Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Како спречити геј параду - али стварно?  (Pročitano 14766 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
, a osnova "obraza" je pravoslavlje.

Radikalno pravoslavlje   

па и револуционари у либији су радикални исламисти  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
, a osnova "obraza" je pravoslavlje.

Radikalno pravoslavlje   

па и револуционари у либији су радикални исламисти  Smile Smile

A sta su crveni kmeri onda  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
не знам како они стоје у либији  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Ne znam ni ja, ima na temi o Liniji valjda  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
U zivotinjskom svetu,posle napada,najjace oruzje je ignorisanje.

Ono je cak i gore od napada,jer pas koga ignorisu ne pripada nigde,i ne moze nista da uradi na silu,da to promeni.
Ako ostali odluce da ga ignorisu,to mu je gore nego da ga napadnu.

Kada vec ne mozemo da sprecimo da se parada odrzi,ili kada vec ne mozemo da ih posteno isprozivamo i izgadjamo jajima ili vodom (paznja-nisam naveo nista drugo),onda je druga najbolja stvar koju mozemo da uradimo da ih ignorisemo.

Najidealniji scenario bi bio taj da se u toku tog dana sve zgrade,odnosno svi ljudi koji zive na trasi,ali i u blizini trase pederbala,zatvore u kuce,spuste roletne cak,ostanu kuci i odmaraju,ne izlazeci na ulicu i ne pridajuci znacaj toj bagri.Usput se na prozore stave krstovi(znate ono,ko u filmovima kada odbijaju demone i vampire  Smile ).
Jos bi lepse bilo kada bi posle,kad se zavrsi,svi organizovano,pred novinarima,poceli da glume akciju ciscenja i dekontaminacije svojih ulica,i onda novinari objavili te slike,cak ih poslali i u svet.
Ili kada bi se angazovalo par dobrovoljaca koji bi,za vreme parade,glumili kako panicno beze od njih,a neko sve to snimio ili slikao,i onda objavio.

E,to bi bilo najlepse.Ignorisanje.Em  je legalno,em je jeftino,em bi bilo smesno,em bi bio jak udarac pederima.
Ali,nazalost,to se nikad nece desiti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Citat
Najidealniji scenario bi bio taj da se u toku tog dana sve zgrade,odnosno svi ljudi koji zive na trasi,ali i u blizini trase pederbala,zatvore u kuce,spuste roletne cak,ostanu kuci i odmaraju,ne izlazeci na ulicu i ne pridajuci znacaj toj bagri.Usput se na prozore stave krstovi(znate ono,ko u filmovima kada odbijaju demone i vampire  Smile ).
Jos bi lepse bilo kada bi posle,kad se zavrsi,svi organizovano,pred novinarima,poceli da glume akciju ciscenja i dekontaminacije svojih ulica,i onda novinari objavili te slike,cak ih poslali i u svet.
Ili kada bi se angazovalo ,par dobrovoljaca koji bi,za vreme parade,glumili kako panicno beze od njih,a neko sve to snimio ili slikao,i onda objavio.

 Smile  Smile



Политика: Октобарска геј револуција
Режим ће ангажовати неколико хиљада полицајаца за геј параду, али, истовремено, неће учинити ништа против оних који у овом тренутку отцепљују део територије. Мислим да ће таква врста огледала донети један катастрофалан лик и овом режиму и нашем друштву
Дневне новине Политика, 19.9.2011.

Београд, 18.09.2011

Још се памте тешки изгреди приликом прошлогодишње „Параде поноса”, обележене окршајима противника „геј револуције” и полиције на улицама Београда, када су тек одреди за разбијање демонстрација, после вишесатних немира, успели да заведу ред у престоници. И док ове немиле слике полако бледе, већ се приближава 2. октобар, за када је најављено ново окупљање припадника ЛГБТ популације.
Да ли ће бити вруће и овог октобра? Шетња пада баш у незгодан час, паралелно с дешавањима на северу Космета, протестима малинара, спорадичним изливима социјалног незадовољства. И све ближим изборима. Ипак, рекло би се да заговорници и противници ЛГБТ окупљања – члан Организационог одбора „Параде поноса” Горан Милетић и члан Управног одбора покрета „Двери” Радован Тврдишић – и даље не могу да пронађу заједнички језик.

Политика: Да ли ће „Парада поноса” бити одржана?

