.
9.   Nijedan deo državne zajednice ne može se otuđiti od državne celine, kao što se ne može ni razmeniti sa drugom državom
10.   Jedan od osnovnih ciljeva nacionalne politike jeste duhovna obnova srpskog naroda i jačanje njegove istorijske samosvesti da bi se što pre otklonili duhovna pustoš i nacionalna ravnodušnost, kao posledice dugogodišnje komunističke vladavine i zabluda jugoslovenstva. Zbog toga se zalažemo za obnovu rada starih i osnivanje novih nacionalnih i kulturnih organizacija koje će raditi u tom pravcu.
11.   Nacionalno vaspitanje sastavni je deo obrazovnog procesa u osnovnoj i srednjoj školi, kao i u predškolskim ustanovama.
12.   Srpskoj pravoslavnoj crkvi pripada značajna uloga u nacionalnom vaspitanju i duhovnoj obnovi srpskog naroda i zato ona treba da zauzme ono mesto u srpskom društvu koje je imala tokom istorije, pre nego što ju je komunistička vladavina potisnula.
13.   Lojalnim manjinskim zajednicama u našoj državi pripadaju sva prava koja su im priznata međunarodnim pravnim aktima, kao i sva prava već stečena tokom života u našoj državi. Pri priznavanju prava manjinama držaćemo se pravednog principa reciprociteta.
14.   Promenu političkog i ekonomskog sistema ustavnom reformom, jer se tek izmenom Ustava Srbije kao i svih političkih zakona i ostalih propisa moze obezbediti napredak države;
15.   Zajednička država Srbije i Crne Gore kakva je sada netreba da postoji.Mi smatramo da su Srbi i Crnogorci jedan narod te da nam netrebaju nikakve podele već ujedinjenje u jedinstvenu državu. Sadašnji oblik zajednice smatramo nepotrebnim trošenjem novca.
16.   Pravna država gde su zakoni obavezujući za sve građane. Nezavisno sudstvo i depolitizovana administracija osnovni su preduslovi pravne države a samim tim i demokratije;
17.   Sigurnu garanciju sudske nezavisnosti predstavljaju stalnost i nepokretnost sudija.
18.   Donošenje  zakona o krivičnoj odgovornosti nosilaca javnih funkcija i oštrim zakonom protiv korupcije biće definisan postupak za utvrđivanje odgovornosti ministara, te viših i nižih nosilaca javnih funkcija kao i ostalih pre svega lekara,profesora,sudija  itd.
19.   Svi nosioci izbornih funkcija moraju podneti izveštaj o svom materijalnom stanju pre prihvatanja funkcije i posle prestanka mandata.
20.   Formiranje oružanih snaga u duhu najbolje tredicije slavne srpske vojske a u cilju odbrane zemlje.Srpska vojska mora odgovoriti svim geopolitičkim izazovima modernog doba,mora biti moderno opremljena. Država je dužna da više ulaže u armiju, kako u njenu tehniku tako i u ljudstvo. Povećanje plata, penzija kao i hitno rešavanje stambenog pitanja pripadnika vojske moraju biti primarni cilj države;
21.   Funkcioneri prethodnog komunistickog režima kao i kriminalci iz svih režima ne mogu obavljati državne funkcije.
22.   Ugovore o privatizaciji sklopljene za vreme prethodne vlasti treba preispitati. Politički funkcioneri i privredni rukovodioci prethodne vlasti obavezni su da podnesu podatke o poreklu imovine stečene dok su obavljali svoje funkcije. Sva nezakonito stečena imovina treba da bude oduzeta.
23.   Vraćanje smrtne kazne za najgora krivična dela, svirepa ubistva, čedoubistva, pedofiliju kao i ostale pošasti sa zapada, donošenjem novog Krivičnog zakona kao i definitivni obračun sa tajkunima uz obaveznu konfiskaciju celokupne imovine stečene kriminalom;
24.   Zalažemo se za jačanje lokalne samouprave na svim nivoima i prenošenje većeg dela dosadašnjih državnih funkcija na regione i manje samoupravne jedinice.
25.   Zalažemo se za reviziju svih političkih procesa.
26.   Zalažemo se za vraćanje imovine nepravedno oduzete nacionalizacijom, konfiskacijom, otkupom pod pritiskom.
27.   Diplomatska predstavništva moraju pružiti našim gradanima, kada im se za to obrate, punu pomoć.
28.   Zalažemo se za otvaranje dosijea tajnih komunističkih policija.
29.   Zalažemo se za formiranje profesionalne policije u službi gradjana sa efikasnim i školovanim kadrovima na čelu. Policiju koja se efikasno može boriti na iskorenjavanju organizovanog kriminala kao i kriminala uopšte.
30.   Zalažemo se za formiranje jedinstvenog sistema državne bezbednosti koji će efikasno zaštititi gradjane od svih opasnosti a posebno od pošasti modernog doba – terorizma.
31.   Zalažemo se za hitno donošenje mera u borbi protiv “bele kuge”.Mere moraju uključiti zabranu abortusa, zabranu sklapanja gej brakova i odbacivanje gej kulture uopšte, zabranu usvajanja dece od strane seksualno izopačenih osoba, kompletna i besplatna medicinska zaštita trudnica, ekspresna pomoć (materijalna i tehnička) trudnicama i majkama, pospešivanje radjanja svim sredstvima (propagandom i edukacijom), izjednačavanje statusa nezaposlenih majki sa zaposlenim, posebne pogodnosti za roditelje sa više dece (potpuno oslobadjanje od poreza, drastično smanjenje ili ukidanje troškova kao što su struja, voda, komunalne usluge), uvodjenje  poreza za roditelje koji nemaju dece ili imaju samo jedno dete (neračunajući one koji iz zdravstvenih razloga nemogu imati dece) i niz drugih mera.
Spoljna politika;
       1. Činjenica da je Srbija evropska država upućuje našu državu na što tešnju saradnju sa evropskim državama ali i svim državama koje su u prijateljskim odnosima sa našom.
       2. Srbija se zalaže za svestranu saradnju sa susedima, uz uzajamno poštovanje granica i nemešanje u unutrašnje poslove drugih država
       3. Kao članica Ujedinjenih nacija, naša država zalaže se za miroljubivo rešenje svih sporova koji mogu da ugroze mir i bezbednost u regionu
4.   Opreznu saradnju sa nekim bivšim jugo-republikama uz strogo pridržavanje pravila reciprociteta.
5.   Takozvani međunarodni krivični sud u Hagu smatramo pristrasnim i neprijateljski raspoloženim prema Srbima te zahtevamo prekid izručenja naših gradjana tom “sudu”.
6.   Naša država netreba da traži prijem u NATO jer je taj vojni savez izvršio brutalnu, nehumanu i nelegalnu agresiju na Srbiju.Nije nam mesto pored ubica Srpske dece.
7.   Pokretanje Tužbe protiv Hrvatske za genocid kako u periodu Drugog svetskog rata tako i u poslednjem ratu.Takodje tužbu treba po istom osnovu podići i protiv MH federacije po istom osnovu i tražiti nadoknadu ratne štete.
8.   Zalažemo se za Evropu Nacija. Slobodnu Hrišćansku zajedicu nacionalnih država suprotnu sadašnjoj globalističkoj Evropi. Nama treba slobodna Evropa koja će poštovati tradicije, kulturu i običaje svake zemlje uz zadržavanje pune nezavisnosti istih. Mi se protivimo sadašnjoj Evropskoj Uniji.

