Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 15 16 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako tačno mi koji ostajemo u Srbiji da promenimo situaciju na bolje?  (Pročitano 21190 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 49.0
@dabisa
Da odgovorim na tvoj post gde kazes da moja generacija nije nista uspela. Uspeli smo u onome sto smo trazili, a nismo trazili da Sloba podnese ostavku, jer bi to bilo besmisleno pola godine posto je Sloba rutinski oduvao sve na izborima. U demokratiji glas naucnika i glas polupismenog fizikalca vrede isto, tako da nismo mi mogli sad da trazimo za sebe neki polozaj sta ja znam recimo tehnikratije, ili kako vec, nebitno. Trazili smo da se politicka borba odvija bez upotrebe nasilja, da bude smenjen direktor RTS i da bude dozvoljen rad toj jedinoj, a uz to i prakticno lokalnoj tv, sklonoj opozicij tj studiu B.
Jbga, svaka generacija ima svojih zabluda, a nasa je imala zabludu da ako svako moze da kaze sta oce, i narod slobodno na izborima kaze sta misli o svakoj politici, da ce prostom konkurencijom otpadati gori, a na njihova mesta dolaziti bolji. Sad da ne objasnjavam gde je principijelni zajeb tu, problem je bio  u tome sto je demokratija u sustini deo odredjenog politickog sistema, npr nije svejedno dal se demokratija sprovodi u kapitalistickom i u socijalistickom drustvu, a mi smo isli logikom " let there be rock" , tj nek samo bude pluralizam i sve ce biti ok, a nije tako.
Da se vratim temi konkretno. Sad npr, kad bi neko ovde ozbiljno i posteno predstavio srpsku istoriju, pa da klinci kazu, aha znaci to su nasi preci probali pa nije ispalo ok zbog toga i toga, i daj sad to da ispravimo, imali bi neku bazu za nadogradnju. Posto je u Srbiji istorija, cak i ona najbliza podlozna politickom tumacenju, prosecan srpski klinac ne zna sta da misli i nekom istorijskom iskustvu kulture kojoj pripada, da bi sad on nesto tero dalje, tako da bih ipak u dobroj meri "amnestirao" mladje generacije za pasivnost, koja je ipak u dobroj meri i posledica dezorjentisanosti koju su im servirali stariji. Aj sad npr bilo koja tema da se potegne, npr komunizam, imaces kolko oces podeljenih odgovara, i normalno da prosecan klinac ne zna sta bi sa tim, dal ici kontra od toga ili nastaviti sa razvojem takvog uredjenja npr. Ostaje zaledjen jer ima kontradiktorne informacije i onda normalno kaze sve su to ista govna, i odjebe prihvatanje neke svoje generacijske odgovornosti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows 7
Browser
Chrome 54.0.2840.71
Nikako. Izuzev retkih oaza, vecina konstantno odlucuje da, ne da stoji u mestu, vec da ide unazad.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 54.0.2840.87
@dabisa
Da odgovorim na tvoj post gde kazes da moja generacija nije nista uspela. Uspeli smo u onome sto smo trazili, a nismo trazili da Sloba podnese ostavku, jer bi to bilo besmisleno pola godine posto je Sloba rutinski oduvao sve na izborima. U demokratiji glas naucnika i glas polupismenog fizikalca vrede isto, tako da nismo mi mogli sad da trazimo za sebe neki polozaj sta ja znam recimo tehnikratije, ili kako vec, nebitno. Trazili smo da se politicka borba odvija bez upotrebe nasilja, da bude smenjen direktor RTS i da bude dozvoljen rad toj jedinoj, a uz to i prakticno lokalnoj tv, sklonoj opozicij tj studiu B.
Jbga, svaka generacija ima svojih zabluda, a nasa je imala zabludu da ako svako moze da kaze sta oce, i narod slobodno na izborima kaze sta misli o svakoj politici, da ce prostom konkurencijom otpadati gori, a na njihova mesta dolaziti bolji. Sad da ne objasnjavam gde je principijelni zajeb tu, problem je bio  u tome sto je demokratija u sustini deo odredjenog politickog sistema, npr nije svejedno dal se demokratija sprovodi u kapitalistickom i u socijalistickom drustvu, a mi smo isli logikom " let there be rock" , tj nek samo bude pluralizam i sve ce biti ok, a nije tako.
ok. postujem.
nece ni moja generacija nista uspeti