Милетић:Нема ниједног разлога да не буде. Пријављена је као и било који други скуп грађана. У свакој демократској држави постоје начини да неки скуп не буде одржан. Он може бити формално забрањен, за шта овога пута не постоје никакви законски услови. Може бити урађено нешто што је било 2009, то је нека незаконита одлука којом би се обесмислио скуп, померањем на Ушће и слично…

Политика: Да ли 2. октобар и даље фигурира као датум одржавања параде?

Милетић: Да.

Политика: У колико часова почиње?

Милетић: Е, то не може да се саопшти, то ће се знати после...

Тврдишић: Не знам да ли ће бити одржана, а надам се да неће. Питао бих свог саговорника шта је циљ одржавања „Параде поноса”? Да ли је тоинтеграција хомосексуалаца у друштво? Да ли је то пут да чините насиље над већинском вољом заједнице у коју желите да се интегришете? Нико у „Дверима” нема проблем са заштитом људских права. Не желимо да било ко изгуби посао зато што је хомосексуалац, али имамо проблем да се промовише тај систем вредности. Јер, на тај начин се удара на оно што сматрамо нашим вредностима – а то је традиционална породица. Зато смо против геј параде, али нисмо против елементарних људских права, чија је заштита дефинисана Законом о дискриминацији.

Политика: „Двери” су организовале потписивање петиције против одржавања геј параде?

Тврдишић: Да, у овом тренутку имате шизофрену ситуацију да, док отцепљују део наше територије, ми причамо о некаквој геј паради. Ако заиста желите интеграцију, онда морате да покажете више разумевања за заједницу која у датом тренутку не прихвата вашу позицију. И не идете на нерве већини. Довели сте рецимо, оног Холанђанина Ван Далена, који се код куће нашао пред судом због злостављања деце. И зато кажем: провокација није начин да се интегришете. Без обзира на све, лично бих први заштитио право сваког хомосексуалца који то јавно не испољава.

Милетић: ЛГБТ је једина групација у Србији која се, због жеље да испољи свој идентитет, суочава с претњама смрћу. Замислите када бисте рекли да сте Србин, а неко хоће да вас пребије у Београду.

Тврдишић: Имате то на Косову и Метохији. Да ли сте можда реаговали? Па то вам је најелементарније кршење људских права. Срби у покрајини су апсолутно угрожени и то физички.
Милетић: Ако кажете да сте Србин тамо, мислите да ће неко да дође и да вас пребије? Да ће рећи – побићемо вас све? То нико не каже на Косову!

Тврдишић: Не каже?

Милетић: Кад одем у Приштину, ја причам нормално српски и нико ме не напада... Али, ја говорим о Београду. Ми смо једина група којој се прети да ће бити физички елиминисана.

Тврдишић: Па, где су вам те претње?

Милетић: Ево, и по зидовима пише: „Смрт педерима”.

Тврдишић: Свашта пише по зидовима, не можемо то тако изоловано посматрати...

Милетић: А коме се још прети смрћу?

Тврдишић: Нама! Разбили су нам канцеларију у Зрењанину.

Милетић: Ми смо јавно тражили, као Организациони одбор, да пронађу нападаче на вас. А ви никада нисте тражили да пронађу оне који прете ЛГБТ активистима, који сваки дан доживе неки напад. Зашто не осудите насиље које се спрема?

Тврдишић: Ми смо први који смо јасно и гласно рекли да нисмо за насиље, да желимо дијалог. А ви показујете да не желите да разумете већинску вољу овог народа ни у овом тренутку кад имамо 400.000 запослених мање него пре три године, кад имамо 65.000 фирми под блокадом... Ви имате инструменте за решавање ваше позиције, а малинари немају, не могу ни да дођу у Београд. Ви сте у повлашћеном положају.

Милетић: Ми смо их позвали да нам се придруже.

Политика: И, шта су вам малинари одговорили?

Милетић: За сада ништа, премишљају се.

Тврдишић: И како онда објашњавате дискриминацију малинара?

Милетић: Није то дискриминација. Људи су протестовали и полицајци су их склонили. Ми смо ипак неко ко има уредно пријављен скуп, са свим дозволама.

Политика: Да ли бисте, и под којим условима, пристали да одложите скуп, с обзиром на турбулентне догађаје?

