Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Како је студент одговорио Ћосићу  (Pročitano 7353 puta)
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 17.0
Управо си читао будућег прецедника/премијера/министра...  Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
mob
Samsung Galaxy S2
Nisam otišlo pa ne mogu da se vratim
Bob Lebowski Blog


Photo: EPA
Tvoj lettera je u meni uzburkao nacionalni sensazione kao more. Stalno mislim na Serbia. Ovde ljudi u Italia isti kao u Serbia. Una Faccia Una Razza. Ni u Italia ne učinili zločine ni guerra devedesetih kao ni u Serbie. Mia madre e mio padre ne trebali otići iz Serbie, Il paradiso in terra. Tamo sve bilo dobro. Čitao tvoje libri i molto bene skoro kao Niccolo Machiavelli ali ti mnogo lukavija. On infantile za tebe

Pierre Jovanović Pariz 2013

 

Mon cher Dobrica père de la Nation

Vrlo me jako obradovala tvoja lettre. Ja sam vrlo dobar student u Paris. Moji maman et papa otišli iz Serbie mnogo jako davno. Ja ovde rođen. Pričali mi o užas i horor koji se tamo događali ali ti pisala meni u pismu da tamo to bilo predivno. Možda se père et la mère prevarili i nevideli dobro situacija kada mi pričali o zločini i rušenja gradovi? Mi učili na istorija da Tito bila dobra i oslobodila država od okupator. Možda ova istorija ne dobra pitam sebe. Možda ovaj zapadni svet kao film Matrix? Nisam nikada čitao tvoje livres ali koliko vidim ti pisala kao Albert Camus koji je isto pisao i definisao pojmove kao l’amour, la justice, la vérité, la responsabilité. Ti se isto trudila ali to ništa nevalja père de la nation. Ti ne shvatio ništa kako je ispravno i kako mi ovde učili u obdanište. Moram te décevoir, mon cher Charles de Gaulle le Serbe, ipak neću doći u Serbie jer nisam ni otišlo iz Serbie pa kako onda da se vratim? Ako bi i došao u Serbie morao bi da odem kako bi se vratila po tvom instructions de la lettre. Ovde je très bon i nevidela zašto bi se vraćala da se zajedno borimo za mieux passé kada su ovde i budućnost i sadašnjost mnogo bolji.

Au revoir père de la Nation pozdravlja te tvoj student

Pierre Jovanović


* * *

Karl-Heinz Milić Vukašinović Munich 2013

 

Heil mein lieber Vater der Nation

Tvoja pisma me jako obradofala ali me i rastužio tvoj Weltschmerz za Serbien. Jako, jako tužno. I ja sada imam Weltschmerz za Serbien. Ja! Ti si to dobro objasnila kako Tito i banditen uništila Serbien iako mi ovde učila u jaslice, ja, da Deuchland izgubila rat. Ja. I to od Tito. Deuchlad bila zla. Neko pogrešilla u istorija. Ja čitala tvoje bücher ali ti ne biti Thomas Mann. On pisala mnogo bolje od tebe. On bio sehr intelligente, ja. Moji Mama und Papa pobegli ovde iz Serbien, ja, i meni pričala o blitz krieg od predsednik Milošević ali ti rekla da to nije a ti isto bila predsednik, ja. Oni mi kazali da mirisalo na kobasica i pivo ali to nisam razumela. Kobasica i pivo ovde ima mnogo ali tamo nisam video. Ovde meni sehr gut. Počeo sam da studiram u Munich. Mama und Papa mi kupila stan a oni ostali u Köln. Meni drago što vidim iz tvog pisma da mi Serben dobar narod i nikada ne učinili zločina. Ja. Ali ja ne mogla se vratiti u Serbien ja rođen ovde ne u Serbien. Ti htela a se svako vrati tamo gde je rođen a ja se onda vratim u Köln.

