Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako se instaliraju teme u Motorola telefone?!?  (Pročitano 9923 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4416
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia N70,6303,K610...
Ubacio sam kabl u drugi port i on opet pitao da instalira drajvere i ja sam sada iso na p2k tools! I nekoliko puta trazio i ja sve na to mesto ga navodio reko ajde da probam tu bez obzira sto ne bi trebalo, i kada ga spojio on radi??? Connectovao se i to samo jednom ja ubacio neke slicice za probu i temu ali sada nece nikako opet da se konektuje?? Probao sam i restart telefona i kompjutera i nece pa nece????
A ovo za PST meni je cudno da se ubacuju drajveri iz foldera gde je instaliran? Obicno imas folder i u njemu drajveri i odatle mu ubacuje drajvere a ovo prvi put cujem da trazis drajvere tamo gde je vec instaliran program?
« Poslednja izmena: 15. Jun 2006, 16:11:53 od Saleboy »
IP sačuvana
social share
Grand shitovi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Born to be wild

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4116
Zastava Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
SonyEricsson k770
mozda da pokrenes onaj program  Smile hmmmm kako li se zvao, Reck@ pomoc, znas onaj program koji ima prednost nad p2k toolsima na portovima... jooooj nemogu se sjetiti, budem se probao sjetiti...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Born to be wild

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 4116
Zastava Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
mob
SonyEricsson k770
sjetio sam se...
RSD lite instaliraj, pa ga pokreni prije pokretanja p2k toolsa
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1487
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Šta bi??? Jesi li uspeo?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4416
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia N70,6303,K610...
Pa skinuo sam neke programe kao sto su mobiledit i mobile cell manager i odmah prepoznaje tel bez driver-a i super radi samo sto tu nemozes prebaciti temu, moze svasta nesto drugo ali temu ne...
IP sačuvana
social share
Grand shitovi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
HTC HD2
Evo jednog tutorijala o tome kako se instaliraju i deinstaliraju USB drajveri za ovu i sve ostale Motorole koji sam pokupio sa jednog drugog foruma(hvala korisniku @Pila):

- najbitnije od svega je deinstalacija pogrešno instaliranih USB drajvera ako instalacija istih nije uspela u potpunosti pre ponovnog pokušaja nove instalacije!

Deinstalacija drivera ukoliko imate problema ili instalacija nije uspjela.

Pokrenite Start pa zatim "Run" i upišite regedit i ok.


0. U registryu tražiti string V360v (ili kako se već zove vaš telefon) da se lociraju driveri i njihov ID pa se brišu ključevi. Brisati slijedećih 7 ključeva i to dva puta (kod vas ih može biti manje ili mogu imati drukčije oznake, zato treba prvo opaliti search za imenom telefona da se locira pravi ključ)
Uglavnom se nalaze u: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\USB\
- Vid_22b8&Pid_4810 (USB disk)
- Vid_22b8&Pid_4901* brišem 4 komada, to su p2k driveri. Ne spominje se u svima pojam v360v, ali se spominje p2k i Motorola. Normalno ih je 4, može ih biti više ako ste ponavljali instalaciju ili manje ako ju niste završili.
- Vid_22b8&Pid_4902 - USB modem
- Vid_22b8&Pid_4903 - Flash Interface

Ukupno 7 drivera, kao u ovom primjeru, znači da su bili instalirani svi potrebni driveri.

Ponoviti isti postupak i u drugom ključu (search). Dakle, deinstalirao sam 2 puta 7 drivera.

Svakom ključu po potrebi dati pravo da ga se obriše: lokalni meni, Permissions, Full Control, Dozvoli pa ga se potom može obrisati.
Zatvoriti Registry Editor. Reset nije potreban.


Instalacija drivera.

Obavezno v2,9(dolaze sa p2k commanderom 3.2.9 - potreban za mma i skinove) ili kasniji za V360v

1. Raspakirao drivere v2,9 u vlastitu mapu u Mojim Dokumentima.

2. Motorolu USB postavke stavljam na Data/fax

3. Priključujem telefon kablom, nije otvoren nikakav Motorola program

4. Wizard: Motorola USB modem, Instaliraj s popisa, pokazujem na drivere v2,9 mapu, klik na Završi. Nakon ovoga imam Motorola USB modem i ništa drugo. Nisu instalirani nikakvi p2k driveri!

5. Otvaram p2k Tools program.

6. Wizard: Motorola Phone (V360v), Instaliraj s popisa, pokazujem na drivere v2,9 mapu, USB Composite Device instaliran, klik na Završi.

7. Wizard: Accessories Interface, Instaliraj s popisa, pokazujem na drivere v2,9 mapu, USB Accessories Interface instaliran, klik na Završi.

8. Wizard: Data Loging MCU Interface, Instaliraj s popisa, pokazujem na drivere v2,9 mapu, Data Loging MCU Interface instaliran, klik na Završi.

9. Wizard: Test Command Interface, Instaliraj s popisa, pokazujem na drivere v2,9 mapu, Test Command Interface instaliran, klik na Završi.

