Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako tačno mi koji ostajemo u Srbiji da promenimo situaciju na bolje?  (Pročitano 21192 puta)
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 49.0
Ja mislim da smo ja i hkj jednom prilikom ovo diskutovali. Pored korumpirane vlasti, i mafijaskih radnji, imamo i nase obicne Srbe koji su naucili da se sve radi preko mucke. Ja na primer kada sam dolazio prvi put sam se raspitivao koliko bi sta kostalo da se otvori jedno preduzece, i manja fabrika, za pocetak recimo 20-30 radnika, pa onda ako raste nek se nadogradjuje.  I sve izgledalo na oko barem moguce, dok nismo dosli do pitanja mita.  Dakle, da odes da uzmes dozvolu da ne bi chekao sto godina ti treba mito, da kupis zemlju i da to overis ti treba mito, da uknjizis i da zoves geometra da sve to izmeri i ucrta, opet mito. Cim pocnes nesto da pravis ili cak i pre toga prvo sto cujes "A koliko je moj deo."  Onda naravno sto sam primetio je to da pored sve bede i sranja imamo mnogo Srba koji ne zele da rade, i zele sve na izvolte jer je neki posao "tezak."  Secam se jednom prilikom sam nucdio 100 dolara sto ako cemo pravo nije velika para ali opet za Srpske uslove gde je plata 20-30 hiljada opet dobra svota, da se pokosi trava u dvoristu jer ja nisam imao vremena za to a nisam ni imao sa cim.  Svi oni koji su kukali kako nemaju pare, kako im deca gladuju i kako "nemam ni za leba" su bili prvii koji su odbili bilo sta da rade jer kao to im je ispod casti, pa sat dva kosenja im je to mnogo tesko. 

Koliko sam primetio, dobar deo Srba cheka da neko donese posao, da ga stvori, i samo da ih pozove i moli da dodju da rade.  Ne razumem taj mentalitet.  Isto, fora, kevi trebao elektricar za neke popravke, od svih "inzenjera struje" ni jedan nije hteo da radi, ali dosao je neki lik mladji od mene koji je sam naucio kako i sta, i sve je lepo namestio i dobio chak i napojnicu za svoj rad, a onda pocela pljuvacina od strane "strucnjaka" tipa da je on mlad, da ne zna sta radi, da je lose uradio i da smo trebali zvati "strucnjake."  Mislim, ovakvih primera mali milion.

Ja mislim i pored ulaganja i kriticne mase, treba mnogo da se radi na mentalitetu i duhu, jer koliko vidim ljudi chekaju Evropu ili tako nesto da donese sve na cilimu i da niko nista ne radi a dobija pare.  Ne znam da li je to mentalitet iz Jugoslavije gde tokom radnog vremena su ljudi igrali fudbal mesto sto su radili, po sistemu "Sto ja volem ovaj rezim, plata ide a ja lezim."
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 54.0.2840.71
Poreklo imovine i to je to
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 53.0.2785.143
Poreklo imovine i to je to
ja nisam dao odgovor sem sto sam dao svoj vid situacije u kojoj se nalazimo i kako su neki drugi stigli tamo gde jesu, ali ni ovo nije odgovor.

mislim da je hkj hteo da budemo konkretniji. u tvom slucaju, ko ce da sprovede ispitivanje porekla imovine, po cijoj naredbi i u ciju korist?

ja ne vidim faktor kojem je to u interesu a koji ima snage da to uradi
« Poslednja izmena: 26. Okt 2016, 22:43:40 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 602.1.50
mob
I-mate 30 Pro
pocnite da radite...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 54.0.2840.71
mob
Ericsson jeste
nećemo
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 49.0
Moje pitanje je : kako se tačno treba boriti?