Lebewohl Vater Dobrica

Tvoj student

Karl-Heinz Milić Vukašinović



Belgrade calling: Dobrica uspostavlja vezu sa "onim svetom"
Photo: Dragan Kujundžić
* * *

Fitzroy Obradović London 2013

 

Hello Dobrika My good old father of the nation

Osećam se very tužno posle čitanja tvog letter. Serbia pati i umire zbog fiktivnih zločina koje nisu njeni. To smislili ovi neprijatelji of Serbia što se sami ubili i rekli da to napravili mi. Obviously Serbie u tebe ima Bertrand Russell koji se kao i ti borila za pravda, istina, i knowledge. Ovde svi misle da Serbia bad ali ti si open my oči. My parents pobegli from odatle i pričala mi mnogo drugačije od tebe ali oni bili zbunjeni i neshvatili situation kako treba. Tamo bio paradise ali oni to neshvatili. Nevertheless upravo sam počeo da studiram filozofiju i kako to sada vidim biću zauzet time do end of life pa neću moći da se vratim. Maybe nakon toga ako nađem some time i svratim do Serbia.

We shall never surrender.

Farewell father Dobrika

Truly your

Fitzroy Obradović

* * *

Giuseppe Milovanović Roma 2013

 

Mio caro Dobrica, Padre della nazione

Tvoj lettera je u meni uzburkao nacionalni sensazione kao more. Stalno mislim na Serbia. Ovde ljudi u Italia isti kao u Serbia. Una Faccia Una Razza. Ni u Italia ne učinili zločine ni guerra devedesetih kao ni u Serbie. Mia madre e mio padre ne trebali otići iz Serbie, Il paradiso in terra. Tamo sve bilo dobro. Čitao tvoje libri i molto bene skoro kao Niccolo Machiavelli ali ti mnogo lukavija. On infantile za tebe. Partigiani mi učili bili bolji od camicie nere ali možda istoričari pogrešili. La mia gente pričali o genocidio i strahota koji napravili Serbi ali ti to preokrenula bolje nego Machiavelli. Meni molto žao što ne mogu da se vratim u domovina jer moram mnogo da studiram a posle idem u Amerika da snimam filmovi. Kada završim karijera ja se vratim u Serbie da pišem pisma studentima kao i ti da se vrate.

Addio Padre

Giuseppe Milovanović

Izvor: E-Novine
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
комплексаши Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Trolovanje Cosica.. nice... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.12
mob
Nokia 6220
Trolovanje Cosica.. nice... Smile
Razlika izmedju ovih studenata i Cosica je u tome sto Cosic verovatno njihova sranja ne cita.
ала се окотило писама доконом ћосићу...пишу студенти све у шеснаест Smile

сад баш читам писмо једног студента које је објављено у мени омиљеним е-новинама Smile ...у писму је бар 10 пута споменуо "богату европску културу" ...кад то прочитам одмах ми се присере Smile
Moram  Smile


IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8154
OS
Windows XP
Browser
Chrome 23.0.1271.97
mob
Samsung 
Trolovanje Cosica.. nice... Smile
Razlika izmedju ovih studenata i Cosica je u tome sto Cosic verovatno njihova sranja ne cita.
ала се окотило писама доконом ћосићу...пишу студенти све у шеснаест Smile

сад баш читам писмо једног студента које је објављено у мени омиљеним е-новинама Smile ...у писму је бар 10 пута споменуо "богату европску културу" ...кад то прочитам одмах ми се присере Smile
Moram  Smile



Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
Citat
Razlika izmedju ovih studenata i Cosica je u tome sto Cosic verovatno njihova sranja ne cita.

не вероватно него сигурно...зашто би се ћосић бавио неоствареним копрофилима и осталим олошем? Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
Citat
Tvoj lettera je u meni uzburkao nacionalni sensazione kao more.

Tomislav Nikolic je za Vas doktor  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Safari 534.13
standardno.. niko ti ne da da napredujes I da ti bude bolje

ako ti je vec tamo negde bolje onda treba da sve to napustis I vratis se da ti bude gore, jer je to patriotski I ti nisi nikakav srbin niti covek, ako nisi do grla u govnima

duvajte ga starci I pacenici, drzavu dize I spusta rezim, birokratija, sistem I zakoni, a ne vadi je iz bunara intelektualna masa koja nema ni uslova za rad

sad su nam strucnjaci krivi.. a gde su nam zanatlije  Smile gde je graditeljska snaga  Smile gde su zanimanja koja zapravo nesto prave, izgradjuju  Smile imam samo menadzere, farmaceute, pravnike I ekonomiste, gde je tu sve ostalo..

