Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 05:06:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako nauciti da plivam!  (Pročitano 17656 puta)
04. Jul 2012, 09:14:35
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 45
Zastava Сандански
Browser
Chrome 20.0.1132.47
Jebeno me muci to sto ne znam da plivam... leto, drustvo ide na reku, na moru , na bazenima samo ja sjedim kuci i kuvam se pored komjutera , sve zbog toga sto ne znam da plivam...  Razmisljao sam da samo jednostavno odem u dubinu pa sta bude bude, jer ne ide ovako kad ne znam da plivam, sto cu radit svakog ljeta, more uzivanje , zajebancija... a ja ka debil ne znam plivati..
Tj. ja umijem plivati  ali se bojim dubine, znaci kada dno mogu dotaci nogom ja tu idealno plivam al kada osjetim da ne mogu odma me uhvati panika.. E sad kako se osloboditi straha od dubine i da naucim da skacem i to  Smile  Imam takvu zelju, da mi je radije da se udavim nego da nastavim zivjeti bez tog znanja... Jedini sam u drustvu koji ne zna plivati... imam veliku zelju al kad nece nece.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1473
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
Probaj da plivas u velikom bazenu ali pored ivice. tako da mozes da se uhvatis za ivicu cim se malo uplasis. Postepeno ces sve duze i duze da plivas pre nego sto se budes hvatao za ivicu bazena. Bilo bi super kada bi imao nekog ko bi ti bio dobra podrska i kada bi bio sa tobom (neki dobar drug..) Posle nekog vremena plivanja pored ivice trebao bi se dovoljno osloboditi da probas da plivas i dalje od nje (za pocetak naravno sa nekim). Ostani hladne glave to jest izbegavaj paniku. Ti mozes da plivas kao i svi ostali ali ti je bas taj strah i najveci neprijatelj.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.00
mob
Alcatel One Touch
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 45
Zastava Сандански
OS
Windows XP
Browser
Chrome 20.0.1132.47
Probaj da plivas u velikom bazenu ali pored ivice. tako da mozes da se uhvatis za ivicu cim se malo uplasis. Postepeno ces sve duze i duze da plivas pre nego sto se budes hvatao za ivicu bazena. Bilo bi super kada bi imao nekog ko bi ti bio dobra podrska i kada bi bio sa tobom (neki dobar drug..) Posle nekog vremena plivanja pored ivice trebao bi se dovoljno osloboditi da probas da plivas i dalje od nje (za pocetak naravno sa nekim). Ostani hladne glave to jest izbegavaj paniku. Ti mozes da plivas kao i svi ostali ali ti je bas taj strah i najveci neprijatelj.  Smile

Ali ako podjem na bazen tamo me svi poznaju, stid me je  Smile Smile A drugovi ne znaju da ne znam da plivam, samo sumljaju... jos nisam posao na more... mozda ne znam da se odrzavam na vodi... A jebote od 20 njih koji su kolektivno isli na more svi znaju da plivaju a ja ne, pa nisam toliko nesposoban  , ako znaju oni moram znat i ja... mislim da svako zna da pliva samo sto ima strah od vode i dubine...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1473
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
Citat
mislim da svako zna da pliva samo sto ima strah od vode i dubine...

To sam u stvari hteo i da ti kazem. Ti umes da plivas ali nisi siguran u sebe. Panicis. Ne verujem i mislim da cak i nije pametno da ti sad odjednom odmah probas da odes u najdublju vodu. Mislim da treba daradis postepeno.


Citat
Ali ako podjem na bazen tamo me svi poznaju, stid me je

Razumem te ali ti ces tu vec sam nesto morati da smislis...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.00
Prvo i prvo, nije neka sramota ne znati dobro plivati ili ne znati plivati uopste. Ako zelis nauciti da plivas kako treba nikada nije kasno i zadnje sto ti treba je da mislis sta ce ti ko reci. Moj jedan drugar i ne zna da pliva, nije video more nikad, mnogo slabo isao i na bazen i nije ni naucio, pa opet krene sa nama kada idemo na bazen. Drzi se van dubokog i vise se seta nego sto nesto pokusava da pliva i opet mu je fino i tako i niko ga i ne gleda i ne zeza se na njegov racun.

