Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:00:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: kako prepoznati heroinskog zavisnika?  (Pročitano 69281 puta)
14. Jan 2010, 23:49:11
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
Poshto sam par proteklih meseci kod svog brata od tetke primetila promene u ponashanju, muchi me sumnja da je ushao u svet narkomanije.  Volela bih da mi oni koji su edukovaniji od mene po ovom pitanju ukazu na simptome koji bi mi potvrdili, ili eventualno opovrgnuli sumnju.  Unapred zahvalna!


Svakako bih najradije postavljala pitanja nekom bivshem zavisniku, pa ako postoje hrabri i voljni da pomognu, sa nestrpljenjem ih ochekujem?!

edit by B@mbin@: spojene poruke
« Poslednja izmena: 15. Jan 2010, 00:00:51 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Pa... ne postoji baš nešto u šta se može upreti prstom i reći: ''E to, to znači da si zavisnik!''.

Najpre, ako sumnjaš baš na heroin (a on se najčešće uzima intravenozno, jer tako ima najjači efekat), probaj da diskretno potražiš neke tragove uboda na njegovim rukama ili drugim delovima tela. Obzirom da je zima, to će ti malo teže poći za rukom.  Smile

Što se tiče promena u njegovom ponašanju, one - po nekom pravilu - moraju postojati.
To su najčešće znaci apstinencije kada se droga ne uzima (nervoza, bes, malaksalost, pospanost, inertnost - sve to u određenim vremenskim intervalima, kao i fiziološki znaci - bolovi u mišićima, muka, vrtoglavica, opšta telesna malaksalost, itd.). Dalje, ako je pod uticajem droge (heroina, konkretno), osoba je smirena, sanjiva, manje-više povučena u sebe, kao da ne primećuje ljude okolo.

Dalje, obrati pažnju na to da li mu često, usled neobjašnjivih okolnosti, treba novac, te kako se ophodi prema istom. Da li, recimo, krade, ili koristi neke druge nedozvoljene metode za sticanje istog. Da li često odsustvuje od kuće, a kad je kod kuće ponaša se neobično, itd.

U svakom slučaju, moraš biti jako pažljiva, jer optužiti nekoga da se drogira, bez obzira da li je to tačno ili ne, izaziva burne reakcije onih kojima se to saopštava. Zato ništa nemoj raditi dok ne budeš u to sigurna, a pitanje je i da li ćeš ikada biti.

Zanima me po čemu si ti to zaključila da on koristi drogu, kakve dokaze za to imaš?
Da li si primetila nešto neobično u njegovom ponašanju u odnosu na ranije?
I kako znaš da je u pitanju baš heroin?

Zavisnici će teško pristati na takvu saradnju (da popričaš direktno sa njima), jer im je to traumatizacija, a ni ovo nije baš toliko anonimno internet okruženje - mnogi od nas se ovde poznaju.

p.s. Nemoj pisati duple postove, imaš dugmence ''Izmeni'' u gornjem desnom uglu, pa ga koristi kada sledeći put budeš želela nešto da dodaš svom postu. Wink
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung S8
Zavisi kako uzima. Moras da napravis razliku izmedju pajdomana i narkomana. Narkoman je covek koji uzima heroin venski, pajdoman mrlja.

Pajdomane mozes prepoznati po detinjastom ponasanju, bez obzira koliko godina imaju. Pajdomanima je soba uvek cista i uredna, jednostavno sve mora da bude pod konac. Takodje, tokom price, glava im pada (tzv. kljucanje) i ponekad zastanu u razgovoru i na 5 sek zakucaju se u jednu tacku, pa nastave da pricaju.

I ono sto odaje svako ko uzima pajdo - zenice. Ako posumljas na bilo koji od ovih faktora sto sam gore naveo, samo pogledaj zenke tom liku (likusi) i ako su se pretvorile u dve male crne tackice, definitvno je heroin.

Narkoman - covek koji uzima heroin intravenski. Najcesce se bodu izmedju prstiju na nogama, ispod ruke (miska), iza uveta, u bok, ispod genitalija, u stopala.

Ako je zavisnost vec u podmakloj fazi, nece birati gde ce se ubosti, u krajnjem slucaju ubosce se u jezik ili u oko, tj na kraj oka (desni deo).

Ako se bode u ruku, to lako mozes da primetis, dignes rukav, ako su vene napumpane (ali samo na mestu gde je uboden) i ako ne daj Boze vidis plavu ruku (gangrena) taj je otisao predaleko.

