Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 17:09:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Како рат мења људе  (Pročitano 6655 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0

Маринети, талијански добровољац, је пре сто година написао:

Рат не може да умре, јер је закон живота. Живот = агресија. Универзални мир = оронулост и агонија раса. Рат = нужност и крвави тест снаге једног народа.

Рат зна само да подмлади, убрза, да изоштри људску интелигенцију, разведри и проветри и нерве ослободи дневне тежине, (...)  дају хиљаду укуса (...)

Рат је брза наметање храбрости, енергије и интелигенције за све. Провера амбиција и јунаштва, слободе и пуноће живота у посвећености отаџбини.

(превод је мој)

Да би као шездесетогодишњак (рођен 1876) ратовао у Етиопији и у СССР-у.  Smile

Eee, pa taj Marineti je ocigledno obican pizdun kome je adrenalin od ubijanja i prosipanja krvi udario u glavu. Nije on verovatno jedini. Mozda je on i neko vojno "mudo" i istorijska licnost, ne poznajem, ali sa takvim stavovima...  preteca fasizma  Smile

Jebo rat covece! Znas li ti o cemu pricas? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Linux
Browser
Safari 533.1
Па што си онда екс Југословен?  Smile
Zato što su je rasturili vaši povampireni ideolozi !!Dok je Tito bio živ niko se nije čuo,manji od makovog zrna..Malo je bilo golih otoka..

Sto samo nasi?

I Alija je vidio Titinu smrt kao priliku za ostvarivanje nacionalnih ciljeva, Islamska deklaracija i sl.

Kazes medjunarodno priznanje BiH, pa da li se pita ta zemlja od koje se otcijepljujes, mozda?
Ona ti je jedina i bitna, osim ako hoces da se pravis lud.
To je cista pravna manipulacija, "puj pike mi smo nezavisna drzava i ako nas sad napadnete, vi napadate poootpuno nezavisnu drzavu nicim izazvani".

Ajde de, ok. Ljudi oce da se otcijepe, imaju potrebu..  ali onda kazes to je rat za otcijepljenje, za samostalnu drzavu.
I ne pravis agresora od nekog ko stiti svoje granice i Ustav.


Kakva zaštita ,vojne snage iz Srbije okolo Sarajeva??O čemu pričaš??

Kakve veze ima pozicija Srba. Jeste to je bila opsada Sarajeva kao presronice i centra moci regiona koji se otcjepljuje.

Jest grozno ko i uvijek rat, al pricamo o pravnom aspektu tj. Legitimnosti, sto si malo zaobisao da odgovoris.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Ovo ode u tesku raspravu bez vidljivog kraja... tema je jasna, a vi odoste u politiku. Rec je vise o medicini i psihologiji a ne o istoriji, politici, pravu...  ali ajde, mozda je i to sve skupa posledica rata.

Uvek su nas ucili da je rat nastavak politike nasilnim sredstvima. I jeste. A posto znamo da je politika najgora stvar na svetu - prljava, kurvinska, prevrtljiva, i uvek dvilicna, onda je logicno i rat takav samo sto je jos prljaviji, jos kurvinskiji, jos prevrtljiviji, jos dvolicniji... SVI smo bili uvuceni u njega, i ko je pucao i ko je pobegao u inostranstvo i ko se snalazio da prezivi, i deca koja su njemu poginula i ona koja su u njegovoj atmosferi rasla daleko od frontova.

Rat pogadja sve, svakoga na drugi nacin zavisno koliko je njemu izlozen, ali nema nikog ko nije izlozen uopste.

Zalosno je, ali naravno tesko je izbeci, da se posle rata, ma koliko godina prodje, ponovo ne uplicemo u njega. Ucesnici rata, svi od reda bez obzira u to koliko duboko su ucestvovali i koliko ih je rat okrznuo uvek su pristrasni; ako ne pristrasni onda su ljuti na "onoga" ko je kriv za sve to (a krivaca je uvek gomila, a najveci gotovo kao po pravilu se odmah i ne vide, ili pak, lancu krivaca ne vidi se kraj), i tako mnogo godina posle ljudi nisu u stanju da se izmaknu iz svega i pogledaju "sa distance" - tesko je to.

