Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Jun 2026, 07:38:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 71 72 74 75 ... 151
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Како су нас опљачкали?!  (Pročitano 375402 puta)
Svedok stvaranja istorije


alitur vitium vivitque tegendo

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17042
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia 3510
Драшковић тражи 600.000 евра одштете?!

Лидер СПО Вук Драшковић поднео је тужбу против Србије и тражи одштету од чак 600.000 евра због покушаја атентата на њега 15. јуна 2000. у Будви, открива Пресс. Драшковић не види ништа спорно у томе што тужи државу у чијој власти учествује седам година, нити што тражи да из буџета, односно од грађана Србије наплати 63 милиона динара на име одштете.


Кад је плаћено другима. може и мени: Вук Драшковић
 
Драшковић за Пресс признаје да је пре неколико месеци поднео тужбу против Србије Првом основном суду у Београду.
 
- Правоснажном пресудом Врховног суда за убиство Стамболића и атентат у Будви пресуђено је да је то био злочиначки државни тероризам и то је основа за тужбу. У пресуди се каже да је за убиство Ивана Стамболића и атентат у Будви одговорна јединица ДБ „црвене беретке" коју је организовао шеф ДБ Радомир Марковић, а по наређењу председника државе Слободана Милошевића - каже Драшковић за Пресс.
Драшковић: Шта хоћете, да се правдам?!
 
На питање да ли је тачно да је тражио одштету од 600.000 евра и како је дошао до ове суме, Драшковић каже:
 
- За Миладина Ковачевића који је претукао америчког студента плаћено је милион долара. САД су за повређене и породице погинулих у терористичком нападу 11. септембра одвојиле шест милиона долара с образложењем да је држава дужна да заштити грађане од терористичких напада, каже Драшковић.
 
Када смо му рекли да није одговорио на питање, Драшковић је упоредио Србију из времена Милошевића са Ал Каидом!
 
- Држава је организовала неколико покушаја атентата на мене, убиства Ивана Стамболића, Славка Ћурувије... Овде је држава била Ал Каида! Да, тачно је да сам тражио одштету од 600.000 евра. И шта хоћете од мене, да се правдам, љутито одговара Драшковић.

IP sačuvana
social share
У пороку је слађе: сви порок грде, а сви у њему живе, само што сви крију...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
taj je kroz venu progurao tonu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


alitur vitium vivitque tegendo

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17042
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia 3510
А колико ли је тек прогурао кроз нос Smile
IP sačuvana
social share
У пороку је слађе: сви порок грде, а сви у њему живе, само што сви крију...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia E
Sto se tice Draskovica to i nije neki problem ako ima nacina da dobije na sudu neka tuzi, ja stvarno nisam upoznat sa tom problematikom.
Mene muci druga stvar u zemlji gde se glumici kakva je Eva Ras oduzima penzija jer ona jos uvek radi na filmu i u pozoristu a po zakonu PIO to nema pravo da radi kako onda po istom tom zakonu moze ovo:



apel Pressa: Ukinite dupla primanja srpskih „politiČara penzionera"
Ivica Dačić: Ne može i plata i penzija!

Potpredsednici Vlade Ivica Dačić i Mlađan Dinkić traže da se „političarima penzionerima" hitno zabrani da primaju i penzije i pune plate iz budžeta! Duplo plaćeni i neki ambasadori!


Potpredsednici Vlade Srbije Ivica Dačić i Mlađan Dinkić izjavili su juče za Press da bi država morala što pre da „političarima penzionerima" zabrani da istovremeno primaju i penzije i pune plate iz budžeta. Dačić kaže da je nedopustivo to što neki poslanici i drugi državni funkcioneri na državnoj blagajni naplaćuju i po više od 2.000 evra mesečno dok veliki broj ljudi u Srbiji jedva krpi kraj s krajem. Gotovo isti stav ima i Dinkić, koji smatra da bi zakonom trebalo ukinuti dupla primanja.