Takodje, mozes da gledas ruke, posto danas dileri heroina stvaljaju misomor sa herdzom (mesaju ga) posto je iste boje pa ne moze da se primeti razlika. Od misomora se tresu ruke.

Pogledaj i desni, obicno i tu znaju da se ubodu, ali samo iza kod poslednjih zuba (kutnjaci) i tu obicno ima plave i crvene tacke.

Promene ponasanja - mogu biti samo ako se tvoj brat pretvorio u vrhunskog manipulatora, ako mu sve cesce treba novca, ako pominje drugare koji su u frci pa mu treba kes (u krajenjem slucaju ide do lazi da je nekome umrla keva, cale ili slicno, pa trebaju pare za sahranu)

Sve ovo sto sam napisao je odraz licnog iskustva (ortak), nadam se da sam pomogao.
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Eto, imaš jedan knjiški i jedan primer iz prakse, to bi trebalo da ti bude dovoljno.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
HTC One
Ukratko: zenice kao ciode, suzene na heroinu, neuobicajeno smireno ponasanje u situacijama kada je ranije zivlje/energicnije reagovao ako je pod dejstvom, odnosno vise razdrazljivo nego inace u situacijama kada je bio smireniji ako mu treba doza (naravno, agresija sama po sebi bez drugih znakova nije nagovestaj), konstantno cesanje kao da ima svrab. Ako uzima na nos tu je i crvenilo sluzokoze nosa, kao i konstantno cesanje istog. Vremenom smanjena briga o licnoj higijeni, kod vecine, mada nije uvek pravilo. Smanjen apetit, odnosno skoro i nemanje istog, uzimanje tecnosti i konzumiranje slatkisa vise nego inace (bem li ga zasto tecnost i slatko mogu a hranu kao takvu ne zele)  Smile

Kod kokaina i ekstazija - povecane zenice, vece nego sto je normalno, pogotovo na svetlu (posto se prirodno zenice sire u mraku), kod kokaina posle nekog vremena svrab usled subjektivno osecaja da neke bube mile po telu.

To je ono cega se mogu setiti u ovom momentu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
Od navedenih simptoma sam jedino primetila apatichnost i katkad bezrazloznu agresivnost.  Zenice mu nikada nisu suzene, ali sam par puta primetila da su proshirene.  Jede chesto, ali u malim kolichinama(u poslednje vreme je neznatno omrshao).  Slatkishe je voleo i ranije, tako da mi to nije neshto za shta mogu da se uhvatim kao eventualni znak.  Svrab i promene na sluznici nosa, takodje nisam primetila.  Bio je smeran momak, dobar djak, komunikativan i veoma vesele prirode.  Doshao je iz Crne gore na sudije i zivi sa nama u kuci.  Zato osecam dodatnu odgovornost da neshto ne krene po zlu.  Da li je moguce da je u pitanju marihuana? Nikada nisam koketirala sa drogama, tako da sam potpuno neuka da prepoznam simptome.  Ipak, hvala vam na ovim informacijama, mnogo ste mi pomogli.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Od navedenih simptoma sam jedino primetila apatichnost i katkad bezrazloznu agresivnost.

ma , u pitanju su neke druge frustracije ... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung S8
Od marihuane ne moze nikako da bude, ja je pusim ceo zivot, nikada od nje nisam bio agresivan, niti sam naglo smrsao ili slicno. Naprotiv, kada pusis travu onda si gladan.  Smile


Citat
Jede chesto, ali u malim kolichinama(u poslednje vreme je neznatno omrshao)


Ovaj i ostali simptomi odgovoraju spidu.

Ili u drugu ruku, jednostavno moze da bude:

Citat
ma , u pitanju su neke druge frustracije
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
ne drogira se  Smile

mozda decko pusi travu tu i tamo, ali nikakve teze droge, rekla bih cak  ni hemija. Mislim da je prosto promena zivotnih okolnosti uticala na promenu i raspolozenja i ponekad ponasanja. A ti ipak prati onako ispod oka, pa ako primetis nesto ozbiljnije javi se, tu smo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 3.0.195.38
mob
HTC One
A mozda ima i brige oko faksa (rece da je dosao da studira), pa jeducka na nervnoj bazi a mrsavi i agresivan je zbog nerviranja koje drzi u sebi... izvuci onako sestrinski iz njega da li ima neke probleme  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:00:28
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.129 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.