Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 21. Sep 2025, 13:10:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 110 111 113 114 ... 151
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Како су нас опљачкали?!  (Pročitano 358778 puta)
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
mob
Nokia E
Uhapšen predsednik opštine Nova Crnja
SKANDAL: Predsednik opštine parama od mita plaćao pevače!

06.10.2012.

Pera Milankov osumnjičen da je od lokalnih biznismena uzeo ukupno oko 1,5 miliona dinara, a onda angažovao Nedu Ukraden, Milana Topalovića Topalka i Marka Bulata

ZRENJANIN - Osladilo mu se!
Pera Milankov (51), predsednik opštine Nova Crnja i član DS, uhapšen je zbog sumnje da je od četvorice vlasnika privatnih firmi uzeo mito da bi ih angažovao na poslovima u tom gradu! Milankov je uhapšen u trenutku kad je od Ljubiše K. (51) uzimao 200.000 dinara, a osim Milankova i Ljubiše K., u ovoj akciji uhapšeni su i Z. P. (42), Mileta N. (58), B. V. (39) i Nenad Ć. (32).

- Milankov je osumnjičen da je od B. V. uzeo 650.000 dinara da bi njegovom preduzeću poverio posao ravnanja atarskih puteva u opštini Nova Crnja. Milankov je tim novcem platio honorare Nedi Ukraden, Milanu Topaloviću Topalku i Marku Bulatu, koji su pevali na proslavi koju je napravio u Novoj Crnji! On je, inače, voleo da se hvali da finansira pojedine pevačice i pevače, a mi ćemo proveriti koje i kojim novcem - otkriva sagovornik Kurira iz policije.

Milankov je od Z. P. uzeo nameštaj vredan 400.000 dinara, a zauzvrat mu dao da obavi radove na signalizaciji u Novoj Crnji.

- Nameštaj je kupio u jednoj poznatoj prodavnici u Beogradu. Uzeo je kompletnu trpezariju, spavaću sobu i garnituru za dnevnu sobu - navodi naš sagovornik.

Uhapšeni Mileta N. dao je Milankovu dvaput po 200.000 dinara da bi njegovu firmu angažovao da obavlja nadzor građevinskih radova u Zrenjaninu.

- Od uhapšenog Nenada Ć. zahtevao je da 100.000 dinara uplati na račun FK Budućnost i još 100.000 dinara na račun nepoznate osobe - dodaje naš izvor.

 

Pevači ne znaju ko im je dao novac za nastup
Neda Ukraden:
- Sećam se da sam nastupala na trgu. Mogu vam reći da je bilo prelepo i prepuno. Ne pada mi na pamet da vam kažem koliki mi je honorar bio, ali eto, zaradila sam prosečno...  Inače, za Peru Milankova prvi put čujem od vas.

Milan Topalović Topalko:
- Vrlo je moguće da sam nastupao, ali se ne sećam. Pa ja svaki dan imam po neki nastup, ne sećam se ni gde sam bio prošle nedelje! Za tog Peru Milankova čujem prvi put u životu.


izvor: kurir-info.rs
« Poslednja izmena: 07. Okt 2012, 02:28:24 od Dominick »
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

I have more jewels then your jeweler

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1819
Zastava Finland
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Samsung i9300
nekome stave ime pa slovo umesto prezimena a nekome samo inicijale  Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
Оливер Дулић: Уместо да ме награде, они хоће да ме затворе      Smile       
субота, 06. октобар 2012.

По налогу Тужилаштва за организовани криминал припадници МУП Србије покушали су у суботу ујутро у Суботици да ухапсе Оливера Дулића, бившег министра заштите животне средине и просторног планирања, али се он позвао на посланички имунитет. Током поподнева, после обраћања медијима, Дулић се сам упутио у МУП Србије, али без дозволе Тужилаштва нико није могао да га саслуша.



