Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako sam prevaren od zlih profesora  (Pročitano 18967 puta)
21. Apr 2014, 14:03:02
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 34.0.1847.116
A jeli, Kristal, šta to po tebi treba da se uči u školama i fakultetima? 
Sta treba da se uci to je duzi odgovor i ne bih sada o tome. Ono sto ne treba da se uci jeste prevara, odnosno ne bi trebalo decu da vaspitavaju da sluze pstojecem stanju, vec da ga menjaju. Prevara je na ekonomskim fakultetima postala pravilo, studenti koji zavrse ekonomiju, ti ljudi su bukvalno polupismeni. Ucili su jedno, a u praksi se desava totalno drugo.

Citat
P.S. Ako može sažet odgovor, bez slika i videa, bilo bi super. Hvala.
Na zalost, sazet odgovor nije moguc, nisu to jednostavne teme.
"Skole su reprsivne institucije."
"One odgovaraju vladajucem poretku, odnosno, one su sredstvo vladajuce klase za stvaranje ne revolucionara, ne ljudi koji ce stvarati buducnost, nego lojalnih podanika i u tom kontekstu skola ne stvara kriticku, vec pozitivisticku svest. Treba da stvori svest koje treba te mlade ljude da prilagodi psotojecem svetu." Ljubodrag Duci Simonovic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Dobro,slažemo se barem oko toga da se danas ekonomija, barem ona koja se bavi svetskom trgovinom na berzama, svodi na pljačku i prodavanje magle. To stoji i s tim se slažem.

Ne slažem se oko toga da su škole represivne institucije, al dobro, bože moj. Hvala na odgovoru.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 34.0.1847.116
Citat
Dobro,slažemo se barem oko toga da se danas ekonomija, barem ona koja se bavi svetskom trgovinom na berzama, svodi na pljačku i prodavanje magle. To stoji i s tim se slažem.
Bankarstvo delimicne rezerve je cista prevara, a utice na sve sfere ljudske delatnosti. U skolama se ne izucava kao takva. Berzama se ne bavim...to je kockarnica. Zanima me makroekonomija i regulacija novca.

Citat
Ne slažem se oko toga da su škole represivne institucije, al dobro, bože moj. Hvala na odgovoru.
Ok.
« Poslednja izmena: 21. Apr 2014, 14:14:18 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.154
Si naucio jado sta je "Don Kihot?

O wait, to se uci u skoli.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.154
Nema potrebe da se spustamo na licni nivo, to sto skole koje ste "zavrsili" ne vrede nicemu.

Ne vrijede nicemu?

Jel vise znas o fizickoj spremnosti od studenta DIF-a, bolje znas dizajnirat kucu od Arhitekte/gradjevinca,
bolje popravljas kompjutere od ETF-ovca, vise znas o automobilima od Inzinjera.

Ali oni ne znaju da je "novac kao dug laz".. tako da im dzaba sve ovo.

I aeroinzinjeri ne znaju kako funkcionisu mlazni motori... dzaba im.

Vise znas o vakcinama od mene, ocigledno...  

Ko ti je napravio Sv .Youtube 2005.. pa programeri, indoktrinirani skolarci... upravo ti sto rade testove a nece na sarenu livadu slobode..   Smile
Kompjutere, internet.. isto.. al to je dobra nauka, a ne zla. Nema veze sa sistemom i sa indokriniranim ucenjem.  Smile
 
Psihologiju pominjes, ali neku koja raste na drvetu. A ovu psihologiju koja se uci na fakultetima je kurac i laz.
Pa koju si onda knjigu psihologije procitao.
Neku od zdrave nauke prije 70 godina? De reci?
Ili samo nekom tvojom predstavom psihologije, koja ti u ovom slucaju ide u korist.

Ko sto se stalno pozivas na matematiku. Ja te pitam kako ti je isla u skoli? Ti izvrdavas pitanje, "skola je kurac".

Koristis se samo onim elementima nauke koji ti odgovaraju ali vrlo povrsno .