Ivica Dačić priznaje da nije ni znao da je moguće da neko prima i punu penziju i punu platu iz budžetaSmile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

- Mislim da je to nedopustivo. Ne može se na taj način razbacivati parama poreskih obveznika. Moraju da postoje jasna pravila i da ta pravila važe za sve, i za ministre i za poslanike i za obične ljude... - naglašava ministar policije.


Neshvatljivo i nedopustivo!

Ivica Dačić podseća da je glumici Evi Ras nedavno zbog dopunskog posla oduzeta porodična penzija od 18.500 dinara.

- Kako je moguće da se penzija uzima Evi, a da se penzionisanim poslanicima daju pune plate i penzije?! Meni je to neshvatljivo i nedopustivo! Nisam stručnjak za tu oblast, ali ću tražiti da se to pod hitno uredi, da se utvrde jasni principi koji će važiti za sve! - kategoričan je Dačić. Na primedbu da najviše para iz budžeta naplaćuju upravo „političari penzioneri" iz PUPS-a, koji je koalicioni partner SPS-a, Dačić odgovara:

- Kažem vam, pravila moraju da postoje i moraju da važe za sve. Ako nešto važi za Evu Ras ili nekog običnog čoveka, onda to mora da važi i za svakog funkcionera, pa bio on poslanik, ministar ili ambasador...

Mlađan Dinkić je takođe bio zatečen informacijom da pojedini političari istovremeno dobijaju pare iz budžeta po dva osnova.

- Moram da priznam da nisam ni znao da je to moguće sve dok Press nije otvorio ovu temu. Zatečen sam tim saznanjem i mislim da što pre zakonom mora da se spreči takvo skandalozno razbacivanje parama poreskih obveznika - naglašava lider G17 Plus.

Top-lista najplaćenijih 'političara penzionera'

Državne plate i penzije istovremeno naplaćuju funkcioner i poslanik DS-a Dragoljub Mićunović (221.027), ali i poslanici PUPS-a Momo Čolaković (198.000), Konstantin Arsenović (194.276), Đuro Perić (182.000) i Nikola Krpić (140.000). Platu i penziju u punom iznosu naplaćuje i potpredsednik Vlade Jovan Krkobabić (167.000).

Dupla primanja imaju i dvojica poslanika SNS Božidar Delić i Vučeta Tošković. Penzionisani general Delić prima penziju od 68.000 dinara, a uzima i poslaničku platu od 97.202 dinara (ukupno 165.202). Penzija njegovog stranačkog kolege poslanika Toškovića je 32.000, a plata 120.000 dinara (ukupno 152.000).


Svi ovi „političari penzioneri" i dalje se po dva, pa i tri puta (Mićunović) naplaćuju na državnoj blagajni.

Dinkić podseća da državni funkcioner, kada je zaposlen negde, mora odmah po stupanju na dužnost da se opredeli za jedno od dva primanja.

- Sličan princip treba da se primeni i kad je reč o penzijama. U svakom slučaju, trebalo bi napraviti odgovarajući zakonski akt kojim bi se to regulisalo, kako bi se prekinulo sa praksom da neko dobija i penziju i platu u punom iznosu! - kaže Dinkić.

Laziću malo 3.500 evra
Inače, osim u Skupštini Srbije, dosta „penzionera političara" sa duplim primanjima ima i u diplomatiji, utvrdio je Press. Kako saznajemo, nekolicina ambasadora Srbije prima istovremeno penziju i platu od Ministarstva spoljnih poslova.

Jedan od „najplaćenijih" je ambasador Srbije u Ukrajini Dušan Lazić (74), koji pored diplomatske plate od 3.491 evra prima i penziju od 70.000 dinara!

Fond PIO bez podataka o duplim primanjima
Press je pokušao u Fondu PIO da sazna koliko penzionera istovremeno dobija i platu iz državnog budžeta, kao i podatak o kolikoj sumi novca je reč. Međutim, tamo su nam rekli da nemaju takvu bazu podataka, uz obrazloženje da je zakonom dopušteno da tzv. starosni penzioneri zasnuju radni odnos, pa nema potrebe za vođenjem posebne evidencije.