Како сазнајемо, после покушаја да га ухапси полиција је упутила службену белешку тужиоцу Миљку Радисављевићу, у којем су га обавестили да се Дулић позвао на имунитет и да налог за привођење није могао да буде спроведен. Тужилаштво је, потом, упутило предлог Народној скупштини за укидање имунитета овог народног посланика ради, како је објашњено, "даљег вођења кривичног поступка".

Административни одбор је одмах реаговао и упутио Скупштини предлог за укидање имунитета, која ће о случају посланика Оливера Дулића да одлучује у понедељак. Без обзира на ова дешавања, Дулић се са адвокатима и страначким колегом Слободаном Хоменом упутио током поподнева у МУП Србије. Док су у холу чекали инспекторе, један од њих им се обратио речима да је "поступак скидања имунитета у току и да ће га, ако буде потребно, позвати".

- Јавио сам се полицији и људима који су ме јутрос позвали, али су ми рекли да за то нема потребе и да ће ме даље обавештавати о томе да ли ћу бити позван или не - рекао је Дулић испред МУП Србије. - Стојим на располагању државним органима јер поштујем институције и желим да се све у њима и решава. Спреман сам да се моја имовина испита, да одговорим на сва питања. Оно за шта ме терете нема везе са законима и истином.

Према речима Дулића, он се у суботу ујутро позвао на имунитет само зато да би имао прилику да јавност, како каже, упозна са истином. Он је напоменуо да нема разлога да се сазива Скупштина, троше паре, јер се неће више позивати на имунитет.

Тужилаштво за организовани криминал саопштило је да је марта ове године покренуло предистражни поступак поводом издавања дозвола за постављање оптичких каблова на трасама државних путева током 2009. и 2010. године.

- На основу података и доказа које је до сада прикупила полиција, произлази да постоје основи сумње да је приликом издавања осам дозвола инвеститору "Нуба инвест" из Београда, Министарство животне средине и просторног планирања прекршило Закон о планирању и изградњи - наводи се у саопштењу које је потписао тужилац Миљко Радисављевић. - Три особе су осумњичене за злоупотребу службеног положаја.

Осим Дулића, осумњичени су и Зоран Дробњак, директор ЈП "Путеви Србије" и Небојша Јањић, бивши помоћник министра. Дробњак је после саслушања пуштен да се брани са слободе, док је Јањићу одређено полицијско задржавање од 48 сати. По истеку ће бити приведен истражном судији Посебног одељења Вишег суда у Београду.

У препуној сали Скупштине Србије Дулић је претходно одржао конференцију за новинаре, којој су присуствовале и његове партијске колеге.

- Мислим да је данас свима јасно да је ово крај процеса који је почео пре око месец дана, у којем је требало да се провучем кроз блато, у потпуности криминализујем, а да тога не буде поштеђена ни моја породица - рекао је Дулић.

- А, велико финале било би хапшење једног од министара Демократске странке, да би на тај начин власт показала да је одлучна у борби против корупције. Ово је политички процес. Никада нисам прекршио закон, па ни у случају издавања грађевинских дозвола за постављање оптичких каблова.

Бивши министар и актуелни народни посланик је рекао да је за њега релевантан само налаз Републичког јавног тужилаштва из 2010. године. Он се запитао како је могуће да га данас сумњичи ниже тужилаштво. Он тврди да у случају "Нубе" нема никаквог кривичног дела па ни, како је рекао, примања и давања мита, нити има штете за буџет и грађане.

- Када се појавила прва сумња и када су почела прва оспоравања дозвола за оптички кабал, у извештају Верице Бараћ, одмах сам реаговао, као и Влада Србије, која је Тужилаштву наложила хитну истрагу - објашњава Дулић. - Републичко јавно тужилаштво је обавило истрагу, испитало све сведоке, имало увид у комплетну документацију. После свега послат је одговор Влади да је Министарство у поступку поступало у складу са Законом о планирању и изградњи. Тако је 2010. године овај случај истражен. Влада обавештава Агенцију за борбу против корупције и тај закључак Владе у којим се утврђује недвосмислено да није било кршења ниједног закона потписује Ивица Дачић, тада први потпредседник Владе, а данас премијер.

