Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 12:54:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako postati vojni pilot?  (Pročitano 31265 puta)
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
ja se isto raspitujem za vojnog pilota.  ,.  ,procitao sam  sve te uslove.  ,.  ,ali mi neko rece.  ,.  ,da je glavni psiho test.  ,.  ,inteligencija.  ,.  ,pa sad koliko je to tacno.  ,.  ,.  ,trazim vec duze vrijeme info.   iz prve ruke.  ,.  ,ko je prosao to sve.  ,.  ,ali nista-.  -.  -.  
« Poslednja izmena: 05. Apr 2009, 21:50:35 od dekan124 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 196
OS
Linux
Browser
Mozilla (intrepid)
mob
Samsung SGH E250
ja se isto raspitujem za vojnog pilota.  ,.  ,procitao sam  sve te uslove.  ,.  ,ali mi neko rece.  ,.  ,da je glavni psiho test.  ,.  ,inteligencija.  ,.  ,pa sad koliko je to tacno.  ,.  ,.  ,trazim vec duze vrijeme info.   iz prve ruke.  ,.  ,ko je prosao to sve.  ,.  ,ali nista-.  -.  -. 

Vidi rodjeni ja sam zavrsio vojnu skolu, bio u ratu i naravno kada je ovo sranje od bosanske vojske pocelo da se stvarra ja otisao.
Evo ovako ti to ide.
Ides prvo na opste zdravstvene preglede gdje ti uzimaju mjere (visina, tezina, uhranjenost i tako to). Nakon toga testovi inteligencije i opsteg obrazovanja. Testovi inteligencije su standardni koje mozes naci na sajtovima mense i uglavnom se baziraju na prepoznavanju slijedeceg simbola u ponudjenom nizu.
Poslije ides kuci i cekas. Ako si zadovoljio uslove pozovu te da dodjes i potpises ugovor. Svaka godina skolovanja na vojnoj akademiji podrazumijeva dvije godine sluzbe u zamjenu za to (naravno ako ikada zavrsis akademiju), ako ne onda placas skolovanje.
Vojna akademija ti je nesto kao civilni fakultet samo s tom razlikom sto tamo nema socijalnih rokova i prenosa ispita. Moras sve to da polozis u roku inace cao. Pored ucenja cekaju te redovne vojnicke duznosti, od ciscenja WC do strazarenja.
Mnogo truda, ali ako trazis pare, radije ulozi trud i budi portfolio manager a ne vojno lice. Kao sto rekose moji prethodnici moras biti idealista i spreman za razna odricanja koja ti nece biti placena (odnosno hoce ali ne u mjeri u kojoj to ocekujes).
pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
ljudi,verujem da ste vec pomenuli to,ali ako biste mogli samo da mi kazete ovo,bio bih vam jako zahvalan...
ovako,mene zanimaju apsolutno svi uslovi,i oni znani,i manje znani,za sluzenje u oklopno-mehanizovanim jedinicama...
recite mi sve,sve,sve...
i cuo sam da ne mogu oni sa ravnim ili sirokim tabanima?jel to i sada vazi?
« Poslednja izmena: 13. Apr 2009, 23:29:18 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Nikakvih posebnih uslova za služenje u OMJ nema. Možda visina do nekih 180 cm. ali ni to nije strogo pravilo. Inače u OMJ ima (bilo je) dosta VES-ova, pa kako kome zapadne.
Ja sam sebi uspeo da sredim VES za tenk M-84, pošto sam bio dobar sa vojnim referentom.

VES (Vojno Evidenciona Specijalnost)

Zaboravio sam da napomenem da zapravo postoji jedan uslov za služenje u OMJ. Taj uslov je da vojnik nema klaustrofobiju tj. strah od zatvorenog prostora.
« Poslednja izmena: 14. Apr 2009, 07:29:55 od 211 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Nikakvih posebnih uslova za služenje u OMJ nema. Možda visina do nekih 180 cm. ali ni to nije strogo pravilo. Inače u OMJ ima (bilo je) dosta VES-ova, pa kako kome zapadne.
Ja sam sebi uspeo da sredim VES za tenk M-84, pošto sam bio dobar sa vojnim referentom.

