Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 06:30:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 127
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako rade mreze?  (Pročitano 282403 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
Razlog zasto mi je to trebalo, je sto sam zeleo da aktiviram programe sa racunara na kome se nalazi TV kartica na drugom racunaru koji je u mrezi (Mala kucna mreza, od dva racunara) i stoga mi je trebalo da udjem na pomenuti folder (Program files) preko mreze. Uspeo sam da pristupim svim folderima i programima u njemu, ali mislim da umrezeni  racunar ne moze da koristi TV karticu na drugom racunaru. Voleo bih da nisam u pravu. Jako mi je bitno !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Ko odustaje zaslužuje neuspeh!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 867
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3G
Cekaj, cekaj...hoces da pokrenes sa racunara A software za racunara B za hardware na racunaru B?
Moguce je, ali ne bas tako... Da bi zezao drugi racunar mozes da koristis telnet, ali to ti je iz konzole i neces moci bog zna sta da uradis tako, a imas i varijandu aktivnog direktorijuma u okviru domena - treba ti win server (NT, 2000, 2003) u njemu napravs domen, pa akrivni direktorijum... mnogo je kompleksno za puko snimanje i gledanje TV programa... a i tako pitanje da li ce raditi... nije za to napravljen aktivni direktorijum...
Sta ti je tesko da na jednom snimis, a da na drugom gledas  Smiley 1
« Poslednja izmena: 15. Jan 2006, 13:59:46 od mus510 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 71
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Qtek 9600
 Smile Pratio sam ova vasha uputstva za umrezavanje 2 rachunara i uspeo sam da povezem moj desktop sa laptopom, ALI sa laptopa mi ne dozvoljava pristup desktop shareu (logon failure). Nashao sam reshenje u tome da podelim chitavu particiju sa laptopa ovde na desktopu i da u nju ubacujem fajlove koje zelim da imam na laptopu, ali i ova taktika je prilichno smarajuca, a pritom i dalje ne mogu da delim shtampach npr. Chudna stvar koja mi se deshava na desktopu u poslednje vreme je startovanje Run As, dialog boxa pri startovanju svake aplikacije. Moze li to da ima veze s tim i kako mogu da ukinem pojavljivanje runasa? Hvala unapred  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
LG Nexus 5
Verovatno si pogresio nesto oko administracije mreze. Reci mi kakva si im ovlascenja dodelio konkretno? Da li desktop racunar ima neki firewall? Ako ima, konfigurisi ga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 71
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Qtek 9600
 Smile"ovlashcenja"? Hmmm...(I'm not sure I understand) Jednostavno sam pokrenuo mrezu (mreza je pingovala) i shareovao direktorijume. Oba kompa prepoznaju jedan drugoga, ali kao shto rekoh pristup na oba imam samo sa desktopa. Postoji na njemu Windowsov firewall ali te opcije nisam chachkao s obzirom da mi je drugi port umrezen u gradski LAN i bojim se da neshto ne ... Smile pa da mi chitava mreza ne skikne.
« Poslednja izmena: 21. Jan 2006, 19:09:36 od mroniri »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
LG Nexus 5
Pa nece ti nista skiknuti, podesi firewall kako treba....Ako si sve radio kako je napisano na predhodnoj strani ove teme, onda moze da te zeza samo firewall.....

Iskljuci ga, pa probaj da li mreza funkcionise.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 158
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Umrezio sam dva racunara i share-ovao Internet konekciju. Jeli ikako moguce da na jednom bude npr. 80% protoka Internet konekcije a na drugom 20? Odnosno da li je moguce da ovaj prvi bude brzi, a da na drugom ne moze da se predje tih 20% brzine od ukupne konekcije? Mozda sam ovo mogao i jednostavnije da pitam ali nadam se da cete razumeti sta me interesuje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
LG Nexus 5
Hoces da ogranicis protok? Za to ti treba ruter.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Ko odustaje zaslužuje neuspeh!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 867
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Apple iPhone 3G
Imas nekoliko programa koji to rade, npr Bandwidth Controle ili SoftPerfect Bandwidth Manager, potrazi na Google i potrazi i serial-e ako ti odgovaraju zato sto su evaluate...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
umrezio sam 8 racunara preko huba. na jednom je instaliran program baze podataka tzv HiS, zelim da taj racunar bude server tako da ostali imaju pristup ovom folderi gdje je smesten program HiS kako bi svaki operator mogao ubacivati podatke u ovu bazu podataka. nije mi jasan postupak odredjivanja ovog racunara kao servera
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 127
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 06:30:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.