Jebi ga, bolje bi bilo da pijuckamo pivo i pricamo o nekim vedrijim i lepsim stvarima, ali, kad smo tako zdusno sjebali ono sto smo imali, sada moramo da snosimo posledice: stalnu frustraciju zbog izgubljenog, stalnu frustraciju zbog toga sto nas je neko izneverio, stalnu frustraciju sto ne mozemo da se izborimo zbog dvolicnosti koju nosimo sa sobom... nije cudo sto je mnogo ljudi "odlepilo"... nema tu odgovora ljudi; bar ga mi ne mozemo dati - mozda jednom , neke daleke godine, neki Japanac, Argentinac ili Kamerunac napise istorisko delo koje ce rasvetliti istinu u svim ovim dogadjajima.

Ja se klonim toga, a stvarni rat nisam ni omirisao, pa sad vi vidite... oni koji su ucestvovali, mislim da je pakao za njih stalno se vracati na to, oni to ionako ne mogu zaboraviti, pa bar neka ne misle non stop...
Svako vidi svoju istinu, a najgore je biti sudija...

Jedino znam da musliman znaci pripadnik islamske vere. To nije nacionalnost, tako da se pise malim slovom isto kao i hriscanin ili protestant ili budista ili shainista ili bilo koji drugi pripadnik neke od svetskih religioznih konfesija, da ne kazem "lepo organizovanih preduzeca koja opstaju podosta dugo". Ono sto nazivamo Bog, nema nikakve veze sa svim tim. Ljudi su napravili opste sranje na planeti poodavno, prosto se pitam kada cemo svi skupa otici u p.m. (bez obzirana naciju, religiju, ideologiju...)

Eto, ja se opet zaneo... a vi, ako vam se raspravlja, raspravljajte; ja licno bi sve to izbrisao od odredjenog mesta, tamo gde je krenulo.
Ajd' zivi bili! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
ma zašto da brišeš ? imamo živi primerak kako rat menja ljude. dakle, reč je o dezerteru koji ubeđuje sebe i druge da mu je savest mirna iako ga niko nije pitao. nešto slično kao kad gejovi govore da je gejstvo normalno.
izgradio je neki mehanizam samoodbrane. govori o velikosrpskoj agresiji, ne shvatajući da je srba bilo najmanje u vrhu jna. hvali se zakletvom koju je dao i postavlja sliku iste. mož samo da je okači hajvanu o rijep.
a možda i nije do rata no do podneblja.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Apocalypse Now Redux

Zodijak
Pol
Poruke 8213
Zastava 0
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
samo uber,  samo rokaj -  mi pamtimo, mi ginemo, mi nemamo pojma  Smile
« Poslednja izmena: 24. Jan 2013, 05:01:34 od mosko »
IP sačuvana
social share
Smile
Deadwood
ako moze Maradic mogu i  Ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
ma zašto da brišeš ? imamo živi primerak kako rat menja ljude. dakle, reč je o dezerteru koji ubeđuje sebe i druge da mu je savest mirna iako ga niko nije pitao. nešto slično kao kad gejovi govore da je gejstvo normalno.
izgradio je neki mehanizam samoodbrane. govori o velikosrpskoj agresiji, ne shvatajući da je srba bilo najmanje u vrhu jna. hvali se zakletvom koju je dao i postavlja sliku iste. mož sMa ti samo lupaš jaraamo da je okači hajvanu o rijep.
a možda i nije do rata no do podneblja.
Ma ti samo lupaš jaro i nisi kompetentan da vršiš dijalog samnom !!Lićno ja iz Sarajeva nisam išao za Beograd da ratujem,već sam ratovao u Sarajevu i branio samo svoje..Toliko o diskusiji sa tobom !!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Nekadašnji načelnik Generalštaba oružanih snaga SFRJ admiral Branko Mamula /90/ izjavio je da tadašnje vojno rukovodstvo snosi odgovornost što državnim udarom nije spriječilo da Jugoslavija bude razbijena.