Identifikujes se sa Ajnstajnom kao da je Cegevara.
Ajnstajn nije bio "slobodni mislilac".. covjek bio nukllearni fizicar, genije.. najprihvaceni naucnik ikad.
Streber, dijete sistema ako hoces.
(da ne pitam sta si imao iz fizike, pogotovo dal znas ista iz nuklearne Smiley )
Al nije to poenta.. poenta je da si ti shvatio Ajnstajna kao kul revolucionara koji je neprihvacen.. bas kao ti.
Nidje veze.  Smile

Galilejo nije imao nekih problema sa narodom niti sa naucnicima .
Samo sa crkvom i to jer ih je prozivao. Mada nije da pravdam crkvu...

Posle svega, nisam ja toliki snob obrazovanja. Dosta mojih drugova je bez faksa. Al imaju nesto impresivno u glavi bez obzira na formalno obrazovanje pa ih cijenim.
I nemam ja taj "holier than thau" stav da sam bolji od nesvjesne vecine.
« Poslednja izmena: 21. Apr 2014, 14:28:41 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.116
mob
HTC One
Da skratimo ovo celo bespotrebno spisanije... briga mene za "novac kao dug" dokle god mi moje "lazno obrazovanje" omogucava da imam pare i zivim lepo... a za one koji su u dugovima me zabole. Kratko i jasno.

U 99% slucajeva se iza "humanistickih" motiva "alternativaca" krije nezadovoljstvo postojecim sistemom uzrokovano pre svega samim sobom... nedostatak skole koji na duboko licnom nivou prouzrokuje nezadovoljstvo i osecaj manje vrednosti...

nedostatak dobrog posla ili zarade, sto takodje kod ljudi moze dovesti do nezadovoljstva licnim postignucem, koje se obicno manifestuje ka spolja, trazenjem krivca u drugima jer je psiholoski tesko pomiriti se sa tim da ili ne mozes bolje/nisi sposoban ili si lenj da iskoristis svoj potencijal...

nedostatak prijatelja i drugova usled nesposobnosti da se individua socijalizuje sto se takodje stavlja u okvire danasnjeg drustva, pogresnih vrdednosti i nemanja intelektualnog sagovornika... i time se pravda to sto nikome nisi zanimljiv za druzenje...

I tako dalje.


I da se vratim na pocetak - dok god sam sposoban da sebi obezbedim lep zivot, briga me za kukumavcenja onih nesrecnih sopstvenim neuspesima.
« Poslednja izmena: 21. Apr 2014, 14:56:59 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 34.0.1847.116
Si naucio jado sta je "Don Kihot?

O wait, to se uci u skoli.  Smile
Korisnice,
Jesi li naucio razliku izmedju obrazovanja i indoktrinacije? : ) To se ne uci u skoli.

Citat
Ne vrijede nicemu?

Jel vise znas o fizickoj spremnosti od studenta DIF-a, bolje znas dizajnirat kucu od Arhitekte/gradjevinca,
bolje popravljas kompjutere od ETF-ovca, vise znas o automobilima od Inzinjera.
Nismo se razumeli. Psotoji velika razlika izmedju skola koje se bave egzaktinim naukama i onih koje se bave drustvom. MEdjutim, za sve je karakteristicno to sto se prilagodjavaju psotojecim uslovima...

Ne moze se reci da hirurg koji nauci zanat tokom skolovanja, ne vredi nicemu, nisam o tome pricao.

Citat
Ali oni ne znaju da je "novac kao dug laz".. tako da im dzaba sve ovo.
Upravo tako! Novac kao dug utice na sve pore drustva, ma koliko radio, nema ga za sve...ali to je druga tema...

Citat
I aeroinzinjeri ne znaju kako funkcionisu mlazni motori... dzaba im.
Ja to nisam rekao!

Citat
Vise znas o vakcinama od mene, ocigledno...

Cinjenica je da ne postoji konsenzus oko vakcina medju epidemiolozima.

