Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako sam provela zimski raspust  (Pročitano 5744 puta)
17. Jan 2015, 18:44:52
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Kako sam provela zimski raspust


Jelica Greganović RSS / 16.01.2015. u 21:05


Gosti autori: Sara i Ognjen Avlijaš

Mama i tata su opet riješili da mene i seku vode na Jahorinu. Trebalo je da krenemo rano ujutro ali smo kasnili jer smo bili kod kuma na slavi veče prije i tata se sapleo niz stepenice. Mama je rekla da i treba da se saplete jer je govedo čitavu noć saplitalo jezikom i nikom drugom nije dalo da progovori.

Tata je puhtao i preznojavao se dok je gurao kofere u gepek i rekao mami „Što nismo i trosjed iz kuće ponijeli kad sve ovo nosimo“. Mama mu je rekla da bi svi koferi mogli da stanu da nije u gepek nagurao kanistere vina i da izgledamo kao Rumuni kad švercuju gorivo. Ja ne znam ko su Rumuni i kakve veze ima slavsko vino sa gorivom.

Krenuli smo i odmah smo stali u Janji da u pekari kupimo kifle. Tata je jeo jako mnogo toplih kifli, a mama mu je rekla »Žderi crko Da Bog da, zadnje ti bilo«. Kod Zvornika je tata opet počeo da puhće i rekao da mu je blokirao želudac. Ja ne znam šta znači kad blokira želudac al znam da ima neke veze sa tim da se tada ne smije ženama dati da voze auto jer ne bi stigli na Jahorinu do Božića.

Na Jahorini su nas dočekali baba i deda. Baka mi je rekla kad sam ušla „Gdje su oči moje lijepe“. Ja imam iste oči kao moja baka. Mene moja mama kad gleda u oči uvijek kaže „Vidi joj očiju, niti je gledati niti joj oči vadit“.

Snijeg je padao tri dana i lijepo smo skijali iako su tatu bolila ledja. Mama kaže da tatu ne bi bolila ledja da popije brufen ali stoka neće da pije jer se ne smije mješati sa rakijom.

Kad smo bili na stazi mama nas je zvala i javila nam da je došao kum i da jedan od bojlera ne radi. Tata se jako obradovao. Ja sam ga pitala je li se i on raduje što je došao kum, a on mi je rekao da  nije zbog toga, već što se sad ne mora kupati.

Kada smo ušli u vikendicu izljubila sam se sa svojom kumom Anom, a mama je tati rekla da je otišao bojler od grijanja i da zove majstora. Onda je tata jako psovao i majstora i plinski  bojler i vikendicu i rekao da će sve prodati nekim Rusima. Ja ne znam te Ruse i kakve veze oni imaju sa plinom ali znam da je tata rekao majstoru da će ga ako ne izađe da popravi bojler zapaliti kao nekog Palaha. I taj Palah je valjda Rus.

 
Prije majstora su nam u vikendicu došle teta Anja i teta Slavica. Mi jako volimo teta Slavicu jer ona ima svoj frizerski salon u kome nam pere kosu i mama ne mora da skuplja dlake po kući kad je sušimo. Onda je došao čika majstor i odmah počeo da napada tetu Anju da se uda za nekog Adema što radi kod Amerikanaca u ambasadi. Tata je psovao i Adema i majstora i rekao mu da on nije došao u prosidbu već da popravi bojler. Dok je čika majstor popravljao bojler teta Slavica je večerala. Mama je rekla ako ona nastavi da jede ništa nam neće ostati za doručak.

Ujutro je tata otišao po hljeb i jogurt i ušao u vikendicu sav blijed, i tresao se kao kad ja dobijem dvojku iz matematike. Rekao je kumu Aci da ga je neka teta zvala da piju mlijeko zajedno. Ja ne znam zašto se tata boji da pije mlijeko kada je mlijeko zdravo. Znam samo da ga je kum Aco svaki put kad bi posle prošli na stazi pored neke starije tete pitao „Je li ti ovo devojka“. Ne znam zašto ga kum to pita jer moja mama ne da tati da ima djevojku zbog toga što se ne bi glave nanosao da je nađe.

Mama nam je obećala da će nam peći uštipke. Ja jako volim uštipke. Mama i tata su otišli sa teta Anjom kod Pegija u kafanu. Mi smo bili gladni pa sam ja zvala tatu ali ga ništa nisam čula od muzike. Kad su se vratili mama je rekla da je rakija kod Pegija najbolja što je ikad pila i onda je prosula ulje po pločicama. To je bilo super jer smo se onda mogli po njima klizati. Teta Slava je onda mamu poslala u sobu da dodje sebi i rekla joj da će ona napraviti uštipke. Ne znam zašto je mama morala dolaziti sebi pogotovu u sobi jer je spavaća soba svakako bila puna toliko da u nju više niko ne može doći.

Na kraju našeg zimovanja došli su tetak i tetka. Moj tetak jako voli da skija. On je odmah skinuo svoju ski opremu sa ormara i obukao pancerice i nije ih skidao čitavu noć jer hoće da bude prvi na stazi.

 Ujutro smo se na brzinu spakovali i jako smo žurili kući jer kuma Tamara i čika Vlado slave slavu i da vino ne smije da trpi zbog djece. Mama je još rekla da se nada da će na slavi biti kolač "Svekrvino oko" jer najviše njega voli da jede. Seka i ja ne idemo na slavu jer mama i tata misle da je bolje da gledamo „Pinkove zvezdice".



   
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 35.0
 Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7878
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.17
Намештена,измишљена прича како би се из ко зна ког разлога,ставила у 1 план небрига родитеља о својој деци.
Социјално-старатељска мафија у успону.
IP sačuvana
social share
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!
Celo Srbstvo Diglo Se            главну ријеч воде бранковићи                          
Za Zivot Srbije                      устај Гавро,пуцај иза угла
                                            не можемо живјети од РУГЛА!
DVERI SRBSKE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.1.25
mob
I-mate 30 Pro
 Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Глупост.
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 39.0.2171.99
mob
Samsung GT-S7580
Нагађам извор

Не видим неку смисао у самом тексту, мени се чини да је створено да насмеје. Довитљиво јесте.
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Дијете би боље написало... Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Дијете би боље написало... Smile
Pa ona tvrdi da je dijete pisalo(da predjem na ijekavicu) Smile

Jelica Greganović 23:58 16.01.2015Re: Odlican sastaf

    Steta sto ga ocigledno pisala neka matora dokonjara, a ne neki klinac koji je kao fol naveden u potpisu.

Još veća šteta što si omašio za medalju.
"Matora dokonjara" je devojčica Sara, ćerka "klinca" Ognjena, inače advokata.
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 35.0
И ондак каже...

Iza, ja sam mislila da je jasno da je Ognjen pisao ovaj pismeni zadatak, u ime svoje ćerke Sare, zato je gore već i pomenuta sličnost sa Robijem K.
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 1516
OS
Windows 7
Browser
Chrome 39.0.2171.95
Citat
Mama je još rekla da se nada da će na slavi biti kolač "Svekrvino oko" jer najviše njega voli da jede.

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.