Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:55:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako otići u Ameriku i kako početi  (Pročitano 839981 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Nemam ništa protiv što je teks postavljen na nekom drugom sajtu. Osnovni sajt je ipak Burek. Što se tiče srpske diplome moraćeš da se raspitaš koliko je uvažavaju u USA, na tvom budućem faksu ili kod nekog ko je upućeniji od mene oko toga. Ne bih da pišem o onome u šta nisam siguran.

Ono što zasigurno znam, jeste da ovde diploma sa koledža ili na srpskom fakultet, zaista vredi. Posedovanje diplome, od nekog osrednjeg pa do boljeg USA koledža, vredi. Lako se nađe posao, brzo se napreduje,bolje si plaćen. U USA vredi jedno pravilo pre svega. Gazdi jeste da je bitno da li imaš diplomu ali mu je najbitnije da li mu zarađuješ novac. Volećete najviše na svetu ako mu donosiš dobit.
S obzirom da još nisi pošao na fakultet, razmisli i preračunaj se da li imaš načina i mogućnosti da upišeš i završiš neki od koledža  u USA. Mnogo su lakši nego naši fakulteti i pritom su ti otvoreni svi poslovi (u toj struci) nakon završetka. Skoro pa bukvalno možeš da biraš u kojoj firmi hoćeš da radiš i u kojoj zemlji ćeš da radiš.
Mislim da sam već pisao o ceni školarine.

Završiš neki USA koledž i car si nakon toga. Pritom ako ti je engleski dobar i marljiv si đak sigurno ćeš završiti koledž za 4 godine. U USA nije kao u SR. Ne uči se tako opširno, ne obaraju te zato što je profesor ustao na levu nogu a plata mu kasni. Ovde nema zezanja. Ako znaš prošao si ako neznaš i samo ako neznaš, onda si pao.
Ali ponavljam ti još jednom. Mora da znaš engleski u suprotnom morao bi da prvo upišeš neku školu engleskog gde ćeš učiti i nadam se naučiti taj jezik a ta škola će zauzvrat da ti izda GED sertifikat kojim dokazuješ da si savladao taj jezik.
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1142
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6;MEG
mob
Samsung e250,Nokia N73
Citat
Nemam ništa protiv što je teks postavljen na nekom drugom sajtu. Osnovni sajt je ipak Burek. Što se tiče srpske diplome moraćeš da se raspitaš koliko je uvažavaju u USA, na tvom budućem faksu ili kod nekog ko je upućeniji od mene oko toga. Ne bih da pišem o onome u šta nisam siguran.

Ono što zasigurno znam, jeste da ovde diploma sa koledža ili na srpskom fakultet, zaista vredi. Posedovanje diplome, od nekog osrednjeg pa do boljeg USA koledža, vredi. Lako se nađe posao, brzo se napreduje,bolje si plaćen. U USA vredi jedno pravilo pre svega. Gazdi jeste da je bitno da li imaš diplomu ali mu je najbitnije da li mu zarađuješ novac. Volećete najviše na svetu ako mu donosiš dobit.
S obzirom da još nisi pošao na fakultet, razmisli i preračunaj se da li imaš načina i mogućnosti da upišeš i završiš neki od koledža  u USA. Mnogo su lakši nego naši fakulteti i pritom su ti otvoreni svi poslovi (u toj struci) nakon završetka. Skoro pa bukvalno možeš da biraš u kojoj firmi hoćeš da radiš i u kojoj zemlji ćeš da radiš.
Mislim da sam već pisao o ceni školarine.

Završiš neki USA koledž i car si nakon toga. Pritom ako ti je engleski dobar i marljiv si đak sigurno ćeš završiti koledž za 4 godine. U USA nije kao u SR. Ne uči se tako opširno, ne obaraju te zato što je profesor ustao na levu nogu a plata mu kasni. Ovde nema zezanja. Ako znaš prošao si ako neznaš i samo ako neznaš, onda si pao.
Ali ponavljam ti još jednom. Mora da znaš engleski u suprotnom morao bi da prvo upišeš neku školu engleskog gde ćeš učiti i nadam se naučiti taj jezik a ta škola će zauzvrat da ti izda GED sertifikat kojim dokazuješ da si savladao taj jezik.

Englesi mi dobro ide, mislim da nece biti problema  Smile
Hvala na odgovoru, puno mi znaci, ako mi zatreba jos nesto pitacu !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1497
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Interesuje me profil poslodavca na koga mozes da racunas kod sredjivanja papira USA drzavljanstva. Jos je interesantnija opcija drzavljanstva suseda, tj Kanade (msm da nikom ne smeta okvir diskusije).
Prica bi tekla posle zavrsene visoke strucne spreme i dobrih kurseva / korisnih sertifikata. Struka je sirok pojam, recimo da se sa 20-25g razmislja o telekomunikacijama, pravima, zdravstvu/farmaciji ..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
@Ywatt

