Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 12:33:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako promeniti stare navike?  (Pročitano 5534 puta)
24. Okt 2008, 00:12:25
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 391
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Sve nam se u životu dešava s nekim razlogom.Ako učimo na svojim greškama, zašto ih ponavljamo?
Da li umete da prepoznate promene na sebi? Kako iskoristiti sopstveno iskustvo da ne upadnemo u zamku istih ili sličnih situacija?
Preispitujući svoj život i svakodnevnicu shvatimo da ima stvari koje radimo čisto iz navike. Da li i neka osećanja postaju navika ili ne?
Kako se odreći starih navika ako one loše utiču na naš život?
:boxing:Borimo se protiv sebe, a koliko često pobedimo?
IP sačuvana
social share
"Ko hoće nešto da učini, nađe način, ko neće ništa da učini, nađe opravdanje."Pikaso
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone 6s
Ucimo na svojim greskama...
"Ucimo" nije konacno...
A i ne nauce se sve stvari u zivotu iz prvog puta i sa istom lakocom...

Stvar je odluke da li ce neko da promeni zivot, promeni navike ili neke potpuno iskoreni...
Za to covek mora da pronadje razloge u sebi i da skupi snagu da nesto po tom pitanju zaista i uradi...
Postoje gomile tekstova na tu temu, ali sustina je ta da niko ne moze da resi nase probleme...
Da na kraju, to uvek moramo sami...
Pa kad je vec tako... cemu cekanje, krenimo sto pre...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Old habbits die hard...  Smile

Lako je reći, naročito ako poznajemo kako se navike stvaraju i kako se gase, da je potrebno samo se prešaltati na drugi režim ponašanja i eto rezultata... Super to zvuči u praksi... ''Samo ću promeniti to, to i to, i eto...''

Ali...

Da bi se promenila makar najmanja i najbenignija loša navika, potrebno je mnogo volje (a za šta, pak, volja nije potrebna?)... Volje, ponekad i odricanja od nekih stvari, pa i promene velikog dela ponašanja. Polazim od sebe, koja robujem cigaretama, koje su, na kraju krajeva, zapravo jedna navika, što organska, što psihološka. I da bi se nje oslobodili, potrebno je bogami dosta samoanalize, i 'utuvljivanja' u glavu sebi nekih činjenica. Isto, još jedna navika koje pod hitno moram da se oslobodim jeste leganje pred zoru i buđenje popodne...  Smile Ne pitajte me kako to preživljavam kada moram rano da ustanem ili ceo dan nešto da radim...  Smile
I stalno sebe teram da nešto promenim, ali dok zaista ne osetim potrebu za tim, nema 'leba...

Dakle, volja, samodisciplina i introspekcija su temelji svakog pokušaja menjanja navika....  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ako ponavljas stare greske,
znaci da nisi naucila nista iz prethodnog iskustva,pa samim tim,posto ne vjerujes da se stvari desavaju slucajno,ponovljeno iskustvo se vraca...dok god ne uradis ispravnu stvar.

rad na sebi je tezak.
prevazilazenje vlastitih ogranicenja je tesko,ali zadovoljstvo je nagrada.

a pitanje kako je bespredmetno ,jer ne postoji nikakav univerzalan recept koji mozes da primjenis na vlastiti zivot.
duhovni razvoj svih nas je razlicit.
nalazimo se na razlicitim stupnjevima i imamo razlicite domene...stizemo na razlicita mjesta.
razlicita su nam iskustva.
razlicita percepcija istih.