Дулић је додао да грађевинска дозвола из 2009. за постављање оптичког кабла стоји у архиви три године, па се пита шта се у међувремену променило и како је могуће да ниже тужилаштво од Републичког јавног тужилаштва сада улази у процес његовог привођења за исту ту дозволу.

- Држава је нашла добар модел да искористи потенцијал земљишта поред путева, да се поставе оптички каблови и у последње три године поставили су их сви оператери у Србији - објаснио је Дулић. - Поред "Нубе" ту су и "Теленор", "Телеком" "СББ", "Коперникус"... Сви су добијали дозволе по редоследу како су се пријављивали и нека кажу да ли су имали проблема и да ли им је неко успоравао издавање дозвола. Захваљујући дозволама за оптичке каблове свим оператерима, држава је приходовала милионе евра. У нормалним земљама за проналажење брзих процедура за издавање дозвола министар би добио награду, у овој земљи министар добија затвор.

Некадашњи министар каже да он није потписао ниједну дозволу, већ да су то радили његови помоћници, у складу са законом. Такође, процедура налаже да се потенцијални инвеститор прво обрати "Путевима Србије", који газдују путним појасом уз саобраћајнице.

- Ми никоме не издајемо дозволу док не донесе услове "Путева Србије" и потписан уговор за закуп земљишта - рекао је Дулић. - Као министарство издајемо дозволу само онда када су испуњени претходни услови. "Путеви Србије" нису погрешили што су потписали уговоре са свим оператерима, јер су капацитети за постављање тих каблова такви да у овом тренутку бар 30-40 фирми може да постави идентичан кабл. То земљиште у путном појасу се не даје у власништво да би се расписивао тендер, већ се привремено изнајмљује да би неко поставио жицу дебљине хемијске оловке.

Савет за борбу против корупције упутио је 2010. године тадашњем премијеру Мирку Цветковићу извештај у којем се описује низ пропуста у постављању каблова дуж магистралних и регионалних путева. Кључне неправилности, по мишљењу Савета, односе се на нетранспарентност и незаконитост поступка као и на то да издавање дозволе за постављање оптичког кабла "Нуби инвесту" обављено у незаконитој процедури.

Спорно је било то што је "Нуба" прва добила дозволу и то мимо тендера, што је реч о малој словеначкој фирми која је само неколико месеци пре добијања локацијске дозволе, регистровала своје предузеће у Србији. Савет је тада уочио да фирма има једног запосленог, да је оснивачки капитал 3.000 евра, али и да није имала лиценцу РАТЕЛ за телекомуникације.

Први је за довођење "Нубе" у Србију Дулића оптужио Велимир Илић, у априлу 2010. са скупштинске говорнице. У медијима се тада спекулисало да је уговор којим су "Путеви Србије" одобрили посао "Нуби" склопљен на неодређено време, уз једнократну накнаду од око 28 милиона динара. Процењивало се да ће наводни годишњи приход ове словеначке фирме у власништву Раста Томажича и Патрика Цеглара, од оптичких каблова кроз Србију, бити између 20 и 30 милиона евра.

- О разлозима за успех анонимне "Нубе" у овом великом послу постављања мреже преко које ће наша земља у наредним деценијама обављати размену информација са светом, писали су и медији - стоји у писму Савета за борбу против корупције, упућеном Влади Србије новембра 2010. - Када се у хрватској штампи појавила информација о вишегодишњем пријатељству Томажича и министра Оливера Дулића, отворено је питање могућег повлашћеног положаја "Нубе" у овом поступку. Министар Дулић је такве спекулације медија одбацио, мада није негирао да познаје Томажича.

- Спреман сам да се борим до краја, да идем у притвор, да ме затворе, да идем на суд, да се браним - обратио се на крају Дулић јавности.
- Молим само оне медије који су учествовали у најбесрамнијој кампањи против мене да оставе моју породицу на миру. Она не заслужује да буде изложена таквој тортури као у неколико последњих недеља. Молим власт да се уозбиљи у борби против корупције. Мислим да постоје озбиљнији случајеви, а ако је мој највећи проблем ове земље, ја ћу бити задовољан што ћу својом жртвом да допринесем да људи од сутра живе срећније и боље.