Милетић: Сваке године су такви догађаји, ако тако гледате. Идуће године ће бити формирање владе. Онда ће опет да буде: јао, не можемо сад! Па ће онда треће године опет да буде нешто. Ако гледате тако, онда никада није моменат. Увек има нека утакмица, неки верски празник...

Тврдишић: Ма, зашто изједначавате утакмицу и верски празник са отцепљењем дела територије?

Милетић: Зато што се увек импутира: немоте сад, немојте тад.

Тврдишић: Ви заиста показујете недостатак осећаја према овом народу, који у овом тренутку проживљава откидање дела територије. А ви кажете да вас то уопште не занима.

Милетић: То сте ви сада рекли. У цивилизованом друштву сматра се да је нека држава демократска према томе колико поштује вољу различитих мањина. Па и „Двери” су мањина и никада не бих тражио да се „Двери” укину. Мора да се пронађе механизам да се свачији глас чује.

Тврдишић: Шта ви то с геј парадом добијате више, него с механизмима који вам стоје на располагању, као што је Закон о дискриминацији и свиме што иде испод тога? Шта суштински добијате, осим огромног анимозитета? Ми немамо никакав проблем с хомосексуалцима, чак смо добијали на нашим имејловима поруке људи који кажу да је њихов суштински положај, због форсирања геј параде, заиста угрожен и поремећен.

Милетић: А ја могу да поставим контрапитање: шта ви као представници хетеросексуалне већине губите, ако се геј парада одржи два сата?

Тврдишић: Тај догађај означава границу између права хомосексуалаца и онога што следи после тога. А после тога следи усвајање деце и ми апсолутно нисмо за то. Ми апсолутно имамо проблем с таквим концептом, са свим оним што је уследило у неким европским земљама.

Милетић: Ви онда хоћете да кажете да Србија није суверена држава. Србија сама одлучује какве законе доноси на својој територији. По вама, значи, Србија нема моћ да одлучује какве законе хоће да усвоји. Мислим да Србија прилично има моћ и да нико не може да је натера да усвоји ниједан закон по питању ЛГБТ популације.

Тврдишић: Сама по себи геј парада симболише, не начин да се ви интегришете, већ да покажете да сте у овом тренутку јачи од већинске воље српског народа. И то је највећи проблем. Показује да ћете и наставити тако. Ви кажете: може нам се, ми то желимо и не интересује нас мишљење већине.

Милетић: Да сте геј и да радите у „Политици”, и да идете као геј сваки дан овде и да то сви знају, не верујем да би вас гледали истим очима као и оца двоје деце. Ставите се у тај положај. То не можете да радите у војсци, не можете у банци... Можда не отворено, можда зато што се плаше да било шта директно кажу, али неће вас гледати исто, неће вас унапредити.

Тврдишић: Да ли ће вас после параде гледати исто или још горе? Да ли реално побољшавате положај тих људи?

Милетић: Наравно, зато што ће сви морати да се изјасне о томе...

Тврдишић: Али, то је онда сила, а не реално прихватање. Ви говорите да то мора...

Милетић: Прихватање ће доћи временом. То ни у једном друштву није дошло за једну годину. Али, за то мора да се деси јавно испољавање сексуалног идентитета. Зашто је проблем да се то јавно испољи на два сата?

Тврдишић: Зато што се тиме намеће један систем вредности.

Милетић: То је породица?

Тврдишић: Апсолутно.

Милетић: Тема овогодишње параде је управо породица, да је гејевима и лезбијкама најбитнија породица и подршка породице и пријатеља.

Тврдишић: Одлично. Али, ја не желим да моје дете учи бајку о краљу и краљу...

Милетић: Шта је ту проблем?

Тврдишић: ...И зато се залажем да се не одржи геј парада, а да ви имате апсолутно сва права која вам стоје на располагању. И желим, најискреније, један нормалан однос. Али, није само сексуална оријентација оно што одражава личност човека.

Милетић: Ваше је основно људско право да се залажете да неки скуп не буде одржан. Али, истовремено, ви не можете да одлучујете да грађани који су пријавили скуп, и који желе да га одрже, да га не одрже. Чак и да се 99 одсто људи сложи да парада не треба да се одржи, то не може да се деси.

