Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako Wikipedia utice na nas entuzijazam?  (Pročitano 59301 puta)
21. Jul 2017, 22:49:30
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
mob
Nokia 
primjetio sam da citanje clanaka na wikipediji utice na entuzijazam covjeka koji ih cita. recimo prije nego sto idem na planinarenje odem na wikipediju i procitam clanak na engleskom o planinarenju, a znam da nista novo nema sto bih tu mogao da procitam. sama raspodjela slika, isjecaka koji se mogu procitati o najosnovnijim uslovima koji su tu da bi se smatrali planinarom. to je savremen nacin da se utice na psihu covjeka za kojeg se taj clanak pravi. u stvari zbog koga postoji sama wikipedija. da utice na volju, kvalitet osjecanja koja se ostvare prije ,za vrijeme, i poslije setnje npr..  volio bih da razmotrimo komunisticki(socijalisticki) pristup slicnim sadrzajima? i odnos pomenutih sadrzaja na kvalitet umjetnosti, sporta, skolovanje...? kako bi se mogao mijenjati ovaj vid djelovanja?


moj komentar:
treba shvatiti da je kvalitet nekih sadrzaja koji su stvoreni u kapitalizmu, u stvari sveden na kvalitet emocije. a kvalitet sadrzaja u nekim drzavama recimo SSSR, i SFRJ, ide na ustrb emocija, a kvalitetnijeg konkretnog sadrzaja. pobjednik iz Hladnog rata, je kapitalizam, i njihov nacin posmatranja i rada. znaci ljudski odnos, altruisticki je odnio pobjedu nad rigidnim sovjetskim nacinom djelovanja.  Smile





IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Y Tu Mamá También

Zodijak
Pol
Poruke 502
Zastava
haha, nesto najgluplje sto sam u zivotu procitao. nalupao si se za sve pare. vikipedija utice na entuzijam, lol. to je samo zavist koja progovara iz tebe kad vidis ljude kako osvajaju vrhove himalaja dok tebe mrzi da izadjes i bacis djubre. Vikipedija je open source projekat, nema nikakve veze sa kapitalizmom genije. Open source zajednica je u osnovi komunisticka po svojim principima.
IP sačuvana
social share
lalalala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
mob
Nokia 
molim?  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Y Tu Mamá También

Zodijak
Pol
Poruke 502
Zastava
sta ti nije jasno da ti pojasnim?
IP sačuvana
social share
lalalala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
mob
Nokia 
zasto si dosao na forum? zasto komentarises moje postove?  otkud taj bolesni nadimak na bureku?  Smile

Durmitari(ne znam da li te je on poslao)
licis mi na durmitarinog ucenika, samo neki njegov djecak moze toliko da nema nikakvog digniteta i samopostovanjja da se potpise kao krelac. njegova ego-manija je dotle dosla, usled nedostatka komparacije, da jedino omladinu koja se potpisuje kao "krelac" moze da "vodi" i postuje. kakav je njegov intuitivni dozivvljaj omladine ja sam licno spoznao, jer me je htio pretvoriti u krelca, sto ja nisam dozvolio vec sam krenuo sopstevim putem(raskid sa doticnim je bio tako bolan da umalo nije bio koban po mene ,kazem intuitivnim putem jer durmitara nije dosegao nesto vece, i smatra da je sve vece od intuicije zabluda) Ne "kozjom stazom" kojom je durmitara sklon , vec ljudskim putem, jer sam shvatio da nije samo bitno ostvariti odredjeno postugnuce vec je bitno i kako do njega doci. srce me zaboli kad u gradu vidim mog druga njegovog ucenika kome na srcu pise da je upropasteni krelac, jer ga je njegov ucitelj toliko izmuzao kompletno da nema nikakvog potencijala ni entuzijazma zivotnog.

shvatam(poslacu mu ovo na mejl adresu) ali cu dobiti sigurno takav mejl da cu skliznuti sa sopstvenog puta, jer se doticni gospodin dici time da je duhovniji od mene, iako on ima preko 70 godina a ja tek 26. and so forth, da ne ulazim u dublju analizu njegove licnosti. dodacu: jako kvalitetne ali nedovoljne...


nebtno nisam siguran da si njegov ucenik, poznaju ga neki moji prijatelji sa bureka, ali nemoj ovo uzimati subjektivno... pisem nevezano za tvoj post.. Dodatak
« Poslednja izmena: 09. Avg 2017, 14:24:38 od bannnnjac33 »
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Y Tu Mamá También

Zodijak
Pol
Poruke 502
Zastava
nemam blage veze o cemu pises a i ne zelim da znam. Kakve veze sve ovo ima sa vikipedijom?