Da se vratim temi konkretno. Sad npr, kad bi neko ovde ozbiljno i posteno predstavio srpsku istoriju, pa da klinci kazu, aha znaci to su nasi preci probali pa nije ispalo ok zbog toga i toga, i daj sad to da ispravimo, imali bi neku bazu za nadogradnju. Posto je u Srbiji istorija, cak i ona najbliza podlozna politickom tumacenju, prosecan srpski klinac ne zna sta da misli i nekom istorijskom iskustvu kulture kojoj pripada, da bi sad on nesto tero dalje, tako da bih ipak u dobroj meri "amnestirao" mladje generacije za pasivnost, koja je ipak u dobroj meri i posledica dezorjentisanosti koju su im servirali stariji.
slazem se.
ali zauzimanje iole realisticnog stava u nastavi nacionalne istorije zahteva preobrazaj drustva. sada je to nista vise od predvojnicke obuke i zbirke dosadnih fakata.
ne znam uopste da li se to igde radi tako da ucenici steknu pravi uvid u drustvene procese.
postoji cak tendencija na zapadu da se drustvene nauke potiskuju, ukljucujuci smanjivanje znacaja u nastavi. roblje veselo nema sta da razmislja o svom polozaju nego da ide na posao i da radi. a kad dobije otkaz zbog zatvaranja fabrike ili premestanja preduzeca, da se ne pita zasto, nego da trazi drugi posao i da cuti.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 53.0.2785.148
Naletim danas na ovaj članak u kome se kaže kako je izvesni centar za socijalna istraživanja Demostat, anktetom došao do zaključka da je 3/4 Srba srećno trenutnim standardom.

Три четвртине грађана Србије каже да живи добро или осредње

Према истраживању Демостата сваки други грађанин Србије задовољан је својим животом, три четвртине грађана каже да живи добро или осредње, наспрам једне четвртине која каже да живи лошије.


Politika


Vidim ispod teksta komentar koji kaže da je ovaj navodni centar Demostat registrovan u APR-u pre jedva mesec dana. Reko aj da proverim. Odem na sajt APRa, potražim Demostat, kad ono Demostat DOO stvarno registrovan 12. oktobra 2016. godine. Mora da je u pitanju neki vrlo jak istraživački centar kad se registrovao pre mesec dana a već je stigao da sprovede toliko veliko istraživanje.  Smile

Za kraj ukucam njihovo ime u pretraživaču s namerom da im nađem sajt... ispostavi se da sajt ne postoji. Malo čudno, tako veliki i jak istraživački centar, a ni sajt nemaju...  Smile


Samo kažem...   Smile Možda je sve zaista legit i istina. Možda...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 49.0
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 53.0.2785.148
Pardon, imaju sajt. Nisam ga našao u prvoj pretrazi jer sam kucao ''demostat DOO'' umesto samo ''demostat''.

Evo ga - http://demostat.rs

Izgleda da je ipak sve legit.  Smile


P.S. Ovo je verovatno najuredniji sajt koji sam ikad video.  Smile
« Poslednja izmena: 16. Nov 2016, 21:43:03 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 50.0
Ни први ни последњи који раде "истраживања" за власт Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 53.0.2785.148
Ali čemu to kad mogu Pink i Informer da rade ''istraživanja''? I već i rade...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 50.0
Да се створи привид као неке независне агенције која је ето поштено одрадила истраживање које је показало да се у Србији живи као у Монте Карлу Smile

За Пинк и Информер је и малоумник у Бочару сигуран да су режимски медији Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.12.1
Browser
Safari 602.2.14
mob
I-mate 30 Pro
Cime se bave ljudi u zivotu...nemoguce je dovoljno se nacuditi tome...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 15 16 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.