Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 04:46:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 197 198 200 201 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako otići u Ameriku i kako početi  (Pročitano 840020 puta)
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
E ovako, treba mi vase misljenje, neka svi napisu sta misli ko da je najbolje. Zavrsavam fax sad (nije neki poseban) uglavnom gledao sam da idem na internship preko nekih agencija, ali mi je sve to nesto bzv. Nasao sam neku agenciju u USA (ne znam koliko je sigurna), 3800$ je za 12, a 4200$ za 18 mjeseci. Nije mi engleski perfektan, ali znam dosta, znam da se sporazumijem, normalna neka konverzacija, tako da mislim da bi to bio problem za internship ovaj. A sad mi recite, mogao bih naci oko 5000-6000e da se zaputim u USA, sad ne znam kako mi je bolje, da idem preko ovoga internshipa, pa da rizikujem, ili nekako drugacije, zanima me ima li neko dobru ideju sto se ovoga tice? Da li internship ili nesto drugo na neki drugi nacin, kad vec imam pare?
Ja sad tebe ovde nista ne razumem. Ti kazes da imas 6000evra i ti bi da ides u USA da radis za 3800 dolara intership ili intership kosta toliko? Ajd objasni to malo bolje.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Ha!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 17
Zastava
OS
Mac OS X (iPhone)
Browser
Safari 600.1.4
mob
Apple 6 plus
Toliko košta internship.
IP sačuvana
social share
Que te vayas con el viento como siempre...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
Ako se ja razumem dobro, ovde u USA je internship ne placen, ili veoma malo placen, sad ja ne znam sta ti planiras dalje sa tim da uradis.  Steknes iskustvo to da, ali onda tebi treba i smestaj i druge potrepstine sto onda dovodi u pitanje da radis na nekom drugom poslu paralelno. 

Sta ti u stvari planiras da uradis dolaskom u USA, da ostanes i da radis i zivis, ili samo da dodjes odradis ovo i vratis se kuci?
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Ha!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 17
Zastava
OS
Mac OS X (iPhone)
Browser
Safari 600.1.4
mob
Apple 6 plus
Da ostanem i živim. Ovo je traning program (to je plaćeno, mada ja isto mislim da je nesto minimalno, nisam još pitao)
IP sačuvana
social share
Que te vayas con el viento como siempre...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
Da ostanem i živim. Ovo je traning program (to je plaćeno, mada ja isto mislim da je nesto minimalno, nisam još pitao)
Pa zato ti i kazem, ako je minimalno onda ti treba drugi posao da radis, da bi mogao da podneses troskove. Drugo, zavisice mnogo od toga gde radis, koja drzava i koji grad. Sto se tice ostajanja, ti bi po dolasku ovde mogao da podneses zahtev da produzis radnu vizu, a da pri tome nadjes nekog advokata da ti pomogne za papire da spremis zahtev da ostanes. Tako vode Mexikanci to rade, i to znam iz prve ruke.  Rade ko stoka neko vreme, advokat samo trazi produzenje i posle oni izrokaju jedno 10-o dece i niko vise ne moze da ih otera jer su oni americki drzavljani. Ako imas devojku, najbolje bi bilo da nju dovuces nekako kod tebe pa i da radis na tom planu u slucaju da nesto zagine.  Osim ako ne nadjes neku nasu ili amerikanku ovde, ali to je na tebi.  Ostala ekipa ovde mozda zna vise za papire, ja sam ti vise za prakticne stvari.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Ha!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 17
Zastava
OS
Mac OS X (iPhone)
Browser
Safari 600.1.4
mob
Apple 6 plus
Hvala u svakom slučaju. Prvo treba treba da vidim ovo da odem, pa kad dodjem tamo vidjecu sta dalje.
« Poslednja izmena: 23. Apr 2015, 09:38:00 od Machiavelliii »
IP sačuvana
social share
Que te vayas con el viento como siempre...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Živi i pusti druge da žive...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 18
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 38.0
mob
Apple IPHONE 5C
u sunce ti kalajsano... il smo svi pobegli iz srbije il izgubili nadu da cemo pobeci pa zato niko vise i ne pise  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 38.0
Poznaje li neko neku nasu devojku koja ima USA papire i koja bi pristala na brak zbog papira?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


-.- Hello I'm Johnny Cash -.-

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8916
Zastava Sarajevo
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 40.0
7 godina kako je otvorena ova tema, pa me zivo zanima: Da li je iko saznao kako otici u Ameriku i kako poceti?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6837
OS
Windows 7
Browser
Chrome 47.0.2526.73
Е овако људи. Да ли неко има искуства са Аљаском?

Пријавио сам се за програм Ворк енд Травел. Ово је агенција за студенте да се оде у периоду од маја до септембра да се ради у америку углавном у 90% случајева у пословима угоститељства, хотелијерства. 4 месеца радиш и задњи ти остаје да радиш шта хоћеш односно, путујеш, идеш кући одма...
Ја студирам хотелијерство у Новом Саду. Трећа сам година, имам већ завидно искуство и солидан СиВи. Радио сам у првој и другој години праксу по 2 месеца у Словенији у познатом хотелу од 5 звездица као конобар. У том периоду спознао сам основе италијанског, словеначког и немачког што се тиче услуживања. Енглески и мађарски перфектно причам, кад кажем перфектно то и мислим. По Новом Саду радим често у хотелу Парк, на познатом војвођанском салашу 137, итд...Углавном у старту имам велику предност у односу на 99% кандидата што планирају да иду.

Е сад шта мене занима. Добио сам понуду прву данас. Пријавио сам се на овај програм са још 6 људи, цело моје друштво планирамо да идемо заједно сви у Енкориџ. Знам све већ око града и остало информисао сам се доста него ме занима следеће. Добио сам понуду да радим у оквиру вешераја, да одржавам собе, или директно у вешерају да перем и пеглам...Понуда гласи 11 долара на сат, без обезбеђеног смештаја са једним оброком у току смене. У понуди пише да је могуће напредовати до позиција помоћног конобара (басер) и конобара (сервер) што је и мени и циљ да радим због бакшиша и способности, искуства и знања које имам. Међутим као и сви свакако сам планирао да нађем још неке послове тамо са стране, да радим по ресторанима, кафићима у неким полусменама како би распоред овог главног посла омогућава.

Дакле иако ова понуда од 11 долара на сат делује врло привлачно, и поред тога што бих нашао неке додатне послове око конобарисања који би вероватно са собом носили добар бакшиш (јер га американци баш остављају) ипак ми делује да могу да добијем бољу понуду од ове и да ми и примаран посао буде у сектору који желим. Углавном сутра идем у агенцију да попричам са њима, али планирам да одрадим тај интервју преко скајпа са послодавцем и да видим да ли бих могао (пошто у понуди пише да је могуће напредовати до тих позиција што сам рекао, чак шта више да је могуће и током самог интервјуа се изборити за то) да добијем посао конобара и под којим условима, итд.

Да ли да чекам бољу понуду, шта ви мислите?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 197 198 200 201 ... 204
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 04:46:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.