Kao penzioner, na čelo srpske diplomatske misije u Vatikanu otišao je i Vladeta Janković (70), bivši potpredsednik DSS-a i nekadašnji ambasador SRJ i SCG u Velikoj Britaniji. Njegova ambasadorska plata je, kako saznajemo, oko 4.000 evra, a penzija oko 70.000 dinara! Takođe, i šef naše diplomatske misije u Makedoniji Tomislav Đurin je penzionisani oficir, koji je tokom karijere uglavnom bio vojni bezbednjak, a po dolasku u MSP jedno vreme bio je i šef SID-a. Podatke o njegovim primanjima juče nismo mogli da dobijemo.

U Ministarstvu spoljnih poslova juče nisu hteli da nam daju zvanične podatke o tome koliko srpskih diplomata istovremeno dobija i penziju u platu. Nezvanično nam je rečeno da „ima na desetine takvih slučajeva"!?!

-----------------------------
Izvor: pressonline.rs
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Alcatel 
Jadan Vuk, sitna deca, krupna žena, treba para. Smile

Daček počinje da liči na Koštunicu, nije obavešten. Smile
« Poslednja izmena: 03. Sep 2010, 09:00:25 od Perudji »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia E
Kad se nesto presaberemo ovaj PUPS brate muze ovu drzavu za medalju nit manje stranke nit manje odgovornosti a lova samo pljusti, ovde su zaboravili Krkobabica Juniora!
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Alcatel 
Kad se nesto presaberemo ovaj PUPS brate muze ovu drzavu za medalju nit manje stranke nit manje odgovornosti a lova samo pljusti, ovde su zaboravili Krkobabica Juniora!
Možda junior prima ispod 160.000 dinara? Smile

"Luka": Ko je obuhvaćen prijavom
3. septembar 2010. | 00:58 -> 08:19 | Izvor: B92

