Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako na put automobilom u Grčku  (Pročitano 2446 puta)
10. Jul 2013, 10:44:45
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
Browser
Chrome 27.0.1453.116
Odlazak na more automobilom nije ni najjeftini ni najkomforniji, ali sve više vozača iz Srbije se odlučuje baš za ovaj vid putovanja pogotovo ukoliko se radi o porodičnom odmoru u Grčkoj. Ipak, pre nego što izabere “putešestvije četvorotočkašem” svaki vozač bi morao da odredi trasu kuda će voziti, ali i pripremi neophodnu dokumentaciju i opremu kako bi se izbegla bilo kakva neprijatnost na putu.


Putarine kroz Srbiju, Makedoniju i Grčku

Ukoliko kreću iz Beograda vozače će putarina kroz Srbiju koštati u jednom pravcu 920 dinara od čega 730 dinara iznosi vožnja na autoputu do Niša. Ukoliko je Subotica polazna tačka trošak je veći za 570 dinara. U Makedoniji se putarina plaća na tri naplatne rampe i ukupno košta 3,5 evra, a u Grčkoj se put ne naplaćuje sve do Soluna. Putarina se tek naplaćuje na potezu od obilaznice oko Soluna ka Atini pa recimo vozači da bi stigli do Platamonasa moraju da plate autoput po ceni od 3,1 do 5,9 evra u zavisnosti od toga koje naplatne rampe rade. Za pravac od Soluna do Zakintosa za putarine je potrebno na dva mesta dati po 2,8 evra i 12,9 evra za mostarinu.

Obavezna auto-oprema: Rezervni točak, znak za obeležavanje vozila, prva pomoć, rezervne sijalice, reflektujući prsluk, to jest, fluorescentni prsluk; aparat za gašenje požara i trougao.

Putovanje automobilom u Grčku može da bude čak jeftinije, brže i lagodnije u odnosu na vožnju na crnogorsko primorje. Recimo, put od Beograda do nekog od letovališta na Halkidikiju dugačak je “samo” 750 kilometara, a četvorotočkašem se prelazi za oko 10 sati.

Kada je reč o trasi kojom se najbrže stiže do najbližih grčkih letovališta: autoput Beograd - Niš je jedini pravi izbor u Srbiji. Nakon toga, vozači bi trebalo da obrate pažnju na pojedine delove kolovoza do granice sa Makedonijom.
 
- Poseban oprez preporučujemo na deonici Pečenjevce-Leskovac-Preševo, gde su mogući odroni, ali i u Grdeličkoj klisuri - pričaju na sajtu mojauto.rs i upozoravaju vozače da pre puta obavezno izvade zeleni karton i međunarodnu vozačku dozvolu.
 
Za zelenu kartu osiguranja neophodno je izdvojiti 2.000 dinara, a izdaje je osiguravajuće društvo kod kojeg je zaključeno obavezno osiguranje od auto-odgovornosti. Zelena karta potrebna je za put u Tursku i Bosnu i Hercegovinu, ali i u Grčku pošto se bez tog dokumenta ne može proći granični prelaz sa Makedonijom.

TABELA: Saobraćajne kazne u Makedoniji
 
       Prekršaj                                  kazna ( u evrima )

Telefoniranje za volanom                           35
Nevezivanje pojasa                                   20
Prekoračenje brzine do 20 km/h u naselju   20
Prekoračenje brzine do 20 km/h van naselja   30-50
Prolazak kroz crveno svetlo                           300

- Međunarodna vozačka dozvola važi tri godine od datuma izdavanja i iznosi, takođe, 2.000 dinara. Ovaj dokument je neophodan za odlazak na odmor u Grčku, Tursku, Italiju, Španiju, Francusku, Portugal, ali i za Makedoniju. Grčki zakon zahteva i nošenje protivpožarnog aparata u automobilu

TABELA: Saobraćajne kazne u Grčkoj

         Prekršaj                      kazna ( u evrima )

Telefoniranje za volanom              100
Nevezivanje pojasa                      350
Prekoračenje brzine                      40-750
Prolazak kroz crveno svetlo              700
 
Putovanje kroz Makedoniju ne bi trebalo da bude naporno pošto su putevi solidnog kvaliteta s tim što na nekim mestima ima dubokih kolotraga, koji, ako pada kiša, mogu biti izuzetno opasni.

- Pored najposećenijeg graničnog prelaza Bogorodica-Evzoni, vozači iz Srbije sve više koriste puteve koje u Grčku vode iz pravca Dojrana i Bitolja. Po ulasku u Grčku moderan auto put sa po tri trake vodi od Platamonasa vodi, u dužini od oko 470 kilometara, preko Larise ka Atini. Na ovom auto-putu vozači bi morali da poštuju ograničenje brzine od 130 kilometara na čas i da imaju pun rezervoar jer benzinskih pumpi gotovo i da nema uz cestu. Za odlazak na neko od grčkih ostrva potrebno je platiti trajekt ili feribot na kojem će se prevoziti i automobil. Put, recimo, do Mikonosa u oba pravca košta oko 360 evra.

Izlet na Ohrid

Mnogi koji se odluče za putovanje automobilom u Grčku planiraju izlet na Ohrid. U tom slučaju pravac od vog jezera do, recimo, grčkog letovališta Pefkohori izgleda ovako: Ohrid - Resen - Bitola - Niki - Ptolomeida - Kozani - Verija - Solun – Pefkohori. Put je dugačak 415 kilometara, a vožnja traje oko šest sati.


Izvor: Blic
« Poslednja izmena: 10. Jul 2013, 10:45:40 od cg_ac »
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 27.0.1453.116
Citat
a u Grčkoj se put ne naplaćuje sve do Soluna.

plaća se neka taksa na granici po kubikaži. cena je oko 3 evra.

na autoputu vozite 90-110 km/h u petoj brzini. na taj način štedite benzin. ja sam računao trošak za benzin oko 200 eur. ispalo me je 120 eur.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
LG Nexus 5
Za cetvoro u kolima, se isplati ici kolima. Mada i kad je dvoje se isplati iz razloga sto se moze svratiti bilo gde i bilo kad uz put.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 13 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.