Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako se sudilo Nišliji koji je kasnije raznet bombom: Sud priznao lažni dug...  (Pročitano 1198 puta)
03. Jun 2013, 05:21:39
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
LG Nexus 5
Kako se sudilo Nišliji koji je kasnije raznet bombom: Sud priznao lažni dug od 450.000 evra



Jadranka Mitrovski, sudija Višeg suda u Nišu, donela je presudu kojom se Zvonko Stojanović i njegov ubijeni sin Đorđe obavezuju da vrate dug od 450.000 evra Danijelu Ćirkoviću. Presuda je doneta bez ijedne priznanice i ugovora kao dokaza, samo na osnovu vrlo protivrečnih izjava svedoka, odnosno članova porodice, njegovi zaposleni pa i advokata.


Sin vlasnika niške menjačnice ubijen u eksploziji bombe podmetnute pod automobil


Đorđe Stojanović, sin Zvonka Stojanovića, vlasnika niške menjačnice “Cekin”, ubijen je 27. januara oko sedam sati u eksploziji bombe podmetnute pod njegov automobil. Prema presudi niškog Višeg suda od 9. jula 2012, Đorđe je od Danijela Ćirkovića iz Kruševca od 15. novembra do 1. decembra 2010. pozajmio 450.000 evra.


Sud je u presudi zaključio da su Đorđe Stojanović i Ćirković, koji mu je donosio novac u menjačnici “Cekin“, bili u poslovnom odnosu. Sud je tako u “potpunosti poklonio veru svim svedocima jer su njihove izjave uverljive i u saglasnosti”.
U zapisnicima sa suđenja u koje je “Blic” imao uvid, međutim, postoje brojna neslaganja iz izjava svedoka.


Tužilac Ćirković je sudu 17. oktobra 2011. naveo da je sa svojim radnikom Mišelom Markovićem dva puta dao po 100.000 evra Stojanoviću. Svedok Marković je kasnije naveo da je vozio Ćirkovića, koji je dva puta ispred menjačnice Stojanoviću dao novac povezan u gumicu.


Đorđe Stojanović


Svedok Marko Cvetković, koji je dobio otkaz u menjačnici “Cekin” zbog pronevere novca zbog čega ima i krivičnu prijavu, izjavio je 12. marta 2012. da je video Mišela Markovića koji je novac donosio u torbi. Sa druge strane, Marković je naveo da prilikom predaje novca nikog nije video u blizini, pa ni Cvetkovića. Ćirkovićeva supruga Anja je navela da je dala 100.000 evra Đorđu Stojanoviću bez priznanice i brojanja. Njen suprug je “objasnio” i da mu je “Anja rekla da je Đorđe prebrojao novac”.


Svi svedoci tužioca, Mišel Marković, Marko Cvetković, Danijel i Anja Ćirković, naveli su da su novac Stojanoviću predali “ispred menjačnice”. U presudi sudije Jadranke Mitrovski, navedeno je da je novac predat u - menjačnici!


Presuda se kosi i sa presudama drugih sudova. Osnovni sud u Nišu je 28. decembra 2011. odbio zahtev za sprovođenje istrage protiv Đorđa i Zvonka Stojanovića za krivično delo prevare koju zahteva Danijel Ćirković. Apelacioni sud u Nišu potvrdio je ovu presudi odbivši 13. januara 2012. zahtev za žalbu Danijela Ćirkovića.


Presuda Jadranke Mitrovski trenutno je pred Vrhovnim kasacionim sudom, koji je može poništiti ili potvrditi. Bivši okružni sudija Goran Petrović kaže da se ne mogu svi iskazi svedoka tretirati kao validni.


- Da je bilo elemenata prevare, osnovni sud bi sproveo krivičnu istragu. Sudija nije smela da dopusti advokatima odbrane da svedoče i da njihove iskaze uzme kao verodostojne. Presuda je za preispitivanje i očekujem da je Kasacioni sud u potpunosti ukine - smatra Petrović.