matora stoka kao I mnostvo mladih debila zatupljenih ratovima, vojkom, nacionalnom svescu, ne kapira da drzava ptvo mora da ti ponudi radna mesta, a da bi bilo radnih mesta mora da se omoguci infrastruktura, a da bi se omogucila infrastruktura mora da se prestane sa rasprodajom I pljackanjem zemlje I da se sva raspoloziva sredstva ubace u bogatstva I kapacitete zemlje.. onda dizes zemlju iz mrtvih.. poljoprivreda, pogoni, metalurgija, pa onda proizvodne delatnosti u trgovini, pa izvoz, tek onda intelektualna renesansa I usavrsavanje I implementacija velike kolicine mozgova.. naucno-istrazivacki rad dolazi na kraju.. kad se stvore svi uslovi za takve projekte

ali budale ostaju budale, odmaknes se I smejes im se, jer njihovo vreme busanja u grudi je proslo, a SANU kao institucija je decenijama simbol grozote I nakaradnosti I nazadnosti, grupa deda I baba koji obozavaju svoj glas
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
To je samo privid, bas zbog onih koji svakodnevno kukaju da je za njihov bedan i bezvredan zivot kriv neko drugi. U zadnjih 100 godina su prisutne podele na ljoticeve, nediceve, komuniste, cetnike, pa se to pretvorilo u slobine ili vukove, a u novije vreme u tadiceve, nikoliceve, cedine, mesiceve i pederske srbe. DA ne govorimo o uzjebanim manjinama.

Kao sto sam napisao, sumnjam da vecina nasih koji odu rade bas posao u struci. Ima ih ali je vise onih koji rade nesto drugo. Za celo moje radno iskustvo, nikada nisam radio posao za koji sam skolovan. Krivo mi je ali mi nije Sloba kriv.

Ponasam se u skladu sa sposobnostima. Ni moj otac, ni moj deda, ni moj pradeda se nisu bas posebno nauzivali, ali dobro, mozda su oni bili glupi i zaostali. Treba da postanemo bolji ljudi, da bi bilo bolje, a ne da se konstantno kunemo kako je u dvoristu do nas bolje i da svega tamo ima. 

Opet je krivica u ljudima. Ne postajes glavni jebac u drustvu ako procitas najvise knjiga, vec ako imas snimak kako ti drugarica iz odeljenja pusi u WC-u. Nisi kul tip ako se bavis folklorom, vec ako pevas kod Sase Popovica. Svi hoce pare, a da po mogucstvu nista ne rade. Kultura i disciplina je nesto na sta ne moze da utice Tadic, Cosic ili Milosevic.

Pogledaj ovog studenta. Smile Pravi fashion TV guy, koji se hrani samo najfinijom testeninom sa bolonjeze sosom, pije samo jeger, a ne domace smece, stalno gasi svetlo kad izlazi iz Srbije, pred njim je savrsena karijera ali mu Nikolic, Cosic i Mira Markovic sede na kicmi. Jbg.
U Srba jedina stvar pored inata i kurcenja je podela, to nam je postalo kao brat rodjeni, a u medjuvremenu brata rodjenog koristimo kao kanije za noz.  U jednu ruku, za Srbe su krivi sami Srbi, a u drugu ne moze se reci da nismo imali dosta pomoci sa strane.  I jesmo u proslosti bili podeljeni, ali barem koliko je meni ocito posmatrajuci situaciju, komentare, osecanje u narodu, nikada nismo bili dalji jedni od drugih.  "Danas si faca ako nekog zajebes," sto rece moja prijateljica, kada joj je najbolja drugarica poturila nogu kada je trebala da dobije posao, i preotela njen posao.  Ako nasha literatura, nashi filmovi, nashe serije i nasha muzika su iole ikakvi pokazatelji proslosti, vidi se iz aviona da smo bili drugi ljudi, sada na sta smo se sveli kolektivno kao nacija je veoma tuzno i zalosno, i mozda sam lud, ali cu uvek biti prvi koji ce da gura vracanje onoga sto smo bili tih dalekih godina, jer tada, iako nismo bili savrseni, i ujedinjeni, bili smo bolji nego sto smo sada.  To je moje iskreno misljenje.