Mamula je istaknuo se SFRJ nije raspala nego je razbijena, a da najveću odgovornost snose oni koji su držali vlast na razini republika, predsjedništvo države i komunističke partije.

Mamula je ocijenio da je vlast u to vrijeme "bila u republikama", dok je na razini savezne države, "ako je i postojala" bila u rukama dva predsjedništava - države i prije svega - partije.

"Vojno rukovodstvo snosi odgovornost što nije izvršilo državni udar, što je dopustilo da nacionalističke vođe i separatističko ponašanje dviju zapadnih republika gurnu JNA u ruke srpskog nacionalizma, koji je JNA beskrupulozno iskoristio u međunacionalnom ratu i na kraju odbacio", rekao je za beogradsku "Politiku" Mamula, jedan od posljednjih živih najviših rukovoditelja bivše SFRJ.

On je izrazio uvjerenje da bi, da je državni udar učinjen na vrijeme, Armija imala podršku većine svih jugoslovenskih naroda i da bi krajnji ishod bio neusporedivo bolji od onoga što su građani Jugoslavije poslije doživjeli.

"Meni i mojoj generaciji ostaje da ponesemo odgovornost za sve ono što se moglo, a nije uradilo da ne dođe do najtragičnijeg ishoda. JNA je morala preuzeti odgovornost kada su institucije države zatajile", zaključio je admiral Mamula.

Admiral flote u mirovini Branko Mamula bio je načelnik Generalštaba oružanih snaga SFRJ i savezni tajnik za narodnu obranu, odnosno ministar obrane, a na toj funkciji je umirovljenn 1988. godine.  U trenutku kada je otišao u mirovinu, JNA je imala pod oružjem 336.000 vojnika, podoficira i oficira.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

2384818_mamula.jpg
(27.15 KB, 600x379)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
[Off delimicno obrisan]

@exjugosloven

Ne razlijkujes se mnogo od svih onih muslimana koji su dosli ovde i poceli nakon kratkog vremena da provociraju. Dakle izmedju onih najekstremnijih vehabija, pa sve do najmiroljubivijih pacifista iz federacije je samo jedna mala, tanka nit.

Razmisljanja su identicna, samo je pitanje vremena kada ce koji da iskoci iz ormara.

Ovo je tema: Како рат мења људе , dakle pisi o tome ili ce ti postovi zavrsavati u kanti foruma. Dolazis na forum, gde si ti u manjini ali sa namerom da provociras. Zamisli mene na forumu islam mostara gde bih na primer naveo kako sam vas jurio po Trebevicu? Skroz neukusno jel da? Ajd vidi pa u duhu pravog vernika nastoj da se ponasas fino, jer ovde ima ljudi koji su slabije tolerantni glede muslimanskog ekstremizma i provociranja.

Inace, pogazio si zakletvu. Dezertirao si iz armije kojoj si zakletvom ponudio svoj zivot i izneverio si Tita jer si hteo nezavisnost i raspad SFRJ.
Kao prvo niti provociram,niti imam namjeru.Samo sam napisao post ,a onda su udarili po meni kao što kažeš po manjini na ovom forumu!!I ne znam odakle ti to da sam Musliman,po čemu to vidiš?A ako je ovo jedno-nacionalni forum onda neka vam je sretno!!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Istina mnoge boli!!

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

64274_518329318190324_1983927364_n.jpg
(84.8 KB, 796x960)
582355_520240887999167_1956064870_n.jpg
(48.94 KB, 720x396)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Ovo ode u tesku raspravu bez vidljivog kraja... tema je jasna, a vi odoste u politiku. Rec je vise o medicini i psihologiji a ne o istoriji, politici, pravu...  ali ajde, mozda je i to sve skupa posledica rata.