Ако се против Дулића покрене кривични поступак и ако суд утврди да је крив за злоупотребе око давања дозвола за постављање оптичких каблова, он би могао да буде осуђен на казну затвора између две и 12 година. Уколико му судија за претходни поступак одреди притвор, истрага би морала да се заврши у року од шест месеци, а ако се буде бранио са слободе моћи ће да траје и дуже. Оно што, међутим, буни правнике је на основу ког прописа је Републичко јавно тужилаштво издало Дулићу потврду у којој се наводи да приликом спорне доделе дозвола за каблове није повређен закон, што би у ствари значило да нема ни кривичног дела.

(Вечерње новости)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
mob
Nokia E
Pupsovac za dva dana zaradio 80.000!

 23.09.2012.

Branimir Đorđević iz PUPS naplatio privremeno obavljanje funkcije zamenika predsednika Skupštine Aleksinca


BEOGRAD - Mašala!
Branimir Đorđević iz PUPS, drugi zamenik predsednika Skupštine opštine Aleksinac za obavljanje te funkcije na sednicama koje su održane svega dva puta, zaradio je čak 80.077 dinara!

A da zlo bude još veće, ta funkcija nije ni u skladu sa zakonom, kako nam kaže odbornik iz DS Goran Petković.

- Po Zakonu o lokalnoj samoupravi i bilo kom drugom zakonskom aktu, nije predviđeno da skupština opštine ima takvog funkcionera. Zbog toga smo se zainteresovali koliku platu je dobio za prisustvo na sednicama koje su održane svega dva puta i na osnovu čega je isplaćen. Dobili smo dopis kojim je potvrđeno da je Đorđević primio čitavu mesečnu platu od 80.077 dinara - rekao je za Kurir Petković i dodao da je on zatim dao ostavku.

Đorđević to nije želeo da komentariše.
- Nemam komentar, za sve informacije pozovite predsednika opštine - rekao je zamenik zamenika.


izvor kurir-info.rs
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
Оливер Дулић: Спреман сам да останем у притвору  Smile           
недеља, 07. октобар 2012.

- Јасно ми је да је режим одлучио да се обрачуна с бившим министрима ДС. И данас, када сам већ у процесу, позивам државне органе да испитају буквално сваку неистину писану о мени. Да провере да ли сам хранио лавове државним парама, да ли сам разбацивао државне паре на медије, имам ли колекције скупоцених сатова, како живим, где живим, шта сам имао пре уласка у политику, а шта данас. Да би се најзад ставила тачка на блаћење човека који је посао радио најбоље што је могао у складу са законом - каже у интервјуу за “Блиц” бивши министар животне средине Оливер Дулић.



Дулића је јуче требало да приведе полиција јер је осумњичен да је злоупотребио службени положај приликом давања дозволе фирми "Нуба инвест", али се он позвао на имунитет.

- За мене је случај завршен 2010. када је Републичко јавно тужилаштво тај случај испитало. Све што може да се дода као нови аргумент стоји у папирима који су архивирани већ три године у Министарству и не видим ниједан правни разлог за ово сем медијског прогона и покушаја да се криминализује странка којој сам припадао - каже Дулић.

Како гледате на могућност да будете задржани након што се јавите у полицију?

- Спреман сам да останем у притвору, па и на то да режим одреди задржавање иза тога. Апсолутно сам сигуран да кршења закона није било и да ће да се докаже истина - да сам радио све у складу са законом. Захваљујући овим процедурама омогућили смо инвестиције у земљу, упошљавање, модернизацију...

Када је реч о случају “Нуба инвест”, да ли је морао да се расписује тендер за копање каблова или је могао свако да се пријави?