Тврдишић: Ви, ако заиста желите ову заједницу, морате да разумете и ограничења. Лимит је што се геј парада у овом тренутку схвата као чиста провокација. Зашто је потребан Ван Дален на вашој конференцији, за кога се све знало и ко је и шта је? Зашто се од најозбиљнијих историјских вредности српског народа прави спрдња? На пример с Богородицом, или транспарент „Смрт држави” на „Паради поноса”...

Милетић: Па, то је неко ставио сасвим случајно...

Тврдишић: Знам да је ставио, али колико има људи на паради које ви не можете да исконтролишете?

Милетић: Ако је то једини проблем с парадом, ми гарантујемо да то неће више тако бити – уколико ви подржите параду!

Тврдишић: Ви сте сада у прилици да, због односа ЕУ према Србији, то испољите, без обзира на то што и власт зна да у овом тренутку постоје озбиљни ризици. Људи су у катастрофалној економској позицији, све је позатварано, радних места нема, Косово је проблем... Где је ту разумевање?

Милетић: Ја се слажем да су људи у лошој позицији, све се ја то слажем. Али шта? Неодржавање параде ће све то да реши? Одједном ће људи имати плате хиљаду евра?

Политика: Изгледа да политичка елита није баш одушевљена одржавањем геј параде? Имате ли и ви утисак да не деле ентузијазам од прошле године?

Милетић: Да, да... Декларативно, имају веома сличне ставове као и прошле године, тек нешто мало ублажене. То вам је као „кока-кола” и „кока-кола лајт”, мало су блажи него прошле године. Мислим да је у питању приближавање избора, јер на састанцима с нама имају исте ставове као и раније. Напредњаци, на пример, кажу да подржавају право на слободу окупљања, да полиција мора да заштити... Сви, дакле, имају исте или сличне ставове, али мало калкулишу због избора.

Тврдишић: Режим у овом тренутку има у рукама веома врућ кромпир. Он ће ангажовати неколико хиљада полицајаца за геј параду, али, истовремено, неће учинити ништа против оних који у овом тренутку отцепљују део територије. Мислим да ће таква врста огледала донети један катастрофалан лик и овом режиму и нашем друштву, које није у стању да препозна евидентну опасност која се надвија над Србијом.

Александар Апостоловски Бојан Билбија
« Poslednja izmena: 26. Sep 2011, 09:45:35 od Gale10 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Sindikat, Palma i NS protiv gej parade

    Odštampaj
    Make font size smaller Make font size default Make font size larger

27. septembar 2011. 13:17 > 13:33

Nezavisni policijski sindikat Srbije upozorava na rušilačke demonstracije "Beograd u plamenu". Palma pozvao političare da prestanu da se "kurvaju".

Zapaljeno policijsko vozilo na prošlogodišnjoj Paradi ponosa (arhivska fotografija)

Nezavisni policijski sindikat Srbije (NPSS) upozorio je danas da pojedine grupe pripremaju rušilačke demonstracije tokom održavanja Parade ponosa i pozvao organizatore "Prajda" da otkažu tu manifestaciju najavljenu za 2. oktobar.

"Imamo informacije da određene grupe pripremaju za taj dan ne samo napade već i rušilačke demonstracije u operaciji 'Beograd u plamenu'", rekao je na konferenciji za novinare predsednik tog sindikata Momčilo Vidojević.

On je naveo, ne precizirajući na koje grupe misli, da postoje informacije da će do rušilačkih demonstraciji doći u svim beogradskim prigradskim opštinama.

"Imamo informacije da će deo njih to raditi i po drugim gradovima u Srbiji", istakao je on.

On je kazao da pripadnici LGBT populacije treba, kao i ostali građani Srbije da se slobodno šetaju Beogradom i drugim gradovima Srbije, ali ih je pozvao da odlože Paradu ponosa dok "svest građana ne sazri".

"Pozivamo ih da odlože Paradu ponosa i dokažu priču da vole Srbiju, da su privrženi Srbiji i da su časni građani", rekao je predsednik NPSS.

Vidojević je pozvao sve policijske sindikate i rukovodstvo Ministarstva unutrašnjih poslova da zauzmu zajednički stav oko angažovanja policije u obezbeđivanju tog skupa.

On je pozvao da se razmisli koliko bi se za ta sredstva moglo kupiti opreme i vozila za policiju, ili inkubatora za bebe, čime bi se sačuvali životi, "nego da se plaćaju efekti tih rušilačkih demonstracija".

