Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 03:55:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako snimiti kratki film?  (Pročitano 10825 puta)
Hronicar svakodnevice


NIHIL in Sacculo quod non fuerit in Capite

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 602
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.64
Slaba vajda od komponovanja, mada čisto da probam a i ovako me interesuje. Komšija muzičar, kaže da bi mogao nešto da pomogne. Mada to pitam čisto usput, ipak će biti ova zamena koju čuvam kao plan B. Postojeća muzika ima prava i tužiće me ako ih ubacim u film.

Plašim se da ću izgubiti kontrolu nad finalnim izgledom jer pokušavam da vučem sve konce sam. Razmišljao sam o partneru.  Smile
IP sačuvana
social share
"Da, istina je da ja uvek preduzmem više nego što mogu da ostvarim." - Nikola Tesla

"Nećete rešiti svoje probleme istim mislima kojim ste ih stvorili." - Albert Ajnštajn

  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Biće teško ukomponovati taj ton sa slikom. Izgledaće nesinhrono sa slikom u kojoj spiker sa TV-a govori. Možda da probam sa pravim mikrofonom da stopim zvuk i sliku pa kako ispadne. Ako bude loše onda ću da peglam nečim.  Smile

Što se tiče fokusa, kretanje kamere je moj osnovni adut i esencijalni deo filma. Lik se kreće kroz prostorije pa se zbog toga plašim da ne dođe do ispadanja iz fokusa ili prevelikog osvetljavanja ili zatamljavanja kadra, što je slučaj sa lošijim kamerama. Možda da vežem kanap za glumca pa da ga pratim da ne bi ispao iz kadra. Izgledaće malo stegnuto, ali ipak će vršiti posao.

Hvala na iscrpnom odgovoru.  Smile

Edit: Trebala bi mi muzika za film. Ne znam šta bih radio po tom pitanju. Možda poznaješ neki dobar softver za komponovanje? Moglo bi to i bez muzike, imam ideju kako...

Za muziku probaj da nadjes neku stranicu za free i da kontaktiras autora, ima njih dosta koji rade muziku iz hobija i sretni su ako neko to upotrebi, jednostavno pitaj google.
Sto se tice fokusa, malo je komplikovanije sa kretanjem, eventualno ako radis sa DSLR-om malo bolje osvetlis scenu i spustis blendu a zbog suzenosti prostora ionako bi koristio nesto 35-50 mm pa je tu fokus malo tolerantniji ili eventualno video kamera koja ima manji chip od DSLR kamere pa je stim i drugacija dubinska ostrina, tj, polje fokusa vece.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


NIHIL in Sacculo quod non fuerit in Capite

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 602
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.64
Pronašao sam softver za editovanje, biće to Sony Vegas 11. Polako se upoznajem sa programom, kao što sam rekao, editovao sam klipove i ranije tako da će taj deo biti jednostavan za mene.  Smile

Što se tiče osvetljenja, imam jedan reflektor i postolje na koje je prikačen, još samo da mu dodam pločice za fokus i imam kompletnu opremu. Planiram još dva takva da napravim, biće mali izdatak, ali to ostaje moje i mogu da ih upotrebim za svako sledeće snimanje. Tri izvora svetlosti su potrebna za određene fotografije da bi se dobio pun izraz, odvojila glava od pozadine i osvetlilo dovoljno da se dobro vidi.

DSLR kamere imaju dobar kvalitet ali im je problem sa fokusom, tako da mislim da za ovaj projekat neće odgovarati, možda za neku dramu radi boljeg efekta. Želim čistu fotografiju sa svim detaljima i pokretnu kameru, tako da će fokus praviti problem i anulirati kretanje kamere.

Imam kolica u koja može da sedne kamerman, tako da mogu da snimam taj pokretni deo. Eventualno da napravim nešto u kućnoj radinosti, pošto imam malu radionicu sa svim alatima. Sve to mi ostaje i mogu da iskoristim za svaki sledeći film ili da snimam sa kolegama i produciram druge filmove. (mada planiram ovaj mali film i sedam da napišem scenario koji držim neko vreme na umu)   Smile

Mikrofon mora da bude odvojen od kamere da bi bolje snimio zvuk. Bolje je da snimim zvuk pa da ga dupliram ako nije dobar. Razmšljao sam da unajmim nekog kamermana koji snima po slavljima da odradi posao, platim mu ta dva, tri dana, uzmem snimak i pozdravim se. Uređivanje seta će zahtevati određene izdatke, ne više od e15, ukoliko bi lokacija za snimanje bila slična onoj kakvu sam zamislio. Mogao bih da napravim određene kompromise u svrhu rezanja budžeta, ali moram da ispoštujem neke krucijalne delove u pričanju priče slikama, pošto u 10 min. treba da objasnim ko je glavni lik i kakva je njegova situacija.

Lokacije imam na umu, čak i ideju kako da kamerom povežem više prostorija koje su fizički odvojene (ukoliko ne mogu da pronađem sve spojeno ili mi bude preskupo). Iza kamere su potrebna bar tri čoveka, tu bih mogao da uposlim familiju.  Smile Za muziku još uvek nisam siguran šta i kako, mada imam plan B. Glumce bih mogao da pronađem preko oglasa, odem do neke glumačke škole ili jednostavno pozovem nekoga komšiluka. Moraću malo da ih opustim da ne izgledaju kruto pred kamerom, kao što amateri obično izgledaju...

U svakom slučaju sam dosta toga naučio iz ovog istraživanja.  Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 09. Jun 2012, 14:00:34 od Zlaya90 »
IP sačuvana
social share
"Da, istina je da ja uvek preduzmem više nego što mogu da ostvarim." - Nikola Tesla

"Nećete rešiti svoje probleme istim mislima kojim ste ih stvorili." - Albert Ajnštajn

  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Za glumce bi ti preporucio jednostavno oglas na tabli filmske akademije, naci ces ih dosta koji su voljni da glume jer im je to dobar materijal koji mogu kasnije da pokazuju kao i iskustvo, kamermana bi isto tu mogao naci. Na zapadu postoje portali gde netuzijasti traze volontere a to su uvek iskljucivo studenti kojima treba iskustvo a koji opet znaju osnove.
Sto se tice difuzora za reflektor, jeftino resenje ti je obican papir za pecenje kolaca, obratis paznju samo da je beo. Daje dobru difuziju a otporan je na temperaturu a vrlo jeftin.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 03:55:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.