Uvek su nas ucili da je rat nastavak politike nasilnim sredstvima. I jeste. A posto znamo da je politika najgora stvar na svetu - prljava, kurvinska, prevrtljiva, i uvek dvilicna, onda je logicno i rat takav samo sto je jos prljaviji, jos kurvinskiji, jos prevrtljiviji, jos dvolicniji... SVI smo bili uvuceni u njega, i ko je pucao i ko je pobegao u inostranstvo i ko se snalazio da prezivi, i deca koja su njemu poginula i ona koja su u njegovoj atmosferi rasla daleko od frontova.

Rat pogadja sve, svakoga na drugi nacin zavisno koliko je njemu izlozen, ali nema nikog ko nije izlozen uopste.

Zalosno je, ali naravno tesko je izbeci, da se posle rata, ma koliko godina prodje, ponovo ne uplicemo u njega. Ucesnici rata, svi od reda bez obzira u to koliko duboko su ucestvovali i koliko ih je rat okrznuo uvek su pristrasni; ako ne pristrasni onda su ljuti na "onoga" ko je kriv za sve to (a krivaca je uvek gomila, a najveci gotovo kao po pravilu se odmah i ne vide, ili pak, lancu krivaca ne vidi se kraj), i tako mnogo godina posle ljudi nisu u stanju da se izmaknu iz svega i pogledaju "sa distance" - tesko je to.

Jebi ga, bolje bi bilo da pijuckamo pivo i pricamo o nekim vedrijim i lepsim stvarima, ali, kad smo tako zdusno sjebali ono sto smo imali, sada moramo da snosimo posledice: stalnu frustraciju zbog izgubljenog, stalnu frustraciju zbog toga sto nas je neko izneverio, stalnu frustraciju sto ne mozemo da se izborimo zbog dvolicnosti koju nosimo sa sobom... nije cudo sto je mnogo ljudi "odlepilo"... nema tu odgovora ljudi; bar ga mi ne mozemo dati - mozda jednom , neke daleke godine, neki Japanac, Argentinac ili Kamerunac napise istorisko delo koje ce rasvetliti istinu u svim ovim dogadjajima.

Ja se klonim toga, a stvarni rat nisam ni omirisao, pa sad vi vidite... oni koji su ucestvovali, mislim da je pakao za njih stalno se vracati na to, oni to ionako ne mogu zaboraviti, pa bar neka ne misle non stop...
Svako vidi svoju istinu, a najgore je biti sudija...

Jedino znam da musliman znaci pripadnik islamske vere. To nije nacionalnost, tako da se pise malim slovom isto kao i hriscanin ili protestant ili budista ili shainista ili bilo koji drugi pripadnik neke od svetskih religioznih konfesija, da ne kazem "lepo organizovanih preduzeca koja opstaju podosta dugo". Ono sto nazivamo Bog, nema nikakve veze sa svim tim. Ljudi su napravili opste sranje na planeti poodavno, prosto se pitam kada cemo svi skupa otici u p.m. (bez obzirana naciju, religiju, ideologiju...)

Eto, ja se opet zaneo... a vi, ako vam se raspravlja, raspravljajte; ja licno bi sve to izbrisao od odredjenog mesta, tamo gde je krenulo.
Ajd' zivi bili! Smile

Drug slažem se sa tobom,ali jednom treba na civilizovan način priznati istinu na svim stranama.I upravo ova tema dokazuje kako rat mijenja ljude,jer se da primjetiti i da oni koji nisu učesnici rata "bolje" znaju o dešavanjima u njemu od onih koji su bili..A to sve slušajuci bajke i priče,niđe veze sa istinom i onda se nova generacija truje za neki budući rat !Upravo i ovakvi forumi služe da se čuje i neko drugo mišljenje,a ne da se odmah napada frontalno.Sve što postavim da se lako provjeriti u eri informatike,bar je to lako,informacija na izobilje..Tebi veliki pozdrav. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 17:09:47
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.22 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.