Citat
Ko ti je napravio Sv .Youtube 2005.. pa programeri, indoktrinirani skolarci... upravo ti sto rade testove a nece na sarenu livadu slobode..   Smile
Kompjutere, internet.. isto.. al to je dobra nauka, a ne zla. Nema veze sa sistemom i sa indokriniranim ucenjem.  Smile
 
Da li znas kako je nastao Internet? Koja mu je bila prvobitna svrha?

Citat
Psihologiju pominjes, ali neku koja raste na drvetu. A ovu psihologiju koja se uci na fakultetima je kurac i laz.
Pa koju si onda knjigu psihologije procitao.
Neku od zdrave nauke prije 70 godina? De reci?
Ili samo nekom tvojom predstavom psihologije, koja ti u ovom slucaju ide u korist.
Nisam rekao nista za psihologiju, iako mislim da se dobranoi koristi za eksploataciju ljudskih sudbina.

Citat
Koristis se samo onim elementima nauke koji ti odgovaraju ali vrlo povrsno
Ja za svoje tvrdnje (u vezi ekonomije) ima dokaze.
Zar se to nemoze reci i za stranu, koju ti eventualno zastupas?
Citat
Identifikujes se sa Ajnstajnom kao da je Cegevara.
Od kuda osecaj da se ja identifikujem sa Ajnstajnom? Ne identifikujem se ja sa nicim i ni sa kim.

Citat
Ajnstajn nije bio "slobodni mislilac".. covjek bio nukllearni fizicar, genije.. najprihvaceni naucnik ikad.
Streber, dijete sistema ako hoces.
(da ne pitam sta si imao iz fizike, pogotovo dal znas ista iz nuklearne
To je netacno. Bio je izbacen iz skole, imao je lose ocene iz matematike...nije govorio do 4. godine i svi su mislili da je zaostao : )
Ne znam o cemu pricas!? Sta sam ja imao iz fizike, to je potpuno nebitno. Ekonomisti zavrse fakultete, pa opet nemaju tri cuke o ekonomiji.

Citat
Galilejo nije imao nekih problema sa narodom niti sa naucnicima .
Samo sa crkvom i to jer ih je prozivao. Mada nije da pravdam crkvu...
Da, crkva je bila drzava...
Citat
Posle svega, nisam ja toliki snob obrazovanja. Dosta mojih drugova je bez faksa. Al imaju nesto impresivno u glavi bez obzira na formalno obrazovanje pa ih cijenim.
I nemam ja taj "holier than thau" stav da sam bolji od nesvjesne vecine.
To je tvoja licna impresija...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 34.0.1847.116
Da skratimo ovo celo bespotrebno spisanije... briga mene za "novac kao dug" dokle god mi moje "lazno obrazovanje" omogucava da imam pare i zivim lepo... a za one koji su u dugovima me zabole. Kratko i jasno.

U 99% slucajeva se iza "humanistickih" motiva "alternativaca" krije nezadovoljstvo postojecim sistemom uzrokovano pre svega samim sobom... nedostatak skole koji na duboko licnom nivou prouzrokuje nezadovoljstvo i osecaj manje vrednosti...

nedostatak dobrog posla ili zarade, sto takodje kod ljudi moze dovesti do nezadovoljstva licnim postignucem, koje se obicno manifestuje ka spolja, trazenjem krivca u drugima jer je psiholoski tesko pomiriti se sa tim da ili ne mozes bolje/nisi sposoban ili si lenj da iskoristis svoj potencijal...

nedostatak prijatelja i drugova usled nesposobnosti da se individua socijalizuje sto se takodje stavlja u okvire danasnjeg drustva, pogresnih vrdednosti i nemanja intelektualnog sagovornika... i time se pravda to sto nikome nisi zanimljiv za druzenje...

I tako dalje.

