Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 17:39:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako postati vojni pilot?  (Pročitano 31266 puta)
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Samsung XYZ1004
Ja, iskreno, nemam pojma kako postati vojni pilot i sta je sve potrebno za to  Smile, ali sam upravo odgledao prve 4 epizode Discovery dokumentarca o obuci Kanadskih borbenih pilota i mislim da bi definitivno trebali da pogledate, jer cete se sigurno oduseviti, a mozda i nesto nauciti.
Dokumentarac prati 7 pilota, koji prolaze kroz 6mesecnu obuku da bi postali piloti F-18....dakle, od pocetnog ribanja podova  Smile, preko testova, ispita, letenja u simulatoru, pa do obicnog, formacijskog i borbenog leta.
Ono sto ce vam se najvise dopasti, jeste to da je dokumentarac napravljen tako da je akcenat upravo na objasnjavanju procedura, nacinu i tehnikama letenja, tako da ce vam na odlican nacin, bar odskrinuti vrata da viditi o cemu se tu radi......eto, ja kao obican duduk  Smile za letenje i avijaciju vam mogu tako malo pomoci

Jetstream....imate na torrentima  Smile




Citat
Join us in Cold Lake, Alberta as we go through the grueling six-month CF18 fighter pilot training course along with the keen student pilots of 410 Squadron. From classroom instruction to flight simulator to mission planning to air-to -ground and air-to- air combat, our cameras take you through every step towards becoming one of Canada's top guns.

http://www.discoverychannel.ca/jetstream/
« Poslednja izmena: 17. Apr 2009, 03:19:39 od I Posle Mene JAA »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
cuo sam da ima odredjena visina za pilote .,helikoptera i aviona.,.,pa me zanima da li je to istina .,ako jest koi su tu standardi??
« Poslednja izmena: 27. Jun 2009, 14:29:03 od dekan124 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 178
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Samsung Galaxy S6
Max 185 zbog eject seat-a tako da ovaj 190 otpada i plus normalna telesna gradja ne debeo ne mrshav jel
i bukvalno savrshen najsavrsheniji vid jer vid slabi sa godinama pa i najmanji problem odmah  si out.
Vid se opterecuje sa velikim G ako se ne varam, a skolovanje jako puno kosta da bi se zezali da prime nekog kome ce da ode dioptrija... ja sam skoro bio na kontrolu za sportsku dozvolu i vid mi je na ivici al sam proshao a pre 20 god sam imao ok vid  kad je recimo bilo vreme da upisujem neshto tako samo Vojska nije za mene volim letenje zbog uzivancije i ne trpim autoritete  amoz malo i da vezbas reflekse

http://www.monitor.hr/download/multitaskingtest.html
« Poslednja izmena: 27. Jun 2009, 20:55:17 od caldari »
IP sačuvana
social share
Da bi upravljao avionom ne treba ti nikakvo znanje o letenju.
Da bi i drugi put upravljao avionom potrebno je puno znanja o letenju.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
auu., propade moj san zbog visine.,.,moja  visina je 194.,., ccc
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 525.1
hteo bih da upisem vojnu akademiju smer aviacija da postanem pilot, sledece godine.
zanima me da li mogu da prodjem ako sam ovakav, 178 cm, 58kg, vid mislim da mi je dovoljno dobar za pilota, imam srpsko drzavljanstvo, ali imam francusku diplomu o zavrsenoj srednjoj skoli, bio sam u srbiji u gimnaziju i zavrsio 1 razred sa vrlo dobrim i nastavio u francusku posto mi je cale morao ovde da radi, iz matematike nisam imao 4 ili 5 nego negde oko 14/20 posto ovde tako racunaju, francuski pricam ko srpski, i dobro pricam engleski.
unapred sam vam zahvalan na odg, jer bi mi puno znacili.  mene ustvari najvise brine sto imam francusku diplomu o zavrsenom lycee a ne nasu gimnaziju, dali uopste sa francuskim lycee mogu da upisem kod nas VA smer vazduhoplovstvo?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 17:39:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.