Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 08:45:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako saznati adresu servera?  (Pročitano 2552 puta)
23. Feb 2011, 01:00:17
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Da ne bude da reklamiram, necu pisati adresu sajta...

Inace u vezi je mmorpg privatnog servera.

Ako je recimo sajt tog servera, burek.com, obicno odem na registraciju da bih video koja je adresa tog servera (posto da bi se registrovao, mora da se konektuje na server, tj, igru, i napravi akount), i obicno tu pise ip servera.I recimo adresa je 218.211.2.201/reg.php   .Obrisem reg.pgp, ostalo prekopiram, i napravim batch fajl, sa tom ip, sta da otvori, itd, i onda mogu da se konektujem na server.
Ali problem je, sto na nekim tim sajtovima, nije vise tako ip adresa, nego recimo burek-servegame.com/register.html   .I problem je, sto "burek-servegame.com" nije prava adresa servera.

Ukratko, da li postoji nacin, da se sazna adresa servera igre, pomocu adrese tog sajta, tj, "burek-servergame.com" ? Cisto me zanima, da ne moram da skidam svaki put klijent, od 500+ mb.

Barem ja mislim da ne moze, ali ne kosta nista da pitam, posto neko mozda zna, nesto sto ja ne znam.Hvala Smile
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia C5-00
start-run : cmd

ping burek-servegame.com

izbaciće IP adresu, sa kojom razmenjuje pakete  Smile
« Poslednja izmena: 23. Feb 2011, 01:15:47 od gagijk »
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
start-run : cmd

ping burek-servegame.com

izbaciće IP adresu, sa kojom razmenjuje pakete  Smile

Ne, ne, nisam mislio na to Smile

Mislim, mozda si me pogresno razumeo.

Pingujem ja, i izbaci mi ip, ali tog sajta...to je problem, jer igra ima drugu adresu, pod istim hostingom...

I umesto da bude burek-servegame.com, adresa je ustvari (recimo), burekforum1-servegame.com.

Ali bez skidanja tog klijenta, ne mogu da "provalim" tu ip.
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
LG Nexus 5

Ako je recimo sajt tog servera, burek.com, obicno odem na registraciju da bih video koja je adresa tog servera (posto da bi se registrovao, mora da se konektuje na server, tj, igru, i napravi akount), i obicno tu pise ip servera.I recimo adresa je 218.211.2.201/reg.php   .Obrisem reg.pgp, ostalo prekopiram, i napravim batch fajl, sa tom ip, sta da otvori, itd, i onda mogu da se konektujem na server.
Ali problem je, sto na nekim tim sajtovima, nije vise tako ip adresa, nego recimo burek-servegame.com/register.html   .I problem je, sto "burek-servegame.com" nije prava adresa servera.

Nista te ja ovde nisam shvatio. Napisi adresu, interesuje me ovo.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Apple iPhone 6s
Ne mozes da vidis nikako koja je adresa game servera ako nije ista kao adresa webservera na kome je sajt...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Hmm, pokusacu bolje da objasnim. Smile

Evo prvo kako sam pre dobijao adresu servera.

Odem na sajt, recimo ovaj http://talismanonlineyakuza.com/  odem na register (koji je povezan sa serverom, database itd) i dobijem ovako http://75.126.176.195/htdocs/register-form.php   i onda samo ubacim ovako "START client.exe ur;name=test;ip=75.126.176.195;port=8888" sacuvam kao start.bat, i pokrenem, i radi (samo jbm li ga dal' taj server radi uopste trenutno, ali to nije vazno).

Dok recimo, ako odem ovde, http://talismanoflegend.com/  odem na registraciju http://talismanoflegend.servegame.com/register.html i ako ubacim u start.bat, kao ip "talismanoflegend.servegame.com", nece da radi, jer nije to adresa servera, tj, igre.Vec je adresa "legendhost.servegame.com" .

A tu adresu da bih dobio, morao sam da skidam njihov klijent, jer drugacije ne mozes da se konektujes.A mene interesuje, da li je moguce saznati adresu tog servera koji igra koristi, preko recimo "talismanoflegend.servegame.com", bez skidanja celog klijenta.Mislim vise kao da li postoji neki online program, ili nesto Smile Cisto sumnjam, ali ipak rek'o da pitam.

 Smile

Ne mozes da vidis nikako koja je adresa game servera ako nije ista kao adresa webservera na kome je sajt...

I da, kao sto sam napisao gore, "http://talismanonlineyakuza.com" je adresa sajta (ali ne i servera), dok ako se ode na registraciju, dobija se ip tog servera, linux-a na kojem je, ili sta vec, ali preko toga radi Smile
« Poslednja izmena: 23. Feb 2011, 03:54:40 od pleybeck »
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0b12pre
mob
Nokia C5-00
Ако је тако, једино што можеш, јесте да инсталираш игру, покренеш клијент, и видиш у неком софтверу за праћење конекција или фајерфолу са којом адресом се повезује, али то већ знаш  Smile

Као што рече СФ, ако је различита адреса сервера игре, од самог сајта игре, онда никако, осим самог покретања клијента, и праћење конекције ( јбм лига, дал фајервол листа све конекције, никад то нисам користио, или неки Нет монитор... SmileySmile
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Ако је тако, једино што можеш, јесте да инсталираш игру, покренеш клијент, и видиш у неком софтверу за праћење конекција или фајерфолу са којом адресом се повезује, али то већ знаш  Smile


Da, samo sto ima jos lakse...posto nije original, vec privatni server, samo se preimenuje klijent, pokrene se nesto kao batch fajl (samo sto su napravili .exe), i posto ne moze da otvori klijent, izbaci error, i pokaze iza adresu (jer ipak ima taj batch fajl u njemu, drugacije ne moze)...ali ipak treba ceo klijent, ili neko ko ga vec ima, da prebaci taj launcher...

Kao sto sam i predpostavio, nema Smile Hvala Smile
« Poslednja izmena: 23. Feb 2011, 17:58:30 od pleybeck »
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 08:45:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.