Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako uraditi video kompresiju bez gubitka na kvaliteti?  (Pročitano 3374 puta)
23. Apr 2012, 18:25:30
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
Browser
Chrome 18.0.1025.162
Dosao sam u problem, kao i mnogi drugi  Smile HDD mi je pun jer imam hrpu HD snimaka.

Juce sam trazio po netu programe sa kojima bih mogao kompresovati svoje snimke, ali da ne izgubim drasticno na kvalitetu. Probao sam par programa i svi pokusaji su zavrsili veoma losim snimcima uz smesno smanjenje dimenzija.

Znate li koji program je dobar za kompresiju video snimaka i kako da postavim podesavanja pre kompresije (frame rate i slicne fazone)  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.62
mob
HTC Sensation
Ja koristim Xilisoft HD Video Converter. Mislim da ti je najbitnije da pazis na kodek, tj. da koristis h264.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Sony xperia
Ako bi prebacivao u MKV ne smanjuje velicinu. A moze da odradi za minut. Smiley

Avidemux je vrh. Hilisoft isto imam ali za vrhunsku konverizju, Avidemux.
« Poslednja izmena: 23. Apr 2012, 18:36:27 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.162
Ako bi prebacivao u MKV ne smanjuje velicinu. A moze da odradi za minut. Smiley

Avidemux je vrh. Hilisoft isto imam ali za vrhunsku konverizju, Avidemux.

Mozes li reci u koji format prebacujes, koja podesavanja stavis  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Sony xperia
Za Avidemux, najbolje je da je u MKV. Skini sa linka mkvtoolnix-unicode, mozes i najnoviju verziju.

http://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/win32/

Zatim skini ovo iz atacmenta. Kada instaliras ono sa linka, ovo iz ataca samo iskopiraj u direktorijum gde se ono iznad instaliralo.

Kada ubacis, to sta si ubacio pokrece program. Mozes i precicu napraviti. Otvorice prozor. Trebas ici na Add. Iz ponudjenog prozora izaberi lokaciju gde je film. Kada ucita, u donjem prozoru ces videti koje strimove ima. Ako ubacis neki MKV film videces titlove i trake za zvuk. Mozes decekirati nepotrebno. Skroz dole desno na Browse biras lokaciju gde da Miksuje. Kada izaberes klikni na Start muxing. Dobices upakovan Avi ili mp4 ili bilo koji fajl u MKV na izabranu lokaciju. Ako si decekirao nesto, bice bez toga.

Takav MKV fajl ubacujes u Avidemux. Njega skini odavde ( imas verziju koja se ne instalira vec samo klikne na ikonu unutar foldera ):

http://avidemux.sourceforge.net/download.html

Kada njega instaliras ili samo kliknes na ikonu u folderu, idi na prvu levu ikonu. Otvorice prozor i izaberi onaj MKV fajl.
Pod Video output klikni ispod da se otvori padajuci meni. Imaces dve mogucnosti za Mpeg4 AVC (x264). Kada izaberes, klikni ispod na Configure. Ako nece da se otvori klikni na drugu mogucnost za Mpeg 4 (x264).

U otvorenom prozoru pod Encoding mode, izaberi iz padajuceg menija, Average Bitrate ( Two pass ) Ispod pod Average bitrate upisi koji zelis. Nemas potrebe za vise od 2500 - 3000 kbit/s. Ili izeksperimentisi pa kojim budes zadovoljan, to ostavi.

U ovom prozoru predji na jezicak Motion. Klizac povuci skroz desno za najbolji kvalitet. Nakon toga klikni na OK.

Pod opcijom Filters imas mogucnost raznih manipulacija snimkom.

Pod Audio Output, klikni ispod za padajuvi meni. Izaberi AAC (Faac ). Pod Configure, koji bi ti bitrate odgovarao. Pa na Ok.
Pod Filters, obavezno cekiraj Resampling i upisi 48000. Pa Ok.

Zatim ispod Output Format izaberi MP4 muxer.

