Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Kako zapoceti sopstveni biznis ?
Koliko je novca potrebno ?
69.2%  (9)
Cime se baviti ?
30.8%  (4)
Ukupno glasova: 13
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako zapoceti sopstveni biznis ?  (Pročitano 20980 puta)
24. Jan 2010, 19:29:21
Pocetnik

Sam svoj gazda...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Mozilla (CK-Finbu.com)
mob
Nokia 
Sta je sve potrebno (osim para) za zapocinjanje spostvenog biznisa ? Konkretni za otvaranje kafica ili kozmeticko-frizerskog salona ? Kako pribaviti dokumentaciju i neophodne dozvole i kod koga ? Kolika sredstva su potrebna i gde je naj povoljnije preuzeti neophodnu opremu za ta dva posla ? kako regulisati placanje kojekakvih poreza ? Ako neko ima iskustva u tim delatnostima,molim vas da mi savetima pomognete da zapocnem sopstveni posao. . .  Koliko i na camu mogu najvise da zaradim u tim delatnostima. . .  Koja vrsta pica,usluge. . . .  Koliko novca mi je dovoljno da osnujem takvu vrstu usluzne delatnosti. . .  ( koliko za kafic i koliko za kometicko frizerski salon ? ) Koja vrsta musterija treba da mi bude ciljna grupa. . . .  Unapred hvala. . .
« Poslednja izmena: 25. Jan 2010, 02:08:53 od Goran1988 »
IP sačuvana
social share
Goran
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
Citat
Sta je sve potrebno (osim para) za zapocinjanje spostvenog biznisa ? Konkretni za otvaranje kafica ili kozmeticko-frizerskog salona ?
resenje od agencije za privredne registre, lokal, oprema i knjigovodja.
http://www.apr.gov.rs/%D0%A0%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B8/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%83%D0%B7%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8.aspx

Citat
Kolika sredstva su potrebna i gde je naj povoljnije preuzeti neophodnu opremu za ta dva posla ?
zavisi kolike su ti ambicije. ne znam odakle si, uzmi halo oglase.

Citat
kako regulisati placanje kojekakvih poreza ?
treba ti knjigovodja. on je placen da misli o tome.

Citat
Koliko i na camu mogu najvise da zaradim u tim delatnostima. . .
lose je vreme. u svakom slucaju ne ocekuj veliku zaradu bar u pocetku.

Citat
Koja vrsta pica,usluge. . . .
zavisi kakav kafic u kom je fazonu. a usluge, depilacija, solarijum.

Citat
Koliko novca mi je dovoljno da osnujem takvu vrstu usluzne delatnosti. . .  ( koliko za kafic i koliko za kometicko frizerski salon ? )
uzmi oglase pa vidi cene opreme.

Citat
Koja vrsta musterija treba da mi bude ciljna grupa. . .
tinejdzeri + malo stariji.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Sam svoj gazda...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Mozilla (CK-Finbu.com)
mob
Nokia 
hvala,za sveobuhvatan odgovr. . .  Ako neko ima iskustva sa otvaranjrm kafica ili kozmetecko frizerskog salona,molim vas da mi se putem ovog foruma javite i da razmenite svoja iskustva sa mnom. . .  Jer prihvatam svaku vrstu savetodavne pomoci. . .  Jednostavno ne zelim da se zalecem i izgubim svoj novac na sopstvenim greskama koje bi svaki pocernik mogao da nacini. . .  Unapred hvala. . .  
IP sačuvana
social share
Goran
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia 



Kafic ili restoran mora da bude na dobrom mestu ,to je jako jako bitno .Ako nije na dobrom mestu ,onda moras da smislis nesto bas originalno u ponudi ili da imas cene ispod proseka . Jako bitan ti je i parking ,posebno za restoran .

