Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 09:31:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako protiv predrasuda?  (Pročitano 16316 puta)
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
ja imam predrasude prema isfrustriranim osobama ... nezadovoljnim svojim zivotima , uspesima, fizickim izgledom, vlaznoscu vazduha .. uvek ih prepoznam i u laganom leru sam 20 m daleko  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Kao što sam i već rekla, roditelji imaju taj prezaštitnički stav prema svojoj deci, u nameri da preko njih odžive svoju izbgubljenu mladost (pričamo o tim roditeljima kojima je mrska ideja o samostalnosti svoje dece). To je neko moje viđenje te malo opsesivne potrebe.

Ali nisam kompetentna, nisam roditelj, a obzirom da sam i u periodu tranzicije sa roditeljskog pojila do sopstvenog korita, opet nisam kompetentna, jer nema svrhe osuđivati one koji ne misle kao ja.

(PS. Da, znam... vi idete na jogu.. Smile)
Jesi li probala nekad jogu?  Smile
Verujem da nisi, ne bi je ovako doživljavala. Fantastična stvar, preporučujem.  Smile

____

BTW, sad mi pade na pamet. Šta je sa onima koji gledaju da se udajom, odnosno ženidbom materijalno obezbede? Jesu li oni bolji ili gori od ovih zbrinutih od strane roditelja?  Smile
« Poslednja izmena: 14. Dec 2009, 02:18:25 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Bambina, jesam. Slazem se. Smiley I poruka je bila za jednu osobu koja ovo cita. Wink
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 873
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Slažem se da smo mii sa ovih prostora genetski talentovani da od dece napravimo nesposobnjakoviće i krajnje nesamostalce. I nisam za to da im se apriori "daje na tacni". Ali, što reče neko gore, nemam toliko da usrećim Srbiju poput zadužbinara, a opet ne bih da se deca podžapaju oko podele kuće, poneke slike, stana... Sve se to čini sada nevažnim i nebitnim, ali kada pogledam oko sebe, neke divne normalne ljude koji su se poženili i podudavali i kada vidim koliko zajednički život i kompromis (neću da se svađam zbog deteta) donese promena u shvatanjima, koliko popustljivosti na glupostima... onda pomislim da je stvarno dobro da napišem šta kome dok sam živa, zdrava i normalna, a ne da ostavim da jednoga dana, možda, neko stvori razdor između rođenog brata i sestre. Nnisam preopterećena time, zaista, razvijamo temu, pa onda može tako da izgleda, ali me jeste zanimalo mišljenje. Doduše, tema je bila drugačija. Kada sam sa prijateljicama razgovara o tome, ispala sam "crna ovca". Niko na tu temu nije ravnodušan. Ili je ekstremno, naravno da se osiguraš, naravno da napišeš šta kome... ili je - da li si ti normalna, čime se ti opeterećuješ. I onda sam shvatila da kao argument ove druge grupe ne stoji zdrav razum, nego predrasude i sujeverje. Odgovarale bi me: ne maleriši, ma hajde šta će ti to i sl.To mi je bilo indikativno za ćaskanje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Roditelji onih koji su mozda u poslednjih 15-20 godina trebali da se osamostale, uglavnom su odrasli u neko drugo vreme, u okolnostima gde mnogih od problema koji su danas svakodnevica i realnost nije bilo... ne kazem da je bilo idealno, ali bilo je sigurnije.. stabilnije...
Imao si barem siguran krov nad glavom... i sigurno parce hleba...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Bambina, jesam. Slazem se. Smiley I poruka je bila za jednu osobu koja ovo cita. Wink
Oket, moja greška ondaK.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
BTW, sad mi pade na pamet. Šta je sa onima koji gledaju da se udajom, odnosno ženidbom materijalno obezbede? Jesu li oni bolji ili gori od ovih zbrinutih od strane roditelja?  Smile

Ni jedno ni drugo ili i jedno i drugo . .tacnije tu nema nikakvih pravila i sta je uopste fraza "gori" .. "bolji" .. dobar, los itd kad je rec o materijalnom obezbedjivanju potomaka ali sopsvenom ..
ja kad bih na taj nacin sudila o ljudima bolje nikad iz podruma da ne izadjem.
« Poslednja izmena: 14. Dec 2009, 15:11:52 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
LG 4X HD
Celu ovu prichu nije moguce sagledati a da se u obzir ne uzme ekonomska situacija u ovoj zemlji.
Mozesh imati ( ma ima ih gomile ) choveka koji je fakultet zavrshio u roku , nashao posao u struci i radi...i ima platu 500 - 600 evra, u ovoj zemlji to nije mala plata pa opet on od toga ne moze da zivi sam normalno, da placa stan i dazbine i da se prehrani, da ne govorimo o tome da neshto ushtedi...
Koje su njegove opcije?
Da zivi u iznajmljenom stanu za 150 - 200e ( u Beogradu je to shupa) i da jedva sastavlja kraj sa krajem i nada se boljim vremenima?
Da ostane josh par godina sa roditeljima i tih 200e shto bi dao za stan ushtekuje kako bi eventualno dao ucheshce za neku gajbicu koju ce kupiti na kredu?
Da li je realno nekoga takvog nazvati parazitom na grbachi svojih roditelja?
Mislim da nije.
Shta sa vecinom koja ima i manje prihode od toga? Prosechna plata u srbiji je oko 4 glave, tako kazu mada je meni i to malo sumnjivo, mozda misle na bruto dohodak  Smile ?


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Nokia 1800
Oznake: crnogorci glupi protiv Kako lenji predrasuda bosanci predrasude arlekin
sta juce

Smile

google ima najvise predrasuda od svega sto postoji... and guess what - radi bez premca  Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Ja bih da mi se na ovo baš stručno odgovori. Koji je najefikasniji način u borbi protiv predrasuda, sujeverja... koje društvo (pojedinca, pa samim tim i društvo) koči, vuče nazad? Npr. retko će koji roditelj napisati testament i podeliti za života imovinnu deci (a ne da ih zavađaju nakon smrti!) jer se plaše da će da umalerišu (ili su jednostavno neodgovorini?), još nisu u većini oni koji će za života zakupiti grobno mesto, jer čim to urade garant će "Bog po svoje", nevoljno primamo u kuće komercijaliste koji prodaju životna osiguranja, jer čim se osiguram garant će da me klepi kamion... Šta je lek? Pomoć? Društvena kampanja?
Reći ću ti samo jednu stvar: Bori se za nešto što želiš umesto protiv onog što ti ide na nerve.
 
  Mir se postiže borbom za mir.
 
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 09:31:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.