To je progam za koji se moramo boriti!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


----- Whiro -----

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1848
Zastava Šabac, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
nacunalnu????
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG Google Nexus 5
nacunalnu????

sigurno zivi dugo u inostranstvu  Smile
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Pa da dijaspora bi da od nas pravi bedu i sirotinju koja ce sluziti samo za to da nosi zastave i da arlauce nacionalne pesme. Neka ciste oni ulice po svetu a nas neka ostave na miru. Cush da se gastarbajteri pitaju u kakvoj cu ja drzavi ziveti...
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG Google Nexus 5
Pa da dijaspora bi da od nas pravi bedu i sirotinju koja ce sluziti samo za to da nosi zastave i da arlauce nacionalne pesme. Neka ciste oni ulice po svetu a nas neka ostave na miru. Cush da se gastarbajteri pitaju u kakvoj cu ja drzavi ziveti...

e pa veruj mi da nista drugo i ne rade, nego samo ciste ulice, baustelci i sobarice/cistacice.
i ubijaju se od posla da bi na kraju kupili neko sugavo auto i napravili kucerine po srbiji (iako nikad u njima nece ziveti)
umesto taj novac da uloze u srbiju, ...... tuga ....

a ovi sto su imali srece da se zaposle po bankama i sl. zaboravili su ko su i odakle su .....

IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ekstrem

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6621
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
Pa da dijaspora bi da od nas pravi bedu i sirotinju koja ce sluziti samo za to da nosi zastave i da arlauce nacionalne pesme. Neka ciste oni ulice po svetu a nas neka ostave na miru. Cush da se gastarbajteri pitaju u kakvoj cu ja drzavi ziveti...
Pa da dijaspora bi da od nas pravi bedu i sirotinju koja ce sluziti samo za to da nosi zastave i da arlauce nacionalne pesme. Neka ciste oni ulice po svetu a nas neka ostave na miru. Cush da se gastarbajteri pitaju u kakvoj cu ja drzavi ziveti...

e pa veruj mi da nista drugo i ne rade, nego samo ciste ulice, baustelci i sobarice/cistacice.
i ubijaju se od posla da bi na kraju kupili neko sugavo auto i napravili kucerine po srbiji (iako nikad u njima nece ziveti)
umesto taj novac da uloze u srbiju, ...... tuga ....

a ovi sto su imali srece da se zaposle po bankama i sl. zaboravili su ko su i odakle su .....




nisam znao za te sobarice.
c, c, c...
a ja mislio...
svasta!
IP sačuvana
social share



ma taj eduardo je cigan obicni. bilo bi super da mu je noga ostala u terenu. ili jos bolje, taylor trci, a eduardova noga se zapetljala u pertle u vuce se za njim... ili da je ostala na stadionu, pa da se igra umjesto charity shielda, Kup eduardove noge... da pobjednik u finalu dobija nogu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 85
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Vuche,lud si ocami !  Smile
IP sačuvana
social share
Moj dom je BIH,ja dizem zastavu do neba !!!!!

i da,da...do haosa i rasula sve vas vodi Baba Jula Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 31
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
нацуналну? то је влашки или? Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.