Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako očistiti telefon od virusa i/ili malware-a ?  (Pročitano 2454 puta)
21. Avg 2023, 16:21:50
Zvezda u usponu

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1434
mob
Samsung Galaxy A52s 5G
Pozdrav,

prije par dana sam preuzeo tj. pokušao da preuzmem modovanu Andorid igricu sa neprovjerenog sajta ali sam na kraju zaključio da mi je "zarazila" telefon nekim viruom koji sada ne mogu da otklonim.

Igrica je na PlayStore premium, međutim našao sam otključanu verziju, i nakon što sam je instalirao i krenuo da otvorim, naravno nije se otvorila, ali je u pozadini vjerovatno napravila džumbus  Smile

Primijetio sam da iako ništa ne radim na telefonu, odjednom se otvaraju neke random .php stranice u Chrome browseru, dobijam "nevidljive" notifikacije, tj. pojavi se u gornjem lijevom uglu prazno polje za notifikaciju ali zapravo nema ništa.

Pokušao sam sa raznim Play store aplikacijama da skeniram telefon, ali ili su sranje ili se plaćaju, tako da su beskorisne.

Imate li neki prijedlog šta da uradim ? Hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
mob
Apple iPhone 12, S21
Resetuj telefon na fabricka podesavanja, pravi redovne backupe i ne skidaj neproverene aplikacija, jer je veliko pitanje sta je sve uradila u pozadini.
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1434
mob
Samsung Galaxy A52s 5G
Hvala na savjetu, uspio sam na kraju bez resetovanja na fabricka podesavanja. Instalirao sam Kasperski antivirus program sa playstore , aktivirao trial verziju i ubrzo nakon sto je pokrenuto skeniranje kompletnog telefona je pronadjen inficirani sadrzaj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 3
mob
Samsung a24
Citat: jgjgjgjgjg link=topic=682218.  msg12711165#msg12711165 date=1692627710
Pozdrav,

prije par dana sam preuzeo tj.   pokušao da preuzmem modovanu Andorid igricu sa neprovjerenog sajta ali sam na kraju zaključio da mi je "zarazila" telefon nekim viruom koji sada ne mogu da otklonim.   

Igrica je na PlayStore premium, međutim našao sam otključanu verziju, i nakon što sam je instalirao i krenuo da otvorim, naravno nije se otvorila, ali je u pozadini vjerovatno napravila džumbus  :help:

Primijetio sam da iako ništa ne radim na telefonu, odjednom se otvaraju neke random .  php stranice u Chrome browseru, dobijam "nevidljive" notifikacije, tj.   pojavi se u gornjem lijevom uglu prazno polje za notifikaciju ali zapravo nema ništa.  

Pokušao sam sa raznim Play store aplikacijama da skeniram telefon, ali ili su sranje ili se plaćaju, tako da su beskorisne.  

Imate li neki prijedlog šta da uradim ? Hvala
telefon je zaista zaražen malverom.  
ponovo pokrenite telefon u sigurnom načinu rada, deinstalirajte sumnjive aplikacije, provjerite dozvole aplikacija, koristite pouzdanu antivirusnu aplikaciju, vratite na tvorničke postavke
« Poslednja izmena: 18. Mar 2024, 10:07:23 od Emina_sm »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.