Vidojević je u ime NPSS kazao da su uniforma i zaštitna sredstva policijskih službenika loša, kao i da su primanje ispod proseka.

"Da li je normalno tražiti od policajaca sa ličnim dohotkom manjim od proseka da stavi glavu u torbu", upitao je on.

Prema njegovim rečima, NPSS do petka ili eventualno subote neće pozivati članstvo "da izađe ili ne izađe" da obezbeđuje "Paradu ponosa".

"Policija može da obezbedi svaki skup, ali koliko će njih (policajaca) biti sa razbijenim glavama", rekao je Vidojević dodavši da će ako bude u rasporedu za rad 2. oktobra i "ukoliko budem zdrav i sposoban doći na posao".

On je upozorio i da u MUP-u postoje zaštitna sredstva i oprema za oko 2.300 policajaca podsetivši da ih je prošle godine na obezbeđivanju "Parade ponosa" bilo oko 6000.

Vidojević je podsetio da je samo MUP tokom obezbeđivanja prošlogodišnje "Parade ponosa" pretrpeo štetu od oko 1,5 miliona evra, a da je oko 200 policajaca bilo povređeno.

On je optužio rukovodstvo MUP da "ostaje gluvo" na brojne probleme koji se svakodnevno uvećavaju u policiji, nego gleda da, pred izbore "što više ušićari", posebno kad su u pitanju radna mesta, a u to, kako je rekao, "predizborno sivilo izuzetno doboro se uklapa ministar Ivica Dačić".

Član sindikata Miloš Jelenković rekao je da država može da zabrani ovakav događaj visokog rizika na osnovu Zakona o okupljanju građana i do 12 sati pre početka skupa.

Taj sindikat zatržio je i od ministra za rad i socijalnu politiku Rasima Ljajića da u skladu sa zakonom izvrši inspekcijski pregled opreme i da poslodavcu, odnosno rukovodstvu MUP-a naloži da policajcima obezbedi uslove za rad.

Potpredsednica Nove Srbije (NS) Dubravka Filipovski izjavila je danas da je NS protiv bilo kakve vrste diskriminacije i ugrožavanja bilo koje grupe građana, dodajući da takođe ne podržava ni okupljanje, koje može dovesti do nereda na ulicama Beograda.

"U pitanju je skup visokog rizika, Vlada treba da odluči da li će do njega doći ili ne", istakla je Filipovski na konferenciji za novinare, govoreći o Paradi ponosa.

Ona je ocenila da u Srbiji trenutno ima i ozbiljnijih problema za rešavanje, nego što je pitanje Parade ponosa, poručujući da Srbija nema vremena da ispituje građane da li su za održavanje parade ili protiv nje.

Predsednik Jedinstvene Srbije (JS) Dragan Marković pozvao je danas organizatore da otkažu Paradu ponosa, koju je nazvao "parada srama", i ocenio da bi oni trebalo da snose odgovornost ako u nedelju na ulicama Beograda izbije nasilje.

"JS zahteva da odgovornost snose organizatori, kao što snose organizatori utakmica, čemu ti dvostruki aršini? Vlada zabranjuje malinarima, putarima, traktoristima da protestuju u Beogradu, a ovi pozadinci mogu", rekao je Marković na konferenciji za novinare.

Marković je najavio da će u nedelju u 13 sati on organizovati Paradu ponosa u Jagodini, čiji je gradonačelnik, i pozvao sve koji hoće da "negativnu energiju iskažu na brutalan" način dođu u Jagodinu i slave uz pesme Riblje čorbe i turbo folk pevača Đanija i kažu da su porodica i rađanje dece zdravi, jer je poznato da dva muškarca ne mogu da rode dete.



Marković je izvređao gej populaciju, rekavši da je "homoseksualizam neprirodan i nije potreban Republici Srbiji", i ocenio da gej populacija u Srbiji nije diskriminisana, nego su "prihvaćeni kao neka visoka ekselencija".

Predsednik JS je kritikovao i političare za koje je rekao da se "kurvaju".

"Ej, političari, nemoj da se kurvate, bre, isto mislite kao ja, a ne smete da kažete. Pa, recite, što se grebete glasova da glasaju za vas u izbornoj kampanji", vikao je zajapureni Marković na konferenciji za novinare.

Marković je, međutim, rekao da ne zamera svom koalicionom partneru Ivici Dačiću, jer je on ministar unutrašnjih poslova i mora da osigura bezbednost.