- То је питање за „Путеве Србије“. Морам да им дам подршку. Они су као кључна институција омогућили да до постављања оптичке инфраструктуре свих оператера у Србији дође и мислим да су апсолутно поступили у складу са Законом о путевима. Нас као Министарство је занимало да ли је инвеститор прикупио сву документацију неопходну за грађевинску дозволу. Ми смо били шалтер који када се прикупи документација дозволу издаје у складу са законом, што је потврдило и тужилаштво.

Познајете ли власника “Нуба инвеста”?

- Познајем све који су инвестирали у Србији. Сваки од тих људи је више пута долазио у Министарство. Најбоље познајем бившег директора Телекома Бранка Радујка.

Да ли вас је ових дана контактирао неко из врха власти, Александар Вучић или Ивица Дачић?

- Нико ме из врха власти није контактирао претходних дана. Ја јесам све. Тражио сам, не као бивши државни функционер већ као грађанин, да се заштити моја породица, људско право и да се заустави медијски линч којем сам изложен. Ниједан одговор нисам добио.

Никола М. Јовановић

(Блиц)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
mob
Nokia E
Nova pljačka građana: EPS obračunao novi PDV i za struju utrošenu pre njegovog povećanja
| 09. 10. 2012. -

Niški Centar za zaštitu potrošača Forum saopštio je danas da je Elektroprivreda Srbije u računima za struju isporučenu u septembru nezakonito uračunala porez na dodatu vrednost (PDV) od 20 odsto i zatražio da to ispravi.


Kako se navodi u saopštenju, veliki broj potrošača obratio se Centru sa prigovorom da je na računima za struju u septembru PDV po novoj stopi iako je povećanje PDV-a sa 18 na 20 odsto stupilo na snagu 1. oktobra.

Predstavnicima Centra za zaštitu potrošača su predstavnici elektrodistribucije kazali da je veća poreska stopa primenjena na osnovu člana 14. Zakona o PDV-u, koji u tački 4. reguliše da je promet robe nastao danom očitavanja primljene električne energije.

Pošto se očitavanje vrši u periodu od 1. do 5. u mesecu, u elektrodistribuciji su naveli da imaju pravo da zaračunaju PDV od 20 odsto, navodi se u saopštenju.

Ministarstvo finansija i privrede: Sve po zakonu

- Koja stopa poreza na dodatu vrednost ce biti primenjena zavisi od toga kada je izvršen promet dobra, odnosno kada je struja očitana. Imajući u vidu da je očitavanje izvršeno u oktobru mesecu (od 1. do 5. oktobra), Elektrodistribucija je primenila poresku stopu u skladu sa zakonom - kaže o ovom slučaju Milica Bisić, pomoćnik ministra finansija i privrede.

U Centru za zaštitu potrošača Forum su naveli da je tim članom isporuka struje pogrešno tretirana kao roba, jer je Zakonom o zaštiti potrošača snabdevanje strujom definisano kao usluga od opšteg ekonomskog interesa, a član Zakona o PDV-u reguliše da je promet usluga završen danom završetka pružanja usluge

Primenjeno na račun za snabdevanje električnom energijom u septembru, istakli su u Centru, usluga je završena 30. septembra i u tom slučaju se mora primeniti obračun PDV-a od 18 odsto.

"Smatramo da je takvim obračunom PDV-a naneta šteta potrošačima, zbog čega tražimo da se izvrši ispravka septembarskih računa za električnu energiju i da se primeni obračun PDV-a od 18 odsto",piše u saopštenju Centra za zaštitu potrošača Forum.



Izvor: blic.rs
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
Велимир Илић: И увођење кабловске ТВ је било велика пљачка            
четвртак, 11. октобар 2012.

Ако буде требало да се сведочи, ја сам спреман. У време мог мандата долазиле су ми сличне фирме, али ја то нисам дозволио. Коридор је капитал државе, а транзит кроз коридор се свуда на свету плаћа - каже за “Блиц” Велимир Илић, министар за грађевину и урбанизам у Влади Србије и лидер Нове Србије, одговарајући на питање да ли би сведочио у вези са давањем дозволе фирми “Нуба”.

