Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 08:14:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 46 47 49 50 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako otići u Ameriku i kako početi  (Pročitano 839902 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 261
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia E72
@zocky dortmund

Mislim da si ti spreman i fizički i psihički da se zaputiš u nepoznato. A kako stvari stoje, spreman si finansijski. Sa tolikim novcem i ako znaš znanje a poznaješ i sistem (pljačkaški i prevarantski, a to je USA) lako možeš da od toga napraviš duplo.
Pisao sam a pisali su i drugi oko turističke vize. Kako smo stekli utisak izgleda da više sreća presuđuje da li će neko dobiti tu vizu ili ne. I da ti ponovim, sa turističkom vizom ne možeš da apliciraš za socijalni broj a samim tim, niko si i ništa. osim ako se ne oženiš zarad papira ili iz ljubavi ako rešiš da ostaješ i počneš novi život.

Oko J1 i F1 vize. Razlika je sledeća. Naš stuident koji studira neki naš fakultet, on aplicira za J1 vizu kako bi otišao u USA. J1 je studentska radna viza. A ako dođete ovde, na bilo koji način, ili ako iz Srbije stupite u kontakt sa nekim koledžom, i upišete ga, taj koledž vas sponzoriše F1 vizom. Sa tom vizom možete da ulazite i izlazite iz USA koliko god hoćete. Sa tom vizom možete da imate socijalni broj. Sa tom vizom nemate pravo na rad.

Uveliko kasniš što se tiče apliciranja za H2B vizu. možeš da pokušaš kod pomenutih agencija ali prilično kasniš. Srbija je dobila H2B vize ali malo ljudi je usplo stvarno i da je dobije. Razlog je sledeći. Do sada su kompanije preko  naših agencija dovodili ljude na J1 i H2B vizu s tim da smo mi plaćali celokupan trošak. Sada se to promenilo. Država Ameriak je promenila zakon i rekla je: U redu možete da dovodite sranu radnu snagu na H2B vizu ali ako im platite polovinu troška. A to je je oko $1000+$. Retko koja kompanija se usudila da dovodi stranu radnu snagu na H2B vizu jer oni dobro znaju da kad dođete i dobijete broj ništa ne može da vas spreči da ih napustite. Mogu oni da vas prijavljuju i bla, bla, bla... Ali vi odoste. Niko nije rizikovao da plati nekome dolazak ako nije siguran da će te odraditi celu sezonu za njih, jer tek onda ste im isplativi. H2B vizu su dobijali ljudi koji su godinama išli pa su im bili sigurni ili ako je neko garantovao USA kompaniji da će im taj radnik zaista odraditi sezonu.

Dok su im s druge strane radnici preko J1 vize bili mnogo sigurniji jer su oni kao studenti i neće ih napustiti. A u principu tek oni mogu da zapale gde hoće. O tome će Coolruner.

Zoki, ne znam šta još da ti kažem. Po pisanju, malo me podsećaš na mene kada sam ja prvi put došao ovde. Jednostavno bio sam samo spreman. Sa 30 reči engleskog ja sam se upustio u avanturu. Ali mene je čekao posao i sjajni ljudi (ameri) sa kojima sam i za koje radio. A to je veoma retko. Naročito ako završiš u DC-ju i okolini.    Jer ovde su svi lopovi i prevaranti.



@-Samurai-
Ako se sada u SR vratim sa $30 000 za 2 godine ima da ih potrošim ni sam ne znam našta. Ovorim li neku firmicu, probam li bilo šta da radim privatno, država će mi oteti sav novac. Uložim li taj novac ovde (USA) i počnem da radim nešto pametno ( a znam šta ću) zaradiću još. Na to još ide mnogo više još.
Zaradiću pare i imaću 60 godina tada. Hvaliću se kao sam mnogo radio i kako sam zaradio mnogo i imam mnogo. Ali ako ću pričati o stvarnom životu onda ću pričati o Srbiji. Jer ništa nije lepše nego u Srbiji. A pritom nema nigde gore nego u Srbiji.