Beograd -- Savet za borbu protiv korupcije obelodanio imena osoba obuhvaćenih krivičnom prijavom zbog zloupotrebe službenog položaja prilikom privatizacije Luke Beograd.
Savet za borbu protiv korupcije podneo je još pre tri meseca prijavu protiv 17 osoba zbog zloupotrebe položaja prilikom privatizacije Luke Beograd 2005. godine.
Među njima su i bivši ministar Predrag Bubalo, ali i predstavnici agencije za privatizaciju i Komisije za hartije od vrednosti, kao i biznismen Milan Beko.
Tržilaštvo nije želelo da odgovori da li postupa po toj krivičnoj prijavi.
Imena koja su obuhvaćena krivičnom prijavom Saveta za borbu protiv korupcije do danas su bila tajna, ali predsednica ovog Saveta, Verica Barać, smatra da je prošlo dovoljno vremena od podnošenja krivične prijave tužilaštvu, tako da ta imena sada može da obelodani.
Predrag Bubalo, Milan Beko, Milko Štimac, Dejan Malinić, Đorđe Jovanović, Dušan Bajec, Miodrag Đorđević, Goran Mrđa, Aleksandar Gračanac, Vladeta Čolić, Vladeta Blagojević, Mirko Vasiljević, Dušan Kosovac, Danijel Cvjetičanin, Đorđe Mihovilović, Zorica Kostić – Jovanovski i Miroslava Drobac u krivičnoj prijavi Saveta terete se da su zloupotrebom službenog položaja oštetili državu za više od 20 miliona evra.
“Mi smo rekli da i tada nismo hteli da govorimo ni o imenima, ni o dokumentaciji. Prošlo je relativno dosta vremena i videćemo sa kolegama da to stavimo sve na sajt, da stavimo svu dokumentaciju koju smo dostavili Tužilaštvu, da to bude dostupno javnosti, jer smo mi ovde sve više svesni da jedan od problema zašto nema ozbiljne borbe protiv korupcije to je zato što je Tužilaštvo potpuno pod kontrolom političke vlasti, ono je potpuno instrumentalizovano”, smatra ona.
Još 2005. godine Savet za borbu protiv korupcije je Vladi i Tužilaštvu dostavio izveštaj kojim ukazuje na nepravilnosti prilikom preuzimanja akcija u Luci Beograd.
Međutim, niko od nadležnih institucija nije reagovao.
Zbog toga je Savet, sa novim dokazima, sredinom maja podneo krivične prijave protiv 17 lica za koja smatra da su odgovorna za, kako kaže Verica Barać, nezakonitu privatizaciju Luke.
Krivična prijava je podneta i protiv nekadašnjeg ministra za privatizaciju, Predraga Bubala, jer je Luka prodata po znatno nižoj ceni od one koju je procenio Institut ekonomskih nauka.
“Osnovni problem je nastao zbog toga što je država prodala svojih 40 odsto akcija, a tada je znala preko ministra da se radi o tri puta manjoj vrednosti od one koja se dobila u novoj proceni”, ukazala je Baraćeva.
“I mi smo dobili dokaze da je on to znao, znači on je bio je dužan, kao ministar, da zaštiti državnu svojinu”, rekla je ona.
Milan Beko se u krivičnoj prijavi Saveta tereti za krivično delo udruživanja radi vršenja krivičnih dela.
“Ta firma kupuje akcije Luke Beograd, na računu ima 31.000 dolara i nema nikakav novac kojim kupuje Luku”, kazala je Baraćeva.
“Koristi se bankarskom garancijom brokera, a tek kada kupi Luku, podiže, sad kao ‘Vorldfin’, sad kao vlasnik Luke, jer pre toga nije imao ništa - to je jedna školjka, ljuštura, fantomska firma. Tek kad kupi akcije Luke postaje kreditno sposobna i podiže kredit kod ‘Hipo’ banke”, ispričala je ona.
“Ako to nije kriminal, onda smo mi raj za kriminal”, navela je Baraćeva.
Podsetimo, poslednja odluka Višeg suda u Beogradu jeste da Luka Beograd može da se uknjiži na više od 100 hektara gradskog zemljišta.
Takvom odlukom Viši sud je, po treći put, poništio odluku nižeg suda koji je uvek rešavao spor u korist Grada.
Strahinja Sekulić, gradski javni pravobranilac najavio je da Grad neće odustati od tog zemljišta.
Kako je "Insajder" objavio još pre godinu dana, budžet Grada oštećen je i nizom pogrešnih odluka nadležnih.
Da je država 2005. godine odlučila da prvo izmesti Luku Beograd, pa da posle izmena Generalnog urbanističkog plana zemljište da na licitaciju kao gradsko građevinsko, a da državne akcije u preduzeću proda tek posle svega toga onome ko će zaista obavljati lučku delatnost - grad Beograd bi zaradio više stotina miliona evra.
« Poslednja izmena: 03. Sep 2010, 10:02:08 od Perudji »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


alitur vitium vivitque tegendo

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17042
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia 3510
Власт у Београду пружила уточиште Драгану Даравелском
Србија штити још једног криминалца!
Субота - 04.09.2010
Осуђени криминалац Владислав Тамбурковски није једини Македонац са потернице који је у Србији потражио уточиште јер у Београду већ годинама живи Драган Даравелски, човек који је ојадио македонску царину!