To i kazem, ja sam za to da ljudi u ovoj zemlji rade ono sto vole, sto zele, zasta su radili toliko da bi to nesto postigli, a ne ovo sto imamo sada.  Studiras 10 godina a zaposlis se kao cistac ulica, to se sve treba menjati, ali sve je manje voljnih, jer smo zamenili nash sistem vrednosti, i ocemo gratifikaciju u momentu, za nesto sto ne vredi i prebijene pare, a zbog toga cemo napustiti ono za sta bi trebali da se borimo.  Ali to je, kao sto ti rece, stanje u drustvu koje treba menjati, jer svi hoce taj lagodan zivot koji vide na TV-u, ne kapirajuci da je to sve bezvredno.  Ja nisam trazio bogastva, nisam trazio ni kule ni gradove ni bazene, kao i ti samo zelim normalan zivot, radeci ono sto volim.  Isto to zelim i za tebe, i za svakoga ko zeli nesto od svog zivota, ko nije poceo da sisa cuclu zapada i da guta govna koja su mu servirana.

O tome ti i pricam, i ja ne bih rekao da su nashi bili toliko glupi, mozda neuki, ali imali su svoju unutrasnju mudrost koju nijedna skola ne moze uliti u ljude, a to je iskustvo, to je zivot.  I ja sam za to, i ja govorim o tome, da treba da se okrenemo sebi, da skapiramo da imamo vise nego sto mislimo, jer sve te pare, kule i gradovi ne mogu zameniti ono sto se nalazi u nasoj zemlji.

Pa to je to, zamenili smo vrednosti sa bezvrednim stvarima i mentalitetima zbog kojih cemo ispastati mnogo godina posle.  Televizija to jest mediji obrazuju mladje narastaje, i zbog toga vidis toliki influx gluposti.  Kada bi imali emisije od kvaliteta, muziku, kulturu, obrazovanje itd, ovo bi se umanjilo, ali to mora doci donekle sa vlasti, kakva vlast, takav i narod i obratno, cast izuzecima.  I za to si u pravu, ti politicari pojedinacno mozda ne mogu, ali da idu kolektivno, e to mogu, samo nece, jer tu nema kinte da strpaju u svoje pogane dzepove.

Takvi su ili izrodi, ili strasno lose informisani i zavedeni, sta ocekivati.  Danas je toliko mnogo lakse nekome isprati mozak, i vidimo i sami posledice toga.

standardno.. niko ti ne da da napredujes I da ti bude bolje

ako ti je vec tamo negde bolje onda treba da sve to napustis I vratis se da ti bude gore, jer je to patriotski I ti nisi nikakav srbin niti covek, ako nisi do grla u govnima

duvajte ga starci I pacenici, drzavu dize I spusta rezim, birokratija, sistem I zakoni, a ne vadi je iz bunara intelektualna masa koja nema ni uslova za rad

sad su nam strucnjaci krivi.. a gde su nam zanatlije Smile gde je graditeljska snaga Smile gde su zanimanja koja zapravo nesto prave, izgradjuju Smile imam samo menadzere, farmaceute, pravnike I ekonomiste, gde je tu sve ostalo..

matora stoka kao I mnostvo mladih debila zatupljenih ratovima, vojkom, nacionalnom svescu, ne kapira da drzava ptvo mora da ti ponudi radna mesta, a da bi bilo radnih mesta mora da se omoguci infrastruktura, a da bi se omogucila infrastruktura mora da se prestane sa rasprodajom I pljackanjem zemlje I da se sva raspoloziva sredstva ubace u bogatstva I kapacitete zemlje.. onda dizes zemlju iz mrtvih.. poljoprivreda, pogoni, metalurgija, pa onda proizvodne delatnosti u trgovini, pa izvoz, tek onda intelektualna renesansa I usavrsavanje I implementacija velike kolicine mozgova.. naucno-istrazivacki rad dolazi na kraju.. kad se stvore svi uslovi za takve projekte

ali budale ostaju budale, odmaknes se I smejes im se, jer njihovo vreme busanja u grudi je proslo, a SANU kao institucija je decenijama simbol grozote I nakaradnosti I nazadnosti, grupa deda I baba koji obozavaju svoj glas
+1
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.