Drugo i drugo, posto pretpostavljam da si prerastao da krenes u neku skolu plivanja, najbolji savet ti je ovo sto je nesa rekao tj. da krenes na bazen sa nekim drugom koji zna lepo da pliva pa da se polako oslobadjas tog straha i budes sve bolji i bolji. Vremenom i vezbom bi trebao da dobijes malo i na tehnici i da se ihaj oslobodis.
« Poslednja izmena: 04. Jul 2012, 10:21:36 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
80 posto utopljenika se utope zbog straha i panike..koja moze da paralise cijelo tijelo....

u dubinu nikako ne idi...naglo...hrabrost od gluposti dijeli tanka nit....
jer svaka nepromisljena hrabrost se zavrsi kao i svaka glupavost...najcesce - tragicno....

nego ako vec znas da plivas tu gdje mozes da dodirnes dno...
plivaj i vjezbaj tu....i povremeno napravi male izlete par metara dalje...os sigurne zone...
i bez zastajkivanja...se vracaj nazad...na sigurno...tu odma stani na dno...
ali gledaj da dubina bude tik iznad grudi....i polako i smireno disi...opusti tijelo..i misice...
i polako se odizi prstima od dna...pustaj da te voda izdize...
onda kad se smiris....opet isto uradi...par metara dalje otplivaj...i nazad...na opustanje misica...
da naucis disati...bez stezanja misica...i da pluca naviknes na "pritisak"

probaj da tu u sigurnoj dubini naucis...da se odrzavas na vodi...
najlakse ti je ..da udahnes zrak....koliko god mozes...
i opustenim tijelo i rasirenim rukama...polegnes se u vodu na ledja...
lagano masi nogama..kao da vozis biciklo... samo sa sitnijim i sporijim  "okretajima"...
onda to probaj i potrbuske...ili cucni u "bacvicu" koljena izbaci iznad vode..trup skupi uz njih..i masi brzo rukama pod vodom kraj koljena......

dok plivas.. nemoj da stezes misice..nego ih opusti i zatezi..onoliko koliko je dovoljno za zamah...
i obavezno radi - masi ..non - stop nogama...

plivanje je kao i prvo hodanje..imas strah..i nesiguran korak...ali kad jednom prohodas...to je gotovo...

samo jos jednom ti navodim..nikako ne skaci u dubinu....dok ne budes skroz siguran
da si potpuno suzbio - iskorijenio  strah....
i da...sramota te nema sta biti....a nema ni od koga...jer ako foliras da znas plivati...
raja moze i da pomisli da znas...ali...ti znas da ne znas plivati...
lagati sam sebe je nesto najgore....i najveca sramota...
a plus to sto  te raja moze iz zezancije povuci u dubinu..
ili gurnuti s neke stjencuge....ili bilo cega..
misleci da znas da plivas....

sramota je upravo to sto ti radis...sto se sramis...necega sto ne znas...
nije sramota ne znati..jer sve sto ne znas... se moze nauciti..
sramota je govoriti da nesto znas... ili raditi to nesto....ako ne znas da to radis...
ajde  sto je sramota...plus...moze da bude i opasno...
i po tebe ali i po nekoga tko bi pokusao da ti pomogne...

ako vec ne znas da plivas...ne idi na kupanje tako gdje nema osposobljenih lica...
da pruze pomoc...tj ako nema licenciranih "spasilaca" "ronilaca".. "vatrogasaca"...gledaj da tu
gdje se odlucis kupati....budu barem pricucena lica...

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 10671
OS
Windows XP
Browser
Chrome 20.0.1132.47
leto, drustvo ide na reku, na moru , na bazenima

Pa krenes i ti sa oni i poneses lezaljka da sedis na plazu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 20.0.1132.47
mob
Nokia krntija
Иди у школу пливања, апсолутно је небитно колко имаш година. Можда будеш једини старији међу децом, али тренери те сигурно неће због тога одбити. Нико није гадљив на паре.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.7.4
Browser
Chrome 20.0.1132.47
mob
Apple iPhone SE 2020
Vidis da mu je frka jer ga svi znaju...  Smile

Lepo ti njima (drugarima) prodaj pricu da zelis profi da se bavis plivanjem, pa ides na casove da bi pravilno naucio da plivas...

I kad god se uspanicis, okreni se na ledja i opusti...
« Poslednja izmena: 05. Jul 2012, 23:30:13 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 05:06:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.