Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 11:43:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 ... 125 126
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako rade mreze?  (Pročitano 282410 puta)
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows
Browser
Chrome 45.0.2454.85
mob
Nokia 6630, valjda
Za kucnu upotrebu TP link je zakon... do 10 klijenata radi ko bonbonica... Malo skluplji uredjaj+extenderi i udri...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol
Poruke 166
OS
Windows XP
Browser
Chrome 44.0.2403.155
Pa ako vec imas varijantu koja funkcionise, zasto ne dokupis 1/2 dodatna tp link uredjaja?  Smile

To mi je jedna od varijanti, pa sam zato pitao kako najbolje da ih međusobno povežem a da prijemni uređaji uvek budu na istom subnet-u, što sada nije slučaj. Ako ova WDS fora bude radila kako treba, možda i tako rešim... Mada, sa kvalitetnijom opremom računam da problem mogu da rešim "za sva vremena".

Samo me još jedna stvar zanima u vezi WDS, ako već budem kupovao još koji TP Link... Da li svi sekundarni ruteri moraju direktno da budu u dometu primarnog i da proširuju domet na taj način, ili mogu npr. da postavim primarni, pa onda sekundarni koji proširuje domet primarnog, a onda neki treći koji bi proširivao signal sa sekundarnog rutera (jer mu je primarni predaleko)... Ako sam dobro dočarao... Vidim da se u podešavanjima WDS-a on vezuje za SSID, a ne za određeni uređaj, pa mi je logično da može i ova druga varijanta, što bi mi više odgovaralo.

Npr. sada recimo idem kroz prostor i pričam preko Vibera. Telefon mi, čim izađe iz dometa jednog od rutera na koji sam nakačen, naravno prekine vezu, a onda dok se nakači na sledeći, promeni IP adresu itd, moram ponovo pozivati, što u nekim situacijama zna da živcira, posebno ako su u pitanju neki hitni i važni razgovori. Pa još ako moram ponovo da izađem iz dometa tog drugog rutera... Ludnica.
Treba mi varijanta da IP adresa ostaje, i da telefonu nije bitno na koji se ruter kači, nego da kompletan prostor "gleda" kao jednu veliku mrežu, kaoda postoji jedan mnogo jak ruter koji sve to pokriva.
« Poslednja izmena: 07. Sep 2015, 11:48:50 od QuadDamage »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 40.0
mob
LG Nexus 5
Ta druga varijanta o kojoj pricas bi teoretski trebala da radi, "bridzujes bridzovanu vezu." Ali mi nije jasno zasto to vec nisi probao kad imas vise uredjaja, ja sam i mislio da si tako vec postavio stvari.

Probaj onda tako sa postojecim uredjajima. Al ako to stuca, bolje da ti ipak uzmes ovo sto lerr predlaze.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows
Browser
Chrome 45.0.2454.85
mob
Nokia 6630, valjda
WDS teoretski radi i sa bridzovanim LAN-om... teoretski... nisam probao sa TP Linkovima..
Inache, moraju da budu u dometu ako nemash LAN... Fora je u tome shto sad po N wifi standardu, on na mestu slabog signala moze da odradi superpoziciju talasa sa dva uredjaja... Kad imash WDS onda nema promene IP adrese.
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol
Poruke 166
OS
Windows XP
Browser
Chrome 44.0.2403.155
Hvala ljudi puno na savetima, čim krenem da radim to javljam kako je prošlo.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 125 126
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 11:43:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.