10. Izlazim iz p2k Tools programa i ponovno ga pokrećem. Pokazuje da je spojen na V360v i mogu sve raditi. Većina p2k Drivera je sada instalirana! Izlazim iz p2k Tools.

11. ovaj i slijedeći korak potrebni samo za flashanje: Otvaram FlashBackup (2,59 beta). Kartica Backup, Backup mode: PDS Backup, kvačica na Disable compression, odabir Additional Loader for 32 MB. Klik na Create.

12. Wizard: Motorola Flash Interface, Instaliraj s popisa, pokazujem na drivere v2,9 mapu, Motorola Flash Interface instaliran, klik na Završi. Zatvaram FlashBackup, restartam telefon jer je u Flash načinu rada.

13. Odvajam V360v od notebooka i prebacujem mu USB postavke na Memorijska kartica i priključujem telefon nazad na notebook.

14. Instalira mi se Motorola kao USB disk od 512 MB, i iskače Explorer (ovisno o štelungu i verziji OS-a na pili, ovdje može biti raznih reakcija)

Dakle, total je:
1. driver - USB Modem
2-5. driveri - p2k driveri
6. driver - Flash
7. driver - USB disk

Dakle, da biste mogli s p2k programima raditi sa svojom Motorolom, mora biti instalirano prvih 5 drivera.
« Poslednja izmena: 21. Jun 2006, 16:52:09 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
HTC HD2
Još po nešto o samoj instalaciji skinova(hvala @Inovator-u):

Modovi skina:
- obrijana je animacija s ikona pa su i izbornici nešto brži
- kompletan skin je dugačak 376 kb umjesto 650 kb pa štedi prostor u
telefonu.
- priloženi Moto 4 ima glavni meni 4x3 reda.
- boja fonta je promijenjena iz bljutavo plave u crnu pa je čitljivost bolja
- wallpaper možete promjeniti tako da otvorite željeni Moto ?.ski u nekom programerskom
editoru teksta (ili nečemu drugome) i promijenite redak:
6 1015 /c/mobile/picture/hvar grana.jpg
u put koji vodi ka nekoj vašoj slici koju imate u telefonu. Ukoliko to i ne
napravite, nema problema osim što će pozadina (zaslon, tapeta) biti prazna
kada odaberete neki od ovih skinova. Potom samo odaberite na normalan način
sliku za tapetu.
- Caller ID fotografija je rastegnuta preko cijelog zaslona u oba skina

Postupak instalacije skina:

- spojite v360v na komp
- pa u c/mobile/skin prvo napravite mape "Moto 3" ili "Moto 4" (jasno bez
navodnika, pazite tačno na velika i mala slova i razmak, u ovom slučaju napravite samo "Moto 4").
- Potom napravite refresh
- pa u njih iskopirajte sve datoteke iz istoimenog zipa.
- restartajte telefon i promijenite skin.



Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
Moto 4.zip (306.08 KB)
« Poslednja izmena: 21. Jun 2006, 16:50:19 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4416
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
mob
Nokia N70,6303,K610...
p2k commander 3.2.9 nikako nisam uspeo da nadjem! Mislim da kada sam ga na kraju i negde nasao traze prvo da platis za njega pa onda da ga skines  Smiley 1 Smile

Za ciglu:
Smatrao sam da pitanje oko toga sto se zbrkao softver nikako ne moze da stoji pod naslovom -Kako instalirati teme u motorola telefone!? I da samim tim neko ko i zna kako da resim problem sa tim nece gledati u temi teme za motorolu.
Da si malo bolje pogledao pitanje video bi da nije isto pitanje ovde pise da nemogu da nadjem comander koji je potreban za teme sto i ima veze sa ovom temom.
Bolje da si onda ovde obrisao na ovoj temi sto sam napisao da se nesto zbrkao softver. Ali dobro nevazno...





[Edit by Cigla tel.: Ispravljeno!]
« Poslednja izmena: 22. Jun 2006, 00:25:45 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share
Grand shitovi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
HTC HD2
p2k commander 3.2.9 nikako nisam uspeo da nadjem!
Pa to je stvarno teško, naročito uzimajući u obzir da je program besplatan?!? Smile
dovoljno je bilo samo da se ime upiše u google!
No, evo ti da ne tvrdiš da nemaš:
http://s5vi.vxxxstuff.com/commander/commander.html  -----  P2kCommander-V3.3.0.zip
http://s5vi.vxxxstuff.com/commander/ - sve verzije izdate do sada!
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4416
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
mob
Nokia N70,6303,K610...
Citat
5. Otvaram p2k Tools program.

6. Wizard: Motorola Phone (V360v), Instaliraj s popisa, pokazujem na drivere v2,9 mapu, USB Composite Device instaliran, klik na Završi.
Sve sam uradio ono iz regedita obrisao cak i driver uninstalirao, i lepo uradio kao sto pise pokazo na drivere 2,9 i finish. Ali kada otvorim p2k tool (imam p2k tool 0.8.6.406 verziju) ne otvara se nikakav wizard cak i nema po opcijama wizard, tako da nemogu da ga navodim na drajvere. Smile
IP sačuvana
social share
Grand shitovi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.