Наиме, Даравелски има двојно држављанство Македоније и Србије, што му омогућава да успешно измиче правди. На потерници је због избегавања издржавања правоснажне казне затвора од седам година због злоупотребе службеног положаја за време док је обављао функцију директора Царине Македоније.
Србија још није потписала споразум о изручењу својих држављана оптужених за тешка кривична дела са Македонијом, али је његова израда у плану.
Слободан Хомен, државни секретар у Министарству правде Србије, каже за „Ало!“ да је Македонији послат предлог.
- Послали смо званичан предлог Македонији, они су начелно сагласни, али имају уставно ограничење - каже Хомен.
Подсетимо да је и Хрватска имала слично ограничење, али да је због тога променила свој устав. Слично као и у случају Тамбурковског, који је пословао и са српским премијером Мирком Цветковићем, и Даравелски вероватно има заштитника у Србији.
Према подацима Центра за истраживачко новинарство НУНС-а, Даравелски у Београду има две фирме - „ИТЗ центар“ и „ИТЗ инвестментс“. Интересантно је да се „ИТЗ центар“ налази се у истој улици у којој су заједничку фирму БРГ д.о.о. имали Владислав Тамбурковски и Мирко Цветковић.
„Избегличка“ одисеја Драгана Даравелског почела је неколико месеци пре него што је 2003. македонска полиција расписала потерницу за њим. Он је оптужен да је проневерио 2,2 милиона евра у време док је био први човек Царине Македоније. Када је утврђено да је у Србији, београдска полиција га је ухапсила 27. маја 2004. у центру града.
Иако му је Окружни суд одредио екстрадициони притвор, пуштен је после месец дана. Суд је утврдио да је у међувремену добио српско држављанство и као држављанин Србије није могао да буде изручен Македонији.
Како је тада објашњено, Даравелски је захтев за држављанство поднео тадашњем савезном МУП-у и због тога што на тај захтев дуго није одговорено жалио се Савезном суду, који је донео решење да му се изда уверење о држављанству. Мајка му је рођена у Бујановцу, па је држављанство добио на основу порекла.
Спекулисало се да је Даравелски морао да писмено затражи отпуст из држављанства Македоније, али га никада није затражио.
 
Пунио касу премијеру
Македонски медији писали су да је Даравелски малверзацијама и проневерама, пре свега организацијом шверца, пунио страначку касу владајуће странке ВМРО-ДПМНЕ и касу премијера Љупчета Георгијевског. У српској престоници се бави консалтингом и некретнинама и ужива са 18 година млађом супругом Викторијом Џимревском. Његова супруга је уметница и модна дизајнерка. Супруг се побринуо да не седи беспослена па јој је помогао да отвори модни студио у центру Београда.

А ја мислио да Србија није оаза за иностране криминалце и да уредно сарађује са интерполом Smile
Ништа чудно да се и наши ''бегунци'' баба Јулка, газда Боги и разни радуловићи и суботићи, повремено обрену у Београд. Изгледа да ове ''интерполове потернице'' представљају само маску и бацање прашине у очи народа .

IP sačuvana
social share
У пороку је слађе: сви порок грде, а сви у њему живе, само што сви крију...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia E
Dragan J. Vučićević - Dosta zločina!
Najvažnija srpska bitka

To kada Deda Mićun naplati i skupštinsku platu i penziju i honorar, to kada na državnoj blagajni svakog meseca uzme 2.200 evra (plus dnevnice i putni troškovi), to govori mnogo toga o njemu, ali mnogo više o Borisu Tadiću.

To što Deda Mićun misli da je sasvim normalno da u zemlji gladnih penzionera, u zemlji sa najvećim procentom nezaposlenih omladinaca u Evropi, u zemlji sa najmanjom platom u bivšoj SFRJ iz budžeta uzme sve što mu dozvoljavaju brojne rupe u zakonu, to jeste dokaz da je Deda bezobziran, samoživ i licemeran, ali to je pre svega potvrda teze da Boris Tadić više ne kontroliše ni državu, ni stranku, ni najbliže saradnike. To što Deda Mićun, general Ponoš, Deda Krka i njegovih pet metuzalem-poslanika ovaj narod mesečno koštaju više od dva i po miliona dinara, to, dakle, jeste veliki problem, ali najveći problem jeste to što Tadić i ne pokušava da se bar ogradi od sulude prakse „duplih primanja".

Zatvoren u svom blindiranom kabinetsko-limuzinskom svetu, okružen vazelinskim savetnicima i slatkorečivim donosiocima lažnih lepih vesti, uljuljkan uspavankom nikad kontrolisanijih srpskih medija, umoren beskrajnom kosovskom simultankom, upetljan u besmisleni sukob sa srpskim krupnim kapitalistima, Boris je od sebe načinio neprobojni grudobran za korumpirane skotove, za sve one koji sa njegovim imenom na usnama neumorno jurišaju na pare.