hej Drugar Sale019,

citam ovo sto si napisao:
taj koledž vas sponzoriše F1 vizom. Sa tom vizom možete da ulazite i izlazite iz USA koliko god hoćete. Sa tom vizom možete da imate socijalni broj. Sa tom vizom nemate pravo na rad.

kao sto sam ti vec rekao ja sam  dobio F1 vizu, da li to znaci da sa njom mogu da dobijem i SSN ?

puno ti hvala na odgovoru !

pozz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
cao svima,
dobio sam H2B vizu i u utorak putujem u USA konkretno u Gaithersburg (okolina Washingtona). Radiću poslove Spasioca na bazenima. Interesuje me mogućnost nalaženja drugog posla i koji je najbolji način za to (ići od vrata do vrata ili možda neki sajt sa oglasima ili nešto treće...)?


Sasha019 koliko sam shvatio i ti si bio u Washingtonu u početku pa ako mogu neke smernice bio bih ti zahvalan.



Aj kazi preko koje si agencije dobio H2B vizu ako nije tajna

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
igor887,  ja ne mogu da ti kažem da sam 100% siguran da će ti dati socijalni broj, ali prilično sam siguran da sa tom vizom možeš da polažeš za auto. Za auto ne možeš (mislim) da polažeš ako nemaš socijalni broj.  Jedno je vezano za drugo. Kada dođeš a ti idi u najbliži emigracioni i apliciraj za SSN. Tamo će ti ipak najbolje objasniti šta se može a šta ne. Kažeš im da želiš da polažeš za autojer bez auta ne možeš na faks i da su ti rekli da prvo treba da poseduješ SSN. Od ovog ne mogu više da te posavetujem.
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 261
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia E72
igor887,  ja ne mogu da ti kažem da sam 100% siguran da će ti dati socijalni broj, ali prilično sam siguran da sa tom vizom možeš da polažeš za auto. Za auto ne možeš (mislim) da polažeš ako nemaš socijalni broj.  Jedno je vezano za drugo. Kada dođeš a ti idi u najbliži emigracioni i apliciraj za SSN. Tamo će ti ipak najbolje objasniti šta se može a šta ne. Kažeš im da želiš da polažeš za autojer bez auta ne možeš na faks i da su ti rekli da prvo treba da poseduješ SSN. Od ovog ne mogu više da te posavetujem.

hvala ti puno !

pravi si drug !

pozzzzzz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 14
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
imam nameru da idem ove jeseni na h2b vizu da radim kao konobar. . . . . . . . . . kakva su vasa iskustva sa nasim agencijama i dali moze da se nadje preko njih dobar posao u struci konobara?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Pa konobarisanje je konobarisanje.  Smile
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 14
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
mozda je tebi svejedno ali meni to nikako nije,razlike su velike i vrlo bitne,ali to nije bilo pitanje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
A jesi li pročitao ovu temu od prve do zadnje strane. O svemu je pisano do sada. Ako nisii a ti pročitaj i naročito obrati pažnju na Coolrunner-ovo pisanje. Što se mene tiče kobarisanje je konobarisanje. A samo sreća može da te posluži da nađeš restoran koji je dobro posećen i gde mušterije ostavljaju bakšiš. Ali u dobrim restoranima se teško upada iz razloga što su ta mesta uglavnom popunjenja. To je moje mišljenje.
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 26
OS
Windows Vista
Browser
Safari 5.0.375.70
ako si mu reko Sale...........mada ambiciju ne mozemo da mu uskratimo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
HTC One
Postoji jedna razlika... razlika u poslu servera i waitera. Server samo radi posluzenje i donosi narudzbinu a busser radi za njega sve ostalo, donosi vodu, cisti sto itd. Waiter sve to radi sam.

U tome se i ogleda razlika u kvalitetu/renomeu mesta gde radis... obicno su mesta gde rade serveri bolja nego ona gde rade waiteri... i zarada se naravno samim tim razlikuje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 46 47 49 50 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 08:14:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.