Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako se zaposliti u inostranstvu?  (Pročitano 14741 puta)
24. Dec 2012, 17:54:49
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 99
Browser
Chrome 23.0.1271.97
Slucaj mog rodjaka me naveo da razmislim o sebi.
U Srbiji se tesko dolazi do posla bez poznanstva, a kako ih on nema, zakljucio je da ovde moze da cami dok ne umre, jer nece biti  promena na bolje.

Pre 4 godine je zavrsio poljoprivredni fakultet, posle mesec dana pauze se zaposlio u nekom kombinatu za bednu platu i radio ravno godinu dana. Bio je zaposlen na neodredjeno i nisu mu obnovili ugovor. Cini mi se da je bilo reci o nekom drzavnom programu prema kome su firme imale neke olaksice za zaposljavanje pripravnika. Posle toga 3 godine sedi kuci. Javio se na oko 200 oglasa, isao na par intervjua, ali nista.

Ima nameru da ide u inostranstvo da radi, ali niti ima nekog znacajnog radnog iskustva, niti neko znanje koje bi napolju cenili (iako se radi o drzavnom fakultetu), prosecan student je bio, niti ima nekog u inostranstvu da ga izvuce napolje. Znaci, nema da ponudi nista vanserijsko, specijalno. Otisao bi on napolje i da radi nesto sto nema veze s fakultetskom diplomom, pa kad se snadje tamo, potrazio bi nesto bolje. Ima pasos clanice EU, ali mu to nista ne vredi kako sam razumeo, jer nema nista specijalno da ponudi.
Razmisljao je i o agencijama koje nude posao napolju, ali kaze da su to sumnjive stvari.   
Jedino mu preostaje brod, kako kaze, i sad se raspituje o tome.

Razgovarao sam s njim o ovoj temi i shvatio da to i mene ceka za koju godinu. Ista situacija, samo kasnim za njim par godina.

E, da. Nisam napisao da mu je jedna drugarica iz srednje skole u Nemackoj upisala doktroske studije koje traju 3 godine i u te 3 godine i radi u toj ustanovi. I to s nasim paosem.

Ono sto me zanima koja je realna opcija za posao napolju? Jer, po meni, najvaznije je naci neki posao tamo i posle zavisi koliko je osoba snalazljiva, i posle moze naci nesto bolje. A na brod mi se ne ide bas, jer imam strah od potonuca.

Znaci, na koji nacin naci posao u inostranstvu i sta je potrebno?   

Svaki savet i ideja su dobrodoshli.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.07.0
mob
Nokia 6300
Без дебеле везе слаба вајда.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 17.0
mob
Nokia 1800
Kako se taj tvoj rođak snalazi sa Engleskim? Jel zna još neki strani jezik i koliko dobro?
Jel završio master studije i ako jeste, gde?
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 17.0
Da sam na tvom mestu, ucio bih Deutsch dan i noc i psihicki se spremao da cistim metro u Berlinu ako treba.
Engleski podrazumevam da je na tipa C1.1. nivou... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 99
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
Kako se taj tvoj rođak snalazi sa Engleskim? Jel zna još neki strani jezik i koliko dobro?
Jel završio master studije i ako jeste, gde?

Engleski govori dobro. Ne kao da je Englez, ali moze se snaci. Moze da gleda film bez titla i da razume sve sem nekog slenga.
Nije master, nego diplomirani po starom sistemu. Kolika je prednost master u odnosu na diplomiranog? Jer, recimo, ta njegova iz srednje skole je u Nemackoj upisala doktorat kao diplomirani.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 99
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
Da sam na tvom mestu, ucio bih Deutsch dan i noc i psihicki se spremao da cistim metro u Berlinu ako treba.
Engleski podrazumevam da je na tipa C1.1. nivou... Smile

Deutsch sam uchio 4 godine u osnovnoj i jos 4 u srednjoj, ali svi znamo kakvo znanje stranih jezika nosimo iz skole. Mislim, trebao bi mi kratak kurs da se podsetim gramatike, a veci napor bi bio bildovanje vokabulara. Mislim, znam pravila nemackog jezika, samo je to zardjalo.
Ma, ja ako bi dospeo napolje, znam da bi bar prvih par godina radio sta mi dopadne, tj. da nema biranja.
Engleski bolje govorim od tog mog rodjaka. Jedino bih imao problema u nekoj formalnoj konverzaciji, jer nisam ucen tome.

Problem je sto ni ja ni on nemamo nikog napolju da nas izvuce, jer ja ne vidim drugi nacin kako pobeci odavde, osim da imamo pomoc spolja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 17.0
moja logika je ako ces da ides onda jezik moras da znas, a nije isto kad fino pricas ili kad se zajebavas. Drugo, ne znam kakva je situacija sa imigracijama pojedinih zemalja. znam da tu dobijas bodove i na svaki jezik koji govoris (papir pomaze) i na obrazovanje. ako treba, nadji i neku devojku (obrazovanu) koja hoce da pali pa se uzmete i idete kao mladi bracni par (mislim da je i ovo donosilo bodove). ovo sam sve napamet naklapao ali to ti je samo grubo nacrt sta i kako. brod ti je isto ok, ali tu si ko ciganin cergar. srecno u svakom slucaju... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
Skupis jaja i odes...da ne navodim kilo primera ortaka koji su jednostavno otisli bez igde ikoga i snasli se pristojno.
Uz solidno poznavanje jezika zemlje u kojoj ides na pola konja si vec, ostatak moras sam da dodas.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 99
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
moja logika je ako ces da ides onda jezik moras da znas, a nije isto kad fino pricas ili kad se zajebavas. Drugo, ne znam kakva je situacija sa imigracijama pojedinih zemalja. znam da tu dobijas bodove i na svaki jezik koji govoris (papir pomaze) i na obrazovanje. ako treba, nadji i neku devojku (obrazovanu) koja hoce da pali pa se uzmete i idete kao mladi bracni par (mislim da je i ovo donosilo bodove). ovo sam sve napamet naklapao ali to ti je samo grubo nacrt sta i kako. brod ti je isto ok, ali tu si ko ciganin cergar. srecno u svakom slucaju... Smile

Kanada ima takvo bodovanje, a za ostalo ne znam.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 99
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
Skupis jaja i odes...da ne navodim kilo primera ortaka koji su jednostavno otisli bez igde ikoga i snasli se pristojno.
Uz solidno poznavanje jezika zemlje u kojoj ides na pola konja si vec, ostatak moras sam da dodas.

Mislim da je ludost samo otici negde i onda probati naci nesto. Jer, sta ako ne ne nadjes? A kad se potrosi tih bednih par eura koje covek ponese, sta onda?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.