I dok Boris iz godine u godinu kao jedinu imovinu prijavljuje onih 55.000 evra što su mu pretekle od prodaje tatinog stana, dok sa ženom i ćerkama letuje na Halkidikiju pet dana, jer za više nema para, dok do Pekinga i Njujorka leti ekonomskom klasom, ovi oko njega šire imperije, razvijaju biznise, naplaćuju provizije... I sve to obilato zloupotrebljavajući državu i državne povlastice.

Tu, naravno, postoje samo dve mogućnosti. Ili je Boris sa njima u talu, pa će se jednog dana, godinu ili dve po odlasku u političku penziju, prekonoć premetnuti u uspešnog i naglo bogatog biznismena („scenario Milo"), ili je Boris zaista čovek koga pare zanimaju taman koliko i Koštunicu. Ne znam za vas, ali ja sam sklon sam da poverujem u ovo drugo. Ipak, to što je lično pošten i to što nije alav na prljave pare, to Borisa ne amnestira od odgovornosti za politiku koja je od Srbije napravila obećanu zemlju za prevarante, nitkove i političke profitere.

Šta hoću da kažem? Pa, samo to da odbrana Kosova nije najvažnije državno pitanje. Zato što se to odbraniti više ne može. Najvažnije državno pitanje jeste odbrana Srbije od korumpiranih skotova, odbrana naroda od onih koji ovu zemlju doživljavaju samo kao kravu muzaru, od onih koji su srpsku politiku uspešno transformisali u najisplativiji oblik organizovanog kriminala.

Pitanje je samo ima li Boris snage za tu bitku.


-------------------------------Izvor: pressonline.rs
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia E
Učesnici mnogih afera ne snose nikakve posledice
Napreduju u službi iako su optuženi


Glavni akteri mnogih afera u kojima su nestale milijarde danas su bogatiji i uglavnom sede u istim foteljama, kao i pre izbijanja afera. Neki su čak i napredovali. Razlog tome su procesi koji nikada nisu okončani, čemu svedoče slučajevi Pravnog fakulteta u Kragujevcu, lažirane invalidske penzije, slučaj „drumske mafije“ i mnogi drugi.
 
Zgrada Pravnog fakulteta u Kragujevcu

Tako, osumnjičeni u aferi „Indeks“ danas vode Pravni fakultet u Kragujevcu. U ovoj aferi je čak 89 profesora optuženo da su ispite prodavali za 500-700 evra, a diplome za 12.000 do 16.000 evra. Od dizanja optužnica je prošlo čak tri godine, a za to vreme, ne samo da niko nije osuđen, već su optuženi vraćeni na posao a pojedinci su čak i napredovali. Jedan od optuženih, profesor Predrag Stojanović, danas je dekan Pravnog fakulteta, a bio je tek šef katedre za pravne i ekonomske nauke u vreme izbijanja afere.


Stjepana Gredelja s Instituta za filozofiju i društvenu teoriju to ne iznenađuje.
– Na Pravnom fakultetu u Kragujevcu profesori koji su optuženi za tešku korupciju vode fakultet i s njega izbacuju one koji to nisu. I ne samo što nisu optuženi, već su učestvovali i u raskrinkavanju čitave priče. Posledica toga vam je na prvom mestu nepoverenje u institucije koje treba da nas štite, a potom i u sve ostalo. Onaj ko veruje u nešto oseća se kao budala – kaže Gredelj.

 
Milan Škulić i Stjepan Gredelj


Istog mišljenja je i profesor Ljubiša Rajić s Univerziteta u Beogradu, koji dodaje i da se radi o prvorazrednom skandalu.


– Ono što se događa na Pravnom fakultetu u Kragujevcu predstavlja najotvoreniji poziv studentima da diplome kupuju. To će tako biti sve dok tužilaštvo i sud ne počnu da rade svoj posao, ili dok ministri ne prestanu da se pretvaraju kako to nije njihova nadležnost – ističe Rajić.


