Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako sa lošim ljudima na poslu?  (Pročitano 2281 puta)
31. Mar 2011, 12:14:35
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 19
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Verovatno se pitate šta pod tim podrazumevam i kakvi su to loši ljudi ali ste verovatno u svom životu upoznali nekog za koga možete da kažete da je loš čovek. E pa ja sam na svom radnom mestu okružen uglavnom takvim lošim ljudima. Pokvareni, zli, podmeću, ogovaraju, nameštaju, spletakare, provociraju, lažu, nemau obraza. A možda najgora osobina im je ljigavština, takvi ljugavci da to u životu nisam video. Od 10 mojih kolega sa kojima neposredno radim osmoro je takvih. Nikako ne uspevam da stvorim normalnu radnu atmosferu, to je nemoguće sa njima. Zbog toga sam jako nervozan i nezadovoljan.
Ja sam inženjer, većina njih su tehničari tako da ne mogu oni meni ništa u tom smislu da naređuju ili da šefuju ali svojim ponašanjem čine tu radni sredinu nepodnošljivom. Još jedan inženjer koji radi samnom je na žalost jedan od tih loših ljudi tako da i tu nemam mogućnost da zajedno sa njim uradim nešto dobro. Reč je o državnoj firmi naravno u kojoj je raspad sistema, taj posao koji radimo je negde isti i za tehničare i za nas inženjere jedino mi tu malo više treba da učestvujemo kao organizatori ali ja nisam šef tim ljudima da bi mogao da rešim situaciju naređivanjem i nekim represivnim metodama Smile
Uz to uglavnom je reč o primitivnim ljudima, seoskim đilkošima i malograđanima (možda deluje uvredljivo ali tako je) tako da imamo svakodnevne urnebesne situacije od kojih normalan čovek može samo da zanemi i da se krsti. To su takve neosnovane svađe, nameštanja, zamene teza da je to neverovatno. Imamo i večitog kontraša koji jedan minut priča jedno, a već posle dva minuta priča drugo, pa treće, a da posle 5 minuta ni sam ne zna šta hoće, ali verovali ili ne utiče na ostale, oni ga slušaju. O tome da svako sve zna iako knjigu jednu u životu nisu pročitali neću ni da govorim. Naravno to im ne smeta da mene uče i da mi objašnjavaju kako se šta radi iako sam završio fakultet, a oni srednju stručnu, a znate kakve su srednje stručne škole kod nas. Onda ja gubim živce i energiju da objasnim budali da nije upravu. Ne postoji minut da neko nekog za nešto ne potkači, svako po svakom pljuje, a onda u nekim situacijama izigravaju jedni drugima prijatelje, a jedni o drugima govore monstruozne stvari.
Da se konfrontiram sa njima nije rešenje, jednostavno svkog dana ih gledam 8 sati, malo mi što se oni između sebe svađaju, još ja treba da se svađam sa njima. Prosto ne znam šta da radim i kako više da se postavim. Ali izgleda da tu nema rešenja, ja njih da promenim ne mogu. Sada mi je jasno šta su ljudi i šta je kolektiv, a posebno to šta je državna firma i kako funkcioniše.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
мени је увек то интересантно...са једне стране њих десет...све малограђани,примитивци,љигавци,зли и лоши људи...а са друге стране ОН...паметан,фин,вредан,ни мрава не би згазио,поштен...ма ганди у најави Smile


Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 19
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
мени је увек то интересантно...са једне стране њих десет...све малограђани,примитивци,љигавци,зли и лоши људи...а са друге стране ОН...паметан,фин,вредан,ни мрава не би згазио,поштен...ма ганди у најави Smile


 Smile


Nisam jedini, još dvojica su isti kao ja i misle sve ovo isto kao i ja. Situacija je 7:3 u korist ljigavaca.
A jesam pametan fin, vredan, posten, jedino ovo za mrava nije tačno...
« Poslednja izmena: 31. Mar 2011, 12:57:21 od forest888 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
хоћу да кажем...можда из перспективе оног којег ти сматраш љигавцем ти јеси љигавац...увек постоје две стране
а решење за твој проблем је веома једноставно: дај отказ Smile
ако си ти тако способан,паметан и вредан не схватам шта радиш у тој државној фирми окружен неспособњаковићима и сељачинама...лепо под мишку CV и правац у неку страну фирму где су сви запослени као и ти...поштени,не подмећу једни другима,нису охоли и љубичице миришу Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Meni ovo liči na temu koju treba premestiti na psihologiju.

Nekad su stvari baš onakve kakve percipiramo. Postoje kolektivi sa lošim međuljudskim odnosima i još gorom radnom etikom. A nekad i nije sve baš tako kako nam se na prvi pogled čini. Ti ljudi koji tamo rade i dugo se znaju možda imaju i neka iskustva koja vredi čuti.

Umesto da požuriš da kažeš svoje mišljenje pokušaj malo da slušaš, razmisliš i ponekad popiješ pivo sa njima. Nikad nije kasno da se konfrontiraš ali posle konfrontacije ne može nazad. Ako ne budeš u pravu imaćeš veću štetu nego korist.
« Poslednja izmena: 31. Mar 2011, 13:12:32 od simijon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 19
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Problem je u tome što živim 300 km od Beograda i ovde nema drugog posla. Sem toga za moju struku jedina mogućnost je zaposlenje kod države zato što država ima monopol i ne postoji zakonska mogućnost da otvorim privatnu firmu u svojoj struci. Naravno mogu da radim nešto van struke, tu je sugestija da dam otkaz na mestu.

Ma pio sam pivo sa njima, daleko od toga da ja sa njima nemam nikakvu komunikaciju, ali kažem da vladaju potpuno narušeni međuljudski odnosi, više između njih nego između mene i njih. I daleko od toga da ja ističem sebe kao nekog čistunca, ja kažem da meni više smeta to ponašanje između njih zato što dovodi do krajnje nenormalne atosfere za rad.
Inače što se tiče ispijanja piva sa njima i nije neka zabava s obzrom da im je doživljaj nedelje da pročitaju Treće oko i onda danima razglabaju oko toga i daju svoje teroje i misle da su važni kao da se bave kvantnom mehanikom. Ono što kažem: normalan čovek može samo da se krsti. Mislim ti sediš sa njima a oni pričaju tamo o o nekim nebulozama, u fazonu u Užicu se pojavio čovek koji vraća mrtvake u život  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
U kom rudniku radis? Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 19
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Ma i rudnicu su sada privatni...

JP Srbijašume

Inženjer šumarstva u Srbiji može da radi u tom preduzeću ili nigde druge ukoliko želi da radi u struci. (Dobro još u par nacionalnih parkova ali sve u svemu to je to)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Jbg, zato je hijerarhija i postovanje iste svetinja kada se radi o takvim poslovima
« Poslednja izmena: 31. Mar 2011, 14:43:21 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
ma opusti se, to ce se i tako predati Illuminatima kad dodju da naplate ovo sto im dugujemo. cenim da ce tvoja muka da traje jos godinu dana, a onda ce sve biti u redu. Posle Velikog rata koji nam se sprema, naravno... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.