osim zelje da budemo bolji nego sto jesmo.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 1395
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
znaci pravo pitanje je kako poraditi na volji Smile
IP sačuvana
social share
U se i u svoje kljuse!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 


 uvek sam bila kriticna prema sebi ( druge da i ne  pominjem )i uvek sam zahtevala od sebe najbolje moguce . jos uvek nisam naucila da zastanem
 i pohvalim (pocastim ) sebe za dobro obavljen posao ili pomoc drugima . uvek mislim da je to nesto sto se podrazumeva i da mogu jos dosta bolje
 i vise i tada mi obicno neko dodje i kaze ono sve sto bih ja trebala sama sebi, tu se  eto i zamislim .
 sto se tice volje , ima par stvari koje nikako da zavrsim , stalno ih odlazem i to zna da me jako iznervira u momentu ali , sreca ne razmisljam konstantno
 o tome . u principu , najvise me nervira ta moja lenjost odlaganja vaznih stvari .isto tako , vec godinama pokusavam da nateram sebe da navece
 pripremim sta cu ujutru obuci za posao i nikako , ali nikako da to i uradim . cak sam uhvatila sebe kako lazem drugarici da upravo spremam kombinaciju
 za sutra , a nije me ni pitala sta radim ...
 sto se tice promena u ponasanju , one mi najteze padaju , mora se priznati ...ima nekoliko obrazaca ponasanja za koje sam svesna da me cine nesrecnom, da me koce i sputavaju , kristalno dobro znam da prepoznam koja su ali i nikako da ih se oslobodim ...tu bi mi vec mogao pomoci i
 neki dobar psiholog , bilo bi tu posla za coveka ... Smile
   
 
 
« Poslednja izmena: 26. Okt 2008, 10:04:09 od lolana »
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
nemoj da pusisi travu u toj mjeri i nemoj toliko vremena da provodis za kompom.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
HTC Wildfire S
Edit: sesircic, uze mi tekst sa tastature  Smile

Cao drustvo  :wave:  Ja se zovem Marko i imam 22 godine.  Zivim u S.  Palanci i ne volim taj grad uopste. . . .  Ali ne radi se o tome,radi se o meni.  Ljudi mi govore da sam dobar u mnogim stvarima,komunikaciji,sviranju i sarmu itd.  Ali moj problem je sto se zadnjih 2 god zatvaram u sobu,povukao sam se u sebe,ne izlazim,slabo se druzim cak i mislim da vise nemam sa kime.  Pusim travu i provodim 24h za kompom.  Nisam ruzan i nisam glup. . .  Ali ponasam se kao da nisam vise za ovaj svet,kao da sam se zasitio svega! Sto je najgore,nisam motivisan a i nemam karaktera.  Zelim da se promenim ali nemam podrsku.  Zelim da budem stari ja.  Voleo bih da cujem par saveta od vas,mozda je neko prosao kroz ovo pa je vaskrsnuo.  Pozzz
Zdravo Marko ja sam Mladen i imam 19 godina. Zivim u Beogradu. Nisam ni aktivan ni pasivan... u stvari ja uopste nisam gej.  Smile Ali ne radi se o tome. Ljudi govore da dajem dobre savete i kuvam josh bolje kafe. Moj prvi savet ti je da bacish to govno i krenesh pod hitno da muvas neke cice.  Smile
Dakle:
1. baci ili razgranici dzidzu
2. manje vremena ispred kompa, vise ispred javne kuce, brze je, mosh i na izlasku iz Palanke "za poneti"... bar cesh sad imati para kad prestanesh sa  travom. A i cice iz klubova i kafica su skuplje veruj mi...  Smile
3. Uzmi radi nesto, imas 22 godine i ni qrca ne radis, blejish ispred kompa i kukas kako si depresivan i demotivisan.  Smile
« Poslednja izmena: 26. Okt 2008, 18:19:15 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
eto,kolega iznad je bio detaljniji...ali,to je to!

vidis,ti si apsolutno svjestan da tako dalje ne ide....

ali,niko umjesto tebe ne moze povuci te poteze....
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Marihuana, kao i svaka druga droga, ubija volju. Ako je se oslobodiš posle nekog vremena osetićeš poplavu energije. Palanka nije daleko od Smedereva, Požarevca, Beograda, Novog Sada. Možeš mnogo toga učiniti sa svojim vremenom tako što ćeš početi da se baviš korisnim i lepim veštinama, naći izazovno  društvo i izazovna mesta u većim gradovima i dodati svojoj svakodnevici nešto što stvarno može da te odvede napred.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 12:33:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.