Pravni fakulteta u Kragujevcu, međutim, nije usamljen slučaj. Među 32 osobe uhapšene zbog sumnje da su učestvovali u izdavanju lažne medicinske dokumentacije za invalidske penzije, našla se i tadašnja predsednica opštine Smederevo Jasna Avramović koja se sumnjičila da je kao načelnik Infektološkog odeljenja Zdravstvenog centra Sveti Luka u Smederevu zloupotrebila položaj. Ona danas obavlja funkciju zamenika gradonačelnika, a prvookrivljena Gorica Petković, koja je nedostupna državnim organima, u Crnoj Gori se bavi privatnim biznisom. Podsetimo, prilikom pretresa njene imovine policija je pronašla gomilu ličnih karata, zdravstvenih knjižica, predloga za veštačenje, medicinske izveštaje, kao i 500 zahteva za invalidsku penziju. Ne treba ni pominjati da se ne nazire kraj nijednog procesa protiv ostalih optuženih, oko tridesetak radnika Fonda PIO, lekara i penzionera.
 
Ljubiša Rajić i Rajko Danilović


Advokat Rajko Danilović kao glavnog krivca apostrofira sudstvo, a dodaje da svemu kumuju ljenjost pa i zlonamernost.


– Dižu se optužnice s kojima ne znamo šta bismo. One su ni na nebu ni na zemlji. Jasno je jedino da stvar ne možemo isterati do kraja, kao što je jasno da sudstvo često ne može ni da otpočne sudski proces, a kamoli da ga završi. Ima tu svega, od sistemskih propusta, lenjosti, pa do zlonamernosti. U slučaju invalidskih penzija je načinjena šteta opštem dobru, a ta napredovanja nakon podizanja optužnica i vraćanja na posao su prelaz od lošeg ka gorem. I posledica su i uzrok erozije morala – kaže Danilović.


Ova dva primera nisu usamljena. Dobro je poznat i slučaj drumske mafije, čijim je članovima prošle godine izrečena presuda. Na kazne zatvora od jedne pa do šest godina osuđena je 41 osoba, međutim, gotovo polovina njih se nalazi na uslovnoj slobodi, a po rečima predsednika sudskog veća, sudije Vladimira Vučinića, glavni organizatori ostali su van domašaja pravde. Štaviše, i ovde se čak 12 optuženih, dok je proces još bio u toku, vratilo na posao. Naime, njima su po izbijanju afere otkazi uručeni, međutim, rešenja je poništila Inspekcija rada, a razlog je tehničke greške do koje je došlo u pravnoj službi JP „Putevi Srbije“.


Kako navodi profesor Pravnog fakulteta u Beogradu, Milan Škulić, zakon je jasan, niko ne može dobiti otkaz bez osuđujuće sudske presude.


– Nije prijatno čuti, naročito kada se radi o ovako velikim aferama, ali sve što zakon dozvoljava je jednogodišnja suspenzija. U slučaju Pravnog fakulteta u Kragujevcu svi optuženi su bili suspendovani, međutim, problem predstavljaju procesi koji traju godinama. Ukoliko bi im bio uručen otkaz, prekršilo bi se jedno od osnovnih ljudskih prava – pretpostavka nevinosti – navodi Škulić.

 
Nastavak suđenja za aferu „Indeks“
Suđenje optuženima za korupciju na Pravnom fakultetu u Kragujevcu u aferi „Indeks“ nastavlja se sutra pred Višim sudom u Smederevu. Optužnica tereti 88 osoba zbog primanja mita, zloupotrebe službenog položaja i falsifikovanja isprava, a profesori se terete za ukupno 159 krivičnih dela. Od toga je 114 krivičnih dela primanja mita i 45 zloupotreba službenog položaja.


-----------------------------------
Izvor: blic.rs
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 71 72 74 75 ... 151
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Jun 2026, 07:38:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 14 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.