"On (Dačić) isto misli što i ja 300 odsto i više puta je to rekao u rukavicama, pošto je on pionir Slobodana Miloševića", rekao je Marković.

On je kritikovao i ambasadora EU u Srbiji Vensana Dežera zbog izjave da Parada ponosa nije uslov za EU, ali da Srbija mora da poštuje sopstveni Ustav kojim je zabranjena diskriminacija.

"Oni krše naš Ustav, po kojem je Kosovo sastavni deo Srbije. Evropo, šta hoćeš od nas, smanjili ste nas geografski, a sada hoćete i biološki", povišenim tonom govorio je Marković.

Upitan da li mu je Dežer prijatelj, poput nekih drugih ambasadora, Marković je odgovorio da su mu prijatelji ambasador Nemačke Volfram Mas i bivši ambasador Švedske Krister Bringeus.

"Ne možemo da kažemo da su to (Dežer) naši prijatelji, jer prijatelj je nešto kada ti ne krši Ustav, kada ti nešto ne radi protiv sebe, odnosno tebe i tvoje porodice. To su predstavnici sa kojima Srbija treba da sarađuje. Prijatelj, termin... je daleko od svega što se dešava Srbiji u poslednje vreme", rekao je Marković.

Predsednik JS je predložio i da "parada srama" bude održana u Prištini i da premijer Kosova Hašim Tači bude na čelu kolone, pošto je u odličnim odnosima sa EU.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.186
mob
Nokia 
Citat
Kao i sto je "obraz" fasisticka organizacija
Знаш како је настао фашизам?  Smile
----
Имао отац седам синова, седам свађалица. Свађајући се, заборавили су на посао у кући, па им је све кренуло наопако.

Суседи, који беху себични, радоваху се њиховој свађи и пропадању.

Видевши да ће бити зло и наопако, забринути отац смисли следеће: окупи синове око себе, показа им седам прутова који су били чврсто повезани у један сноп, па рече:

- Ономе од вас који преломи овај сноп даћу десет дуката.

Сва седморица су, на све начине, покушали да преломе сноп од седам прутова, али нису успели, те на крају сваки од њих рече да не може.

Онда им отац рече:

- То је лако учинити, чуди ме да нисте могли.

Затим одреши канап којим је везао сноп, прутићи се размакоше, а он их све један по један преломи без по муке.

Синови се насмејаше и рекоше:

- Лако је тако! То може и дете да учини!

- То вам је, децо, ваша слика и прилика. Не будете ли сноп, бићете седам прутова које, како рекосте, свако дете може да сломи! - одговори отац.
http://pricalica.blog.rs/blog/pricalica/biserje-sa-net-a.../2011/01/02/sedam-prutova
Citat
Nezavisni policijski sindikat Srbije upozorava na rušilačke demonstracije "Beograd u plamenu".
Ако ''не жела да бију народ'' нак одбију наредбу и нека са демонстрантима крену у рушење ОКУПАТОРА!!!
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Ако ''не жела да бију народ'' нак одбију наредбу и нека са демонстрантима крену у рушење ОКУПАТОРА!!!

Jasno, razrusiti Beograd  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
Имао отац седам синова, седам свађалица. Свађајући се, заборавили су на посао у кући, па им је све кренуло наопако.

Суседи, који беху себични, радоваху се њиховој свађи и пропадању.

Видевши да ће бити зло и наопако, забринути отац смисли следеће: окупи синове око себе, показа им седам прутова који су били чврсто повезани у један сноп, па рече:

- Ономе од вас који преломи овај сноп даћу десет дуката.

Сва седморица су, на све начине, покушали да преломе сноп од седам прутова, али нису успели, те на крају сваки од њих рече да не може.

Онда им отац рече:

- То је лако учинити, чуди ме да нисте могли.

Затим одреши канап којим је везао сноп, прутићи се размакоше, а он их све један по један преломи без по муке.

Синови се насмејаше и рекоше:

- Лако је тако! То може и дете да учини!

- То вам је, децо, ваша слика и прилика. Не будете ли сноп, бићете седам прутова које, како рекосте, свако дете може да сломи! - одговори отац.

Pazi ko se javlja.Covek koji sere po svakome ko nije iz njegovog mesta prica o jedinstvu i slogi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.