Pitanje ti je nekako uopšteno, ako tako mogu da se izrazim. Ovih dana sam razmišljao šta pametno da ti napišem ali neznam šta. Ja sam na ovoj temi pisao kako da mi smrtnici odemo u USA i počnemo od nule. Tvoje pitanje je -kako da odmah počnem od sredine.
Ajde da probam da ti odgovorim ali ne uzimaj ovaj moj odgovor zdravo za gotovo. Jer ni ja nisam baš siguran. Ako iz Srbije pretragom nađeš kompaniju koja je u USA i ti njima trebaš kao radnik onda oni moraju da apliciraju kod "američke (nešto)" da ti oni odobre radnu dozvolu. Bilo koja kompanija kao kompanija nema prava da uveze tek tako radnu snagu. Ali može da ti pošalje neko pismo, kako tebe čeka tamo posao i kao ti si stručnjak koji njima treba pa ti sa tim odeš u ambasadu i šta dalje nemam pojma. Probaj da nađeš nešto pametno na sajtu američke ambasade o tipovima viza i možda mogućem načinu da odeš kao neki stručnjak nečega. Ima tamo dosta teksta možda nađeš nešto što će ti makar dati ideju.
« Poslednja izmena: 02. Apr 2009, 01:47:58 od Sasha019 »
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
HTC One
Interesuje me profil poslodavca na koga mozes da racunas kod sredjivanja papira USA drzavljanstva. Jos je interesantnija opcija drzavljanstva suseda, tj Kanade (msm da nikom ne smeta okvir diskusije).
Prica bi tekla posle zavrsene visoke strucne spreme i dobrih kurseva / korisnih sertifikata. Struka je sirok pojam, recimo da se sa 20-25g razmislja o telekomunikacijama, pravima, zdravstvu/farmaciji ..

To se ide na H2B vizu koja moze oar puta dok si u USA da se produzava i tako ostane (ne veruj mi 100%) do 2 godine.

Ali, veoma je tesko naci posao u struci. Znam masu ljudi sa jakim skolama, iskustovom itd. koji taksiraju, rade parkiranje automobila, restorane, selidbe... Tamo se bas tesko pocinje, 1 od 1000 nadje posao u struci.

Ako odavde nadjes posao to je onda ok, naravno, pre nego poletis da potpises jasan ugovor. Ako mislis da odes pa onda da trazis posao u struci to ce biti bas komplikovano... da dodamo da je sad kriza, i da ameri pocinju da rade i ono sto skoro nikad nisu, posleove za strane studente koji ide na J1 vize (Work and travel program). Zamisli kako je tek onda u struci.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


???

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3144
Zastava Kapiri Mposhi
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
HTC 
Bravo Sasha019  Smile Iako licno nisam ni malo zainteresovan za odlazak u USA procitao sam sve sto si napisao o odlasku i zivotu tamo i  mislim da ce tvoje informacije mnogima biti od koristi!

Smile Smile
IP sačuvana
social share
MALO NAS JE - AL SMO GOVNA!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Samsung 111111
bravo za temu..svaka cast
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 34
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Treba mi savet.Zainteresovan sam za strucno usavrsavanje u trajanju od sest meseci.Zavrsio sam Ekonomski fakultet i radim 8 meseci u struci.Kontaktirao sam jednu agenciju i dobio neophodne informacije,ali bi mi znacilo ako neko ima dodatne informacije ili cak i licno iskustvo.Sto se tice pedhodne price,ovi iz agencije mi nisu nista rekli u vezi ogranicenog broja viza,ali jesu da proces nalazenja prakse u struci traje.Svaka informacija bi mi bila od koristi...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
@Hanibalko

Da bi meni bilo jasnije tvoje pitanje, šta tačno podrazumevaš pod "stručnim usavršavanjem"? Meni lično ova oblast nije tako bliska ali ono što znam jeste da ovde teško možeš da nađeš posao u struci kao ekonomista i radiš u nekoj banci recimo, i tako se usavršavaš. To se već ovde zove "radni odnos". Proveri jer ja (stvarno) neznam ali mislim da diploma ekonomskog fakulteta nije priznata. Ako se ne pojavi ovde na ovoj temi neko ko iz ličnog iskustva može da te posavetuje, sve ostalo su manje više pričice. U tom slučaju probaj da uhvatiš neku ideju ako pogledaš sajt USA ambasade u BG ili možda pitaš i u samoj ambasadi za savet.

Drugi način i dosta sigurniji način jeste da ovde dođeš na bilo koji legalan način. Zatim odeš na neki koledž pokažeš im da na računu u banci imaš dovoljno novaca da platiš školarinu i upišeš "master". Oni ti produže-preprave vizu na F1 i ti postaješ student.  Master ovde traje godinu ipo do dve u zavisnosti koji koledž.
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 34
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Radi se o usavrsavanju u okviru onogo sto sam diplomirao i sto radim trenutno.Program se bas tako i zove,a odnosi se na postdiplomce i diplomirane koji imaju do 32 godine starosti i godinu dana rada u struci.Poslacu ti na private ime agencije,mozda ce ti tada biti jasnije o cemu se radi.Znam dosta ljudi koji su preko njih isli sa varijantom work&travel(nikog,doduse,ko je isao na strucno usavrsavanje).U listi zanimanja za koja je moguce prijaviti se nalazi se i vise zanimanja iz moje struke.Cuo sam se sa njima pre dva dana,objasnio im ko sam i sta hocu i rekli su mi da je sve to ok,ali da proces  trazenja poslodavca u okviru konkretnog posla(prodaja) zahteva vreme,a poslali su mi na mejl detalje programa kao i obrazac za cv koji je u stvari i prijava za ceo program.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:55:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.