Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 13:34:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9 11 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako oprostiti prevaru u vezi...  (Pročitano 59609 puta)
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
Au, ala mi ova kosa poznato deluje.  Smile

Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
(Ne) oprostiti prevaru



Da li su žene spremnije da oproste prevaru nego muškarci?

Posle više od 15 godina braka, moja poznanica Kaja otkrila je da je muž vara. I to na najčudniji način. Naime, dogodilo se to da je jedan od njegovih najboljih prijatelja preminuo u jednom hotelu dok je bio sa ljubavnicom, dok je ženu i decu poslao na odmor. Kajin muž je danima zatim pričao o tome kako njegov drug to nije zaslužio i kako nije ništa strašno to što je imao ljubavnicu, pa i to što je pola grada pričalo o tome, a što je njegova žena saznala sve o toj aferi – tek posle njegove smrti. Kaja je tog trenutka počela pažljivije da prati ponašanje muža, naišla je na čudne, intimne SMS-ove u mobilnom telefonu, shvatila da se on svake večeri licka i izlazi u određeno vreme navodno da se vidi sa društvom, a vrhunac svega je bio kada ga je njena prijateljica videla u nekom restoranu kako „uživa” u društvu nepoznate dame...

– Kada sam mu sve to sasula u lice, rekao mi je da sam luda, da to nije tačno i da sve umišljam. Iako je od tada prošlo neko vreme, još razmišljam da li da mu oprostim i pređem preko svega. Imamo dvoje dece i to je najveći razlog zašto nisam otišla istog trenutka kada sam mnoge stvari saznala. Mislim da je glavni razlog njegovog varanja to što sam uvek bila isuviše dobra i iskrena prema njemu – objasnila mi je Kaja.

I zaista, iz više primera iz okruženja uvidela sam da su žene često mnogo spremnije da svojim muževima progledaju kroz prste švrljanje, iako im nikada u dubini duše to nisu oprostile. Najčešći razlog oprosta neverstva su deca, ali i to što žene smatraju da ne znaju kako će život nastaviti bez partnera, šta će reći familija, da nije prijatno vući se po sudovima i deliti imovinu, a ima i onih koje ne rade i koje su ekonomski zavisne od muževa, pa jednostavno nemaju kuda ako ih napuste.

S druge strane, malobrojni su muškarci koji će svojoj partnerki oprostiti to što ih je prevarila sa drugim. Balkanski muškarci jednostavno ne mogu da podnesu da im je supruga „nabila rogove”, pa često posle rasprave odlučuju da napuste porodično gnezdo.

Odgovori na pitanja tipa zbog čega je to učinio su mnogobrojni. Počev od nezadovoljstva vezom ili brakom, pa do zaljubljivanja u treću osobu. Svima je u takvim situacijama teško da odluče – šta učiniti? Jer, i kada se zažmuri jednom, ko može da garantuje da osoba to neće učiniti i drugi put? Ukoliko neko ne može da se oslobodi prevelikog tereta, sumnji i paranoja, treba da nastavi život bez tog partnera, a oni koji smatraju da im se veza zasniva na jakim osećanjima trebalo bi da preuzmu rizik, oproste i ne dozvole sebi da ih svake sekunde muči to gde je i sa kim je sad on ili ona, već da nastave život tamo gde su stali pre otkrivanja nevere partnera. Samo – sa malim oprezom... Kada je ova tematika u pitanju, mislim da je stav moje drugarice Mare nekako najrealniji: „Sve što se desi jednom, ne mora da znači da će se ponoviti drugi put. Ali, sve što se dogodi dva puta, sigurno će se dogoditi i treći i svaki sledeći put”.

Danijela Davidov-Kesar

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Koji bezobrazluk, aj sto te ufati u lazi ili prevari nego sto junacina porice i pravi te budalom.  Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.4
mob
HTC One
A zasto uopste oprostiti?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Simply the cool

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
zbog love Smiley big L
mnogo vise od toga zasto oprostiti - zasto je to ucinio ili ucinila? u cemu je problem bio sa mnom? da nisam ja indirektan krivac? ma ne ja, zezam se. najozbiljnije
IP sačuvana
social share
sve sto treba da uradis da bi bio srecan je da se odreknes svega
samo tako ce ostati ono sto ima istinsku neunistivu vrednost
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia 



Ako je neko kvalitetan i ako se iskreno pokaje i znas da je to tako - ne vidim razlog za ne oprostiti.
A ako se nastavi onda vidi sta i kako ces  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Simply the cool

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
hm
iz svog iskustva reko bih da pre mogu da oprostim devojci koja je mladje dete u svojoj familiji. ko svoje manje sestrice ih dozivljavam na neki nacin pa tako
prvenkama mnogo teze, ko bikovi smo Smiley
IP sačuvana
social share
sve sto treba da uradis da bi bio srecan je da se odreknes svega
samo tako ce ostati ono sto ima istinsku neunistivu vrednost
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.4
mob
HTC One



Ako je neko kvalitetan i ako se iskreno pokaje i znas da je to tako - ne vidim razlog za ne oprostiti.
A ako se nastavi onda vidi sta i kako ces  Smile

Ako je neko kvalitetan nece prevariti. Svako ko je voleo bar dva puta u zivotu (imao/la si prvu ljubav, kada je puklo prepuklo ti je srce milion puta i mislio si/la da je kraj sveta, a posle se uverio da nije i da moze opet da se voli) nema potrebu da prasta.

Mogu da volim ne znam koliko, prevara je dovoljan razlog da kazem - sic. Malo ce boleti, a onda ce se dogoditi nova ljubav, neuprljana.

Kod mene je to jednostavno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1912
Zastava Kotor
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia E71
nema sanse da bih oprostio koliko god je volio ne prelazim preko toga,ali takodje ja kad volim nebih nikad dosao u situaciju ni da pomislim to,a ne da uradim tako da nit bih uradio nit bih oprostio,jbg karakter sam Smile

edit: sad vidjeh tvoj post coolrunner,moj covjek Smiley
« Poslednja izmena: 23. Jan 2010, 21:35:55 od peregy »
IP sačuvana
social share


Cowards die a thousand deaths, while heroes die but once...unless they are playing video games in which case the heroes die a lot too.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia 




Cold- Ja cu da prastam ,a ti nemoj ,ok ? Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9 11 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 13:34:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.