Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 13:41:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako postati vojni pilot?  (Pročitano 31312 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Plata? Zavisi od situacije u drzavi. Sta letis? I to zaisi od trenutne situacije.

Prvo skoci pa reci hop! Imas dovoiljno podataka da ides dalje. Sa moje strane gledista nije ti dobar pravac razmisljanja. Evo objasnjenja...

Sigurno 1/3 moje porodice se nije vratila iz raznih ratova. U vecini slucajeva smo policija ili artiljerija. Pradeda Stojan je kao artiljerac poginuo pri proboju Soluna u prvom svetskom ratu. Jos dvojica su mi poginula u drugom svetskom ratu- jedan u aprlilskom, ubijen sa ledja kod Knica [bio je major u gardi i baba je od 1941 u Ipsvicu u Engleskoj], drugi je ubijen 1944, bio je zandarmerijski nacelnik kragujevackog okruga. U dokumentima sam nasao jos jednog streljanog tokom rata. Tako se i nastavilo iza rata, sluzili smo zemlji.

Niko od nas nije pitao kolka je plata i sta ce da radi. Sluzili smo zemlji i narodu. Tako da razmislis o nekim stvarima, tu nema cene i nekih pitanja. Uniforma koja se casno i posteno nosi vise vredi od najskupljeg Armanijevog kompleta [iako ovaj drugi tehnicki gledano kosta mnogo skuplje].

Razmisli.... mozda vojni poziv nije za tebe.

 Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 6300
A kolko je to odredjeno vreme? Smile
A jer znas/zna neko kolika je plata i sta se radi kad se zaposlis za pilota avion (znam da letih nego sta konkretno)?

Mislim daje ministar odbrane rekao da je prosečna palta potporučnika (prvi čin koji dobijaš po izlasku sa akademije) oko 500€, a tu je i beneficirani radni staž, i određeni dodaci za rizik na poslu i sl.  Vreme koje moraš da provedeš u vojsci po završetku školovanj je propisano zakonom, i ako službu napustiš pre tog roka moraćeš da platiš troškove svog školovanja. Šta radi prilot u VS? Kao i  svi pripadnici vojkske, vežbaju i usavršavaju se kako bi u slučaju opasnosti bili spremni da zaštite državu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
SonyEricsson C702i
 Smile
Slazem se da je vazno i obezbediti materijalnu egzistenciju za sebe i svoju buducu porodicu, ali ono sto je oduvek svakog kandidata za Pilota interesovalo je koliko ce leteteti.
Niko ali niko od vojnih pilota koje poznajem (ili sam poznavao) nikada nije pitao koliko ce novca primiti na kraju meseca vec koliko ce vremena u vazduhu provesti... Ljubav prema letenju i avijaciji je ono sto opredeljuje ljude za ovaj poziv...

Sa druge strane i civilni piloti su entuzijasti i zaljubljenici bar podjednako mala razlika je u tome sto svoje skolovanje moras sam da finansiras i da se nadas da ces posle toga uspeti da pronadjes posao kao civilni pilot. Nasa trenutna situacija je da civilni piloti mnogo vise lete a i vise zaradjuju... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Samsung 
Plata? Zavisi od situacije u drzavi. Sta letis? I to zaisi od trenutne situacije.

Prvo skoci pa reci hop! Imas dovoiljno podataka da ides dalje. Sa moje strane gledista nije ti dobar pravac razmisljanja. Evo objasnjenja...

Sigurno 1/3 moje porodice se nije vratila iz raznih ratova. U vecini slucajeva smo policija ili artiljerija. Pradeda Stojan je kao artiljerac poginuo pri proboju Soluna u prvom svetskom ratu. Jos dvojica su mi poginula u drugom svetskom ratu- jedan u aprlilskom, ubijen sa ledja kod Knica [bio je major u gardi i baba je od 1941 u Ipsvicu u Engleskoj], drugi je ubijen 1944, bio je zandarmerijski nacelnik kragujevackog okruga. U dokumentima sam nasao jos jednog streljanog tokom rata. Tako se i nastavilo iza rata, sluzili smo zemlji.

Niko od nas nije pitao kolka je plata i sta ce da radi. Sluzili smo zemlji i narodu. Tako da razmislis o nekim stvarima, tu nema cene i nekih pitanja. Uniforma koja se casno i posteno nosi vise vredi od najskupljeg Armanijevog kompleta [iako ovaj drugi tehnicki gledano kosta mnogo skuplje].

Razmisli.... mozda vojni poziv nije za tebe.

 Smile


Slicno i kod moje porodice,uvek smo se odazvali drzavi kad god je bio sukob,drugi svetski rat smo skupo zivotima platili,kako kaze pesma preci na kritu nisu ginuli za kintu,jebes novac
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3881
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Evo sad ispade da ja sve to zbog para  Smile .... pa ja da hocu pare ja bih isao za neki punoplaceniji posao....
Ja samo pitam koliko se placa i koliko se leti...
Ali meni nije jasno sta radis kao pilot aviona ako neletis, negde sam procitao da samo 10 sati godisnje nasi piloti lete. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Samsung 
E nisam video da si to ti . . . Pa pilot ce ti to bolje objasniti,ja cu do tada da ti kazem da smo mi srbija,da nemamo neke ekstra avione,da to malo sto imamo cuvamo,da  u proslosti nismo imail goriva . . . Kao sto rekoh pilot ce to bolje znati
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
secam se one fore kad je adolf galand dao mehanicharu koji mu je spasao zivot 100 maraka - sve shto je imao pri sebi ...  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ne znam mnogo o placanju. Znam da su nekim stranim pilotima placali 10.000 Eura obaranje ali ne drzite me za rec.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia 6300
Mislim da se broj sati naleta pilota VS znatno povećao uzadnjih par godina (barem tako kažu iz ministastva i vojske) a da je negde 2005. bio manji od 10 sati. Inače kada nema goriva piloti mogu da se uvežbavaju na simulatorima (evo nedavno Crna Gora ustupila simulatore za G-4 koji su ostali kod njih).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Samsung S7
Neznam dal se menjalo od 1994 godine kad sam ja konkurisao.......ali da skratim totalno pricu jer bih inace kucao pola dana.

1.Matematika
2.Fizika
3.Fizicka spremnost (Testiranje je debelo zajebano)
4.Motivisanost
5.4-ti stepen
6.Da nikad nisi osudjivan

TOliko se za sada secam.....


Sto se tice plate, vezana je za cin.

Civilna avijacija nije losa stvar (Ja sam zavrsio za PPL u Vrscu) veruj mi zaradio sam do sada samo 700E na letovima.......Tivat,Nis,Podgorica.Nije nesto placen ali ako volis letenje .......zabole te.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 13:41:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.