1
не гајити нереална очекивања
илити схватити да не постоји начин да се преко ноћи нешто деси... Боготац лично да сиђе овде и покуша од Србије (Срба) преко ноћи направити нешто само би се удавио у блату.... провео би се као поштен човек који од фудбалског савеза хоће да направи непрофитно спортско друштво.
2
не везивати труд за резултате па одустајати колико после другог разочарења
3
Знати да су насиле промене ретко на боље... Након сваке револуције постојуе заслужни револуционари који комадају међ собом оно што затекну и да тек након икс стагнације може кренути на боље
4
схватити да и поред свега потражња ипак креира понуду
Не отварати Блиц, не гледати Пинк, не гледати реалитије ''јер ко га јебе, ко да то нешто значи'', јебено не куповати Информер, Курир прља руке а Информер је канцер... утицати на што више људи да ураде исто... Давати подршку појавама које сматраш вредним битним... иди на грађанске протесте, води људе на исти, купи НИН или Данас на киоску, плати карту и одгледај нешто што Србљановићка ради... побољшај мало финансијску ситуацију оних који немају луксуз подршке државе ил мафијашких интересних кругова, а сматраш њихово деловање добрим по државу
5
усмери бес на беле листиће а не на снс гласаче и ботове
Острашћена критика Вучића (било које владајуће гарнитуре) упућена његовом гласачу вреди таман колико ти значи истресање фрустрације. Секс ће те боље лишити фрустрације и стреса... Ботови ти јесу криви али ако знаш да ти је саговорник будала а инсистираш на убеђивању већа си будала од њега. Сврсисходније је да кривиш и убеђујеш оне пасивне гласаче и оне који се спрдају гласајући за Загора, Бетмена или Шешеља.
6
Схвати чак и да урадиш све горе наведено и много више од тога... ти и још 100 000 људи... опет ће се овде ствари мењати болно споро ... и  ако ти је животни приоритет уређена држава да би остварио оно што желиш у животу, јбга треба да емигрираш.

и седмо оно најбитније... теоретисање по форуму не надомешта изостанак делања.  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
OS
Windows 7
Browser
Chrome 53.0.2785.143
усмери бес на беле листиће а не на снс гласаче и ботове
sve je to ok, al sto ovo?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 53.0.2785.148
Da se odmah razumemo, tema je otvorena i uperena prvesntveno prema onima koji najviše pljuju emigrante. Zanima me šta oni nude kao alternativu i rešenje. Dakle ok, skapirali smo, odlazak loš, emigranti izdajnici. Kul. Aj onda da čujemo šta je alternativa. Aj da čujem šta je to što bi tih 30.000 ljudi godišnje ovde moglo da uradi... a ne rade. Dakle, vi koju pljujete prema emigrantima, izvolte pa mi opravdajte tu pljuvačinu.

Naravno, kao što sam i očekivao, javilo se puno ljudi ali malo onih koji zapravo najviše i pljuju po tim emigrantima.  Smile

nisam ja kvalifikovan da bih umio da stvorim takav odgovor.... Smile
ja znam da radim neke druge stvari...

Druže Bobače, kada bi ljudi na forumima učestvovali samo u onim diskusijama za koje imaju diplome i certifikate, 3/4 foruma i njihovog sadržaja bi nestalo. Nebitno je da li smatraš sebe kvalifikovanim. Ja ću da saslušam i fizikalnog radnika koji priča o fizici dokle god to što priča ima logike i dokle god ispravno razmišlja. I iznenadio bi se koliko ima ljudi koji rade smešne poslove a imaju bolji kliker i logiku nego oni u foteljama. Uostalom šta ja tebi ima da pričam, stariji si od mene, verovatno si se i sam nagledao toga sto puta.  Smile A i da nisi, nema veze, jer svi znamo par stotina primera. Samo upališ TV prenos iz Skupštine i eto ih.  Smile

Elem, pričaj brate šta god ti je volja. Dokle god ima i trunku logike i razuma, ja ću da te saslušam. Uostalom čak i najgluplji predlog je opet bolji nego ono što smo dosad imali na forumu - mrzimo emigrante jer su nemoralni izdajniciSmile Dakle sve ideje su dobrodošle.

Na ostale postove odgovaram posle, kad isčitam sve što je ispisano.
« Poslednja izmena: 26. Okt 2016, 23:54:40 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 49.0
усмери бес на беле листиће а не на снс гласаче и ботове
sve je to ok, al sto ovo?

јер, жено у црном, сматрам да је будала убеђена да чини добро својим гласањем мање крива од оног ко неделањем свесно пушта да будале превладају... а све то једино да би ето задржао моралну нећу-да-бирам узвишеност

Ниси гласао или си једва натерао себе да гласаш?
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows
Browser
Chrome 54.0.2840.71
Dobar tekst Dabisha. Samo sto je problem sto je to sve predug proces.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.