Илић је подсетио да је у прошлом сазиву Скупштине више пута указивао да посао са фирмом “Нуба” није у складу са законом, због чега је и испитиван бивши министар Оливер Дулић.



- У реду је да неко инвестира, али држава мора да гледа корист од тога. Неко од тога зарађује милионе евра годишње. И увођење кабловске телевизије од чега држава није имала корист је такође била велика пљачка.



Како је могуће да је Тужилаштво раније истраживало случај “Нубе” и закључило да је све у реду?

- Тако што је једна политичка опција стала иза тога.



Која политичка опција?

- Видећете. Ако пратите тај случај, тачно се види ко је шта наплаћивао, узимао...



Да ли ће у борби против корупције бити политичког реваншизма?

- Одвратно ми је то што је Миланко Шаранчић (бивши директор „Железница Србије“) провео 13 месеци у притвору. А када су 24 тачке оптужнице прегледане, установљено је да нема елемената за кривичну пријаву против њега. То је био чисто политички прогон. Држали су тако и Горана Кнежевића годину и по дана и ништа му нису нашли... Ја јесам за то да се одговара, ако има елемената кривичног дела. Али, не сме да буде таквих политичких прогона.



Зна ли се ко је министар чије хапшење је Вучић најавио?

- Не знам, стварно, о чему се ради, али Вучић је рекао на једној седници да неће да дозволи да људи буду задржавани дуго у притвору. За Дулића је, конкретно, рекао да и ако буде у притвору неколико дана, треба да буде саслушан и да то одмах иде у судски поступак. Сва папирологија је припремљена. То је нови стил рада и то треба да буде тако.



Зар ви нисте изјавили да није страшно ако се мало крадуцка?

- Нисам тако рекао. Рекао сам нешто друго кад смо проверавали наплату путарине и констатовали да је у софтер била уграђена крађа и да се из тога финансирала Република Српска и паравојне формације. Проверавали смо улаз и излаз и видели да је крађа огромна. Пре хапшења друмске мафије наплата путарине је била 76 милиона евра годишње, а после је скочила на 205 милиона евра. Замислите колико су крали! То су били „сурчинци“, „земунци“ и остали... Тада сам и рекао: “Мислио сам да мало крадуцкате”, а они су крали две трећине, а трећину дали држави.

Да ли се плашите да ће вас Вучић прозвати?

- Не, ја немам тих проблема. Али, ако треба, нека буду прозвани сви за које сматрају да су одговорни. Мене су “жути” толико проверавали да ми је већ било мука. Једна те иста служба седамнаест пута је контролисала све живо. Државна ревизорска комисија такође, и драго ми је што је извештај добар.

(Марија Малеш-Блиц)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
Борис Тадић: Дулић ми гарантовао да није крив            
четвртак, 11. октобар 2012.

БЕОГРАД – Председник Демократске странке Борис Тадић изјавио је да је од функционера те странке и бившег министра Оливера Дулића добио гаранције да није умешан ни у какво кривично дело и да ДС солидарно стоји иза сваког свог члана док суд не пресуди да је крив.



Тадић је рекао да евентуални судски процес против Дулића, осумњиченог за злоупотребе приликом издавања дозвола за постављање оптичких каблова дуж траса државних путева, треба да буде транспарентан.

"Позиција Демократске странке и моја лична у вези са Оливером Дулићем је пре свега принципијелна - нико није крив док се не докаже кривица", рекао је Тадић за интернет портал Пинконлајн који је данас почео да ради.

Осврнувши се на писање медија о случају Оливера Дулића, Тадић је упозорио да шиканирање и блаћење људи кроз жуту штампу нарушава основне цивилизацијске принципе и да то што се дешава Дулићу може да се деси било коме у будућности ако се не води рачуна о претпоставци невиности.

(Бета)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
Alcatel 
Борис Тадић: Дулић ми гарантовао да није крив            
 четвртак, 11. октобар 2012.

БЕОГРАД – Председник Демократске странке Борис Тадић изјавио је да је од функционера те странке и бившег министра Оливера Дулића добио гаранције да није умешан ни у какво кривично дело и да ДС солидарно стоји иза сваког свог члана док суд не пресуди да је крив.