VES (Vojno Evidenciona Specijalnost)

Zaboravio sam da napomenem da zapravo postoji jedan uslov za služenje u OMJ. Taj uslov je da vojnik nema klaustrofobiju tj. strah od zatvorenog prostora.
hvala ti,znam da si ti jedan od pravih ljudi za takvo pitanje...  Smile Smile
ok,ja sam visok bas negde oko 180,nemam klaustrofobiju...
al,cekaj,sta je sa ravnim ili sirokim stopalima?  Smile
« Poslednja izmena: 14. Apr 2009, 13:49:56 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Ne znam ko ti je rekao to u vezi stopala, ali se nadam da se samo šalio, pošto taj uslov ne postoji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Ne znam ko ti je rekao to u vezi stopala, ali se nadam da se samo šalio, pošto taj uslov ne postoji.
sjajno!!!  Smile
hvala  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Ајде кад се већ питамо питања, шта је ВОЈ и шта се ту ради?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
To bi trebalo da je nekadašnji VOJIN (vazdušno osmatranje javljanje i navođenje) a danas VOJ (vazdušno osmatranje i javljanje).
U prevodu, radarista.

Edit:
Sad sam se malo raspitao i VOJ je manja jedinica u sastavu VOJIN a ne promena imena.
« Poslednja izmena: 15. Apr 2009, 16:02:57 od 211 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8


Vidi rodjeni ja sam zavrsio vojnu skolu, bio u ratu i naravno kada je ovo sranje od bosanske vojske pocelo da se stvarra ja otisao.
Evo ovako ti to ide.  
Ides prvo na opste zdravstvene preglede gdje ti uzimaju mjere (visina, tezina, uhranjenost i tako to).  Nakon toga testovi inteligencije i opsteg obrazovanja.  Testovi inteligencije su standardni koje mozes naci na sajtovima mense i uglavnom se baziraju na prepoznavanju slijedeceg simbola u ponudjenom nizu.
Poslije ides kuci i cekas.  Ako si zadovoljio uslove pozovu te da dodjes i potpises ugovor.  Svaka godina skolovanja na vojnoj akademiji podrazumijeva dvije godine sluzbe u zamjenu za to (naravno ako ikada zavrsis akademiju), ako ne onda placas skolovanje.
Vojna akademija ti je nesto kao civilni fakultet samo s tom razlikom sto tamo nema socijalnih rokova i prenosa ispita.  Moras sve to da polozis u roku inace cao.  Pored ucenja cekaju te redovne vojnicke duznosti, od ciscenja WC do strazarenja.
Mnogo truda, ali ako trazis pare, radije ulozi trud i budi portfolio manager a ne vojno lice.  Kao sto rekose moji prethodnici moras biti idealista i spreman za razna odricanja koja ti nece biti placena (odnosno hoce ali ne u mjeri u kojoj to ocekujes).
pozdrav
Citat

heh. ,,. ma ne idem za parama. ,. ,nego jednostavno imam tu ljubav prema letenju. ,. ,. ,i nije mi vazno kolike su plate. ,. ,i to. ,. ,nego samo da uspijem u tom,. ,. ,a jedinu priliku da uspijem ,. . ,vidim u vojnoj akademiji. ,,. . ,tako da se cvrsto drzim tog. ,. ,. ,ja ustvari imam jos dvije godine srednje skole. ,. . ,ali nikad nije rano da se pocnem raspitivati. ,. ,heh. ,. ,dosao sam do neki informacija. ,. ,kakvi su prijemni. ,. ,taj psiho test. ,. ,matematika i to. ,. ,zdrastveni pregled. ,. ,. ,cuo sam da je glavni taj psiho test. ,. ,heh. ,. ,pa ako ima jos tko kakvu info. ,. ,za pilote. ,. ,zahvalan bi bio,. ,. ,i procitao sam . ,. ,nesto za visinu. ,. ,do 180 cm. ,. ,ja sam 190. ,. ,jel to kakav problem. ,. ,??
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 12:54:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.