I da se vratim na pocetak - dok god sam sposoban da sebi obezbedim lep zivot, briga me za kukumavcenja onih nesrecnih sopstvenim neuspesima.
Ne psotoji tu "sopstveni neuspeh". Ljudi ne stvaraju sosptvene uslove za zivot, jer je sistem prevara, jednostavno, nema novca za sve.

Druga je stvar sto sistem u kom zivimo nema buducnost..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
androidNepoznat
Browser
Opera 11.10
mob
Apple iPhone SE 2020
I tu cemo da stanemo...

Otvorite temu za Venus Vilijams...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.154
To za Ajnstajna je mit.. ili ti bolje receno stereotip.

http://dontstepinthepoop.com/einstein-failed-math

http://www.todayifoundout.com/index.php/2011/12/albert-einstein-did-not-fail-at-mathematics-in-school/

Dakle covjek je kidao matematiku i sve ostalo mnogo prije svojih vrsnjaka.

Inace taj mit o Ajnstajnu je vise dio pop kulture i mozda se cak pominjalo i u skoli.  Smile al je greska.

Uopste taj mit o "sasavom, neprilagodjenom" geniju je malogradjanska. Ljudi ko ljudi. Samo mega talentovani.

MEdjutim, za sve je karakteristicno to sto se prilagodjavaju psotojecim uslovima...


 Smile pa i Ajnstajn se prilagodjavao postojecim uslovima.  

On je isto naucio sve sto se "serviralo" u skoli. Na toj bazi napravio svoje teze i posle truda i cekanja je afirmisan i kanonizovan.
Danas moras da naucis vise i  i Ajnstajna da to ddooooobro svaris pa da onda radis nesto svoje.
Naravno covjek je nedostizan.

Kakav klise ti imas o stvaralastvu, vidi se da nikad nisi radio naucni rad.

Ja jesam i moji prijatelji jesu. To je 99% rad i ucenje.. i na kraju dobijes 1% koje predstavlja mizernu inovaciju za covjecanstvo.
I to je blaza, studentska forma. Posle je samo jebenije. I to je isto u zadnjih 200 godina.

Genijalcima je lakse jer su brzi, bolja memorija i sl. Nije da njima padne s neba gotovo i potpuno "revolucionarno" rjesenje.

Ajnstajn se sa nasom zemljakinjom ubijao od rada (i seksa huehue)..  tradicionalnog "sistemskog" rada.


Citat
Galilejo nije imao nekih problema sa narodom niti sa naucnicima .
Samo sa crkvom i to jer ih je prozivao. Mada nije da pravdam crkvu...
Da, crkva je bila drzava...

Nije, crkva je bila veoma veliki faktor u drzavi al nije bukvalno drzava (osim u Vatikanu naravno)..

 Galileo nije spaljen inace. Kopernik jeste.

Galilejo je zatvaran pa pustan, vise sto se prepucavao nego zbog samog djela.

-
Citat
I aeroinzinjeri ne znaju kako funkcionisu mlazni motori... dzaba im.
Ja to nisam rekao!

Pa kad spomenes chemtrailse, jesi. Posto areoinzinjeri, tehnicari i cistacice na aerodromu ne vjeruju u chemtrailse.


Citat
Vise znas o vakcinama od mene, ocigledno...

Cinjenica je da ne postoji konsenzus oko vakcina medju epidemiolozima.


Koncenzus je dogovor relevantne i uvazene vecine.
 Postojanje nekih rijetkih skeptika koje mozes na prste izbrojat NIMALO ne remeti koncenzus po definiciji.
Izuzetak koji potvrdjuje pravilo.
Ima i popova koji je vjeruju u boga, samo to bas i nece srusiti crkvu.

--
Da, Internet je nastao u vojnoj laboratoriji za njihova interne komunakicione potrebe. Sta sad je zlo..  Smile

Google Earth pokazuje kolko dugo imaju sposobnost gledanja satelitima.. jezivo.. al jebem li ga... ne rusi mi se sve pred ocima.
« Poslednja izmena: 21. Apr 2014, 15:58:26 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.