Sto se tice kozemtickog salona ,tu ima nesto sto se meni ne dopada - svi radnici pocevsi od frizerke,pedikirke,manikirke i maserke ce ti traziti da radite pola ,pola -sto bas i nije isplativo ,obzirom da moras da ih prijavis i platis porez. Jedino ako se ne dogovoris drugacije .  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Sam svoj gazda...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Nokia 
Ma razmisljao sam dugo sta otvoriti a da od toga moze lepo da se zivi... Jedino mi te dve ideje deluju realno... Trenutno u mom kraju ne postoji internet kafe pa sam kontao da otvorim bas to... Kontam da bi mi se to isplatilo... A i lokali imaju neku realnu cenu... Nisu naduvane cene kao u centru grada... Ali mi za to treba malo vise para nego sto sam u pocetku predvideo da cu potrositi na otvaranje kafica ili kozmeticko - frizerski salon... Pa sam u nedoumici... Ako otvorim internet kafe to ce biti originalono i jedinstveno u kraju... ili da kozmeticko frizerski salon jer je to jeftinije za otvaranje ali toga ima na svakom cosku... Cak sam razmisljao i o igraonici u sklopu internet kafea... Da li neko zna razliku izmedju poreza koji mora da se plati za "Udruznje ljubitelja racunara"  i klasicnog internet kafea ? kolika je razlika i u cemu je razlika u visini placanja i nacina izmirivanja poreza drzavi... ?
IP sačuvana
social share
Goran
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 200
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Shto bre da se ebavaš sa otvaranjem vlastitog biznisa u Srbiji ? Ti kao da si sa kruške...
Iz iskustva, ono iz prve ruke,čisto s.anje burazeru...elem, to crkavice što si spremio za biznis,lepo da odeš do neke stranke, učlaniš se, daš prilog i moliš Boga što pre da raspišu izbore.
U zavisnosti koliko se "otvoriš" u startu, sleduje ti i "karijera"..odbornik,možda čak i poslanik( mada to jako teško )...
Ako kojim slučajem još imaš i nešto od škole, onda ti se "otvara" i mogućnost javnih, komunalnih preduzeća...ambiciozni odmah rukovode, ovi malko manje,odaberu neko izmisljeno radno mesto, nekih 1000-1200 evrića mesečno,nikakva odgovrnost...a može da se usput poslić odradi...Bog da te pogelda  Smile Smile Smile

Tako da pamet u glavu, novac treba pametno uložiti  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Sam svoj gazda...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Nokia 
Ne verujem da ce mi bilao koja stranka na ovoj planeti obezbediti neki lep zivot... Ipak svako gleda svoj intres...
P.S. Nasao sam nov profesionalni aparat za espreso za nekih 1380 evra... Sta mogu da ocekujem za tu cenu... Sad mi treba jos 10 racunara sa solidnom konfigutacijom... I displeji od 17 inca... Ako neko ima savet ili radi sa tim neka mi se javi...
IP sačuvana
social share
Goran
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Po mom misljenju, otvaranje intenet kafea, igraonice... neisplativo... uzmi primer.... imas 10 racunara...da bi klijenti bili zadovoljni uslugom, moras imati dobar link ka provajderu + licencni software + svaku igru koju imas instaliranu mora da bude originalna (ne mora, ali moli boga da ti ne upadne inspekcija onda) + netcafe klijent+ oprema.... morao bi da imas odlicnu posecenost u dobrom delu sati u toku radnog vremena da bi ti se na duze staze isplatilo. Po BG-u se igraonice i NC zatvaraju kao kruske, upravo zbog neisplativosti rada.

Mislim da za svaku delatnost koju si naveo mozes firmu da otvoris kao STR, sto obezbedjuje u poectku fine stvari po pitanju olaksanja oko poreza, ali kao sto neko gore rece, knjigovodja treba da se brine o tome, ne ti Wink

najbitnije od svega je da odaberes veoma atraktivnu lokaciju sta god krenuo, veoma cesto mozes videti da se 2 lokala iznajmljuju bukvalno sa 2 strane ulice, po razlicitim cenama.... sta mislis, koji je razlog Wink (priblizne velicine naravno).... Najocigledniji primer je Bulevar kralja Aleksandra u BG-u za to Wink
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
najbitnije ti je da sprovedeš istraživanje lokalnog tržišta. Tu se mnogi zajebu. Moraš da uvidiš da li postoji potražnja za takvim uslugama, kakva je konkurencija, populacija koja ti je ciljna grupa... Ako npr. u istoj ulici imaš tri salona, teško ćeš uspeti, jer ljudi nemaju običaj da menjaju usluge kojima su zadovoljni, osim ako ponudiš istu stvar za manje novca. Na tvom mestu, ja bih sproveo anketu u kraju, od vrata do vrata ili na ulici, i ispipao "puls"
« Poslednja izmena: 05. Feb 2010, 12:44:07 od radulac »
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Sam svoj gazda...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Nokia 
Zvanicno istrazivanje trzista bi otkrilo moje prave namere i mozda bi neko mogao da to ptvori pre mene.... Kontao sam da to otvorim u stambenom naselju... desetak zgrada... jer to ne postoji ovde... A u centru su jako skupi lokali... Po 1000 jevreja za mesec dana... Pa jedino da u ponudu stavim i heroin pa da poslujem u plusu...


IP sačuvana
social share
Goran
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.