IP sačuvana
social share
lalalala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
mob
Nokia 
i nisi nesto rekao o samoj temi sem zanimljivog zapazanja da je ona open source projekat. i samim tim vezan za socijalizam.

ali ti si rekao ovo: "Open source zajednica je u osnovi komunisticka po svojim principima."

nije komunisticka nego socijalisticka, uvidjas li razliku? to je odavno preturena prica, potrazi po bureku..

ne glumi! ne zanima tebe tema jer pljujes po njoj jako perfidno i pokvareno, rekao bih licemjerno. i sad se pozivas na temu! ups. zamalo da zaboravim, zasto nisi spomenuo Durmitaru i imas li kontakt sa njim? poznajes li tog covjeka? o njemu je napisano skoro 15 redaka.. ispada da sam te pronasao! rekao bih da ti ne ide ova intelektualna raspra pa bih je milosrdno prekinuo ako dozvoljavas, jer si daleko ispod mene po svim mjerilima.
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Y Tu Mamá También

Zodijak
Pol
Poruke 502
Zastava
Ne nego upravo komunisticka. Socijalizam je prelazna faza. Procitaj postulate open source zajednice: otvorenost, slobodna distribucija, kod dostupan svima, to je cist komunisticki ideal. Pokusaj da se suzdrzis od ad hominem napada. Samo glupaci tvrde da su superiorni, istinski pametan covek pusti da se njegova vrednost sama potvrdi.
IP sačuvana
social share
lalalala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

....volim Republiku Srpsku.....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3093
mob
Nokia 
u kojoj je to zemlji zivio socijalizam? ja ne znam... navedi zemlju. pravi socijalizam je sliucniji anarho-sindikalizmu, a toga, kolko ja znam, nigdje nije bilo. trebace nam jos puno vremena da dostignemo taj nivo ljudskosti. Rekao si da se suzdrzim od licnih napada karakterisanja itd. a mene si, kao da ne vidim, okarakterisao kao glupaka!?   Smile ne vidim kako dozivljavas ovaj forum, kao zivotno postignuce i intelektualno bojno polje..? nemam ja sta da pustam da se moja vrijednost potvrdi, kosmos to potvdrjuje. osjecam to cijelim bicem! tvoja argumentacija je smijesna, u teskoj si defanzivi a dosao si da ismijavas kao neki prostak, temu oko koje sam se potrudio! mogao si malo da ramislis prije nego sto si poslao komentar:

haha, nesto najgluplje sto sam u zivotu procitao. nalupao si se za sve pare. vikipedija utice na entuzijam, lol. to je samo zavist koja progovara iz tebe kad vidis ljude kako osvajaju vrhove himalaja dok tebe mrzi da izadjes i bacis djubre.
ovo si napisao i govoris da se uzdrzim od "ad hominem" napada..?! kako si tako licemjeran? imam osjecaj da se poznajemo, neces nista da kazes za Durmitaru, kao da izbjegavas! Imam stav da sam to lijepo osjetio u vezi tvog jadnog naloga... Potpisan si kao krelac i pricas o osvajanju Himalaja? takvu perverzno pokvarenu licnost nisam vidio odavno, kazes da sam zavidan? jesam zavidan na wikipediu kad vidim do kojih granica je dosegla ljudska svijest. ti si ravnodusan prema tome? sta pokusavas podmetnuti? otvori se zadao sam udarac! iskren udarac.. ti to ne cijenis pretpostavljam, nego ces se jadnicki prilagodjavati mojim postovima u pokusaju da me degradiras na forumu..?!  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Y Tu Mamá También

Zodijak
Pol
Poruke 502
Zastava
Brkas pojmove. Komunizam je zadnja faza socijalizma, ne obrnuto. Ono sto je bilo kod nas i u Rusijii je bio autoritativni socijalizam. Nazvao sam tvoje pisanije glupim, a ne tebe. Bavio sam se delom, ne licnoscu. To je velika razlika. Ukucao sam tog durmitaru u gugl posto ne prestajes da ga spominjes, neki sektas izgleda i prodavac magle. Sta ti je on bio, ljubavnik?
IP sačuvana
social share
lalalala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.