Protivrečni iskazi svedoka

    Mesto predaje novca
    Osobe koje predaju novac
    Način predaje novca
    Prisutni svedoci prilikom predaje novca

 
Čijim izjavama je sud verovao

Danijel Ćirković - tužilac
Anja Ćirković - supruga tužioca
Goran Ivanović - radnik tužioca
Mišel Marković - rukovodilac u firmi tužioca
Željko Sanković - advokatski pripravnik firme koja zastupa tužioca
Dragoslav Ognjanović - advokat koji je zastupao tužioca, a zatim postao svedok

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.29.13
mob
Apple iPhone SE 2020
Žrtva pre ubistva prijavila da joj policajac uzima zelenašku kamatu od 40 odsto

Boris Vuković    | 03. 06. 2013. - 18:58h | Foto: K. Kamenov

Đorđe Stojanović (32), ubijen bombom postavljenom pod njegov automobil 27. januara u centru Niša, samo šest dana ranije prijavio je Slobodana Rangelova, zaposlenog u niškoj policiji, da od njega uzima zelenašku kamatu od 40 odsto mesečno.




Đorđe Stojanović je brutalno ubijen bombom podmetnutom pod njegov “punto”

Sin vlasnika poznate menjačnice u Nišu ubijen je u razornoj eksploziji bombe koja je postavljena ispod njegovog „fijat punta“, parkiranog u Knjaževačkoj ulici u centru grada. Policija još uvek nije rasvetlila ko je i zbog čega ubio Đorđa Stojanovića, iako je od brutalnog ubistva prošlo više od šest meseci.

„Blic“ je imao uvid u prijavu protiv radnika Policijske uprave u Nišu Slobodana Rangelova, koju je podneo Đorđe Stojanović.

- Prijavljujem Rangelova, radnika zaposlenog na izdavanju pasoša u PU Niš, koji je od mene uzimao zelenašku kamatu. Od njega sam 2006. pozajmio 5.000 evra kako bih renovirao stan i kupovao nameštaj. Hteo sam da ispadnem važan u očima mog oca i sam sredim stan, ne želeći od njega da uzimam novac, već sam pozajmio od Rangelova, koji mi je ponudio kamatu od 10 odsto mesečno i ja sam to prihvatio i plaćao, jer sam imao vrlo pristojnu platu - objasnio je Stojanović u prijavi.

Rangelov je iznenada kamatu, prema Stojanovićevim rečima, podigao na 20 odsto.

- Nisam imao da mu vratim „glavnicu“ od 5.000 evra i prihvatio sam i te uslove. Zapao sam u dugove, a bilo me je sramota da kažem ocu. Kasnio sam sa kamatom tri meseca i Rangelov je izračunao da mu za kamatu dugujem 3.000 evra. Tada mi je velikodušno pozajmio još 9.000 evra, a od toga je 3.000 evra uzeo kao dug, a 6.000 evra mi je dao. Izračunao je da mu tada dugujem 14.000 evra - istakao je Stojanović.

U julu 2006. Rangelov je rekao Stojanoviću da na 14.000 evra kamata iznosi 2.800 evra mesečno.

- Počeo sam da pozajmljujem od drugih kako bih njemu davao kamatu. Ako jedan mesec zakasnim, sledećeg sam Rangelovu dugovao 5.600 evra. Zapao sam u dugove, plaćao sam kamatu kako sam kad imao. Početkom 2010. izračunao je da mu za kamatu i glavnicu dugujem 27.000 evra i pošto me je toliko čekao, mora nešto i da zaradi, pa kamatu povećava na 40 odsto mesečno ili 10 odsto nedeljno na taj iznos - naveo je u prijavi Stojanović.

Zapadajući u sve veće dugove, on je sredinom godine na ime nedeljnih kamata dugovao Rangelovu 1.300.000 dinara.

- Mnogo me je pritiskao i taj novac sam mu isplatio u avgustu 2010. Od toga je kupio automobil od 30.000 evra i po Nišu se hvalio da mu je Đole kupio automobil. To je, rugajući se, rekao i mom bratu Milošu. Nije mu ni to bilo dovoljno već, kad nadalje nisam mogao da plaćam njegovu zelenašku kamatu, tužio me je sudu za navodni dug od 53.500 evra, pa uz ovu prijavu prilažem tužbu i snimak - završio je prijavu Stojanović. Samo šest dana kasnije je brutalno ubijen.
 
Kako je Đorđe Stojanović plaćao kamate

Januar 2006. - daje uz kamatu od 10 odsto mesečno 5.000 evra
Maj 2006. - kamata porasla na 20 odsto mesečno
Jul 2006. - daje 9.000 evra kao pozajmicu, ali 3.000 evra uzima kao dug za kamate
Januar 2010. - dug i kamata dostigli su 27.000 evra
Februar 2010. - kamata je 40 odsto mesečno
Avgust 2010. - vraćeno 1.300.000 dinara na ime nedeljnih kamata
Oktobar 2010. - Rangelov podneo tužbu da mu Stojanović duguje 53.500 evra
 

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.