Sada mozes skroz gore na File i na Save. U tom prozoru upisi ime. Ne zaboravi da nakon imena ukucas tacku pa mp4. To izgleda xxxxx.mp4
Ako to ne ukucas, tamo gde se konvertovalo mozes nahnadno da ukucas u nazivu fajla. Zato bez nervoze ako skapiras da nisi a render vec na pola Smiley

Sa srecom  Smile



Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
MKVExtractGUI2.rar (550.42 KB)
« Poslednja izmena: 23. Apr 2012, 19:17:19 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.162
Za Avidemux, najbolje je da je u MKV. Skini sa linka mkvtoolnix-unicode, mozes i najnoviju verziju.

Svaka cast na uputstvima, javim se sa rezultatima kada kompresujem par snimaka  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Cudni smo ti mi pingvini!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6178
Zastava srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
mob
SonyEricsson k750i
ja prebacujem u mp4 kada snimam nesto sa tv-a recimo(meni je ok kako ispadne-treba probati) a koristim format factory  besplatan program.

probao sam i sa nekim video klipovima i kvalitet mi deluje isti a fajl je manji....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.162
Za Avidemux

Sa srecom  Smile

Uspeo sam konvertovati 2-3 snimka za probu:

Smanjen fajl za  50ak %  Smile
Kvalitet videa - fantastican. Uopste se ne primeti razlika  Smile
Kvalitet zvuka - skoro pa katastrofalan, ne znam sta se desilo da mu onoliko smanji kvalitet  Smile

Zanima me kako resiti problem zvuka i kako da smanjim rezoluciju videa. Npr. 1080p je ostao 1080p. Sto se mene tice moze to sve ici na 720p (ukoliko bi time jos vise smanjio fajl). Cak bi odredjene clipove koji mi trebaju samo kao tutorial prebacivao i u kvalitetu 480p (ali da bude onakav kao na YouTube-u)
« Poslednja izmena: 24. Apr 2012, 22:17:31 od Milanno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.62
mob
HTC Sensation
Smanjivanjem rezolucije ne bi ti se smanjila velicina fajla. Jedini faktor koji odredjuje velicinu fajla jeste bitrate.
Znaci ako smanjis rezoluciju, smanji i bitrate, jer ces sa manje informacija dobiti isti kvalitet kada je slika manja.
Kako i koliko: cekaj Lightsofta Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Sony xperia
Imas dva moguca razloga koja mi trenutno padaju na pamet kao razlog.

Kada ubacujes film, odradi ubacivanje pa te pita nesto. To sta pita ides na NO.

Drugi razlog, ako nisi ovo odradio:
Citat
Pod Audio Output, klikni ispod za padajuci meni. Izaberi AAC (Faac ). Pod Configure, koji bi ti bitrate odgovarao. Pa na Ok.
Pod Filters, obavezno cekiraj Resampling i upisi 48000. Pa Ok.

Pod Configure, izaberi bitrate najmanjie 196Kb/s.

Za smanjenje rezolucije, idi na segment Video Output, pa ispod na Filters. Neka je sa leve strane oznaceno Transform. U sredini od izbora izaberi swsResize. Dva puta kliknes. U tom prozorcetu pod Width upisi koju hoces da je sirine. Npr 1280 a on ce sam pod High da proracuna zavisno koja je rezolucija filma koji si ubacio.

Sva ova navedena podesavanja su koriscena ovde npr, za slanje na YT:
http://forum.burek.com/cq-spotic-t574187.html

Ako i pored onih navedenih stavki opet sa zvukom nije u redu. Pokusaj jos da pod segmentom Audio Output pa na Filters, cekiras i Remix. Postavi na primer na Stereo. I probaj. Da ne bi dugo cekao. Ceo film da ne renderujes. Izaberi jedan segment.

Dole slajder povuci gde hoces , pa klikni ispod na ikonicu sa slovom A na sebi. Opet povuci na desno pa klikni na ikonicu sa slovom B na sebi. Time si odredio parce filma koji ce da renderuje.

Videces da ujedno prilikom pomeranja imas i brojcani pokazatelj.

Ae probaj pa da vidimo kako ce biti.

Za YT koristim bit rate 1500 Kb/s. Nema se potrebe za vecim.
« Poslednja izmena: 25. Apr 2012, 00:09:51 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.128 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.