Ovja nas zaj**ava. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
mob
Nokia E
Prema izveštaju revizorske institucije
„Putevi” straćili 300 miliona evra
12. 10. 2012.

Javno preduzeće “Putevi Srbije” neregularno je potrošilo 300 miliona evra, navodi se u izveštaju Državne revizorske institucije. Samo na ime PDV zabeležen je dug “Puteva” od blizu 40 miliona evra.

U izveštaju DRI za 2010. godinu, koji do sada nije objavljivan, navode se nepravilnosti u preko 40 dodeljenih poslova, a kao glavni krivac najčešće se pominje Zoran Drobnjak, generalni direktor tog preduzeća. Zabeležene su neregularnosti u poslovima vrednim desetine pa i stotine miliona dinara, a kao razlog se navodila - hitnost.

 To se potvrđuje i na primeru Instituta “Mihailo Pupin” koji, iako nije ispunio obaveze iz prethodne nabavke, od “Puteva” dobija nove milionski vredne poslove. Od Tog instituta Drobnjak je u 2010. godini nabavio preko 60.000 tagova za elektornsku naplatu putarine, a do kraja godine na zalihama je ostalo čak 57.300, što znači da je upotrebljeno svega 4,5 odsto onog što je prethodno nabavio.

  DRI u izveštaju uočava i naviku Zorana Drobnjaka, koji je inače osumnjičen uz Olivera Dulića i Nebojšu Janjića za zloupotrebu položaja prilikom dodele dozvole firmi „Nuba invest“, da u otvorenim postupcima nabavke umesto Komisije sam eliminiše ponude uz objašnjenje da su neispravne. Takođe, često se dešavalo da je Drobnjak pred sam postupak otvaranja ponuda menjao članove tenderske komisije po sopstvenom nahođenju. Revizori mu zameraju i što nije poštovao odluke Komisije za zaštitu prava ponuđača, koja je često rušila tendere “Puteva” i nalagala sprovođenje novih, ali to Drobnjak nije poštovao.
 Preduzeće na čijem čelu je do nedavno bio Zoran Drobnjak dugovalo je državi novac i za porez. Kako je “Blicu” potvrđeno u DRI, “Putevi Srbije” u 2010, kao ni godinu dana ranije, nisu obračunavali, niti uplaćivali PDV po osnovu ostvarene naknade od putarine, a koji prema poslovnim knjigama u te dve godine iznosi preko četiri milijarde dinara.

 - Ta neregularnost prijavljena je poreskim organima, ali još nemamo odgovor da li su “Putevi” taj novac uplatili - kaže Radoslav Sretenović, državni revizor.

 Ovim neregularnostima mogao bi se dodati niz novih. U knjigama “Puteva” zabaleženi su troškovi usluga na izradi studija i projektne dokumentacije u vrednosti od preko 1,5 miliona evra. Taj novac, kako je utvrđeno, potrošen je na investiciona ulaganja. Preduzeće na čijem je čelu Drobnjak podizalo je i kredite u vrednosti od oko 30 miliona evra, a da prethodno nije raspisalo javni tender.

 Zbog svega toga DRI je, kako je kaže Sretenović, reagovala podnošenjem tek nekoliko prekršajnih prijava i prijava za privredni prestup, kao i jednom krivičnom prijavom protiv javnog preduzeća.

 - Dali smo i nalog da se otklone nepravilnosti u roku od 90 dana, ali, naravno, to nije moguće u svim slučajevima - dodaje Sretenović.

 Zorana Drobnjaka, sada direktor Direkcije za puteve, juče nije bilo moguće dobiti na telefon. Ni resorni ministar Milutin Mrkonjić, juče nije bio raspoložen da daje izjave.

 - Doviđenja i hvala - rekao nam je Mrkonjić i spustio slušalicu.


Izvor: blic.rs
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 110 111 113 114 ... 151
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 21. Sep 2025, 13:10:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 14 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.